Belimizi Büken Doğal Gaz Faturası..

Eclipsse

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2017
4.661
4.576
Merhaba hanımlar açıkcası canım çok sıkıldı bu duruma çünkü geçen seneye göre müthiş derecede fark var doğalgaz 'da.. faturayı görünce çok şaşırdım çünkü evde 4. yılım ilk defa bu kadar yüksek geldi.
Evim yalıtımlı 6 yıllık bir bina lakin güneş almıyor alt komşum yakmıyor.
üst komşumda akşamları yakıyor sadece bu çok olumsuz bir etken bizim için evde 2 bucuk yaşında oğlumuz var. evim arada kalıyor allahtan öyle rüzgar felan almıyor.
Doğal gaz 24 saat yanıyor gündüzleri ev 22.22 5 23 arası gece ise 20 21 derece arası..
Bu ay gelen fatura 345 üstelik daha ayaz kar gelmedi. Benimde canım sıkıldı çünkü yetişmiyor ay sonu gelmiyor zaten zor geliyor, kredi ödemeside yapıyoruz.. allah yardımcımız olsun.
Sizlerde durum nedir ? bana mi anormal gelmiş bu fatura bilemiyorum.. Sizlerin evi kaç derece gelen fatura ne kadar ?
geçen sene maksimum 250 tl gelirdi ocak ayında oda kar felan olduğu zaman..
Ne olacak böyle halimiz nasıl bitecek bu kış bu faturalar ile.. ?
bu faturayı ödeyip evde kısa kollu gezen aileler var gerçekten çok imreniyorum. üzülüyorum da
bir yandan acaba normal mi diyorum kendimi teselli etmeye çalışıyorum
Şoku atamadım üzerimden gelen faturaya göre evim öyle 24 25 derecelerde felanda değil.. çok aşırı sıcakda değil sogukta değil bize yetiyor .. neden böyle oldu ya. toplamda 5 petek yanıyor kombimiz de 40 45 derece yanıyor 50 dereceye felan almam hiç..

Son düzenleme:
Vallaha bende dün inanamadım.. salonum kapalı, oturma odam ve kedimin odası 2 de yanıyor. yatak odam 4, mutfağım 3 te.. gelen 20 günlük fatura 210 tl
peki eviniz kaç derece.. bilmiyorum bana çok anormal geliyor ya şu an şoku atamadım evimde öyle çok yüksek değil derecesi gelen faturaya göre

Bugun yarin bizim faturada gelecek.
Alt katimda 2 katli dukkan var ust katimda ki komsum yurtdisinda dogalgaz yanmiyor tabi. Gecen kis 650 700 tl geliyordu. (Ustelik salonumun petegi kapali) Bu yil 1000 tl falan gelecek sanirim :KK43:

Bugun yarin bizim faturada gelecek.
Alt katimda 2 katli dukkan var ust katimda ki komsum yurtdisinda dogalgaz yanmiyor tabi. Gecen kis 650 700 tl geliyordu. (Ustelik salonumun petegi kapali) Bu yil 1000 tl falan gelecek sanirim :KK43:
off .. çok fazla be canm neden taşınmıyorsunuz o evden pekii ? yalıtım yok mu kaç derece oluyor eviniz ?

22-22,5 derece fazla değil mi? Biz 20 derecede rahat ediyoruz, 21 olduğunda bile hafif sıcak geliyor. Ki gündüz daha serin 18-19 civarında oluyor ev. Gece üstümüz açıldığı için 20 derecede tutuyorum.

Bizim merkezi sistem daha ilk ay faturamız gelmedi. Ama ben de korku ile bekliyorum. 6. Ay 65 tl gelen elektrik faturam neredeyse aynı miktarda kullanımla 11.ay 97 tl geldi. Karşılaştırdım kullanım aynı. Birim fiyat ve vergiler artmış. Bakalim toplum olarak halimiz ne olacak.

Sen de kullanmadigin odaları kapatabilir, altina bir şey sikistirirsan farkeder, çünkü zaten altın da yanmadığı için etki ediyordur.

Yani bana çok da fazla gelmedi. Soğuk bir şehirde değiliz bize de ayda ortalama 280 falan geliyor. Havalar yeni soğumaya başladı burada gelecek ay o rakamı bulacaktır.

Ayrıca alt ve üst katın kullanmaması gerçekten baya etkiliyor. Koskoca apartmanda sadece bizim alt ve üstümüz kiracı ve onlarda doğalgaz yok. Söylediklerine göre bizim sayemizde ısınıyorlarmış. :))

Kars’tan selam olsun diyeyim o zaman size. Faturalara bakmaya korkuyorum 270 lira geldi bu ay az yanmasına rağmen. Evde 22-23 derece
yani normal mi benim ki ya bilemiyorum inanın ço kcanım sıkıldı gecen sene kar kış zamanı ocakda 250 tl gelmişti oda en yüksek faturamdı.. bu nasıl birşey ya
52 tl kdv almışlar birde.. bu nasıl bir insafsızlıktır

Bende daha yakmadım valla ufoyla fanlı ısıtıcıyla dolaşıyorum evde geçen sene 350 ödüyordum şimdi kim bilir ne kadar gelir evim çok büyük ve yalıtım yok bu sene napıcaz bilmıyorum.

off .. çok fazla be canm neden taşınmıyorsunuz o evden pekii ? yalıtım yok mu kaç derece oluyor eviniz ?
Ahhh sorma canim ev yalitimli gunes de aliyor yine de isinmiyor. 23. 24 derece de yakıyorum. Yine oyle sicak olmuyor.
Oglum biraz yaramaz alt kattan sikayet gelmesin diye tasinmadik. Birde bu yil anaokuluna basladi. Okul arka sokagimizda diye tasinmamistim.

Fakat seneye kisin burada oturmayi dusunmuyorum artik. Ara kat ve guney cephe bir ev arayacagim .

22-22,5 derece fazla değil mi? Biz 20 derecede rahat ediyoruz, 21 olduğunda bile hafif sıcak geliyor. Ki gündüz daha serin 18-19 civarında oluyor ev. Gece üstümüz açıldığı için 20 derecede tutuyorum.
yok canm yani biz 20 derece 21 derecede üşüyoruz ellerim ayaklarım üşüyor benim oglumda üşüyor.. eğer üşümesek zaten o derecede tutarım ama üşüyoruz

Ya arkadaşlar 22 derece sıcaklık evin içerisinde en ufak bir etki yaratmiyor en azından bu bizim ev için geçerli.

Alt katım otopark, üst daire doğalgaz kullanmıyor..Camlar zaten duvar kadar büyük sürgülü birde İzmir'de yaşıyoruz deriz 300 den aşağı fatura gelmedi hiç..

Ev ısınması için 26 derece anca yetiyor.

Ahhh sorma canim ev yalitimli gunes de aliyor yine de isinmiyor.
Oglum biraz yaramaz alt kattan sikayet gelmesin diye tasinmadik. Birde bu yil anaokuluna basladi. Okul arka sokagimizda diye tasinmamistim.

Fakat seneye kisin burada oturmayi dusunmuyorum artik. Ara kat ve guney cephe bir ev arayacagim .
bencede aramalısın her sene böyle faturamı ödenir yazık günah ya peki bu faturaya rağmen ev ka çderece oluyor ? demek ki yalıtımı iyi değil açıkta
altta dükkan.

165 tl geldi fatura . Kombi 35 bazen 40 da çalışıyor. Oda çok sıcak değildir termometre ya da oda termostatı kullanmıyorum. 19 derece falandır tahminimce.. üşüyor muyum, hayır.. ama havalar tam soğuyunca parti olacağını düşünüyorum :)

X