Başlık bulamadım

Ben tek bir kelimeye takildim ölůyü napayim!!!
Belki de o ölü diyebildigin melek seni cennet kapisindan gecirecek olan umudundur ona o cennet kapisindan gecmek icin muhtacsin belki de...
Ben de 39 haftalik bir melek annesiyim ...benim evladimin ölümünde de cok buyuk dr hatasi var ama ben allaha havale ettim canimi yakanlarin canı yansin dedim...
Benim kayin valide de her oglum dedigimde kim senin oglun der utanmaz hamzami yok sayar torunu oldugu halde... onu birak bebegim karnimda öldügü icin sefaatci olamaz diyen kayin validemdi peygamberimizin ummeti saydigi evladima sefaatci olamaz dediler onu birak evladimi kaybettim dort ay olmustu yeni dogum yapan akrabalari ile ayni anda beni oruc acmaya cagirdilar evlerine hic haberim yoktu o insanlarinda geleceginden esim buyuk oglum ve ben sadece o yeni dogmus minnacik bebege bakakaldik tuttuk kendimizi o bebege icinde can tasiyan o bebege bakakaldik sadece...
Oradan ciktik eve gelinceye dek ucumuzde agladik agladik... esim demiski her seyi bosver ben senin oglundum ben de evladimi kaybetmistim neden bizi cagirdin o el kadar bebegin yanina hic mi insafin yok...o gun o bebegi havalara atarak sevdiler optuler kokladilar yanimizda...
Cennet kusuma utanmasalar iyi ki öldü diyeceklerdi ne hirsizligini biraktilar ne de arsizligini ...
Her seyi unutmadim yutmadim o gunlerden sonra insan neyi hakederse onu yasar diyip evimde oturdum isime gucume baktim hep ileriye baktim o gunleri atlattim cok sukur ne olursa olsun kendi kendime yetmeyi ogrendim ...icimden yanmayi kan kusup kizilcik serbeti icmiscesine disaridan gulebilmeyi ogrendim sayelerinde...
Buna bile utanmadilar eltim ve kayin validem iyi toparlandin biz oglumu da diger oglunu da rezil edersin dediydik dediler... ve bu insanlar namaz kilan insanlar...
Insanda vicdan yoksa gerisi bos arkadasim yoluna bak daima ileriye esinle kendine sahip cik ...
O yuzden hep derim ki allah kullarindan merhametlidir...
....
Ciger acisi gecmez bir gun bile bitmez senin derdin sana yeter arkadasim onlar bilmezse bunu uzak dur seni geren sıkan ne varsa uzaklas al esini yanina bir dunya kur o ne demis bu ne demis ...
Her seyin en dogrusunu bilen rabbimdir ve kendi yarattigi kullarindan merhametlidir...
Basin sagolsun allah sabir versin arkadasim...
Sizede çok geçmiş olsun nasıl teselli edilir bilmiyorum ama Allah gönlünüze ferahlık versin dediğiniz gibi kendi yoluma bakmak en mantıklısı sanırım zaten hala daha beni arayan gelen olmadı Allah yüreğimize serinlik versin

Sizede çok geçmiş olsun nasıl teselli edilir bilmiyorum ama Allah gönlünüze ferahlık versin dediğiniz gibi kendi yoluma bakmak en mantıklısı sanırım zaten hala daha beni arayan gelen olmadı Allah yüreğimize serinlik versin
Rabbim yar ve yardimcimiz olsun arkadasim cok tesekkur ederim
Hic takilma boyle seylere insan hakettigini yasar o nedenle kim nasil hakediyorsa o sekilde davranmak gerek bazen susmak ve allaha havale etmek cevaplarin en guzelidir... kara cahil insanlar her yerde kendi torununa ölüyü napiyim diyecek kadar kim senin oglun diyecek kadar...
Helallik de isteyip te ben hakliydim moduna sokarsan o insanciklari kendini daha bir halt sanar boyleleri en iyisimi hic muhatap olmamak gerek... ne olursa olsun o senin cigerin oldugu kadar onunda cigerinin cigeriydi el kadar torununun mezarina gidip ona son gorevlerini yapmalari gerekirdi senle konusmazsa konusmasaydi ... hakikaten kara cahillermis arkadasim. Uzak tut kendini o zaman yirtinirlar ne yaptin ettin bilmek icin bizimkiler oyle dusuk yaptim onu bile bilmezler bilmesinlerde...
Senden sanirim yas olarak buyugum ben 43 yasindayim sana tavsiyem kardesim sana ne iyi geliyorsa onu yap ama sana kotu gelen insanlari esinin ailesi dahi olsa uzak tut kendinden ... esin gitsin gorussun ama ozelini soylemesin benim esim her gun annesine gider gitsin annesidir ama ne laf getirir ne de goturur... ozel gunler vs haric ben ne giderim ne gelirim gelmiyosun dediklerinde sadece alaylar gibi gulumserim ve susarim ... o onlara yeter... suna inanin ki icinizde vicdan oldugu icin bu yapilanlar zorunuza gitmis uzulmussunuz vicdan en guzel meziyettir ama cigerinize dil uzatanlar ancak insanin vicdani degil dusmani olabilirler...
Allaha emanet kardesim

Rabbim yar ve yardimcimiz olsun arkadasim cok tesekkur ederim
Hic takilma boyle seylere insan hakettigini yasar o nedenle kim nasil hakediyorsa o sekilde davranmak gerek bazen susmak ve allaha havale etmek cevaplarin en guzelidir... kara cahil insanlar her yerde kendi torununa ölüyü napiyim diyecek kadar kim senin oglun diyecek kadar...
Helallik de isteyip te ben hakliydim moduna sokarsan o insanciklari kendini daha bir halt sanar boyleleri en iyisimi hic muhatap olmamak gerek... ne olursa olsun o senin cigerin oldugu kadar onunda cigerinin cigeriydi el kadar torununun mezarina gidip ona son gorevlerini yapmalari gerekirdi senle konusmazsa konusmasaydi ... hakikaten kara cahillermis arkadasim. Uzak tut kendini o zaman yirtinirlar ne yaptin ettin bilmek icin bizimkiler oyle dusuk yaptim onu bile bilmezler bilmesinlerde...
Senden sanirim yas olarak buyugum ben 43 yasindayim sana tavsiyem kardesim sana ne iyi geliyorsa onu yap ama sana kotu gelen insanlari esinin ailesi dahi olsa uzak tut kendinden ... esin gitsin gorussun ama ozelini soylemesin benim esim her gun annesine gider gitsin annesidir ama ne laf getirir ne de goturur... ozel gunler vs haric ben ne giderim ne gelirim gelmiyosun dediklerinde sadece alaylar gibi gulumserim ve susarim ... o onlara yeter... suna inanin ki icinizde vicdan oldugu icin bu yapilanlar zorunuza gitmis uzulmussunuz vicdan en guzel meziyettir ama cigerinize dil uzatanlar ancak insanin vicdani degil dusmani olabilirler...
Allaha emanet kardesim
Dediğin gibi abla Allah razı olsun destek oluyosunuz burda benim gibi düşünen insanların varlığını bilmek çok güzel ama keşke yaşayarak öğrenmeseydik bunları ben 22 yaşındayım eşimi 7 ailesini 4 senedir tanıyorum hiç tanıdığım bildiğim gibi değillermiş ben herkese kv iyi saf temiz içinde kötülük yok derdim severdim ben bişey demiyorum Rabbim bilsin acımın içinde kim bi acı daha eklediyse Allah gördü görüyor ben herkesi Allah'a havale ediyorum

Ben tek bir kelimeye takildim ölůyü napayim!!!
Belki de o ölü diyebildigin melek seni cennet kapisindan gecirecek olan umudundur ona o cennet kapisindan gecmek icin muhtacsin belki de...
Ben de 39 haftalik bir melek annesiyim ...benim evladimin ölümünde de cok buyuk dr hatasi var ama ben allaha havale ettim canimi yakanlarin canı yansin dedim...
Benim kayin valide de her oglum dedigimde kim senin oglun der utanmaz hamzami yok sayar torunu oldugu halde... onu birak bebegim karnimda öldügü icin sefaatci olamaz diyen kayin validemdi peygamberimizin ummeti saydigi evladima sefaatci olamaz dediler onu birak evladimi kaybettim dort ay olmustu yeni dogum yapan akrabalari ile ayni anda beni oruc acmaya cagirdilar evlerine hic haberim yoktu o insanlarinda geleceginden esim buyuk oglum ve ben sadece o yeni dogmus minnacik bebege bakakaldik tuttuk kendimizi o bebege icinde can tasiyan o bebege bakakaldik sadece...
Oradan ciktik eve gelinceye dek ucumuzde agladik agladik... esim demiski her seyi bosver ben senin oglundum ben de evladimi kaybetmistim neden bizi cagirdin o el kadar bebegin yanina hic mi insafin yok...o gun o bebegi havalara atarak sevdiler optuler kokladilar yanimizda...
Cennet kusuma utanmasalar iyi ki öldü diyeceklerdi ne hirsizligini biraktilar ne de arsizligini ...
Her seyi unutmadim yutmadim o gunlerden sonra insan neyi hakederse onu yasar diyip evimde oturdum isime gucume baktim hep ileriye baktim o gunleri atlattim cok sukur ne olursa olsun kendi kendime yetmeyi ogrendim ...icimden yanmayi kan kusup kizilcik serbeti icmiscesine disaridan gulebilmeyi ogrendim sayelerinde...
Buna bile utanmadilar eltim ve kayin validem iyi toparlandin biz oglumu da diger oglunu da rezil edersin dediydik dediler... ve bu insanlar namaz kilan insanlar...
Insanda vicdan yoksa gerisi bos arkadasim yoluna bak daima ileriye esinle kendine sahip cik ...
O yuzden hep derim ki allah kullarindan merhametlidir...
....
Ciger acisi gecmez bir gun bile bitmez senin derdin sana yeter arkadasim onlar bilmezse bunu uzak dur seni geren sıkan ne varsa uzaklas al esini yanina bir dunya kur o ne demis bu ne demis ...
Her seyin en dogrusunu bilen rabbimdir ve kendi yarattigi kullarindan merhametlidir...
Basin sagolsun allah sabir versin arkadasim...
:KK57: gözlerim boyle okudum ablam yasindasin abla bunlar nasıl bir vicdansız insafsizmis böyle Allahım şok oldum sizin acınız tazeyken nasıl yeni bebeği olan bir yere çağırır neden peki hiç mi merhameti yok bunların zevk mi aldı yaptığı pislikten gerçekten merak ettim hele eve giderken ağladık yazmışın ya içim çiz etti insalah cennet meleğin o senim herkes kalbinin ekmeğini yer gün gelir bulur bu yaptıklarını umarım fazlasıyla şimdi nas yüzünüze bakiyor utanmadan acaba

Dediğin gibi abla Allah razı olsun destek oluyosunuz burda benim gibi düşünen insanların varlığını bilmek çok güzel ama keşke yaşayarak öğrenmeseydik bunları ben 22 yaşındayım eşimi 7 ailesini 4 senedir tanıyorum hiç tanıdığım bildiğim gibi değillermiş ben herkese kv iyi saf temiz içinde kötülük yok derdim severdim ben bişey demiyorum Rabbim bilsin acımın içinde kim bi acı daha eklediyse Allah gördü görüyor ben herkesi Allah'a havale ediyorum
Aynen oyle cnm susmak ve allaha havale etmek en guzel cevaptir
Senin acin cok buyuk ve yeni bu acinin ustunde de bir aci olamaz zaten insan basina gelenle kimin ne oldugunu anlar ve ona gore de yolunu cizer canim senin burda yapacagin en buyuk sey esine sahip cikman onun da sana sahip cikmasi gerisi bos zaten...
Herkes gun gelir yaptigindan utanir bunu kendi yapmasa bile rabbim gun gelir onlarin da yuzune bir ar verir elbet ... sabrin sonu selamettir...
Sen toparlanmaya bak neden bebegini kaybettin bunlarin uzerine git ve tedavilerine basla sagi solu takma cnm meyve veren agac taslanir bunu da unutma ...
Evladin insallah sefaatciniz olur o kayin validen de ölüyü napıyım dedigi torunun raziligi olmadan insallah o cennet kapisindan gecemesin ve o gun ölü dedigi torunundan yerin dibine gecsin insallah...
Sen hep ileriye bak cnm esini al yanina daima ileriye bak ... olma cahil ile senin icin en hayirli olan da budur ezdirme kendini durusunu daima muhafaza et kardesim ...
Allaha emanet

:KK57: gözlerim boyle okudum ablam yasindasin abla bunlar nasıl bir vicdansız insafsizmis böyle Allahım şok oldum sizin acınız tazeyken nasıl yeni bebeği olan bir yere çağırır neden peki hiç mi merhameti yok bunların zevk mi aldı yaptığı pislikten gerçekten merak ettim hele eve giderken ağladık yazmışın ya içim çiz etti insalah cennet meleğin o senim herkes kalbinin ekmeğini yer gün gelir bulur bu yaptıklarını umarım fazlasıyla şimdi nas yüzünüze bakiyor utanmadan acaba
Sagol canim cok tesekkur ederim
Allah kullarindan daha merhametli ablacim bana da bunlara sabretmeyi ogretti
Yuzume bakiyorlar abdest alip namaz kiliyorlar ...utanmadan da niye gelmiyosun gitmiyosun bile diyorlar ablacim ...
O bebek eltimin yegeninin kiziydi simdi her gun telefon durumuna cocugun resimlerini koyuyor kendinin de uc yasinda oglu var ama nedense hergun whatsapp durumunda ben o bebegi goruyorum....uzun zaman oldu artik bakmiyorum eltimin durumuna bile... benim bebekle bir sorunum yok ama varmis gibi her gun gozume sokuyor cabaliyor nedense... oysa ki benim evladim öldügünde bebegin annesi hamileyken evime gelmisti o gün o bebek icin dawn sendromlu yuzde doksan dokuz denmisti ve o acımın icinde ben o anneyi teselli etmistim aldirma evladini demistim ... bunlari hep unuttular simdi allah uzun ömürler versin bebekle beni birak eltimi gectim kayin valide oglunun canini yakti ... o bebegi daha bir iki gunlukken gozumuzun icine soka soka ope koklaya sevdiler... ben oglumu kaybedeli en fazla dort ay olmustu ... ben ölsemde o gunu unutamam o buyuk oglumun o bebege bakip bakipta giderken arabada hungur hungur aglamasini asla unutamam ayni sekilde esıminde... esim benim evladimin cansiz ellerini optugunu soylemisti bana... ben hic birini unutmadim unutamam da... ama allaha havale ettim ben canimi yakanlarin canlari yansin...
sagol kardesim allah razi olsun icimi doktum rabbim darda birakmasin seni insallah

Sagol canim cok tesekkur ederim
Allah kullarindan daha merhametli ablacim bana da bunlara sabretmeyi ogretti
Yuzume bakiyorlar abdest alip namaz kiliyorlar ...utanmadan da niye gelmiyosun gitmiyosun bile diyorlar ablacim ...
O bebek eltimin yegeninin kiziydi simdi her gun telefon durumuna cocugun resimlerini koyuyor kendinin de uc yasinda oglu var ama nedense hergun whatsapp durumunda ben o bebegi goruyorum....uzun zaman oldu artik bakmiyorum eltimin durumuna bile... benim bebekle bir sorunum yok ama varmis gibi her gun gozume sokuyor cabaliyor nedense... oysa ki benim evladim öldügünde bebegin annesi hamileyken evime gelmisti o gün o bebek icin dawn sendromlu yuzde doksan dokuz denmisti ve o acımın icinde ben o anneyi teselli etmistim aldirma evladini demistim ... bunlari hep unuttular simdi allah uzun ömürler versin bebekle beni birak eltimi gectim kayin valide oglunun canini yakti ... o bebegi daha bir iki gunlukken gozumuzun icine soka soka ope koklaya sevdiler... ben oglumu kaybedeli en fazla dort ay olmustu ... ben ölsemde o gunu unutamam o buyuk oglumun o bebege bakip bakipta giderken arabada hungur hungur aglamasini asla unutamam ayni sekilde esıminde... esim benim evladimin cansiz ellerini optugunu soylemisti bana... ben hic birini unutmadim unutamam da... ama allaha havale ettim ben canimi yakanlarin canlari yansin...
sagol kardesim allah razi olsun icimi doktum rabbim darda birakmasin seni insallah
Nasıl insanlar demeye dilim varmıyor abla yok insan olamazlar düşündümde insanoğlu kadar birbirine zulmeden varmı acaba bak ben seni konu sahibini hiç tanimadigim halde icim yandı çok üzüldüm insan hadi sen gelinsin ya kendi oğlu ya o acıyı taze yaşamışken bunu neden yapar ki hangi vicdana sığar bu abla isterse sabah akşam namaz kılsın herkes yaptığını ödeyecek can yakan canının yanacağı günü beklesin cennette meleğin seni bekliyor inşallah Allah sabrınızı artırsın

Nasıl insanlar demeye dilim varmıyor abla yok insan olamazlar düşündümde insanoğlu kadar birbirine zulmeden varmı acaba bak ben seni konu sahibini hiç tanimadigim halde icim yandı çok üzüldüm insan hadi sen gelinsin ya kendi oğlu ya o acıyı taze yaşamışken bunu neden yapar ki hangi vicdana sığar bu abla isterse sabah akşam namaz kılsın herkes yaptığını ödeyecek can yakan canının yanacağı günü beklesin cennette meleğin seni bekliyor inşallah Allah sabrınızı artırsın
Cok sagol kardesim allah razi olsun bu insanlari en guzel allaha havale etmektir bende oyle yaptim ben o gunleri gic unutmuyorum dedigin gibi ablacim can yakan caninin yanacagi gunu beklesin... kimse evlat acisiyla sinanmasin istemem asla rabbim dismanima bile boyle bir aci vermesin yine de...
Allah buyuk herkesin bu dunyada bir imtihani var kardesim ...
Kulunu kandirsalar da allah buyuk onu nasil kandiracaklar ki ölü dogum oldugu icin sefaat edemez dedikleri bebegimin sefaatine muhtac kalsinlar insallah... allaha emanet kardesim...

Bugün kızımı toprağa vereli tam bir hafta oldu meleğim bu dünyadan gideli 8.gün. Acım daha çok taze biliyorum kimseylede konuşamıyorum artık şimdiden söyleyim uzun bir konu olacak ben kızımı 23 haftalık dünyaya getirdim daha doğmadan hiç şansı yok en fazla 2 saat yaşar denmişti ve kanalda olduğu için sezeryan olamadım ben doğum sancısı çekerken yaklaşık 3gün sürdü budurum 2günü hastanede geçti annem yemek için dışarı çıktı kv geldi 1 saatliğine acımın arasında ördüğüm battaniye de boşa gitti dedi yok eşim onun karnında balık gibi yüzüyomuş vs doğum her an olabileceği için üzerimde ameliyat kıyafeti vardı altıma bakmaya çalıştı onlara tepki vermedim ama çokta yaktı canımı ben bebeğim için dualar ederken ölmemiş bebeğime ördüğü battaniyeye acıyıverdi. Doğum oldu 3.gece illa kv kalsın diyolar başka bi şehirde doğum yaptm evde kardeşlerim babam ve alzhemier hastası ananem olduğu için annm iki üç günlk yemek yapıp döneym dedi kp de sürekli eşime baskı yaptı gelin bizi istemiyo diye istemeye istemeye görümcem gelsin madem dedim yanıma uyumaktan başka gelmedi taburcu oldum anne oteline geçiçem bütün herşeyi ben toplayıp taşıdım 14 şubattı oogün bana bilmem kaç kişi sevgililer gününü kutluyo onları anlatıyo falan ilgilenmiyorum uyuycam dedim sadece lohusa psikolojisi değil arkadaşlar her an kızımın ölüm haberini bekliyorum sürekli tesbih çekiyorm vs bana anlattıkları sürekli kahkahalar atarak saatlerce telefonla konuşması sinir etmişti kv yanmda yatan gelinin kv ile fısfıs bişeyler konuştu kadıncağız onlar gidince senin bundan çekeceğin var dedi bana ne dediyse artık. Gece tuvaletin kapısını ardına kadar açmış ordan sıcak gelsin diyeymiş falan sabah sütümü sağdım kızıma gidicem 2de bende gelcem diyo anne baba dışında kimseyi almıyolar diyorm yok dr benim kankam güvenlikle sıkıfıkıyız bilmemne 1gece içinde nasıl kanka oldun? Ben girerm diyo sütlerine havale vicdanı olan sokar diyo bende vicdanı olan bebeğin iyiliğini isteyen zorlamaz enfeksiyon kapmasınlar diye almıyolar dedim geldi yinede kapıya hemşirelere yalanlar söylüyo uzun yola gitcem bi dahadgöremem falan almadılar içeri neyse eşimin bıraktığı parayı falan aldı benden karnım aç diye Neyse ertesi gece eşim annemi getirdi görümcemi götür diyorm gitmiycem diyo sende git annende kal sabah gel dedim yeterki gitsin diye yanmda olması sadece zarar hizmetli ablalarla bile anlaşamıyo çünkü eşim de onada git dediğim için üzülmüş zaten nasıl bir sıkıntıdayz anlatamam psikolojik olarak neyse aradm çağırdım geldi cumartesi sabah kardeşim geldi yanmda durmak için annem gitti saat 22 civarı eşimde memlekette tabi annemle telefonla konuşuyorm Rabbim acı çekiyosa çektirmesin kızıma 2 rahmetten birini versin kızıma dedim farklı bi numara aradı açtım hemen kızım vefat etmiş eşimi aradm nasıl konuştum ne dedim bilmiyorm tek isteğim kızımı görmek gördüm ölüm işlemlerini yaptım ama peşimde hemşireler yanımda işlemleri yapacak kimse yok kardeşim küçük olduğu için yapamıyor ha bayıldım ha bayılcam içime içime ağlıyorm işlemler imzalar bitti bahçeye çıktım kızımı morga götürdüler ciğerim yok sanki göğsümün ortasında bi alev dumansız ateşlerde yanıyorum diyorum kendi kendime yanıyo ciğerim eşimegelemedi hala normalde 1 saat 15dk da geliyodu kv aramış bizi al diye onlara hastane 30dk arabaları var ayrı gelmişler ama orda bekletmişler bizimkileri hızlıhgitme diye selektör yapıyomuş falan yolaçıktıktan sonra ben orada gecelikle bahçede işlemlerden sonra iki saat bekledim kah bağırarak ağladım kah tırnağımı etime geçirerek kanattm dişlerimi sıkmaktan 3gün ağrısını çektim sonra baktm gelen yok eşyalarımı toplamaya çıktım kardeşimin yüzüne bakmıyorm bu arada baksam tutamıycam çünkü kendimi hastaneyi yıkacam sanki yukarı çıkarken birileri başın sağolsun dedi tanımıyorm bile sağol gibi başımı salladm sadece toplandm anne otelinden çıkışımı imzaladm annemler gelmiş yukarı gelin taşıyamam hepsini dedim kv ile annem geldi sarılmaya çalıştı önce annem hayır dedim sonra kv zorluyo kolumdan çekiyo kimse bana sarılmasn dedim indim aşağı kimliğimi aldım eşimi gördüm onada dedim sakın sarılma bağırarak ağlamak istemiyorum çünkü kızımı rahatsız etmiycem diyorum morga indim kızımı aldım kucağıma tabutuna koydum dikişler umrumda değil ben taşıycam dedim eşim sadece kolumu tutuyo düşürmeyim diye yukarı çıktm kv almaya çalışıyo dokunma diyorm neyse kp eşim uzaklaştırdı arabaya oturdum kızımın tabutu eşimde verdi kucağıma kv çekiyo kucağımdan almaya çalışıyor bırak dedim 2kez sonra bağırdm dokunma diye bir bağırda bana X NAPIYO BU X BÖYLE BENİMDE EVLADIM GİTTİ BENDE ACI ÇEKİYORUM kapıyı kapattılar hemen ben içerde kucağımda kızım sessiz sessiz ağlıyorum sadece annem senin acınla onunki bir değil dedi sadece ben kızımı kendi yaşadığım yere gömelim dedim istediğim zaman ziyaret etmek için eşimde tamam dedi orda da konuşulmuş köyde para vermeyiz orda para alırlar demişler annemde biz karşılarz demiş sadece öyle yola çıktık o bağırmadan sonra pişman oldum hem kızım hem eşim için eve gelince konuştm telefnla kv ile hakkını helal et anne napacağımı bilemedim alacaksın elimden sandım dedim yzüne bakıp vercektm napıyım ben ölüyü dedi bana sustum yarın sabah görüşürz dedim kapattık sabaah kızımı yıkadılar gelmediler cenaze namazına gelmediler defnettik gelmediler annesi babası dedesi kardeşleri ablası hiçbiri aradan 4gün geçti tabutu vermek için bide ben tansiyon hastasıyım günlük 5ilaca rağmen17ye 10 dan aşağı düşmüyodu tansiyonum beyne pıhtı atmışmı diye baktrcaktk hstaneye gittik dedesi aradı eşimi başın sağolsun yerine köyde cenaze varmış ona çağırdılar beni bugün oldu ne arayan ne soran ne gelen giden var bu zamana kadar kaşımı bile eğmedim ben onlara geldiler evimde kaldılar daha evleneli 1 ay olmdan 7 8aylık evliyim en az 1ayını benim evimde geçirdiler demedikleri kalmadı sövdüler saydılar çekmecelerimi karıştırdılar bir kere bişey demedim eşimle tartışmamıza sebep oldu her gelişleri ben bana yapılana değil kızıma yapılana içerledim şimdi eşim aradan zaman geçsinde gideriz diyo bana pijamlrını iç çaamalırlarını getirmiş kullanılmış hastanedeyken istemiştim çıkamıyorum diye ben niye gideyim şimdi nasıl davranıyım gidip beni wpbile engellemiş kardeşleri. Bana acımı yaşatmadılar kendi oğullarının yanında olmadılar 1arkadaşı bile yoktu yanında benim 620km öteden amcam kuzenlerim geldi bu arada eve getrdiğim gece de kimseye vermedim kızımı babasıyla ben gördüm kapattık sadece onlara yapılan bi tavır değildi kesinlikle

Canım başın sağ olsun, Rabbim sabır versin. Evlat acısı en büyük acılardan biri, nasıl ciğerinin yandığını sadece melek anneleri anlar. Neler yaşadığını, neler hissettiğini sadece bu acıyı yaşayanlar anlar. Ne kv, ne annen, ne kardeşin ne de eşin bu acıyı anlayabilir. Onlardan senin acını anlamalarını bekleme, anlayamazlar...

Evet zor zamanında yanında olmaları gerek ama olamasalar da kızma onlara... Evlat acısının nasıl bir şey olduğunu tatmayanlar neler yaşadığını anlayamaz... Acının %1 'ini bile tahmin edemezler... O iç yanmasını, göğsünün sıkışıp nefes alamamanı asla asla anlayamazlar...

Bu acıyı 2,5 yıl önce yaşamış bir anne olarak sana tavsiyem; şuan acını dibine kadar yaşa, ağla ağlayabildiğin kadar. Loğusalığın bitince erken doğumunun sebebini araştır. Bir sonraki gebeliğinde de aynı şeyleri yaşamamak için kesin tanı konulmadan gebe kalma. Sonra da bir an önce hamile kalıp, meleğinin kardeşini dünyaya getirmeye çalış. Çünkü sana en iyi gelecek olan şey bu... Başka hiç bir şey yarana merhem olamıyor. Meleğinin kardeşi yaralarını saracak inşallah... Sana Yaradan'dan bol bol sabır diliyorum canım...

Canım başın sağ olsun, Rabbim sabır versin. Evlat acısı en büyük acılardan biri, nasıl ciğerinin yandığını sadece melek anneleri anlar. Neler yaşadığını, neler hissettiğini sadece bu acıyı yaşayanlar anlar. Ne kv, ne annen, ne kardeşin ne de eşin bu acıyı anlayabilir. Onlardan senin acını anlamalarını bekleme, anlayamazlar...

Evet zor zamanında yanında olmaları gerek ama olamasalar da kızma onlara... Evlat acısının nasıl bir şey olduğunu tatmayanlar neler yaşadığını anlayamaz... Acının %1 'ini bile tahmin edemezler... O iç yanmasını, göğsünün sıkışıp nefes alamamanı asla asla anlayamazlar...

Bu acıyı 2,5 yıl önce yaşamış bir anne olarak sana tavsiyem; şuan acını dibine kadar yaşa, ağla ağlayabildiğin kadar. Loğusalığın bitince erken doğumunun sebebini araştır. Bir sonraki gebeliğinde de aynı şeyleri yaşamamak için kesin tanı konulmadan gebe kalma. Sonra da bir an önce hamile kalıp, meleğinin kardeşini dünyaya getirmeye çalış. Çünkü sana en iyi gelecek olan şey bu... Başka hiç bir şey yarana merhem olamıyor. Meleğinin kardeşi yaralarını saracak inşallah... Sana Yaradan'dan bol bol sabır diliyorum canım...
Çok teşekkür ederim Allah razı olsun Rabbim cennetinde meleklerimize kavuşturur inşallah

X