Belimizi Büken Doğal Gaz Faturası..

Ya arkadaşlar 22 derece sıcaklık evin içerisinde en ufak bir etki yaratmiyor en azından bu bizim ev için geçerli.

Alt katım otopark, üst daire doğalgaz kullanmıyor..Camlar zaten duvar kadar büyük sürgülü birde İzmir'de yaşıyoruz deriz 300 den aşağı fatura gelmedi hiç..

Ev ısınması için 26 derece anca yetiyor.
bu ısınma konfor meselesi kişiden kişiye değişiyor aslında
mesela merkezi ısıtmaya alışanlar o dereceden aşağı ısınamıyor
birde nasıl alışırsan öyle gidiyor
ben 20 21 de hafif üşüyorum mesela
ayaklarım ellerim oglumda
22 5 da hiç üşümüyorum hırka felanda olmuyor üzeirmde oglum zaten 23 de terliyor

oww bizim ev öyle olsa ve bu fatura gelse inan üzülmem
çünkü o derecede kısa kollu ile otururum ben terlerim. ama dereceye bakıyorum gelen faturaya bakıyorum isyan ediyorum ya :KK43:
Bende evde sıkı giyinmeyi seviyorum elbise ile dolasiyorum o yuzden boyle... bizim evin dezavantaji en ust kat ve dublex seklinde yukari odalari kapattım asagida salonu kapattik ona ragmen ev ısınmıyor gibi...
Isinan hava ust katin antresine cikiyor extra kombiyi acmak zorunda kaliyoruz.

bencede aramalısın her sene böyle faturamı ödenir yazık günah ya peki bu faturaya rağmen ev ka çderece oluyor ? demek ki yalıtımı iyi değil açıkta
altta dükkan.
23. 24 derece falan oluyor. Yine oyle kisakollu falan gezemiyoruz yani isinmiyor.

165 tl geldi fatura . Kombi 35 bazen 40 da çalışıyor. Oda çok sıcak değildir termometre ya da oda termostatı kullanmıyorum. 19 derece falandır tahminimce.. üşüyor muyum, hayır.. ama havalar tam soğuyunca parti olacağını düşünüyorum :)
oww ben 19 derecede çok üşürm ya.. ama bünye meselesi tabiki yinede dereceye göre iyi gelmiş fatura
yalnız cocuk olsa 19 derece biraz zor durulur sanrm

Merhaba hanımlar açıkcası canım çok sıkıldı bu duruma çünkü geçen seneye göre müthiş derecede fark var doğalgaz 'da.. faturayı görünce çok şaşırdım çünkü evde 4. yılım ilk defa bu kadar yüksek geldi.
Evim yalıtımlı 6 yıllık bir bina lakin güneş almıyor alt komşum yakmıyor.
üst komşumda akşamları yakıyor sadece bu çok olumsuz bir etken bizim için evde 2 bucuk yaşında oğlumuz var. evim arada kalıyor allahtan öyle rüzgar felan almıyor.
Doğal gaz 24 saat yanıyor gündüzleri ev 22.22 5 23 arası gece ise 20 21 derece arası..
Bu ay gelen fatura 345 üstelik daha ayaz kar gelmedi. Benimde canım sıkıldı çünkü yetişmiyor ay sonu gelmiyor zaten zor geliyor, kredi ödemeside yapıyoruz.. allah yardımcımız olsun.
Sizlerde durum nedir ? bana mi anormal gelmiş bu fatura bilemiyorum.. Sizlerin evi kaç derece gelen fatura ne kadar ?
geçen sene maksimum 250 tl gelirdi ocak ayında oda kar felan olduğu zaman..
Ne olacak böyle halimiz nasıl bitecek bu kış bu faturalar ile.. ?
bu faturayı ödeyip evde kısa kollu gezen aileler var gerçekten çok imreniyorum. üzülüyorum da
bir yandan acaba normal mi diyorum kendimi teselli etmeye çalışıyorum
Şoku atamadım üzerimden gelen faturaya göre evim öyle 24 25 derecelerde felanda değil.. çok aşırı sıcakda değil sogukta değil bize yetiyor .. neden böyle oldu ya. toplamda 5 petek yanıyor
Geçen seneye göre hatırladığım sadece 3 defa yüzde on civarı zam geldi bu da üst üste binince yüzde otuzu bile geciyor. Elektrik faturası da öyle 3 kere zamlı geçen yil 85 odedidigim duruma göre tüketimi azalttım 105 geldi.dogalgaz bu sene 450 gelir

doğalgaz zamları ve faturalardaki vergi ve benzeri gider kalemlerine bakmak lazım.

yani normal mi benim ki ya bilemiyorum inanın ço kcanım sıkıldı gecen sene kar kış zamanı ocakda 250 tl gelmişti oda en yüksek faturamdı.. bu nasıl birşey ya
52 tl kdv almışlar birde.. bu nasıl bir insafsızlıktır
Normal değil de normal işte. Kdv faiz her şey aldı başını gitti , vergi falan belimizi büktü

23. 24 derece falan oluyor. Yine oyle kisakollu falan gezemiyoruz yani isinmiyor.
yinede 23 24 derece bence çok ideal benim oglum 23 derecede terlemeye başlıyor ço kfazla sıcağı sevmiyor kriz geçiriyor cocuk resmen
ama ödediğinz yakıt çok fazla.. allah yardımcımız olsun canm ya
gecen sene 252 tl ödeyince ben bu ay faturayı görünce böyle oldum aynen :KK57::KK57::oha:

Geçen seneye göre hatırladığım sadece 3 defa yüzde on civarı zam geldi bu da üst üste binince yüzde otuzu bile geciyor. Elektrik faturası da öyle 3 kere zamlı geçen yil 85 odedidigim duruma göre tüketimi azalttım 105 geldi.dogalgaz bu sene 450 gelir
peki 450 tl gelir dediniz ya
bu miktara göre eviniz kaç derece oluyor ?

bu ısınma konfor meselesi kişiden kişiye değişiyor aslında
mesela merkezi ısıtmaya alışanlar o dereceden aşağı ısınamıyor
birde nasıl alışırsan öyle gidiyor
ben 20 21 de hafif üşüyorum mesela
ayaklarım ellerim oglumda
22 5 da hiç üşümüyorum hırka felanda olmuyor üzeirmde oglum zaten 23 de terliyor

Muhakkak ki konfor meselesi ama tek başına yeterli değildir sanırım.
Çünkü bizim eve gelen herkes çok üşüyor..
Aynı konut yapısıyla arkadasim oturuyor onunda aynı kat hemen aynı sokaktayiz onların evinin tek farkı mantolama yapılmış olması inanılmaz sıcak ev ..
Biraz evin yapısı da önemli demek ki.

geçen seneden beri %40 a yakın zamlandı doğalgaz , o yüzden geçen seneki fatualarınızı baz almayın derim. biz de 350 filan bekliyoruz bu ay faturayı . çok daha soğuklarda 500 ü geçmesek bari :KK43:

yinede 23 24 derece bence çok ideal benim oglum 23 derecede terlemeye başlıyor ço kfazla sıcağı sevmiyor kriz geçiriyor cocuk resmen
ama ödediğinz yakıt çok fazla.. allah yardımcımız olsun canm ya
gecen sene 252 tl ödeyince ben bu ay faturayı görünce böyle oldum aynen :KK57::KK57::oha:
Bizim faturada gelince yazarim.
Biz sogul bir ildeyiz o yuzden 23 24 falan hic etki bile etmiyor.
Allah hepimizin yardimcisi olsun.

Muhakkak ki konfor meselesi ama tek başına yeterli değildir sanırım.
Çünkü bizim eve gelen herkes çok üşüyor..
Aynı konut yapısıyla arkadasim oturuyor onunda aynı kat hemen aynı sokaktayiz onların evinin tek farkı mantolama yapılmış olması inanılmaz sıcak ev ..
Biraz evin yapısı da önemli demek ki.
aynen bak orda çok doğru bir tespit yapmış oldun canm
şimdi evin yapımı mantoloması kötü ise o evde 23 25 de olsa üşüyorsun ki arkadaşımn evi öyle
termometresi 24 gösterir ama bizim evden daha soguk binası eski bir bina
ama bizim eve gelende mesela eviniz sıcak der misafir geldiği zaman daha sıcak oluyor :KK53:
terleniyor hatta evin yapısı cok önemli
kimi evde 22 de üşümez iken kimi evde 25 de anca ısınır

oww ben 19 derecede çok üşürm ya.. ama bünye meselesi tabiki yinede dereceye göre iyi gelmiş fatura
yalnız cocuk olsa 19 derece biraz zor durulur sanrm
Derecesinden emin degilim işte.. telefona uygulama indirdim dun aksam merak edip :) sağlıklı olmadı pek termometre alcam oyuzden.
Uzun kol normal bir pijamayla duruluyor :KK70: bir de ev botu. Tamamdır gece de tek yorganla sıcaklıyorum bile. Bilemedim sorun bende mi :KK70:

peki 450 tl gelir dediniz ya
bu miktara göre eviniz kaç derece oluyor ?
Termometre yok ama usuyoruz gelen kimse yere terliksiz basamiyor. En fazla 19-20 derece olur. Alt komşu yakmiyor. Biz ve altındaki yakıyor o da arada hakkimizi yiyor. Geçen yıl biz 280 oderken onun faturası 60 lira idi

Bizim faturada gelince yazarim.
Biz sogul bir ildeyiz o yuzden 23 24 falan hic etki bile etmiyor.
Allah hepimizin yardimcisi olsun.
birde eve göre değişir kimi evde o derecede üşümez iken kimi evlerde o derece etki etmez hissedilmez haklısın
siz biran evvel taşının o evden düşman başına ya.

Ben antalyadayım. Klima kullaniyiryz. Cocuklarin odasinda ufo var. Ölcezde gömenimiz olmayacak. Zaten isler sıkısık para dönmüyor.
Ben de benzer iklimli bir yerdeyim.İki gün klima açılmış olan ayda elektrik faturam 216 TL.Elektrikli şofben var ,çocuk küçük olduğu için (hemen yıkamam gereken anlar oluyor) sürekli açık tutuyorum.Keske doğalgaz olsa da isitmadan,ocağa,su isitmaya tek kalemde odesem

Termometre yok ama usuyoruz gelen kimse yere terliksiz basamiyor. En fazla 19-20 derece olur. Alt komşu yakmiyor. Biz ve altındaki yakıyor o da arada hakkimizi yiyor. Geçen yıl biz 280 oderken onun faturası 60 lira idi
bizimde alt komşuya 90 tl gelmiş.. ne kadar az yaktığı belli
üstede 100 tl gelmiş.. kaldık arada cıplak cıplak iyi mi.. üst bizim sayemizde ısınıyor zaten :kızgın:

X