Bebek büyütürken keşke almasaydım dediğiniz neler var?

Kapağın içinde süt birikiyor o da iyileşmeyi sağlıyor. Kalkan mesela benim canımı daha çok yakıyordu. Kapakları karbonatla temizlemek de gerekiyor. Bizde hiç pamukcuk vs gibi sorunlar olmadı. Bunlar hep kişisel tecrübe tabi ki.

Depend kullanmıştım çok rahat ettim. Sezaryende pijama gecelik çok fark etmiyor gibi. 2 gecelik, 1 pijama takımı almıştım, sorun yaşamadım. Benim pijamamın bel bölgesinde lastik yoktu (hepsi öyledir muhtemelen)

Çok güzel yazmışsınız teşekkür ederim tecrübe paylaşımınız için gümüş kapak markanız neydi? Birde bende cybex easy twist aldım kaç yaşına kadar kullandı sizin ufaklık? Birde mama sandalyesi hangisini öneriyorsunuz

Umarım faydası olur, sağlıkla gelsin bebişiniz
Silver nurse almistim gumus kapagi.
Bebek arabasini hala kullanabiliriz de sıkılıyor ondan zor biniyor, şu an 18 aylık.
Mama sandalyesi ben chicco polly 2 start aldım. Bir yerden bir yere götürmek çok pratil değil ama mutfakta iş yaparken en azından devrilecek korkusu olmuyor.

Amin inşallah, sizinde bebişinize sağlık sıhhat mutlu bir ömür nasip olsun
Markasını özellikle sordum ben ebebekten almıştım inşallah kalitelidir ve işe yarar
Mama sandalyesine çok önem seviyorum eşimle masa başı sohbetleri severiz o sırada yanımızda olsun keyifle otursun rahat otursun diye düşünüyorduk sonra aşırı pahalanınca mama sandalyeleri dedik acaba abartmasak ikea mı alsak ama dediğiniz bende farkındalık oluşturdu. Devrilme riskini düşünmemiştim.

Kanguruda da hareket kısıtlılığı var
Biyere oturacaksin oturamiyosun
Sürekli ayakta dolaniyosun

Benim bebişim biraz zayıf doğduğu için yenidoğan kıyafetleri bile tam olmuyordu şimdi şimdi kilo aldıkça güzel oluyor. Bizde bir sürü almıştık ama minnak olduğu için hepsini kullanabileceğiz sanırım. Zaten çok çabuk kirleniyor, emzirirken süt akıyor, alt değiştirirken aniden tuvaletini yapıyor vs zaten acemi anneyim biraz fazla olması benim işime yaradı.

Bebek arabası olarak travel almamam konusunda beni de arkadaşlarım uyarmıştı. Ama bana şöyle demişlerdi; travel alacaksan da bebek arabası tekerleri küçük olanlardan al. Bende kraft time g modelini aldım. Araba normalde katlanınca küçük oluyor tekerlekleri de yine normal boy o diğer travel sistemler gibi kocaman değil. Birde puset takılıyor ikisi beraber almıştım. Henüz sadece pusetiyle kullanıyorum çok memnunum.

Doğumda hem gecelik hem pijama takımı almıştım bence gecelik daha kullanışlı. İlk gün zaten hemşireler sondayı çıkarıp yürütmeye geldiklerinde gecelik giymemi istediler. İlk gün gecelikle gayet rahat ettim ama üstüm kirlenince ikinci gün pijama takımını giydim. Pijamayla hasta bezi yada depend giymesi zor oluyor. Şimdiki aklım olsa pijama yerine gecelik tercih ederdim.

Henüz bebeğim 15 günlük o yüzden yürüteç, mama sandalyesi gibi konularda bir şey diyemem.

Bebeğim biraz minnak olduğu için 1 numara bezle uzun süre gideceğiz gibi görünüyor. Yoksa doğumdan önce bende 1 numarayı az aldım hatta gittim 2-3 falan aldım hızlı kilo alır diye Şu an hala 1’le devam. Marka olarak da yenidoğan hassas olur prima yılların markası kaliteli giysin deyip ondan almıştım ama 1 numarası bebişe büyük geldi Bende elimdeki Sleepy 1 numarayı denedim daha iyi oldu primadan daha küçük şu an sleepy kullanıyorum primaların 1 numaralarını 2 niyetine kullacağım. Ayrıca sleepy primadan daha yumuşak geldi bana sanırım elimdeki primalar bitsin hep sleepyle devam edeceğim.

Bence anne yanı beşik çok kullanışlı uygun fiyatlı olanlarından alınabilir çok pahalı markalara gerek yok zaten 6 ay falan kullanılabiliyor sanırım. Ben ebebekten almıştım en uygun fiyatlı olandı. Sonrasında da oda yapana kadar bir süre park yatak kullanacağım onu da tanıdığım birinden aldım çok güzel kullanmış sıfır almaya gerek duymadım.
Reflü yatağını da yine hamileyken almıştım iyi ki almışım. Anne yanı beşiğin içine tam oldu yatağın eğik olması benim içimi daha rahat ettiriyor.

Biberon olarak Tommee Tippee anti kolik olanlardan aldım. İlk zamanlar bebeğim biraz kilo kaybettiği için mama takviyesi de yapmamı istedi doktorumuz. Biberonlar benim işime yaradı hala günde 2 defa mama veriyorum. Ayrıca Lansinoh manuel süt pompası da çok işime yaradı özellikle geceleri zor uyanan ve mama emmeye pek yanaşmayan bebişime sütümü sağıp veriyordum. İçinden kendi biberonu da çıktı ondan da memnun kaldım. İki marka da meme reddi yapmadı.
Emzik pek sevmedi dandik almayayım diye philips avent almıştım ama tutmayacak gibi.

Battaniye konusunda haklısın 3-5 tane olmalı. Kalınlıkları da farklı farklı olmalı bence.

Ben ıslak mendil kullanıyorum uni baby, hipp ve sleepy’nin yenidoğanlarından kullandım. Yine en memnun kaldığım Sleepy oldu ona devam edeceğim. Annem temizleme pamuğuyla temizliyor ama ıslak mendil daha pratik olduğu için ben onunla devam ediyorum. Bebiş de kızarıklık yada pişik yok çok şükür.

Emzirme koltuğu almadım ama hastanedeki emzirme odasında denediğim koltuk çok rahattı çok rahat emzirmiştim eve götüresim gelmişti Emzirme yastığı da şu bele geçirilenlerden almıştım evet kullanıyorum ama gerek yokmuş bence. Normal yastık da kullanılabilir ve yine onları da kullanıyorum.
İlk emzirmeye başladığımda meme uçlarım çok acıyordu. Doğumdan önce Lansinoh lanolin krem alacaktım ama fiyatını görünce kıyamadım açıkcası. Bende %100 lanolin olan başka uygun fiyatlı kremlerden birini aldım. İlisi de aynı şey niye para vereyim diye düşündüm ama ucuz olan koyun kokuyordu. İlk günler sürdüm evet ve rahatlattı ama emzirmeden önce silsem de yıkasam da o koku gitmeyince bebeğim memeden soğur diye kullanmayı bıraktım
Sonra lanolinden soğuduğum için Mustelanın lanolin içermeyen bitkisel meme ucu kremini aldım. Emzirme sonrası karbonatlı suyla temizleyip mustelayı sürüyorum şu an çok çok iyi durumdalar.
Bu arada göğüs kalkanı da aldım ama içinde süt birikmesi hoşuma gitmediğinden göğüs pedleri kullanmaya başladım. Bence göğüs pedi forever! Gümüş kalkan kullanmadım çok öven var ama bana para tuzağı gibi geliyor. Zaten karbonat ve mustelayla acımı dindirdim çok şükür

15 günlük acemi annenin tavsiyeleri bu şekilde

Merhaba,
Parmaklariniza saglik...
Keske daha onceden bu konuyu acan olsaymis diyerek baslamak istiyorum.
  • Deli para verip aldigimiz ama sadece deneme amacli acip bir daha kullanilmayan sadece oyun halisi oldu bizde. Gereksizlerin en başı..
  • Sterilizator icin ayni fikirde degilim. Yorgunluktan uyuyakalip evimizi 3 kez yakma girisiminde bulunduktan sonra sterilizatör alip rahatlayanlardaniz. Sirf bu yakmalarimiz sonrasi evimizde tencere kalmadi yenilerini aldigimiz süt pompalari biberonlar emzikler de cabasi. Bu arada emziksiz hayat düsünemiyorum
  • Gögüs ucu icin kremler alip kullanmayanlardanim. Ben de pek tavsiye etmiyorum her biri deli para.
  • Gecici olarak summer infant cok amacli mama sandalyesi almistik. Cok pratik oyun amacli da kullanabiliyoruz. istedigimiz yere götürebiliyoruz. Masanin üzerine koyuyoruz bebegimiz bizimle beraber yemek yiyor. Gecici kalici oldu 8 aylik oldu bebegimiz mama sandalyesi almadik henüz.
  • Bu aralar yürütec bakiyorduk biz de. Evimiz kücük yürütecler o kadar kocaman ki eski kücük yürüteclerden bulmaya calistigimiz icin az biraz gec kaldik. Ilk adim arabasi da almak istemiyoruz düsüp problem olusmasindan korkuyoruz esimle. Bebegimiz emeklemeye basladi biraz daha beklesek kalkip yürüyecek gibi. Belki de yürütece gerek kalmayacak.
  • Ahsap besik kesinlikle alinmamali. Görüntü güzel , kullanim belli bir aya kadar güzel. Ama sonrasi icin...
Su anda mesela bebegim gerek uyurken gerekse uyandiginda yatagi tavaf ettiginden tehlikeli olabiliyor ahsap.
* Dogumda gecelik taraftariyim. Yaniniza cok fazla esya almaniza gerek yok bence. Tek gece kalindigi icin 2 gecelikle idare etmistim. Sezeryan dogumdu benimki. Dolayisi ile süt problemimiz vardi. Süt icin yaniniza pompa kesinlikle alinmali. Süt gelmesi icin kahve önermislerdi ilk gün problem yasadigim icin. Neler yapmak gerek arastirmak lazim. Nefret etsem de devamli gold nescafe icmistim. fakat pompam olmadigi icin süt gelmesinde problem yasamistim. Devlet hastanesinde dogum yaptigim icin de hemsireler kesinlikle devam sütü vermiyor, önermiyor.
Sayfalarca liste yapmistim doguma girken alinacaklar listesi diye. Kontrole gidip dogurarak ciktigim icin listeme gerek kalmadi. diyebilecegim Bebek icin alacaginiz mevsime gore ürünlerle ; zibin ,bez , pisik kremi , temizleme pamugu simdilik yeter. devlette ve de ozellikle sezeryanla dogum yapacaksaniz yaniniza devam sütü de koyun ne olmaz ne olmaz.
  • Yaptigimiz en yararli alisverislerden biri de Graconun düet sway salincagi oldu. bebeginizi ayakta sallarmis gibi salliyor. Siz de o esnada uzanip dinlenebiliyorsunuz. Yorumsuz acabalarla almistik fakat su anda bile kurtaricimiz diyebilirim.
  • Aklima en fuzuli alisverislerimden biri daha geldi. Banyo küveti... Evet ünlü bir markanin deli para verip aldigimiz banyo küvetimizi en fazla 2 kez kullanmisizdir. Ünlü , ünsüz , pahali , ucuz.. Hic farketmez. bence küvet gereksiz. Giriyorsunuz banyoya bebeginiz kucaginizda hem güvende hissediyor hem oyunlar oynayarak keyifle banyosunu yaptiriyorsunuz. Misssss.
  • Bebek arabasi alirken arabayla birlikte satilan ana kucagi haricinde port bebe ve pusete gerek yok diyenlerdenim. Bebek arabamizin Port bebesini hic kullanmadik Puset birkac ay kullanildi su anda bebegimiz icine zor sigiyor. 360 derece döner oto koltugunu yenidogan da dahil olarak alirsaniz pusete de hiiic gerek kalmaz.
  • bebeginiz icin cok fazla alisveris yapmayin . Kiyafet olarak söylüyorum. O kadar heyecanli alisveris yapmisiz ki cogu acilmamis kullanilmamis bir cok ürünü dagittik. En cok kullanilacak zibin adetini fazla tutmak gerek. Biz cok kullandik her gün birkac kez üst degistiriyorduk. Zibin yaninda eldiven ve agiz bezini de fazla almak gerek. En cok kullanilan bunlar. Bunlarin yaninda ben hala temizlik icin pamuk kullaniyorum. Elimde olsa da uygun fiyatli bulunca stokluyorum. Aklinizda olsun pamuk ta cok gidenlerden. Alttan citcitli olmayan Tulum harici cok fazla kullanamadim giydirip cikartmasi cok yorucu oluyor. Elimde kullanamadan kalan kiyafetlerin cogu tulumdu diyebilirim. Buna kislik astronot tulum da dahil. Neden aldim diye hala düsünürüm..
  • Bebegimiz icin aldigimiz kapi pervazina asilan hoppala salincak ta olur ya da olmaz kesinligi olmayan gereksizlerden.
  • Reflü yatagimiz olsa da kullanamadik yuvarlandik devamli .Ilk aylarda ici pamuk olan yer minderleriyle egimli yatak yaptik onu kullandik.
Saglikli günler diliyorum

Ah bu arada unuttum,
Aglak gecelerimizde kanguru bizim Supermanimizdi.
Bebegim kucagimda is bile yapabiliyordum. Uyutmakta zorlandigimizda esim hemen bir kosu bakkala gidip geliyordu. Bir bakiyorduk icinde bebegimiz uyuyakalmis.. Askkkk

Merhaba güzel bir konu olmuş. Ben iyiki banyo küveti almışım sitemlerdenim. Iki cocugumda hakkını vererek kullandı. Kucağın da bebek yıkamak bana çok iyi bir fikir gibi gelmiyor. Suyuyla birlikte kaydirurim düşürebilirim diye çok korkuyorum. Iki cocugumda alerjikti. Özellikle 2.si cokk kusuyordu. Reflu yatağı kurtardım oldu. Ilk 6 ay islak mendil kullanmadım. Şu ve pamuk ile temizledim hiç pisik olmadı bu sayede. Bebek arabamız e bebeğin markası travel sistem çok ağır ve hantal olmayan bir modeli. Ondan da çok memnunum. Kıyafet olarak da çok çabuk büyüdükleri için ihtiyaca göre alınması taraftariyim. Mama sandalyesi yine e Bebek en basit model. Çok memnunum iki çocuk buyuttum. 2 yaşından sonra masaya oturabiliyorlar.

Kaydedeyim insallah bi gun lazim olur

konu alışveriş olunca sormak istedim kaçıncı ayda başlamak doğru olur alışverişe? ben 3. aydayım yatak falan bakmaya başladım araştırma süresi olacak diye. uygun bulduklarımı alsammı yoksa daha erken mi bilemiyorum

Canım normalde 20. Haftada başlıyor herkes ama ekonomik krizin ortasındayız malum. Mayısta da seçim var sana tavsiyem şimdiden büyük şeyleri almaya başla. Mesela göğüs pompası, puset, kanguru, bebek arabası vs. Kıyafet her zaman alınır. Onları sonra halledersin zaten. Ben ilk bebeğimde erken doğum olacak dedikleri için 18de başlamıştım. Nolur nolmaz diye. 28de de bebeğim erken doğdu vefat etti. O zaman aldığım için bu hamileliğimde çok rahat ettim. Sadece pişik kremi, ıslak mendil falan sktsi olan şeyler büyük pişmanlığım. Hepsinin tarihi geçmiş. Elimde patladı.

çok üzüldüm başınız sağolsun yavrunuzu bağışlasın allah. ilk alışverişim park yatak oldu dediğini gibi bunları almaya başlasam iyi olacak daha sonra çok yüklü olmaması için

çok üzüldüm başınız sağolsun yavrunuzu bağışlasın allah. ilk alışverişim park yatak oldu dediğini gibi bunları almaya başlasam iyi olacak daha sonra çok yüklü olmaması için
En iyisini yapmışsın burada çok güzel tavsiyeler paylaşıldı. Bana da çok katkısı oldu. Gereksiz çok şey var. İnternet kocaman bir derya deniz. İnsanın her şeyi alası var. Keşke ilk hamileliğimde katlanan küveti bilseydim kesin ondan alırdım mesela

kesinlikle okadar çok şey var ki. ben alma işini çok abartmayı düşünmüyorum minimum alışverişle gitmeyi düşünüyorum bakalım becerebilecekmiyim :) cinsiyet belli olunca gaza gelmem inşallah

Rabbim size sabirlarini vermistir insallah. 37 hafta eli kalbinde dolasanlardandim . her hafta doktora gitmemek icin el doplleri almistim
Bu soylediklerinizden baska bebek bezi de erken alinmamali benim de indirimden aldigim bebek bezleri elimde patlamisti. son kullanimi yaklasinca indirim olmustu bilincsiz oldugum icin de kullanim tarihine bakmadan alivermistim.

Ve + yatak kesinlikle ahsap olmamali ...
Bilincsiz yaptigimiz alisverislerden biri de ahsap yatak. Yatagimizin sadece görüntüsü güzel. 6 aya kadar gayet güzel idare ettik ama simdi bebegim kafasini , elini kolunu vurup duruyor. Yataga ait kenarliklar ise yaramiyor yastik falan koyuyorum yatak bit kadar oldu. En güzeli kesinlikle icini de görebileceginiz park yatak . Otomatik sallanir ise tadindan yenmez.
Yatak alirken "otomatik sallanir olmasa ne olacak ki... " cümlesi kurmustum.
O kadar cok sey oluyor ki...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…