Bebekli Hayat Bana Göre Değilmiş

Canım öyle olamıyor maalesef günlük bakıcı bulamıyorsun bulsan bile oğlun pat alışamıyor arada sırada gelen birine annemi bile nadir gördüğü için annem gelir 3 hafta kalır kaynaşırlar ama dönsün unutuyor sonra görünce mızırdanıyor. Farklı yerlere de gideyim diyemiyorsun bir tatili zaten zor yaptık evet havuzu falan çok sevdi ama uykusu sorun yedirmesi sorun ee eş de çalışınca tek çocuğu alıp gidemiyorsun, bir yere kadar geziyorsun kış olunca yine eve kapanmak zorundasın, evimi temizleyen var ama yemek olayını kimseye teslim edemiyorum herkesin yemeğini yemeyen bir eşim var hele bu ara oğlumla yapışık gibiyiz odadan saniye çıksam ağlıyor. 1 den sonra evde olmama rağmen tüm zamanımı ona harcıyorum tuvalete gitmek bile lüks bebek arabasında asla uyumuyor sadece öğlene doğru bir kere uyuyup bir daha uyumadığı için akşam erken uykusu geliyor eşim gelince de çıkamıyoruz. Tüm arkadaş çevrem işyerinde apartmanım yaşlılarla dolu kayınvalidemlerim eski oturduğu ev olunca yaşıtım kimse yok. 8 ay tecrit edilmiş gibiydim evde. Ayrıca ne olursa olsun bilmiyorum belki annem babamdan ayrıldığı için ve çok zorluklar yaşadığı için, kendi paramı kazanmak kendimi teminata almak güvende hissettiriyor beni bir gün onlar büyüyecek kendi arkadaşları çevresi olacak belki başka şehire okumaya gidecek pişman da olmak istemiyorum senelerdir olan emeğimi hiçe saymayı. Yanımda temizlikçi ve bakıcıdan başka destek yok annem bile bir tartışmamız da bana mı güvenip yaptınız diyebildi mesela.

Ben bu mesajı yeni görüyorum.
Şöyle düşün, benim param yok, temizlikçim de yok ve istediğimiz an istediğimiz yere de gidemiyoruz. Bu şartlara göre iyi. Tabi benim yakınımda kimse de yok hep tekiz. Ayda bir falan eşimin ailesiyle görüşürsek bakarlar oynarlar o kadar.
Ama büyüyorlar be :)
Şu an kimseye bırakmak istemem mesela, tüm o yedirme içirme uyutma sıkıntısına rağmen onunla gezmeyi tercih ederim. Belki huysuz bir çocuk olmadığı için böyle düşünüyorum bilmiyorum ama beni oğlum değil ev işleri yoruyor. Eve gelir gelmez uyanıksa alıp parka çıkıyorum. 1 saat dışarda geziniyoruz ve sanki hayatın farklı şeylerini görüyor gibiyim. Bir kargaya saatlerce bakması, uçan kelebeğin peşinden gitmesi, yaprakları incelemesi gibi şeyler beni yormuyor, sıkmıyor.
İşi bırakmak benim için de bir seçenek değil ama 2 yıl ücretsiz izin olabilirmiş imkanım olsaymış. 1 yaşında şu an ve her sabah gideceğimi anlayıp peşimden ayrılmıyor :/

Yarim gun bakici mi tam gun bakici mi?
Okulum eve 5dk.Ya sabahci olucam ya oglenci bana biraktilar.Evde annem veya kv de olucak.Ben gelenr kadar bakicak bebeklere.
Bir de piyasayi bilmiyorum.Ucreti nedir kizlar ortalama ?

Okulum eve 5dk.Ya sabahci olucam ya oglenci bana biraktilar.Evde annem veya kv de olucak.Ben gelenr kadar bakicak bebeklere.
Yarim gun ben 700 veriyorum. Ama 500 verenleri duydum. Yasadigim ilde piyasa yarim gunde 500-700 arasi degisiyor. Annen ve kv.de de varmis zaten. Yarim gun bakici daha iyi sanki. Ogleden sonra da sen ilgilenirsin zaten bence tabi

Boyle dusunmen o kadar guzel ki.. Sen gercekten iyi bir anne oldun. Tum korkularina ragmen. Bravo sana

Yarim gun ben 700 veriyorum. Ama 500 verenleri duydum. Yasadigim ilde piyasa yarim gunde 500-700 arasi degisiyor. Annen ve kv.de de varmis zaten. Yarim gun bakici daha iyi sanki. Ogleden sonra da sen ilgilenirsin zaten bence tabi

700 se cokk iyi.Ben 1500-2000 diye tahmin ediyodum.Burda belki daha pahalidir bilemiyorum tabi.Anne,kv zaten yatili kaliyolar.Bebeklerden birine onlar digerinr bakici baksa ben gelene kadar super olur.Bir arastirayim bunu.Tesekkurler

700 se cokk iyi.Ben 1500-2000 diye tahmin ediyodum.Burda belki daha pahalidir bilemiyorum tabi.Anne,kv zaten yatili kaliyolar.Bebeklerden birine onlar digerinr bakici baksa ben gelene kadar super olur.Bir arastirayim bunu.Tesekkurler
Arastir bakalim. Insallah iyi birine denk gelirsiniz. Canimizi emanet ediyoruz sonucta iyi secmek lazim

benim 08.15-15.00 arası 1700 lira İstanbuldayım.

Haftada 4 gün bakicinin evine goturuyorum. Sabah 8.30-öğlen 12.15 . 700 tl veriyorum. 2 senedir bakıyor. Ne istediğini sordum. Yabanci birine tekrar alisma sureci yasamaktansa istedigini verdim.

Off bu editleri yaptiginu gordukce heycanlandim hah dedimd benim halim ve bir sonraki edit te acaba duzeldimi bende duzicekmiym diye okudum. Resmen duygylamrj ifade etmissiniz. Gecicek demi gelicek yeniden guzel gunler,

Naptınız çocugunuz oldu mu

Off bu editleri yaptiginu gordukce heycanlandim hah dedimd benim halim ve bir sonraki edit te acaba duzeldimi bende duzicekmiym diye okudum. Resmen duygylamrj ifade etmissiniz. Gecicek demi gelicek yeniden guzel gunler,
Geçecek çok seveceksin onu ...
Ama kendine de yetebilen bı anne olma için
Yani hem anne hem özgür olabilmen için bebek bakım sorunlarına mucize çözümler kitabını okumalı ordaki ritimleri uygulamaya koymalisin hemen.

Hemen diyorum cünkü daha doğduğu ilk gün bunu uygulamaya baslamaliydin.

Basaracaksin ...

İnceliyorum hemen

Bugün tam 11 aylık bebeğim. Benim hala bu duygularım geçmedi. Çok sevimli , çok seviyorum ama içimdeki pişmanlığı, üzerimdeki hayatı boşvermişliği atamıyorum. Eşim de yavaş yavaş bebekten yorulmaya başladı. Büyüdükçe gece uyanmaları arttı, ağlamaları arttı, sürekli gözlerimizin altı mor geziyoruz. Evde annem de olmasına rağmen oyalayamıyoruz. Uykuları sıkıntı. Diş vs hep uyku düzenini bozdu. Arabayla yarım saatlik yola gidemiyoruz. Biz senede 20-30 bin km yol yapan insanlardır. Hergün arabaya bindirip alışsın diye uğraşıyoruz ama kesinlikle alışma niyetinde değil. Bunlar da geçer mi

Bebeklerin geneli arabayı çok sever aslında. Geçer tabii bunlar da... Uykusu düzene girer. Siz ona, o size ayak uydurursunuz. Büyüdükçe dertleri de güzellikleri de değişir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…