Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Kızlar hazır emzik sorusu açılmışken, ben bir süre emzik vermek istemiyorum ama gerekirse veririm diye de düşünüyorum. O yüzden doğumdan önce emzik almam gerekir mi? Aynı şekilde biberon için de kararsızım. Anne sütü emerse biberon ihtiyaç olur mu? Olursa ne almam lazım? Cam mı plastik mi?
Çok çekmiş biri olarak yorum yapayım.
Doğduğu gün kardeşim emzik verdi. Ben de cahillik anlamıyorum meme reddi falan. Aa ne tatlı diyerek geçtim. Uzunca bir süre mememi emzik gibi tutmaya çalıştı.
Biberon desen, bizimkinin ağlama krizlerini açlıktan sanıp 17. gün gizlice mama vermişler😔
Her ikisini de 2 aylıkken bıraktırdım. Meme reddiyle uzunca süre uğraştım. Özellikle emzik biberon aldığı günler emzirmek çok zor oldu.
Tabii bebeğe göre değişir bu. Şu an çok şükür emzirme gayet güzel gidiyor ve bebeğim ne emzik ne de biberonu kabul etmiyor.
Bir daha bebeğim olursa inşallah ikisini de kullanmak istemiyorum. Emmeyle ilgili problem olursa eds yöntemi, parmakla besleme yöntemi gibi seçenekler değerlendiririm. Olur da home office çalışmazsam ve biberon gerekecekse de en azından memeyle biberonu ayıracağı döneme kadar izin kullanırım.

Bir de emzik vermek neden bu kadar seviliyor anlamış değilim. Bıraktırması da ayrı zor zaten.

Doğduğu gün kardeşim emzik verdi. Ben de cahillik anlamıyorum meme reddi falan. Aa ne tatlı diyerek geçtim. Uzunca bir süre mememi emzik gibi tutmaya çalıştı.
Biberon desen, bizimkinin ağlama krizlerini açlıktan sanıp 17. gün gizlice mama vermişler😔
Her ikisini de 2 aylıkken bıraktırdım. Meme reddiyle uzunca süre uğraştım. Özellikle emzik biberon aldığı günler emzirmek çok zor oldu.
Tabii bebeğe göre değişir bu. Şu an çok şükür emzirme gayet güzel gidiyor ve bebeğim ne emzik ne de biberonu kabul etmiyor.
Bir daha bebeğim olursa inşallah ikisini de kullanmak istemiyorum. Emmeyle ilgili problem olursa eds yöntemi, parmakla besleme yöntemi gibi seçenekler değerlendiririm. Olur da home office çalışmazsam ve biberon gerekecekse de en azından memeyle biberonu ayıracağı döneme kadar izin kullanırım.

Bir de emzik vermek neden bu kadar seviliyor anlamış değilim. Bıraktırması da ayrı zor zaten.
Bak ben emziğim. Kesinlikle benimkine lazımdı aslında da emzik beğendireyim diye ben uğraşmadım.

Merhaba,ablam da sizin gibi emzik vermedi,fakat bu sefer baş parmak emmeye başladi ve nerdeyse 7-8 yaşa kadar devam etti,ust damakta sorun oluştu,damaklik kullandi bir süre,şu an 11 yasinda sıkıntı yok,emzik atilabiliyor fakat parmak orda 😁karar tabiki de sizin .
Benim yeğenim 2 yaşına kadar emzik kullandı. Yine de baş parmağına cuk cuk cuk emiyor😂😂
Şu an 1. Sınıfta. Hala stres anında ve uykusu gelince ağzına götürüyor. Prensesim çok tatlı oluyor ama devam ederse zor tabii.

Bak ben emziğim. Kesinlikle benimkine lazımdı aslında da emzik beğendireyim diye ben uğraşmadım.
Ben de inanılır gibi değil öyle oldum😂 Emme refleksi güçlü. Emzikte onu atıyordu. Şimdi omzum, eli ve meme reddi geçtiğinden beri memelerim o görevi görüyor😂
Bilmiyorum ya ben yine de bu halinden çoook daha memnunum.
Senin Eylül kuş çok şükür zorlamadı seni emme konusunda. Belki emzikle de zorlamazdı. Daha rahat olabilirdin tabii

Merhaba,ablam da sizin gibi emzik vermedi,fakat bu sefer baş parmak emmeye başladi ve nerdeyse 7-8 yaşa kadar devam etti,ust damakta sorun oluştu,damaklik kullandi bir süre,şu an 11 yasinda sıkıntı yok,emzik atilabiliyor fakat parmak orda 😁karar tabiki de sizin .
Yani emziğe asla demiyorum ama en azından 2 3 ay vermek istemiyorum. Meme reddi açısından. Kimisinde sorun olmazken kimisinde olabiliyor o riski almak istemiyorum o yüzden dedim şimdi alsam dursa mı yoksa doğumdan sonra alsam olur mu diye
hahahaha 😜🤪🤪

çok güzeldi, çok güzeldir
bu ilk oğlumun fotoğrafı ikinci oğlum maalesef almadı emziği

ikinci oğlumda bibs - nuk - baby wee - ultra air - mam - bakkal emziği
hepsini denedim tutmadı eşek sıpası 🤣🤣🤣

emzik doğru seçim, doğru kullanım ve doğru bırakma olursa
asla sıkıntısı olmayan birşey, 7/24 verip 2 yaşında olmasına rağmen bıraktırılmazsa çeneye zararı var

her ihitmale karşın bi tane cam aldım, göğüs pomasının içinde 2 tane lansinoh plastikte vardı,
nadirde olsa ihriyac duyup kullandık
Evet ben de gerekdikçe ve belli bir aydan sonra vermeyi düşünüyorum. O zaman bir tane biberon alayım bir tane de emzik duruma göre ihtiyaç dahilinde veririm.

Evet ben de bundan korkuyorum işte o yüzden en azından bir kaç ay biberon ya da emzik vermek istemiyorum. İnşallah gerek de kalmaz

Yani emziğe asla demiyorum ama en azından 2 3 ay vermek istemiyorum. Meme reddi açısından. Kimisinde sorun olmazken kimisinde olabiliyor o riski almak istemiyorum o yüzden dedim şimdi alsam dursa mı yoksa doğumdan sonra alsam olur mu diye

Evet ben de gerekdikçe ve belli bir aydan sonra vermeyi düşünüyorum. O zaman bir tane biberon alayım bir tane de emzik duruma göre ihtiyaç dahilinde veririm.

Evet ben de bundan korkuyorum işte o yüzden en azından bir kaç ay biberon ya da emzik vermek istemiyorum. İnşallah gerek de kalmaz
İnşallah.
Benim bir ara işe haftada 2 gün ofiste devam etme durumum vardı. Yana yakıla biberonu nasıl kabul ettirebilirim diye uğraştım. 2. Ayda bıraktırmıştım 3. Ayda denediğimde asla almadı. Çok şükür gerek kalmadı ama ne çabuk alışan bir bebek olduğuna örnek olsun.
Ben doğumdan önce emzirmedir mamadır hiçbir şey düşünmemiştim. Eşim kafasına göre avent biberonlar almış. Şimdiki bakış açım olsaydı hiç aldırmazdım.
Eğer emzirmeyi tercih eden biriysen ve mama verme zorunluluğu olursa diye ilk aylar için eds yöntemini araştırabilirsin. Sonrasında zaten memeyle biberonu ayırt eder alırsa alır.

İnşallah.
Benim bir ara işe haftada 2 gün ofiste devam etme durumum vardı. Yana yakıla biberonu nasıl kabul ettirebilirim diye uğraştım. 2. Ayda bıraktırmıştım 3. Ayda denediğimde asla almadı. Çok şükür gerek kalmadı ama ne çabuk alışan bir bebek olduğuna örnek olsun.
Ben doğumdan önce emzirmedir mamadır hiçbir şey düşünmemiştim. Eşim kafasına göre avent biberonlar almış. Şimdiki bakış açım olsaydı hiç aldırmazdım.
Eğer emzirmeyi tercih eden biriysen ve mama verme zorunluluğu olursa diye ilk aylar için eds yöntemini araştırabilirsin. Sonrasında zaten memeyle biberonu ayırt eder alırsa alır.
Ben de emzirme taraftarıyım yani inşallah bir sıkıntı olmaz da öyle devam ederim. Zaten bir 6 ay kadar işe başlamayacağım. 6 ayran sonra da biberon alsa da meme reddi olmaz diye umuyorum 😊

Ben de inanılır gibi değil öyle oldum😂 Emme refleksi güçlü. Emzikte onu atıyordu. Şimdi omzum, eli ve meme reddi geçtiğinden beri memelerim o görevi görüyor😂
Bilmiyorum ya ben yine de bu halinden çoook daha memnunum.
Senin Eylül kuş çok şükür zorlamadı seni emme konusunda. Belki emzikle de zorlamazdı. Daha rahat olabilirdin tabii
Benimki nazar değdirmeyeyim ilk mememe tutunc vantuz gibi yapıştı aynen devam. Böyle bebklerde lazım işte. Bunu iyi ayırt edebilmek lazım. Ben de çok memnunum. Eşim de istemiyor gibiydi emzik. Ben de vermedim. Ama bazen bakıyorum alsa rahat edermiş. Yazın bari emzik gibi emcem diye yapış yapış kalmazmiş 🤣

Ben de emzirme taraftarıyım yani inşallah bir sıkıntı olmaz da öyle devam ederim. Zaten bir 6 ay kadar işe başlamayacağım. 6 ayran sonra da biberon alsa da meme reddi olmaz diye umuyorum 😊
Emzik isi degisken, benim gibi prematureyi kucaginda bulanlara zorunlu olarak emzik veriliyor, emmeyi ogretmek icin. Biri hic sevmedi hastaneden ciktiktan 1 hafta sonra birakti, digeri biraz daha takildi, simdi o da emmiyor. Meme reddi yapmayan emzik budur oneririm; Avrupa'nın en büyük anne ve bebek mağazası | Babymall
26 gun yogun bakimda kaldilar, hem orada, hem de 40 gun kadar evde memeyi hep sagarak verdik. Uzun sure sadece biberon almis olmalarina ragmen simdi cok sukur sagmiyorum, emiyorlar. Gunde 1-2 kez mama almaya devam ediyorlar. Bu noktada biberon setimi de oneririm. Gaz da yapmiyor. 4 biberon ikize tepe tepe yetti. Tum boy memeleri ve temizlik aparatlari da icinde.

Eklentiler

• Screenshot_20211103-145120_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20211103-145120_Samsung Internet.jpg
    124,1 KB · Görüntüleme: 34
Emzik isi degisken, benim gibi prematureyi kucaginda bulanlara zorunlu olarak emzik veriliyor, emmeyi ogretmek icin. Biri hic sevmedi hastaneden ciktiktan 1 hafta sonra birakti, digeri biraz daha takildi, simdi o da emmiyor. Meme reddi yapmayan emzik budur oneririm; Avrupa'nın en büyük anne ve bebek mağazası | Babymall
26 gun yogun bakimda kaldilar, hem orada, hem de 40 gun kadar evde memeyi hep sagarak verdik. Uzun sure sadece biberon almis olmalarina ragmen simdi cok sukur sagmiyorum, emiyorlar. Gunde 1-2 kez mama almaya devam ediyorlar. Bu noktada biberon setimi de oneririm. Gaz da yapmiyor. 4 biberon ikize tepe tepe yetti. Tum boy memeleri ve temizlik aparatlari da icinde.
Teşekkür ederim hemen inceleyeceğim😊 bebişlere de sağlıklı ömürler dilerim🌸

Benimki nazar değdirmeyeyim ilk mememe tutunc vantuz gibi yapıştı aynen devam. Böyle bebklerde lazım işte. Bunu iyi ayırt edebilmek lazım. Ben de çok memnunum. Eşim de istemiyor gibiydi emzik. Ben de vermedim. Ama bazen bakıyorum alsa rahat edermiş. Yazın bari emzik gibi emcem diye yapış yapış kalmazmiş 🤣
Maşallah🥰 Yalnız benimki de hüüp diye çekmişti. Doktor hemşireler gidip gelip nasıl emiyor maşallah diyorlardı. Yetmedi demek😂😂
Valla çok iyi olmuş emzik bıraktırmak da zor tabii memeyi bıraktırmak da zor😂
Eylülü düşünemiyorum. Ama en azından sadece memeyi bıraktırmak gerekir zamanı gelince. Hem anne hem bebek hazır olmalı.
Ben de 10. Ay gibi hazır hissedersem emerek uyumasını azaltmaya çalışmayı düşünüyorum. Şu an uyumak için emmekten başka seçeneği yok. Gözleri kıpkırmızı oluyor tok olsa bile uyumuyor

Anne sütü ikiz bebeğe rahatlıkla yetere güzel örnek🥰 maşallah 🧿

Eklediğin biberonu duymuştum. Avent için de gaz yapmıyor diyorlar ama bizde yapmıştı. Ve kapağı sızdırıyordu bazen. O zamanlar zorla sağdığım sütün akmasına çıldırıyordum.
Bence düşünenler önerine baksınlar

Maşallah🥰 Yalnız benimki de hüüp diye çekmişti. Doktor hemşireler gidip gelip nasıl emiyor maşallah diyorlardı. Yetmedi demek😂😂
Valla çok iyi olmuş emzik bıraktırmak da zor tabii memeyi bıraktırmak da zor😂
Eylülü düşünemiyorum. Ama en azından sadece memeyi bıraktırmak gerekir zamanı gelince. Hem anne hem bebek hazır olmalı.
Ben de 10. Ay gibi hazır hissedersem emerek uyumasını azaltmaya çalışmayı düşünüyorum. Şu an uyumak için emmekten başka seçeneği yok. Gözleri kıpkırmızı oluyor tok olsa bile uyumuyor
Ya ben bi şeyi biraktırmayı düşünmüyorum. Dhaa da plan yapmıyorum. Şu son hallerdeki alt üst oluştan sonra. Nasıl isterse öyle olsun. Artık gündüz eskisi kadar emmiyor mesela istemiyorsa uyumak memeyi bırakıp dönüyor. Etraftaki her detay acayip dikkatini cekiyo eskiden ben ayırMsam bi saat emer hic uykusu yoksa sonunda uyurdu. Yani bazdn bunu bile yapardım. Aman emsin ben de dinlenirim oyalayacagima diye. Ama simdi 5 dk emiyo doyuyo kalkiyo gunduz 😬

Bir de 0-6 ayda emzik kullanılıyor mu yoksa 6-18 mi alsam direk
Bibs aldım doğduğu gün verdik, en doğru kararlardan biri buydu😄 bibsten hesaplı o aventten aldım emmedi iki tane kutusuyla duruyor belki 18 aylık oluncaya kadar bir gün emer diye bekliyorum. Kısacası bibs doğal uçlu olan iyidir.

Kızlar hazır emzik sorusu açılmışken, ben bir süre emzik vermek istemiyorum ama gerekirse veririm diye de düşünüyorum. O yüzden doğumdan önce emzik almam gerekir mi? Aynı şekilde biberon için de kararsızım. Anne sütü emerse biberon ihtiyaç olur mu? Olursa ne almam lazım? Cam mı plastik mi?
Ben hiç emzik vermek istemiyordum, almadım da doğumdan önce. Ama oğlumun emme isteği öyle fazlaydı ki, kusuyordu artık emmekten ama hala emmek istiyordu. Bir de altını değiştirirken çok ağlıyordu, sadece emerek susuyordu. O yüzden mecbur kaldım verdim, bir 15 20 günlük falandı herhalde.

Şimdi de ağzında sürekli emzik olan bir bebek değil, uykuya geçişte sakinleşsin diye veriyorum, uyuyunca atıyor zaten. Gece de emip uyuyor, çoğunlukla başka ihtiyaç duymuyoruz.

Bence bırak bebeğin kendi karar versin. Burda doğum öncesi çeşit çeşit emzik alıp da bebeği emziği kabul etmeyenler de var, benim gibi emzik vermiycem diyip bebeği istediği için verenler de. İstemezse mecburiyet olmazda zorlamaya gerek yok, bıraktırması var bir de çünkü

Emzik bulunsun, biberon da bulunsun. Hayatın ne getireceği belli olmaz diye ikisini de hastane çantama koydum gittim, bebeğe doğduğu gün emziği verdik gece en azından yarım saat uyuma şansın olur. İlerleyen aylarda geceleri yine aynı şekilde uyuma şansın olur. Bakınız uyku diyorum fırsatınız varken uyuyunuz. Doğuma kadar çekilen uykusuzluk hiçmiş, doğum sonrası Uzuuunca bir süre uyku işi yok 😄 geçenlerde emziği bıraktı çocuğum. gece boyu iki gözümden biriyle görüp biriyle uyudum ayakta zor durdum. anneme geldik kafayı yemek üzereydim uykusuzluktan. Sağolsun emziğe alıştırdı. Gece uyanırsa tutarsa emiyor gündüz hiç emmiyor. Parmağını hiç emmedi. Emmek isterse mememi istiyor.

elektrıklı goğus pompası mutlaka alın.Genelde gerekıyor,göğüsler şişiyor.Acil yanınızda bulunsun.Hemen boşaltırsınız.Mastit olmadan.Kıyafet cok az alın denılıyor ama bebekler yenıdogan donemınde cok fazla kıyafet kırletıyor sureklı degıstırmek gerekıyor:) Alt degıstırme bezlerıde işe yarar.Ozellıkle ılk gunlerde..Mutlaka alın dıyecegım bırseyde serum fızyolojık.Hatta baya onemlı.Burunları cok tıkanıyor.Ve ılk aylar sadece burundan nefes alabıldıklerı ıcın duzenlı acmak onemlı..Yani ben aldıgım her seyı kullandım.Gereksız bırsey almamısım sanırım cok araştırdım,oyle aldım.Bir tek manuel gogus pompasını kullanmadım gereksız olan oydu sanırım:) En buyuk pısmanlıgımda travel sıstem bebek arabası.Cok hantal cok.Sımdıkı aklım olsa yenıdogana uygun hafıf baston bebek arabası alır, pusetıde ayrı uygun bırsey alırdım.Bıraz buyuyunce baston arabaya gecmeyı dusunuyorum:)

Biberon ve emzık saymıyorum bıle tabıkı alınmalı.Şart yanı.Benım ılk gece mememi tutmamıstı emme refleksını denemek ıcın emzıkle alıstırma yapmıstık.O gece mecburen bıberonla vermıstık.Hastane vermıyor bunları.

Elektrıklı gogus pompası lansınoh almıstım memnum kaldım cok daha fazla para vermeye gerek yok ama bıberonundan memnun kalmadım onda aventi önerırım.Emzik olarakta bibs💙

Ya ben bi şeyi biraktırmayı düşünmüyorum. Dhaa da plan yapmıyorum. Şu son hallerdeki alt üst oluştan sonra. Nasıl isterse öyle olsun. Artık gündüz eskisi kadar emmiyor mesela istemiyorsa uyumak memeyi bırakıp dönüyor. Etraftaki her detay acayip dikkatini cekiyo eskiden ben ayırMsam bi saat emer hic uykusu yoksa sonunda uyurdu. Yani bazdn bunu bile yapardım. Aman emsin ben de dinlenirim oyalayacagima diye. Ama simdi 5 dk emiyo doyuyo kalkiyo gunduz 😬
Dikkatini çeker tabii. Şimdi yeni ortama girdi. Her şey farklı. Tek tek incelemek ister. Ben farklı bir odada emzirince bile zorlanıyorum. Diyelim bir şey yeni ona gözünü dikip incelemek istiyor. Yaklaşık 1 aydır da elini uzatıp tutmak istiyor.
Ben de artık yeni bir yere gittiğimizde önce tüm odayı tek tek gezdiriyorum. Objelere dokunuyor. Duvarına dolabına kadar bir el attırıyorum. Sonra daha kolay emiyor😂

Senin çoğu gitmiş azı kalmış. 10 gün daha dayan. Evinizde güzel düzeninize geri dönersiniz. Gündüz 1 saat emer mi bilmiyorum ama😂😂 Hayal mı kuruyor o arada ne yapıyor öyle uzun uzun, kim bilir😂

X