Bebek büyütürken keşke almasaydım dediğiniz neler var?

Hastanede kalınacak gece için hasta külodunu rahat tutuyor diye yazmıştı biri. İlk doğumumda ben de hastanede ikili takımla daha rahat etmiştim. Üstüm açılmasın vs diye. Ama evde tabii gecelik elbise daha rahat olabilir. Açıkçası evde don atlet gezeceğimiz için ne olduğu çok da mühim değil.

fermuarın üstünde kumaş oluyor iz yapmaması için onlardan alsalarmış ya ben hiç öyle bi sorun yaşamadım sizde tecrübe edin şaşılık başlarsa yenileri fermuarlı alırsınız

Ben hastanede giydim ikili takımı rahat edemedim tuvalete gidince indir kaldır yere değmesin paçalar diye uğraş uzun kol olduğu için yukarı çek damar yolu için hasta külodunun beli zaten darlıyor yapışıyor üstünde bir lastik daha olması iyice rahatsız ediyor benim için böyleydi dediğim gibi herkesin konforu farklı ama çıtçıtlı tulum konusunda netim

İyi ki 6 aya kadar almışım tulumları. 6dan sonrasında artık ne bulursam giydiririm. Bu konuyu açmak iyi olmuş aslında. 2012deki ürün çeşitliliğiyle 2023 bir değil kesinlikle. O kadar çok seçenek var ki ben seçenekler arasında boğulduğum için bu konuyu açma ihtiyacı duydum.

Kesinlikle kabin boy araba ama joie tourist değil. Otokoltuğu dönenlerden almadığıma pişmanım. Bu arada puset var diye otokoltuğunu sonraya bıraktık ama keşke baştan alıp alıştırsaymışım dedim.

Ahşap Beşik aldık kediler kullandı, park yatak daha iyi. Diğer babynest ve yastığımsı şeyleri aldım ama gereksiz buldum. Reflü yatağı hakkında kararsızım. Bebek sürekli aşağı kayıyordu bizde. Kanguru olarak en çok üzerine oturtulabilenlerden (6+) memnun kaldım. Şu an kısa mesafelere arabasını çıkarmıyorum bile, kucağıma oturtup dışarı çıkıyorum aşırı rahat. Avmye falan gittiğimizde de yanımda götürüyorum. Arabadan sıkılınca oturtuyorum kucağıma. Kucağında 15 kilo çocuk taşıyanları görünce hep bakın bundan alın demek istiyorum. Sling çok kullanmadım. Mama sandalyesi bence gerekli ama ikeanınki yeterli geldi bize. Yürüteç falan boşverin, hem önerilmiyor hem de çok hantal. Ana kucağı olarak joie dreamer baya kullandık, fena değil. Ama şimdi babybjörn tipli çok var belki onlar daha randımanlı olabilir.

Sterilizatör olarak evde mikrodalga varsa o tipleri öneririm. Ucuz ve hızlı. Elektrikliler aşırı zaman, yer ve para israfı. Buharda pişirme makinesinden kaçın mesela. Emzik hiç tutmadı ve ben ısrarla almaya devam ettim. Biberon kullanılacaksa ebebekte biberon kurutma rafı var. Tertemiz başaşağı kuruyor, tezgahta gezmiyor.

Termometre kulakiçi olanlar temassızlara göre daha güvenilir sonuç veriyor, ben omron kullanıyorum memnunum. Bence bütün bu alınacaklar listesinin en önemli konusu olası sağlık ihtiyaçları. Bizim evde her türlü ortam nemlendirici, taşınabilir nebulizatör, burun temizliyici, serum fizyolojik falan var. Gerek olduğunda evde olduğunu bilmek beni rahatlatıyor. Bizimki ilk hafta neredeyse hiç emmediği için iki gün sarılık yüzünden fototerapi almak zorunda kaldı. Mesela bileydim önceden medikalden gidip eds için gerekli olan sonda borusundan alır koyardım eve 10 15 lira verip. O anki çaresizlikle kucakta 5 günlük bebek medikal dolaşmak beni mental olarak çok zorlamıştı. Bulamayınca da ertesi gün hop hastane yolları.

Küvet gerçekten çok kısa süreli kullandık şu an her baktığımda sinirleniyorum kapladığı yere. O yüzden alıp sonra atmaya vermeye kıyacağınız bir şeye para verin.

Oyuncak olarak bu tepeden asılan müzikli oyun halısı, 1.5 yaşına geldi piyano kısmıyla hala oynuyor ama evet bir yığın şey almanın çok anlamı yok. Kontrast kartlar 2. Aydan itibaren boyun baş kontrolü için güzel işe yaradı bizde. Yürüme arkadaşı aldım, amacına uygun işe yaramadı biraz tehlikeli de buluyorum ama ön tarafıyla hala oynuyor. Ben oyun alanı aldım (dadi) fileli özellikle emekleme döneminde çok iş gördü şimdi içi top dolu, top havuzu olarak kullanıyoruz. Plastik çitlere göre daha az yer kaplıyor görüntü olarak ve içini görebiliyorsunuz oturduğunuz yerden.

Doğum ne zaman bilmiyorum ama yaz için çok kıyafet almayın zaten tulumla yaşayacak, ben aldım yarısını kullanmadık bile. Patikli altlara bir noktadan sonra sığmıyorlar ondan düz paça daha iyi olabilir. Ağız mendili ben hiç kullanmadım o kadar kusmasına rağmen. Yattığı yere hep penye battaniye serdim. Kusunca komple yatak yerine battaniyeyi değiştiriyordum. Altına alt açma sergisi koyarsanız ortalık batmaz. Bez olarak ben 1 numara 210 tane falan kullanmıştım çok fazla değil aslında ama daha almayın. Tabi bu doğum kilosuyla da alakalı. Bir de şimdi etrafımda biri doğursa korbell alırım hediye olarak, acayip rahat ettim. Bana getirene dua ediyorum. Yerli üretim muadil poşetlerle çok daha uyguna da geliyor.

Şampuan krem vs bence doğum öncesi almak riskli. Bizimkinde süt alerjisi çıktı her şeyin atopik serisine tekrar para gömdük. Bebek yağını neredeyse hiç kullanmadık. Şampuan olarak konak olursa ve doğal yollarla geçmiyorsa mustela köpük olanı öneririm, konaklara çok iyi gelmişti. Krem olarak sudokrem kullandık ama kendinizi bebeğin altını yıkamaya alıştırsanız çok güzel olur. Ben hala çişten sonra bile mümkün olduğunca yıkamaya çalışıyorum. Çok şükür hiç geçmeyen pişik olmadı.

Anne için hastane kıyafeti de doğum şekliyle alakalı bence. Ben normal doğum yaptım gecelik kullandım, pijama takım çok zor olurdu bana ki gecelik hiç sevmem. Ama depend kalp ben.

Tüm bunların yanında içinize sinen bir çocuk doktoru bulmanızı tavsiye ederim. Eşinizin dostunuzun çocuğu varsa bir randevuya beraber gidin mesela önceden görün. Bence en önemlisi her zaman ulaşabileceğiniz ve güvenilir, yenilikleri bilen, takip eden bir doktor. Sağlıkla gelsin bebeğiniz, güle güle büyütmek nasip olsun.

Evet bende ikincisi kız ve yazın doğacağı için oğlandan kalanları pek giyemicek artık ne kadar ne giydirebilirsem giydircem ama şöyle bi gezinirken kafam allak bullak oluyor yinede allahtan birtek kıyafet alcam diğer herşey evde mevcut

Çöp kovasını çok duydum. Koku hapsediyormuş. Onu alabilirim. Bir de ateşölçer alayım o zaman. Aşağı yukarı aynı gösteriyor demişti bir kaç arkadaş. Açıkçası ben de boşa masraf diye düşünmüştüm. Garanti olsun o zaman

Bunu hiç duydunuz mu? Memnun kalanlar olmuş muadil ürün demişler.

Eklentiler

• Screenshot_20230227_123533_trendyol.com.jpg
    50,5 KB · Görüntüleme: 199

Merhaba, ilk defa gümüş kapaktan memnun olan birine denk geldim ben indirimdeydi aldım açıkcası işe yarayacağını da düşünüyorum.

E bebekte bitmediyse %28 indirimliydi düşünüyorsan kaçırma bence bindirim üzerine indirim değil ben orda yazan indirimsiz fiyattan almıştım. Bakmanda fayda var

E bebekte bitmediyse %28 indirimliydi düşünüyorsan kaçırma bence bindirim üzerine indirim değil ben orda yazan indirimsiz fiyattan almıştım. Bakmanda fayda var
Geç kalmışım ya. Tükenmiş çoktan ve 320 liraymış. Trendyolda son 2 tane kalmıştı. 475e kaçırmayayım dedim onu aldım artık. O da tükenirse 570den başlıyor fiyatlar.

Merhaba, ilk defa gümüş kapaktan memnun olan birine denk geldim ben indirimdeydi aldım açıkcası işe yarayacağını da düşünüyorum.
şaşırtıcı. ben hamileyken herkes çok övüyordu, yine şişirme bir ürün diye almamıştım ama artık acılarla baş edemeyince aldım ve çok kısa sürede iyileşti. etrafımda da bir çok kişi kullandı hepsi memnun kaldı

Vallahi içim rahatladı. Belki yanlış kullanıldı belki kullanılamadı bilemiyorum ki ben yinede memnuniyet düşük gibi görmüş olsamda aldım bence işe yarayacak nitekim sen ve çevren kalmış inşallah bende işe yarayanlardan olurum. Krem kullanmak istemiyorum çünkü

hastane cıkıslarını doguma yakın almak lazım. benım cocugum oyle ahım sahım kılolu degıldı 3800 du ama 0 1 ay arasını gıyemedı. 1 3 aydan basladık. o yuzden hastane cıkısı gercekten ılk gun gıydı. o da cuk oturdu.

ne zaman sütyen taksanız kapakları da kullanın. evladiyelik bir ürün, kız kardeşe arkadaşa da ödünç verilebilir temizlenip.

Mama sandalyesine kim gereksiz dedi? Valla benim kız 9. Aydan itibaren bizle beraber sofraya oturuyor. Aksi halde huzur vermezdi bize. Önüne bir şeyler doğruyorum, onlarla oyalanıyor.
Aldıklarım içinde sadece Kanguruyu hiç kullanmadım ben.
Kardeşim yeğenlerimin eskilerini yolladığı için bizde sepet beşikte vardı, park yatakta, ahşap karyolada. Doğumdan itibaren hepsini dönemsel kullandım.

Çok eski mesajlarda vardı taa 2012 mesajlarında gördüm. Açıkçası bu bana da garip geldi. Kimi görsem mama sandalyesi kullanıyor mutlaka

ne zaman sütyen taksanız kapakları da kullanın. evladiyelik bir ürün, kız kardeşe arkadaşa da ödünç verilebilir temizlenip.
Sütyen deyince aklıma geldi. Emzirme sütyeni almanıza gerek yok. Anne usulü ten rengi demirsiz sütyenlerden alın demişlerdi. Açıkçası emzirme sütyenim de var. Anne usulü demirsizler de var. Hepsi aynı geldi bana. Normali 50 lira. Emzirme sütyeni deyince 70 80 lira. O yüzden önemli olan sütyenden ziyade atlet sanırım. Emzirme atletleri çok rahat oluyormuş. Bu konuyu da sormuş olayım. Siz neler düşünüyorsunuz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…