Bebek büyütürken keşke almasaydım dediğiniz neler var?

ben emzirme sütyeni almadım. evde çoğunlukla sütyensiz, pamuklu üstlerle gezdim. dışarı çıkarken de normal taktığım sütyenleri, pamuklu braletleri kullandım. eksikliğini de hissetmedim. alıp çok memnun kalan var, meme boyuyla mı alakalı bilmiyorum

Ayy neden bu deşil. Bundan aldım
Şu sebepten değil, arkasını tam kaldırmış olsanız bile çocuğun sırtı normal oturma açısından daha yatar pozisyonda kalıyor. Bu yüzden hep boynunu ileri uzatması gerekiyor ya da sırtını yaslayarak dolaşamıyor. Bir de arkasının ipli olması beni zorluyor. Diğer arabaların oturma açısı daha dik, daha rahat çocuk için. Onun dışında kullanımı falan güzel. Artık ayaklandığı ve arabayı çoğunlukla uyuyacağı zaman kullandığım için yenisini almadım ama daha uzun yıllar kullanacak olsam kesin değiştirirdim.

Emzirme atleti rahat oluyor kisin ozellikle sutyen takmaya gerek de kalmiyor

Gümüş kapakların gerçekten gümüş olanını kullanınca etki gösteriyor gümüş iyonlarının iyileştirme özelliği var ama piyasada gümüş kapak adı altında sahteleri cok var o yüzden fayda göremiyor alanlar sanırım birde artık iyice yara bere olduktan sonra kullanınca etkisi işe yaramıyordur.

Evde emzirme atletleri rahat oluyor ama şu içindeki üçgen kısımdan meme vermek falan cok zor ben o kısmı kesmiştim. Emzirme sütyenide çıtı açıldığı için rahat oluyor dışarda hemen aşağı sıyrılıyor diğer türlü kenara ittirmeniz lazım sütyeni biraz daha zorlaşıyor iş ama denersiniz bi.

Eklentiler

• 69BBF72F-7A34-4D4B-BB59-8AA770E0E1D1.jpeg
    25,7 KB · Görüntüleme: 66
Doğumdan önce göğüs ucunuza krem sürdünüz mü? Birisi yazmıştı. Doğumdan sonra göğüs ucum çıkana kadar yara oldu göğsüm. Keşke kremi önceden kullansaydım falan demişler. Doğumdan önce krem sürenlerin göğüs ucu yara olmamış falan. Bu bilginin detayı nedir? Hakim olan var mı?

Valla ben hep minimum seviyede takıldığım için keşke almasaydım dedigim bişey olmadı çünkü zamanla ihtiyaç duyarsam aldım. Onun dışında iyiki almışım dedigim 3 şey var belki yardımcı olur.
1- küvet için file böylece tek başıma rahatça bebegimi yıkayabildim
2- uyku tulumu soguk yerde yaşıyorsanız hayat kurtaran bişey dibine kadar kullandık o kadar kullandım ki sonunda yırtıldı ama alırken de büyük beden aldım 6 aylık ogluma 2 yaş aldım çünkü ayak kısımları falan lastikli oldugu için yürürken falan sıkıntı olmadan kullabildi hemde 2 yıl kullandık
3- ergonomik 360 derece kanguru 2 çocugumda da kullandım hala da kullanıyorum dışarı çıkarken bebek arabasından daha rahat pratik hemde bebek uyursa anne kokusu aldıgı için uzunca süre uyuyabiliyor saatlerce avm gezsem bile kanguru beni yormuyor bebek uyumak isterse uyuyor uyumazsa dışa dönük şekilde koyuyorum dışarıyı izleyip hiç aglamıyo ben bebek arabası almadım bu yüzden çünkü kanguru çok pratik kucakta olunca insan hareket edemiyor kolu agırlıktan taşıyamaz hale geliyor ama kanguru da böyle Bi sıkıntı yok istedigin gibi ve agırlık tüm vücuda yayıldığı için yormuyor. Tabi bunun için kangurunun kalitesi 360 derece olması ergonomik olması önemli 360 derece olmazsa belli Bi aydan sonra çocuk sadece anneye dönük şekilde durmak istemiyor etrafını keşfetmek istiyor tabi 360 derecede dışa dönük koyunca bu sorun olmuyor Benim memnun kaldıgım şeyler bunlar

Detayı bilmiyorum ben sürmedim yara da olmadı ha yara olursa da tavsiyem sarı Kantaron yagı sürmeniz diş çıktıktan sonra bebegim ısırınca yara yapmıştı ben gögüs pedine kantoron yagı döküp koyuyordum nemli, yaglı tuttugu için hemen iyileşiyordu. Bu bedensel bişey kimi insanda oluyor kimisinde olmuyor net bişey söylemek dogru olmaz

ben hiç kullanmadım. ne doğumdan önce ne de doğumdan sonra hiç yara olmadı. gümüş kapak kullandım doğumdan sonra ilk 6 ay o kadar.

Olabilir gerçekten herşeyin doğrusunu bulana kadar paranoyak oluyoruz ya. Önerdiğiniz veya kullandığınız bir marka var mı?
ben hiç kullanmadım. ne doğumdan önce ne de doğumdan sonra hiç yara olmadı. gümüş kapak kullandım doğumdan sonra ilk 6 ay o kadar.
Hangi markayı kullanmıştınız?

Gumus kapak da kullandim krem de sari kantaron yagi, zeytin yagi, cay agaci merhemi bunlarin hepsini denedim yine de goguslerimin yarasindan kurtulamadim aglayarak emzirdim moral bozmak istemem ama bence ise yarayip yaramamasi kisiyr ozel. Birinde ise yarayan baska birinde yaramayabilir. Simdi ikinciye hamileyim daha tecrubeliyim emzirme konusunda belki bu sefer yara olmaz diye kendimi teselli ediyorum

Olabilir gerçekten herşeyin doğrusunu bulana kadar paranoyak oluyoruz ya. Önerdiğiniz veya kullandığınız bir marka var mı?

Hangi markayı kullanmıştınız?
Ben kullanmadım hiç ama alınmalı mı diye alışveriş için araştırdığımda okudum gerçek gümüş olması gerektiğini ilkinde ihtiyacım olmadı şimdi ikincisinde lazım olursa yine ihtiyaç doğarsa alırım araştırıp. Ayva çekirdeği jeli etkiliymiş baya eğer olursa onu denerim geçmezse alırım artık

Biz de dermaa buhar makinası var şimdiye kadar en işe yaramayan gereksiz masrafım o oldu nem oranında hiç değişiklik olmadı ve şu oioi yemek takımı çok gereksizdi.

En alınması gerekenler
  • reflu yatagi: kusan bebekler icin cok iyi ve heryere reflu yatagiyla tasidim bebegi
  • bol bol citcitli badi: bebekler ya kusuya ya da bezi tasiyo. Her ihtimalde de badilerini degistirmek gerekiyor, bol bol alın
  • gogus pedi: memede islaklik olmuyor oneririm
  • organizer: bebegin tum malzemelerini topluyor
  • mama sandalyesi: mutfakta is yaparken oturtuyorum

Gümüş kapak için yara olmadan önleyici bir aparat olarak bahsediyorlar. Hamileliğin son 2-3 haftası gibi başlanıp doğumdan sonra belirli zamanlarda kullanmanın faydalı olacağı söyleniyor. Zaten yara olmuş bir memeye o takılıp iyice havasız kalmasına sebep olunursa ters etkileyebilir o şekilde olduğunda kalkan kullanımı öneriliyor.

Gümüş kapak ve babyjörn ana kucağı parasını son kuruşuna kadar hak ediyor bana göre :) bebeğim artık büyüdü ama uyuturken ana kucağında kendini sallıyor, öyle uyuduğu oluyor.

Ben kanguruyla yürürken düştüm. Allah korudu da bebeğime bir şey olmadı. Bunu bir daha kullanmayı düşünmem bile.

Hantal olmayan bir travel set bebek arabası bence iyi. Cybex eesy s twist var bizde gayet memnunum. Artık bebek arabasına da binmek istemiyor, globber bisiklete geçtik.

Süt sağma makinası ben aldım ama neredeyse hiç kullanmadım. Sürekli emzirdiğim için bir de sağmaya gücüm kalmıyordu. Eğer evde olacaksanız bence çok şart değil ya da iş gören bir şey olsa yeter.

Mama sandalyesi ikea çok popülerdi, akıma kapılıp almadığıma memnunum. Sağlam ağır bir model olmalı ki arada arkamı dönebileyim mutfakta. Yoksa çok tehlikeli.

Oioi ek gıda alışverişi gereksizmiş. Önceleri ben yedirdim, sonra masaya koydum, eliyle yedi. Tabağa vs hiç gerek yokmuş.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…