Bebekli Hayat Bana Göre Değilmiş

İlk başlarda çıkmaya korkuyor insan ama sonra alışıyor. Eğer market yakında hiç uyanmaını bekleme hemen koy arabasına çık, 2,5-3 saat beslenmeden durabilir bu ayda, zatenarabasında uykuya devam edecektir. Bir arkadaşım dediği gibi de çanta hep hazır olsun, eve gelince kullandığın Malzeme varsa hemen yenile ki hazır dursun. Yoksa bebeğin uyanmasını bekle altını al Besle, sonra tam evden çıkacakken tekrar altına yapsın hem de kıyafetine geçsin tekrar altını değiştir üstünü değiştir derken insana soldan soldan geliyorlar:halay:
Benim bir çanta hep hazır zaten ama gülle gibi onu taşımak bile işkence. Market yakın ama çıkmışken bir hava alayım diye biraz da yürümüştüm. Yani illa ki alışılır insan nelere alışmıyor ama elimi kolumu sallayarak gezmek ve istediğim kadar gezmek varken koca çantalar, koca araba ve eğlenmesi gereken bir bebekle alışveriş de hiç keyifli olmuyor. Sözde temiz hava aldım ama nasıl aldım, değdi mi bilemiyorum.

Benim bir çanta hep hazır zaten ama gülle gibi onu taşımak bile işkence. Market yakın ama çıkmışken bir hava alayım diye biraz da yürümüştüm. Yani illa ki alışılır insan nelere alışmıyor ama elimi kolumu sallayarak gezmek ve istediğim kadar gezmek varken koca çantalar, koca araba ve eğlenmesi gereken bir bebekle alışveriş de hiç keyifli olmuyor. Sözde temiz hava aldım ama nasıl aldım, değdi mi bilemiyorum.
Ya kesinlikle öyle, 10 dakikada hazır olan ben bir buçuk saate ancak çıkıyorum evden ama, ev otursam durum daha vahim, kötünün iyisi diye çıkıyoruz artık dışarı:KK45: mesela bugün onun tam uyku saatinde onu arabasına koyup bir cafede gidip kitap okuma planım var ama bakalım olacak mı:işsiz::işsiz:

İşte bunlar biraz da beklentilerden yani yine aynı yorumu yapacağım kodlanan hayatımızdan

gezmenin de bir şekli var yaşamanın da

çocuksuz olmaz dendi yaptık hissin de var

mesela ben sana bir hikaye anlatayım da gül

görümcemin çocuğu yok

bir gün oğluma diyorlar ki sen de bizimle gel de üç boyutlu animasyon film izleyelim

o zamanlar yeni çıkmıştı merak etmişler ama 40lı yaşlarda karı koca gidememişler

şimdi mesela onlar bize bir yere gidelim diyorlar vs biz çocuk var gelemeyiz diyoruz aman ne olacak o da gelir diyorlar

evet o da gelir belki ama sıkılır orada eee o sıkılınca beni de sıkar ne gereği var

bir de önerim bebekli hayatın minimal olsun çok da düşünmemek lazım

geçen bir arkadaşın arkadaşı diyeyim 2-3 yaşındaki çocukla yedek almadan evden çıkmış çocuk da altına yapmış

şurada A101 var al oradan pijama vs dediler

o anda yanımızda olan bir arkadaş 9 yaşındaki kızına yedek alınca eşinin söylendiğini ama bir gittikleri yerde oradaki bir başka kız havuza düşünce bunun yedeklerini giydirdiklerini anlattı

sonuçta ikisi de büyüdü işte

vay soğuk yok sıcak aman öğlen sıcak olur akşam üzeri serin olur diye evde oturduğum çok zamanı bilirim takmamaya alış çünkü aksi halde insana miskinlik çöküyor

Ya işte bir tesellim o. Manevi olarak yalnız kalmıyoruz işte ne bileyim tutunacak bir dal gibi...
Ben sevmek istiyorum işte, öyle çok sevmek ki bütün bu işlerin bana yük gibi gelmemesini, rutine bağlamayı istiyorum.

Baba evinde ben hiç yemek, temizlik bilmezdim. Evlenince ilk zamanlar çok zorlandım bu işlerde ama öğrenmeyi isteyerek, araştırarak bir şeyler yapmaya çalıştım. Bekar düzenim asla olmadı, daha çok sorumluluk aldım, daha çok yoruldum her kadın gibi ama eşimi ve evimi sevdiğim için bana yük gibi gelmedi. Bunun da öyle olmasını bekliyordum ama olmadı. Tabi bunda "bugün annelik yapmıyorum" deme lüksünün olmaması da etken ama ne bileyim bunca insan böyle mi yapıyor? Hani çocuk dünyanın en güzel şeyiydi?

Hala pişmanım açıkçası aldırmadığıma. Yani o kadar aşırı depresif değilim ama yine depresifim. Doktorum ilaçları artırdı vs. Bebeğim daha kolaylaştı, az buçuk dilinden anlamaya başladım. Yine de ben tatmin olmuyorum, mutsuz bir kadın olarak ne eşime faydam var ne çocuğuma bence.
Mutsuz olduğum için de aşırı vicdan azabı çekiyorum, sanki o mu istedi dünyaya gelmeyi, yük gibi görüldüğünü bilse, istenmediğini bilse ne düşünürdü? Yavaş yavaş gülmeye başlıyor, bazen bana gülünce içim eziliyor, senin annen kafayı yemiş yine de gülebiliyorsun diyorum.

İşte bazı insanlar anne olmamalı hamurunda yok. Ve herkes çocuk yapmazsan pişman olursun aman aldırma katil olursun diye diretmemeli. Zamanla çok sevet çok alışır mıyım bilmiyorum ama hamileliğimden beri yani bir senedir bende dünyanın renkleri yok.
Bir anne nasil ona gulumseyen bir bebegi olmasina ragmen hala aldirmadigima pismanim der.

Daha gecen gun show haberde 1.5 yasinda ki bebegi annesi kabullenmedigi icin bi bi suru iskence yapmiş.
1 yasindan sonra o bebek hareketlenecek yaramaz olacak.o zaman daha tahammulsuz olacaksiniz.
siz bebeginizi hic sevmiyorsunuz ve ben bebeginizin bebeginizin sagligi konusunda cok endiseliyim.

o bebegi yuk gibi goruyosaniz ve bakamiyorsaniz bakabilecek,ona gercek bir anne olacak birine verebilirsiniz.
boylece eski hayatiniza kavusursunuz.

ben cok ciddiyim .kimse kizmasin bana.
17 aylik kizim var,ve bende ogretmenim ve gurbette buyyuttum yardimsiz.

tamam her psikoloji bir olmaz a siz hala bebeginizi bebeginizi sevmiyorsunuz.
ben cok cok aciyorum bebeginize.
keske bana versenizde ben buyutsem onu..sizden fazla kiymetini bilecegimden eminim

Bir anne nasil ona gulumseyen bir bebegi olmasina ragmen hala aldirmadigima pismanim der.

Daha gecen gun show haberde 1.5 yasinda ki bebegi annesi kabullenmedigi icin bi bi suru iskence yapmiş.
1 yasindan sonra o bebek hareketlenecek yaramaz olacak.o zaman daha tahammulsuz olacaksiniz.
siz bebeginizi hic sevmiyorsunuz ve ben bebeginizin bebeginizin sagligi konusunda cok endiseliyim.

o bebegi yuk gibi goruyosaniz ve bakamiyorsaniz bakabilecek,ona gercek bir anne olacak birine verebilirsiniz.

keske bana versenizde ben buyutsem onu..sizden fazla kiymetini bilecegimden eminim
Ya ben sizden hiç hoşlanmıyorum ve yaşadıklarınızdan bilmem kaç aylık kızınızla öğretmenlik maceranızdan gına geldi.
Bilmiyorum belki onlarca kötü yorum oldu hamileliğim ve bebeğimle ilgili konumda ama hiçbiri sizinki kadar aklımda kalıp brni irrite etmedi.
Farzedin ki sevmiyorum bu benim elimde olan bir şey mi? Kötü davranmamak, gerekli bakımı vermek elimde ve belki sevmememe rağmen iyi bakıyor olmam sizin bile yapamayacağınız bir şeydir. Kaç tane insan istemediği bir şeye, umduğu gibi olmayan bir hayata, her gün nasıl ölsem diye düşünmesine rağmen hala devam etmeye çalışır, bir umut destek arar, bu bebeğe nasıl faydalı olurum, nasıl bu işi kotarırım der bilemiyorum.
Hisler elimizde değil ama davranıilar elimizde bir de zaten depresyonda olan birine manasız yorumlar yapmamak da.

Bende oglum dogmadan once soyle dusunurdum, ya sıkılırsam ondan bakmak istemezsem sevgim azalirsa yük gelirse.. sonra düşündum esimi cok seviyorum her an onla olabilirim bikmam bana yuk gelmez onun camasiri bulasigi vs ki o elin adamı neticede ben ona öyle bağlanmisim. Bebegim benim bir parçam ondan asla sikilmayacagimi asiri sevecegimi bikmayacagimi bu sekilde anladim ve ondan sonra bebek sahibi olduk allahta nasip etti cok şükür. Ben hicbir cocugu bebegi sevmeyen biriyim sadece kardeslerimi sevmiştim bu zamana kadar. Herkes benim nasil anne olacagimi deli gibi merak ederdi. Basta bende zorlandim bunaldim ama esim hep destekcimdi bebegimin dilini anlayinca nezaman ac oldugunu ne zaman uykusu geldigini herseyini ogrenince hayat cok kolaylasti. Allaha şükür cok mutluyum tabiki cok zor ama 6 aylik oldu cok cabuk buyuyor diye üzülüyorum. Alistik herseyi beraber yapiyoruz. İki aylikken esim ben bebegimiz tatile gittik. Soyledikleriniz cok abes. Bebekle hersey yapiliyor ama farkli sekillerde. Buna adapte olmaya calisin bebegi hayatinizi zorlastiran bir seymis gibi gormekten vazgecin bence.

Canım yanlış anlamazsan ben şu gülle gibi çanta meselesine takıldım. Niye o kadar ağır bir çanta taşıyorsun, ne var ki içinde?

Şu aprenaz10 tipi küçük bir çanta alsan daha kullanışlı olmaz mı? Hiç yük olmuyor. Beş dk gezmeye, bi markete çıkmaya koca çantayı almaya ne gerek var. Bak uni babynin travel boy ıslak mendili var mesela, içinde on tane var. Bi o, bi tulum, bi zıbın, bi çorap, hadi üç tane de bez alsan, başka neye ihtiyaç var ki? Üç bez bile fazla gerçi ama olur ya, hadi bi de alt açma olsun.

Bunlar devamlı çantasında kalsın. Bebeği slinge koy, at sırtına küçük çantanı çık. Sen yürürken uyur bile. Ben montumu da slingin üstünden ilikliyorum, çok tatlı duruyor. Geçen hastaneye bile böyle gittik :KK48:

Yalnız 3 senede hiç mi hafiflemedi? Artık bir yerden sonra kolaylaşır diye hayal ediyordum.

Eskiden çanta hazırlayıp bir dolu malzemeyi sırtlayıp uyku saatlerine denk gelmeyen zamanlarda çıkıyorduk. Şimdi oğlum 3'e yaklaşıyor, montunu alıp çıkıyoruz.

Canım yanlış anlamazsan ben şu gülle gibi çanta meselesine takıldım. Niye o kadar ağır bir çanta taşıyorsun, ne var ki içinde?

Şu aprenaz10 tipi küçük bir çanta alsan daha kullanışlı olmaz mı? Hiç yük olmuyor. Beş dk gezmeye, bi markete çıkmaya koca çantayı almaya ne gerek var. Bak uni babynin travel boy ıslak mendili var mesela, içinde on tane var. Bi o, bi tulum, bi zıbın, bi çorap, hadi üç tane de bez alsan, başka neye ihtiyaç var ki? Üç bez bile fazla gerçi ama olur ya, hadi bi de alt açma olsun.

Bunlar devamlı çantasında kalsın. Bebeği slinge koy, at sırtına küçük çantanı çık. Sen yürürken uyur bile. Ben montumu da slingin üstünden ilikliyorum, çok tatlı duruyor. Geçen hastaneye bile böyle gittik :KK48:
Çantada iki takım yedek kıyafet, zıbın, alt, bir kaç tane bez, alt açma örtüsü, sıcaknsu termosu, sıcak su torbası, maması, biberonu, emziği, ateş ölçeri, tırnak makası, tarağı, pişik kremi, çoraplar, ağız mendilleri, ıslak mendil, şapka... Hatırladıklarım bunlar, bu her daim hazır duran çanta :KK70: aslında bir de kğçğk çanta yaosam kısa mesafe için ilk defa dün çıktım tek başıma çünkü

Çantada iki takım yedek kıyafet, zıbın, alt, bir kaç tane bez, alt açma örtüsü, sıcaknsu termosu, sıcak su torbası, maması, biberonu, emziği, ateş ölçeri, tırnak makası, tarağı, pişik kremi, çoraplar, ağız mendilleri, ıslak mendil, şapka... Hatırladıklarım bunlar, bu her daim hazır duran çanta :KK70: aslında bir de kğçğk çanta yaosam kısa mesafe için ilk defa dün çıktım tek başıma çünkü

Aslında decahtlonun çantalarını çok kullanışlı buluyorum, 1 tk yedek kıyafet zıbın alt açma çorap ve 2 bez 1 yedek emzik 1 ıslak mendil fazlasıyla yeter bence.
Çantanın ağırlığı olmamalı ki yükünüz hafiflesin
Siz fazla ayrıntıcı, mükemmeliyetçisiniz, güzelleştirmeye çalısırken baska seyler kaçıyor. Oğlunuz bence size çok şey ögretecek, güzelleştirecek. Biraz sabır.

Ya ben sizden hiç hoşlanmıyorum ve yaşadıklarınızdan bilmem kaç aylık kızınızla öğretmenlik maceranızdan gına geldi.
Bilmiyorum belki onlarca kötü yorum oldu hamileliğim ve bebeğimle ilgili konumda ama hiçbiri sizinki kadar aklımda kalıp brni irrite etmedi.
Farzedin ki sevmiyorum bu benim elimde olan bir şey mi? Kötü davranmamak, gerekli bakımı vermek elimde ve belki sevmememe rağmen iyi bakıyor olmam sizin bile yapamayacağınız bir şeydir. Kaç tane insan istemediği bir şeye, umduğu gibi olmayan bir hayata, her gün nasıl ölsem diye düşünmesine rağmen hala devam etmeye çalışır, bir umut destek arar, bu bebeğe nasıl faydalı olurum, nasıl bu işi kotarırım der bilemiyorum.
Hisler elimizde değil ama davranıilar elimizde bir de zaten depresyonda olan birine manasız yorumlar yapmamak da.
bende sizden hic hoşlanmıyorum,esinizle olan tuhaf ilişkinizden,hamilelik sureclerinizden gina geldi..
Hic bir konuda sizin bebginize olan duygusuzlugunuz kadar irite etmedi beni.

Yaşadiklarimi bazen birilerine umut olasun diye paylaşiyor olmam neden sizi bu kadar rahatsiz etti.

illa o depresif haldren çikmamam gerekirdi degilmi,illa kendimi surekli burda dertlerimle acindirmam care aramam gerekliydi degilmi.

güçlu kadinlar neden bu kadar batiyor size?
ayaklari ustunde durmayi basaran insanlara hazimsizliginiz neden?

Sevmek zorunda degilsiniz.
Ama ben bebeginiz adina cok uzuluyorum sizin durumunuz cok cidi geçmek bilmeyen birsey bu.

bacım tırnak makası tarağı pişik kremi vs ne olaki

sıcak su torbası termosu biberon mama vs vs

bebek hiç mi emmiyor

eğer emiyorsa mamaya sıcak suya vs ne gerek var kısa mesafede, bir iki saatte

pişik kremi vs olmasa da olacak şeyler ki hiç öyle her alt değiştirişte bulamadım çocuğu kreme falan kızardı ise sürdüm sadece

ateş ölçer vs de gereksiz günlük gezilerde sonuçta elinle hissedersin zaten ateşi varsa dönersin evine çocuğun ateşini ölçüp 38 ise eve gideyim 37,5 ise kalayım diyecek halin yok ki

sıcak hissettiğin anda gezmeyi bırakır gelirsin geri onu çıkar ölç vs ile uğraşmazsın ki sen

sıcak su torbasını anlayamadım bile

ha bir seferinde kendi tırnağım ile çocuğu çizdim o günden sonra onun çantasına bir küçük törpü koydum gerekirse olursa eve gidelim tırnağımızı törpüleriz diye çocuk yaşındaydı

çoraplar, ağız mendilleri vs vs ne gerek var bu kadar

henüz çok küçük koşup suya mı girecek de çorabı ıslanacak mesela

hadi diyelim bezinden çişi kakası taştı yine çorabına gelmez ki

ağız mendilleri dediğin şey salya silenler mi bugün olmayıversin al bir selpak ayır katlarına sil yumuşak yumuşak

hayatı zorlaştırma kendine

Yatılı bir yere gidiyorsanız tamam ama canım gündelik için fazla eşya koymuşsun, sen de farkındasın, değil mi:p

Şapka zaten kafasında oluyor, yedeğe ne gerek var? Ateş ölçere, tırnak makasına hiç girmiyorum bile :p

Zaten çanta almak zorunda olmak bile sana ağır gelirken bir de bu kadar kalabalıklaştırma başını. Ya markete gidiyorsun 5dk. Kaka yapacak olsa pişik bile yapmaz kuzum 5dkda. Yani aslında yanına bez almana bile gerek yok markete giderken nolcak. Hiç çantaya, beze bile gerek yok, koy slinge çık. Hadi diyelim kaka yaptı sırtından az kaka çıktı, ya eve gelince değişirsin, nolcak? Hemen yıkarsın poposunu da bi güzel, hop temiz kıyafetleri geçirirsin :21:

Markete çıkmışken gezeyim edeyim diyorsun atıyorum 1-2saat kahve içeceksin. Sıcak su torbasına vs ne gerek var?

Mama tozunu biberona koy böyle durumda, mesela 3ölçek. Küçük de bi termoslu bardağın olsun, 90cc kaynar suyu evden çıkarken termosa koy. Tamamdır. Dışarda baktın acıkıyor ıh mıh etti, hemen yapar verirsin. Zaten iki dkda soğur kaynar su. Hatta termosun yoksa kaynamış soğumuş suyu bi küçük şişeye koy 90cc, gittiğin cafeden kaynar su iste bi kasede bardakta filan, üstüne koy biberonu. Sen kahveni içerken o da ısınır bi yandan :halay: bir de cam değil pp biberon kullan, boşuna yük etme ağır biberonu.

Her bez değişiminde pişik kremi sürmene gerek yok. Hatta mümkünse pişik olmadıkça sürme, bebeğin poposundaki gözenekler hava alsın, tıkanmasın. Onu da bırak evde.

bende sizden hic hoşlanmıyorum,esinizle olan tuhaf ilişkinizden,hamilelik sureclerinizden gina geldi..
Hic bir konuda sizin bebginize olan duygusuzlugunuz kadar irite etmedi beni.

Yaşadiklarimi bazen birilerine umut olasun diye paylaşiyor olmam neden sizi bu kadar rahatsiz etti.

illa o depresif haldren çikmamam gerekirdi degilmi,illa kendimi surekli burda dertlerimle acindirmam care aramam gerekliydi degilmi.

güçlu kadinlar neden bu kadar batiyor size?
ayaklari ustunde durmayi basaran insanlara hazimsizliginiz neden?

Sevmek zorunda degilsiniz.
Ama ben bebeginiz adina cok uzuluyorum sizin durumunuz cok cidi geçmek bilmeyen birsey bu.
Okumayın ve cevap yazmayın o halde ben hiç bir şey yazıyor muyum sizin konunuza?
Güçlüsünğz diye değil iticisiniz sadece, sürekli övünüp duruyor ve çaresiz insanlara karşı yersiz bir böbürlenmeye gidiyorsunuz. Gurbette yaşayanın konusuna da nasıl tek başınıza çocuk büyüttüğünüzü, atanamayanın konusuna da nasıl bir başınıza gittiğinizi, lohusaya da bebeğinize nasıl güzel baktığınız, çocuğunu zaptedemeyen birine de "ohoo o da ne ki ben nasıl da tek atandım da canım kızıma baktım" yazdığınızı dehşetle okuyorum. Güçlü durmak mı bu yoksa güç arayanı ezmek mi bilemedim ama yardımcı olmuyorsunuz.
Bir derdim var kısmında dert değil de başka ne paylaşmak lazımdı?

Sizin gibi empati yoksunu insanlar keşke azalarak bitse..

Okumayın ve cevap yazmayın o halde ben hiç bir şey yazıyor muyum sizin konunuza?
Güçlüsünğz diye değil iticisiniz sadece, sürekli övünüp duruyor ve çaresiz insanlara karşı yersiz bir böbürlenmeye gidiyorsunuz. Gurbette yaşayanın konusuna da nasıl tek başınıza çocuk büyüttüğünüzü, atanamayanın konusuna da nasıl bir başınıza gittiğinizi, lohusaya da bebeğinize nasıl güzel baktığınız, çocuğunu zaptedemeyen birine de "ohoo o da ne ki ben nasıl da tek atandım da canım kızıma baktım" yazdığınızı dehşetle okuyorum. Güçlü durmak mı bu yoksa güç arayanı ezmek mi bilemedim ama yardımcı olmuyorsunuz.
Bir derdim var kısmında dert değil de başka ne paylaşmak lazımdı?
siz o şekilde görüp o sekilde anliyorsumiz çunku kalbiniz kirli..kendi bebeginiİ sevmeyecek kadar da sevgisiz ve bencilsiniz
cidden cok övünülecek zorluklar degilmi.
nasilda mukemmel bi hayatim var ovunup duruyorum vay be
aman allahim sanki trilyonlar kazaniyorum,allah askina neyimle övunmuşum ben?? neyi dehsetle okudunuz.
insanlar bi araya geldiginde nasil yasadiklarini paylasiyorsa benimde paylaşmak hakkim.ve hic hic birinin ovunc kaynagi oldugunu dusunmuyorum cunku zor zamanlardi ve super bi hayata sahiptde degilim zira 2 bin nufuslu bil ilcedeyim.sosyal hayat yok.
allah askina nasil bir dusunme tarzidir sizinki?
Size kisas yaptim yaptim ayrica.
hic tanimadigim bi insana olumlu veya olumsuz bir duygu beslemem ben sizin gibi.
irite biri degilim.
cevremde herkes beni yardimsever olarak bilir ve bu foruma cok emegim var.
yardimci olmuyorsunuz demissiniz ya.
size yardimci olamadim sadece.
cunku konularinizi normal bulmuyorum.
insallah bi mucize gerceklesir ve bebeginizi seversiniz.
birdaha yazmayacagim bu sondu

Son düzenleme:
Cok daha iyi olucaksin ... bende öyle sak sevemedim ve bu hisleri bastirdim ... zamanla anne olmayi ögrendim annelige büründüm zamanla tanisdin cocugumla ve sevdim :) kendinize biraz daha zaman verin .. hersey cok daha iyi olucak :) bende 40indan sonra asiri bir düzelme olmusdu :)

siz o şekilde görüp o sekilde anliyorsumiz çunku kalbiniz kirli..
cidden cok övünülecek zorluklar degilmi.
nasilda mukemmel bi hayatim var ovunup duruyorum vay be
aman allahim sanki trilyonlar kazaniyorum,allah askina neyimle övunmuşum ben?? neyi dehsetle okudunuz.
insanlar bi araya geldiginde nasil yasadiklarini paylasiyorsa benimde paylaşmak hakkim.ve hic hic birinin ovunc kaynagi oldugunu dusunmuyorum cunku zor zamanlardi ve super bi hayata sahiptde degilim zira 2 bin nufuslu bil ilcedeyim.sosyal hayat yok.
allah askina nasil bir dusunme tarzidir sizinki?
Size kisas yaptim yaptim ayrica.
hic tanimadigim bi insana olumlu veya olumsuz bir duygu beslemem ben sizin gibi.
irite biri degilim.
cevremde herkes beni yardimsever olarak bilir ve bu foruma cok emegim var.
yardimci olmuyorsunuz demissiniz ya.
size yardimci olamadim sadece.
cunku konularinizi normal bulmuyorum.
insallah bi mucize gerceklesir ve bebeginizi seversiniz.
birdaha yazmayacagim bu sondu
Benim kalbim neden kirli olsun? Kime kötü davranmış sizin gibi " bir anne nasıl sevmez, bir anne bla bla" tarzı cümleler kurmuşum? Sizin gibi anneliği insan üstü bir yere koyanlar yüzünden gerçek duygularımızı ifade ediyoruz diye taşlanıyoruz. Çünkü anneler sonsuz sevmek ve sonsuz sabır göstermek zorunda değil mi?
Ayrıca sevdiğiniz şeye karşı tabi ki dik durup elinizden geleni yaparsınız, her insan yapar. Hayatımın merkezi dediği çocuğu için neler yapan kadınlar var peki sevmiyorsanız da aynı özveriyi gösterebilir misiniz? Ha sevmiyorsunuz derken ben de aynı tabiri kullanıyorum ama nefret etmiyorum elbette. Herhangi bir bebeği, canlıyı sever gibi seviyorum sadece. Yine de elimden geleni yapıyorum, belki sizden iyi bakıyorum ama mutlu olamıyorum işte. Ayrıca ben manyak mıyım hayatı kendime zindn edeyim? Ben de istiyorum çok sevmek, deliler gibi bağlanmak ama olmuyor ne yapabilirim.
O yüzden en azından benim konularımda madem yardımcı olamıyorsanız bunu bile bile dibe çekmeyi bırakın.

Ya benim aklıma sizden ziyade eşiniz takıldı. Değişen hormonlar düzenin bozulması falan filan siz şaştınız bence. Ama eşim bebeği sevemedi gibi okudum eşindeki durumu mantığım almadı

X