Bebekten sonra zorlanan evlilik

Bu kadar anlattıktan sonra konuyu baglarken söylediğiniz "eşim aslında kötü bir insan değildir, çok ilgilidir" vs ile başlayan cümleyi okuyunca yapacağım yorumu yapmaktan vazgeçtim. Bebek öncesi şiddet uygulamış, hamileyken üzerinize yürümüş, ağzı bozuk, ailenize tahammulu yok , işin kötüsü size de tahammulu yok ama gerçekten iyi bir insan. Peki.

Hakkınızda hayirlisini dilerim.

Nerden başlasam bilmiyorum ama biraz uzun olacak affınıza sığınıyorum eşimle 5 yıl önce evlendik evlilik içinde tartışmalarımız oluyordu bende ona o da bana bağrıyorduk sonra genelde benim alttan almalarımla haklı bile olsam barışıyorduk ama bu tartışmalar giderek dozunu arttırdı eşim bir iki defa da şiddet uyguladı ve bunları hep ailemden gizledim bazen işin içinden çıkamadığımda onun ailesinden yardım isterdim kayınvalidem Allah var önceden çok severdim hem benim tarafımda olurdu ama oglunada tavır almadı gelelim işlerin çıkmaza girdiği döneme bir süre denememize rağmen cocugumuz olmadı ikimizde çok istiyorduk bir aşılama ve bir tüp bebek derken ilk denemede hamile kaldım çok mutluydum sanki hiç birşey beni üzemezdi artık ama böyle olmadı gebelik sonucumu öğrendiğim zamanlar eşimin aileside burdaydu neyse eşim çok takınlığı kafada kuran biridir ailesini memlelete götürmeye gitti benim babamıda oradan alacaktı dönüşte memleketimiz aynı babamda biraz öksürüyormuş baban korona olmuş neden söylemiyırsun sen hamilesin diye yoldq veryansınlar başladı bana bende babama arkada oturmasını ve maske takmasını söyledim öylede oldu neyse eve geldi bbam eve hiç girmedi arabasını aldı ve gitti evde benim üzerime yürüdü hamile olmama ve daha yeni öğrenmemize rağmen biz kutlıycağmuz yere bunları yaşadım neyse ailesi araya girdi barıştık tabi o arada eşimin ağzı çok bpzuk dışarda melek gibi görünür eve gelince içinden mahalle karısı çıkar gelelim doguma dogumuma yakın ben doğum iznine ayrıldım ve evde yalnızdım ailen neden gelmiyor evde yalnızson dedi bende ailemi çağırdım geldiler eşim ailemle anlaşamamaya başladı iki hafta sonra dogumum oldu annemde çok inat bir kadındır ben ne dersem tersini yapıyor hastanede eşimin aileme laf sokmaları başladı evde de annem inat sürekli cocuga yeni dogmuş su falan vermeye çalışıyor eşimde bunu duydu bana sğrekli annene söyle cocugu sallmasın cocugu öpmesin bana mesaj atıp duruyor bende annemi uyarıyorum bu arada ben annemlede tartışıyorum süreklş inatlaşmaları ve müdahaleleri yüzünden bu arada sütüm stresten yetmiyor oğluma ben sürekli bunun strei içindeyim cocukta açlıktak aglıyor ve kontrollere git gel kilo alamıyor çok az mama veriyorum ama eşim cpcuga mama verdim diye yapmadığını bırakmadı bu arada ailemde panik oluyordu cpcuk sürekli ağladığı için onun içinde sinirlerim bozuluyordu neyse ben hergün ağlıyorum annemde bu halimi görüp anladı eşim kardeşini arayıp bizi şikayet etmiş kardeşide sözde annesini aradı kayınvalidemde gelmişti onun telefonunda konuşurken siz onları ayırmaya çalışıyorsunuz vs dedi anneme bende de burda ipler koptu annem aradı babamı gel beni al diye eşim de annemi kovmak için kapıları dolapları çarpıyor annem gtti onada o şekilde gitmesine çok moralim bozuldu biz eşimle konuşmuyoruz bu arada kayınvalidemde beni sıkıştırıyor sen konuş diye bende neden ben konuşacakmışım dedim yapan o herşeyi annemde gidince babamla konuşmuş sen bizden gizliyorsun sana birşey yapıyorsa gerekeni yap dedi eşim için eşimde bunu duymuş neysr kayınvalidem gtti biz yine kavga ediyoruz aileme küfür ediyor benim üzerime yürüdü yine sonra konuşmadık bir süre bu arada bebeğim ne meme emiyor ne mama yiyor çıldırmak üzereydim bende boşanıcam sendeb dedim eşime günlerde odada oturdu çıkmadı eve geldi odaya geçti bi şekilde barıştık geldi sensiz yapamam dedi annem eve zıp zıp almıştı zıp zıpın kayışı koptu cocuk düşüyordu az daha bunu görünce eşim yine başladı konuşmaya küffürlere bende anneme birşey demesin diye onu savundum banada demediğini bırakmadı ben napıcam artık delirmek üzereyim eşim aslında kötğ bir insan değildir çok ilgilidir eviyle düzgün bir insandır dışarıyla işi olmaz evinde işindedir banada çok ilgiliydi hamile kalmadan önce doğumdan sonra fiziğime laf etmeye başladı emziremediğim için göbeğim duruyor boşanmak son çare daha yeni çocuğumuz var ne yapacagımı bilmiyorum çekip de gidemiyorum cocuguna cok baglı onları ayırmak istemiyorum ama ben artık bu adama dayanamıyorböyle bir evliliğin içine nasıl çocuk yaparsınız ne kadar bencilsiniz o çocukların saygı ve sevgili yuvaya ihtiyacı var sizlerin ego tatmini için dünyaya gelmemeliler, ben de çok çocuk istememe rağmen sizin eşinizin huylarına benzeyen birinden boşandım güçlü olun kendi ayaklarınız üzerinde durum bir erkeğe ihtiyacınız yok yaşamak için kaldı ki böyle osikopat biriyle asla ömrünüzü çürütmeyin ben 1 yıl sonra boşandım hala kendimi affedemiyorum keşke daha erken olsaydı diye tayini beklemek zorunda kaldım umarım çocuğu kurtarırsınız böyle kötü bir yuvadan

BEn buraya birleri destek olur yol gösterir destek olur diye yazdım da düşenin dostu olmuyormuş gerçekten kadının kadından başka düşmanıda yok intihar eden bi insanı çekirdek çitleyerek atla diyen insanlardan farkınız da yok üzgünüm
Kadın kadının değil, kişinin en büyük düşmanı yine kendisi.Bu adamı baba yapan sizsiniz,dayak yiyen sizsiniz,ailenize,kendinize kufrettiren sizsiniz.Ne diyelim, "sus otur canım alttan al ,koca severde döverde."

sütünüz yetmiyorsa mama vermekte sonuna kadar haklısınız :) bebişler ilk doğduğunda sarılık olabiliyor. annenizi bebeği öpme su verme deme konusundada haklısınız benim bebeğim bu öpücükler dolayısıyla ilk zamanlar su çiçeği çıkardı aşısı bile yoktu çocuğunuzu en iyi siz bilirsiniz eşinizin bilmediğinden size saldırması hiç hoş değil. şuan lohusasınız sanırım eşinize oturup konuşun bu böyle olmuyor şu şu şekilde davranman beni üzüyor falan diye kendinizi açıklayın çizginizi net çekin bebişin önünde kavga etmeyin. baktınız eşiniz düzelmiyor sizi üzmeye devam ediyor o zaman yapılack şeyler bellidir diye düşünüyorum ☺☺

Sizi nadir böyle öfkeli yorumlar yaparken görüyorum. Demek ki cidden kızmakta haklıyız

Bilmiyorum, son zamanlarda artan siddet vakalara sahit oluyorum burda. Hassasiyetim ondan heralde. Ben kadinlarimizi bazen cidden anlamiyorum. Basliga baksak sanki dogumdan sonra evlilikte sorun cikmis gibi düsünüyor insan. Sonra icerige bakiyorsun eyvah. Böyle bir adami baba yapmak, böyle bir insana bir cocugu ömür boyu mahkum etmek...ne icin? Belki hic olmayacakti. Bu bencillik degil de nedir? Simdi bosan desek, "Olmaz cocuk var" denilicek. Eh süper..toksik ve siddet olan ortamlarda büyümeye bayiliyor cocuklar zaten. Ama eminim süper bir babadir🙄

ben napıcam artık delirmek üzereyim eşim aslında kötğ bir insan değildir çok ilgilidir eviyle düzgün bir insandır dışarıyla işi olmaz evinde işindedir banada çok ilgiliydi hamile kalmadan önce doğumdan sonra fiziğime laf etmeye başladı emziremediğim için göbeğim duruyor boşanmak son çare daha yeni çocuğumuz var ne yapacagımı bilmiyorum çekip de gidemiyorum cocuguna cok baglı onları ayırmak istemiyorum ama ben artık bu adama dayanamıyorum

Bu bölümdeki celiski bile yetiyor. Daha önce küfür, siddet, kavga kiyamet de vardi, ama aslinda kötü biri degil. Kadin onunda cocugunu tasimiş kac ay, dogumu ve lohusaligi yasiyor ve beyefendi kendinde fizigine laf etme hakki görüyor. Böyle herifleri en fazla arka bahceye gömmek lazim. Bosanmak son care ama daha durumlari düzeltmeden cocuk yapilmis, simdi bahanesi o.
Burayi okuyordur daha: Esinizi aile terapisine ikna edin bari. Madem cocugunuz birseyin bahanesi olacak, bari "Cocugumuz kavga gürültü küfür siddet arasinda büyümesin" olsun. Annenizi evliliginize karistirmayin. Yani kisacasi ikinci cocugu yapmadan kafanizi kullanin tekrar.

BEn buraya birleri destek olur yol gösterir destek olur diye yazdım da düşenin dostu olmuyormuş gerçekten kadının kadından başka düşmanıda yok intihar eden bi insanı çekirdek çitleyerek atla diyen insanlardan farkınız da yok üzgünüm
Siz kendi hayatınızı çekirdek çitleyerek izlemiş, kendi hayatınızı bile bile mahvetmiş, yememiş içmemiş aynı şeyleri çocuğa reva görüp onu da çekirdek çitleyerek izliyorsunuz ve burayı mı beğenmiyorsunuz? Jsjajajahshhs

hemen suçlu bulunmuş "bebek". bir psikolojisinin içinden geçilecek kurban daha bulunmuş oldu. cefakar ana çocuğu için tüm zorluklara katlanmış olacak. kendi vicdanını bu şekilde aklamış olacak. Çünkü o ana ve çocuğu için her şeye değer. yersen. keşke herkes anne-baba olmasa.

hemen suçlu bulunmuş "bebek". bir psikolojisinin içinden geçilecek kurban daha bulunmuş oldu. cefakar ana çocuğu için tüm zorluklara katlanmış olacak. kendi vicdanını bu şekilde aklamış olacak. Çünkü o ana ve çocuğu için her şeye değer. yersen. keşke herkes anne-baba olmasa.

Hani bazen neden cocuk yapmasini sorguluyorsunuz diye kizanlar oluyor ya. Böyle evliliklere ikinci ücüncü cocuk da yapiliyor. Onlar da öylece mutsuzlukta bogulup gidiyorlar. Kendi ailemde de vardi. Anne baba toksik evliligin icinde kavga edip dururken iki cocugun da psikolojisini bozdular. Sonunda bosandilar ama olan o cocuklara oldu. Bir tanesi aile ile bagini tamamen kopardi. Digeri psikolojik tedavi altindaydi uzun süre. Saniyorlar ki cocuklar birseyin farkinda olmuyor. Ama sakın kimse bosan demesin.

Haklısınız da cocuğum olsun istedim zaten zor oldu bir daha olma şansı olmayabilirdi
Ben bebeğe üzüldüm, minicik canıyla stres ,kavga ,küfürlerin ortasında buldu kendini, bebeğe gunah, ne emdi ne mama icti diyosunuz nasil etkilendi , önemli olan illede evlat sahibi olmak değil, onu güzel yetiştirip iyi bir gelecek verebilmek.

Üzgünüm aile içi meselelere çok fazla aileleri karıştırmışsınız, kendi içinizde halletmeniz gerekirdi, eğer eşinle aranız düzelirse siz siz olun evdeki meseleleri dışarı taşımayın

Ben bebeğe üzüldüm, minicik canıyla stres ,kavga ,küfürlerin ortasında buldu kendini, bebeğe gunah, ne emdi ne mama icti diyosunuz nasil etkilendi , önemli olan illede evlat sahibi olmak değil, onu güzel yetiştirip iyi bir gelecek verebilmek.
Burda kişisel tatmin devreye giriyor. Konu sahibi için anne oldu, evliliği iyi diyecekler çünkü kocası kesin el iyisi. Millet zannedecek ki evliliği harika. İşin daha acı yanı ise konu sahibin bebeği çok istedim demesi. Bakalım o bebek böyle bir anne baba ister miydi? Konu sahibi dayak yedim aöa sesimi çıkardım diyor. Ne dedi acaba adama? İki gün surat asmıştır. Darp raporu aldığını, şikayetçi olduğunu falan sanmam. İlerde de anne çocuk önce dayak yerler sonra adam kendilerine tekrar iki gülümsesin diye adamın gözüne bakarlar.

Biz küçükken babam bizi döver azarlar sonra da bize surat asardı. Çocukken baba ne yapsa seviyorsun işte. Tekrar konuşsun diye gözüne bakardık. Olan hep çocuğa oluyor

Valla eşim ailemi sevmek, onlarla vakit geçirmek zorunda değil. Ama beni seviyorsa onlara da saygı duymak zorunda. Benim kırmızı çizgim bu. Aynı şey benim için de geçerli tabi onun ailesi için...
Sizde bu saygı sınırı fazlasi ile asılmış..aile terapisi ile.belki düzelir. Ama senin ailen de onlara yapılanı asla unutmaz

X