Ben alinganlik mi yapiyorum beni kendime getirin.

Iyi geceler oncelikle biraz kendimden bahsedeyim. Insanlarin hakkimda kotu konuşmasini hazmedemiyorum daha dogrusu kimsenin agzina laf vermek istemiyorum. Dik basliyimdir , guclu bir insanimdir , gururluyum ve kimsenin yaninda aglamayi sevmem..

Bunun yaninda cok guler yuzluyum en ufak birsey bile beni mutlu edebilir. En ufak birseyde beni cok mutsuz edebilir ama asla cevreme yansitmam kendi icimde cozerim.

Rabbim her dilegimi kabul etmis bana gonlume gore bir eş kaynana kayinbaba vermiş. Aramiz iyidir cok sukur..

Gelelim asil konuya.

Daha once konu acmistim burda ama kisa ozet geceyim. 4 senedir sayisiz tedavi denemiş psikolojisi yerle bir olmus hormon ilaclarindan kilo almis biri olarak yeni yeni kendime geldigim zamanlarda 2 aylik gelin olan eltimin hamile oldugunu ogrendim. Ilk hissettigim sey senelerdir kaynanamgile nasil soyleriz nasil yapariz suppriz yapalimmi diye hayal ederken hayallerim tuzla buz oldu.. kiskanclik degil ama 4 sene o kadar sey cekip birinin 1 ayda hamile kalmasi beni isyana surukluyordu. Rabbim tabi ki kimseye yasatmasin bunu ama cok farkli duygular hissettim. Ilk defa benim cok yakinimda olan biri hamileydi ve ben bu durumu kaldirabilirmiydim bilmiyordum. Daha ben bunun şokunu atlatamamisken tup bebek icin gittigim doktorum bana tuplerimin alinacagini soyledi. Eltimle bu konuyu konustum ( haberi yoktu ya da hic benim agzimdan duymamisti cocuk mevzunu istemiyoruz saniyordu)
Neyse bu sure zarfinda eltim beni ne aradi ne sordu ameliyattan sonra ( tuplerim alinmadi ve doktor 1 sene dogal dene dedi) iki buklumken beni 1 aydir arayip sormayan ameliyati ne yaptin demeyen insan arayip benim evim cok soguk sizin evde sobayi açta uzanayim ben dedi.. her bulundugum ortamda bagira bagira ayyy midem cok bulaniyo basim donuyo iyi degilim galiba tarzi konustu.. baslarda onemsemedim ama sonucta bizim olmadigini biliyor davranislari git gide farklilasmaya basladi.

Bana hollandada dayingil var bebegim icin bisey siparis etsem getirirlermi dedi..

Kaynanamla sohbet ederken durup dururken 1 saattir konusmayan kiz birden yaa ben erkek hissediyorum diye sozumu kesti kaynanamla şok olduk ne alaka diye..

Surekli canim sunu istiyor canim bunu istiyor şunu yapta yiyelim dedi. Benim yanimda kaynimi arayip yaa askimm canim sunu bunu cekti aksam getir demeler falan bizim yanimizda bugun bunu aldim bugun sunu aldim demeler. Inanin cok sabrettim kotu niyetli olmadigini dusundum hep. Ama ben konuyu degistirsemde konu yine hep bebege geldi.

Neyse kizlar ben kaynanama anlattim durumu anne cok bozuluyorm artik bilerekmi yapiyo anlamadim dedim. Cunku ciddi anlamda cevremde kimsede gormedim ben boyle birsey anliyorum heyecanli ilk cocugu ama bana cok sacma geldi. Ameliyattan cikmisim eve gelmişim bana geldi diyorki yaa biz cocugumuza para biriktiriyoruz destek olurmusun ? Oda yapacam nasil bisey alsam.
Oturuyoruz ameliyatla ilgili sorular soruluyor bana eltim diyorki cocugumun listesine sunu yazmayi unuttum..

Uzattim biraz farkindayim toparliyorum. Kaynanamda iyi niyetinden birde ben agladim bu yaptiklarina içerledim diye gitmis eltime kizim biraz dikkat et pinkin yaninda uzuluyor demiş. O da onun olmuyo diye biz mutlulugumuzu paylasmayalimmi demiş. Sonra eve gitmis aglamiş. Kaynimda eve gelince ona anlatmiş.

Kaynim beni aldi konusalim diye neden bu kadar artniyetlisiniz biz mutlulugumuzu paylasamicakmiyiz benim karim hamile benim karimin midesi bulaniyotr psikolojisi bozuk 1 aydir annem pinkin yaninda bahsetme dedi diye kavga ediyoruz cok bozulmuş karim dedi. Yazik degilmi karima dedi. Hep birlkte psikkolojisini duzeltmeliyiz hamileligini iyi gecirmeli dedi... ben cok sasirdm cunku kaynanamin soyledigini bilmiyordum..

Şimdi kizlar ben kendimi ezik gibi hissediyorum.. Yani bana acimasini istemiyorum acimasini biraktim birilerine anlatmasindan cekiniyorum. Cunku cocuk mevzusu benim tabum ve belirli kisiler haric bilsinler istemiyorum
..

Bu arada dikkat eder bundan sonra sandim ama bgn msj atti bana bebegimin herseyi hazir gecen tahlile gittim suna buna gittim diye.

Ben bu psikolojiden nasil kurtulabilirim ???

Beni en iyi yasayan anlar..

Not : Cevremde o kadar hamile var başta kuzenim hamile ama o kadar dikkatli ki bu konuda beni kirmamak icin elinden geleni yapiyor. Eltimlede aram iyiydi son zamanlarda hatta hamile kaldiginda da iyiydi sonradan bu olaylar olnca biraz uzaklastim kendisinden cunku pskolojimi bozuyordu.

Beni kendime getirirmisiniz cok uzuluyorum bu duruma cunku bilmeselerdi kendimi daha iyi hissederdim. Şimdi yuzyuze gelmeye cekiniyorum artik uzuldugumu biliyor ve o anlatirken ben mutlu rolu yapamiyorum.

Konusmalimiyim kendisiyle ya da ne demeliyim ?
Allah insallah en tez ve en hayirli zamanda size de bir evlat nasip etsin.
Yani eger iyiniyetli de safligindan yapiyor olsaydi kayinvalideniz onunla konusunca ici icini yerdi tuhh ben nasil dusunemedim diye ama kendisi sagolsun katmerlemis olayi.
Bence araniza mesafe koyun hem de net bir sekilde. Kayninizin karisinin mutlu bir hamileligi olacak diye sizin mutsuz gunleriniz mi olsun? Madem o dusuncede basit insanlar az otede oynayin evciliginizi deyin gecin.

Eltin tam bir varoş. Kocasıda bildiğin hanımcı. Bunlar bebek doğunca daha da itici olur. Görmemişin çocugu olmus misali. Allah yardimcin olsun.

Sizce rabbim bana o gunleri de yasatirmi :)

Burda bi konu daha acmak istemiyorum eltim bebegiyle bana nispet yapiyo diye :) cunku bana da isler cigrindan cikacakmiş gibi geliyor :)

Hamile kalınca ozguven patlaması yaşayan insanlar var halbuki çok doğal ve normal bi durum sonuçta herkes bi hamilelik sonucu doğdu. Ha şunu söylemeden edemeyeceğim 7 senedir uğraşıyorum hamile kalır ve inşallah doğurursam 2 lafımdan 3 ü bebek olur :))

Hayatim boyunca gulmeyi seven biriydm ne yasarsam yasayim guldum eglendm hayatima baktim.. ilk duygudumda oyle hissetmemin nedeni aslinda burada yazamayacagim seyler emin olun.
Dugumlendi konusamadim ilk aydan hamile kalmak adet duzensizligine ragmen hamile kalmak bilmiyorum beklemiyordum. 3 ay adet goremeyen bir insan kendisi.. benim herseyim saat gbi işler yani ne biliyim agir geldi bana ustesinden geldim ama...

Insanlarin hamileligine aksine sevinen biriyim gozumde esimin sevişi geldi bebegi evet bebegin sucu yok tabiki seveecek ama ben veremiyorm ona bir cocuk zoruma gidiyor artik...

Cevremde de hamile cok bitek bu kiz her an her sn hamile oldugunu hatirlatiyor..

Arkadasmm var hic beklemedigi bir anda ogrendi :) beraber gezmeye cikmistik adet olmadim dedi gecirdim eczaneye test aldirdm. Gectik yaptik biyerde pozitif cikinca o agladi ben guldum o agladi ben guldum... sonra esine supriz yapmasina yardim ettim. Simdi 4 aylik oldu. Yani size nasil diyim ben kinci biri degilim. Ben dusmanim olsa karsimda midem bulaniyo dese kalkip nane limon ya da ne bilm gecmesi icin elimden gelen herseyi yapar kendimi paralarim. Ama oyle bir diyisi var ki insan kitleniyo. Ilk zamanlarinda hep sordum biseye ihtiyacin varmi sicak birseyler getireyimmi iyimisin diye. Ama canimi acitmaya baslayinca kendimi geri cektim. Beni anlayabiliyormusunz bilmiyorum. Allah dusmanimin basina vermesn..

Ayrica kucuk seyleri sorun yapan biri degilim. Ama bir insan konusurken sadece dilinden dokulenler degil o an bakislari ve mimkleri de onemli... ortak bit tanidigimiz bile pink bu kiz iyi mi ? Yani dunyada tek o hamileymis gbi davraniyor dedi. Ilk hamileligi bosver ddm...
Seni çok iyi anlıyorum ilk eltim hamile kaldı
Sonra ben sonra ablam b
Ama ben bebeğimi kaybettim
Zaten çalkantılı dönemdeydim Psikolojim bozuldu
Ara verdim ama onların ki doğduğunda seviniyorsun ama sana acınızda hatırlatıyor
Bi yandan bu durum
Çan'ını sıkma gözüne soksada herşeyi
Sen de umursamaz görün eğer amaçlı incitmek olsa bile eşinle biraz tatile çık iyi gelir
yeni şeylere başla uzaklaş biraz
İlişkini hemen kesme yavaş yavaş azalt
Ben bile çocuklu halimle abartan ve göze sokan insanlardan hoşlanmıyorum

Allah insallah en tez ve en hayirli zamanda size de bir evlat nasip etsin.
Yani eger iyiniyetli de safligindan yapiyor olsaydi kayinvalideniz onunla konusunca ici icini yerdi tuhh ben nasil dusunemedim diye ama kendisi sagolsun katmerlemis olayi.
Bence araniza mesafe koyun hem de net bir sekilde. Kayninizin karisinin mutlu bir hamileligi olacak diye sizin mutsuz gunleriniz mi olsun? Madem o dusuncede basit insanlar az otede oynayin evciliginizi deyin gecin.

Cnm kaynim benimle konusana kadar belki abartiyorumdur diye dusundum.. ama kaynim bu konu yuzunden 3 haftadir kavga ediyoruz deyincr isler degisti.. cunku demekki eltim cok bozulmuş. Kaynimin basinin etini yemiş. Yani yapan o bozulan yine o.. kaynimin benimle konusmamasi lazimdi bu konuyu.. bak kaynim simdilerde cok dikkat ediyr.. surekli beni guldurecek mesajlar atiyor. Ama elti ayni elti.. mumkunmu susmasi yillar sonra zaafimi yakalamiş.

Seni çok iyi anlıyorum ilk eltim hamile kaldı
Sonra ben sonra ablam b
Ama ben bebeğimi kaybettim
Zaten çalkantılı dönemdeydim Psikolojim bozuldu
Ara verdim ama onların ki doğduğunda seviniyorsun ama sana acınızda hatırlatıyor
Bi yandan bu durum
Çan'ını sıkma gözüne soksada herşeyi
Sen de umursamaz görün eğer amaçlı incitmek olsa bile eşinle biraz tatile çık iyi gelir
yeni şeylere başla uzaklaş biraz
İlişkini hemen kesme yavaş yavaş azalt
Ben bile çocuklu halimle abartan ve göze sokan insanlardan hoşlanmıyorum

Benim bildigim hamileligini eşnle yasarsin herseyi ince detayina kadar ona anlatirsin. Bana soruyor bebegimin tarafa testlerini yaptirsammi diye ? Ne bileyim ben daha once cocugum olmadi diyemiyosun iste. Sen bilirsin canm dedim sadece. Arkasindan 3 saat konustu şna sordum yaptir dedi şu yaptirma dedi internette soyle yaziyor. Pahali ama bebegim icin deger..

Iyi sabretmişm bu arada :)

Ve bunlarin hepsini bildigi halde yapiyor.. bilmese ne yapar siz dusunun artik :)

Burda bi konu daha acmak istemiyorum eltim bebegiyle bana nispet yapiyo diye :) cunku bana da isler cigrindan cikacakmiş gibi geliyor :)
Yaşatır inş sen tıbben üzerine düşeni yap duanı yap neden olmasın geleceğe vakte kadar sabırla bekle en güzel zamanda gelir inş

Cnm kaynim benimle konusana kadar belki abartiyorumdur diye dusundum.. ama kaynim bu konu yuzunden 3 haftadir kavga ediyoruz deyincr isler degisti.. cunku demekki eltim cok bozulmuş. Kaynimin basinin etini yemiş. Yani yapan o bozulan yine o.. kaynimin benimle konusmamasi lazimdi bu konuyu.. bak kaynim simdilerde cok dikkat ediyr.. surekli beni guldurecek mesajlar atiyor. Ama elti ayni elti.. mumkunmu susmasi yillar sonra zaafimi yakalamiş.
Bence siz bunu zaaf olarak gormekten vazgecerseniz onu alt etmeniz de daha kolay olacak. Simdi sayfalari okurken gordum de 23 yasinda yazmissiniz. Dedigim gibi daha olgunlasamamis o. Ve hayatta maalesef yaptığı cocuktan baska bir basariai yoktur eminim.

Bana kalırsa eltinin durumu sana mahsus degil. Bazı kadınlar vardır ya hamile kalınca prenses sendromuna girer. İnsanüstü bişey doguracak gibi havalanir. Hani dogurunca bebek arabasıyla milletin ayağından geçip bir de dikkat etsene diye çemkiren kadınlardan bahsediyorum. Bence eltin o cins.

Benim bildigim hamileligini eşnle yasarsin herseyi ince detayina kadar ona anlatirsin. Bana soruyor bebegimin tarafa testlerini yaptirsammi diye ? Ne bileyim ben daha once cocugum olmadi diyemiyosun iste. Sen bilirsin canm dedim sadece. Arkasindan 3 saat konustu şna sordum yaptir dedi şu yaptirma dedi internette soyle yaziyor. Pahali ama bebegim icin deger..

Ve bunlarin hepsini bildigi halde yapiyor.. bilmese ne yapar siz dusunun artik :)
Ay görgüsüz çok kızdım
Seni üzmesine izin verme kesin sınırlar çiz
Bu olaydan sonra bile söylemesi gıcık etmek için
O kendi hamile kalmadı Allah nasip etti kimsenin elinde olan bişey değil
rabbim isterse aladabilir elinden bu kadar abartanlar imtihanda çok olabiliyor çevremdekilerden

Bence demeslisin ne bileyim ben sanki daha once 9 dogurmusum gibi de bi bakalim o an tepkisi ne olacak?

Hamile kalınca ozguven patlaması yaşayan insanlar var halbuki çok doğal ve normal bi durum sonuçta herkes bi hamilelik sonucu doğdu. Ha şunu söylemeden edemeyeceğim 7 senedir uğraşıyorum hamile kalır ve inşallah doğurursam 2 lafımdan 3 ü bebek olur :))

Tabiki olacak belki benim de oyle olacak surekli midem bulaniyor dicem. Ama olmayan insanlarin yaninda degil... esiminn yaninda annemin yaninda kaynanamin yaninda... ama kaynanama bagirmicam ayagima cagirmicam insanlari uzmek icin bile bile yapmicam.

Benim hamile kaldigimda esime yapacagim supriz bile hazir aileme yapacagim supriz cinsiyet partileri hepsi..

Hepsini yapicam..

Biliyorm ki kaynanamla kayinbabam havalara ucacaklar. Onlarda ayni seyi yasamiş kaynanam anlatiyor kayinbabam hep aglamiş.. en buyuk destekcimiz onlar zaten..

Eltimin hamilelik haberine kayinbabam şok oldu. Bakti suratini cevirdi.. bize dondu ddiki size para lazimdi dimi gidin hemeeen tup bebeginizi yaptirin 1 gun bile gecmesin dedi...

Tabiki olacak belki benim de oyle olacak surekli midem bulaniyor dicem. Ama olmayan insanlarin yaninda degil... esiminn yaninda annemin yaninda kaynanamin yaninda... ama kaynanama bagirmicam ayagima cagirmicam insanlari uzmek icin bile bile yapmicam.

Benim hamile kaldigimda esime yapacagim supriz bile hazir aileme yapacagim supriz cinsiyet partileri hepsi..

Hepsini yapicam..

Biliyorm ki kaynanamla kayinbabam havalara ucacaklar. Onlarda ayni seyi yasamiş kaynanam anlatiyor kayinbabam hep aglamiş.. en buyuk destekcimiz onlar zaten..

Eltimin hamilelik haberine kayinbabam şok oldu. Bakti suratini cevirdi.. bize dondu ddiki size para lazimdi dimi gidin hemeeen tup bebeginizi yaptirin 1 gun bile gecmesin dedi...
Ne guzel allah razi olsun onlardan...

Bence siz bunu zaaf olarak gormekten vazgecerseniz onu alt etmeniz de daha kolay olacak. Simdi sayfalari okurken gordum de 23 yasinda yazmissiniz. Dedigim gibi daha olgunlasamamis o. Ve hayatta maalesef yaptığı cocuktan baska bir basariai yoktur eminim.

Cnm 21 yasinda evlendim.. bu kiz benim kocamin donlarindan da bahsetti namusuma da dil uzatti. Ailemin durumu iyi degil diye toplum icinde rezilde etti...

Ben 21 yasinda evlendim bu yaptiklarina hep cevabimi gulerek verdim... o zamanlar kaynanam da hep daha yasi kucuk bosver dedi. Bu işler yaşa bakmiyor... karakter meselesi..

Bana kalırsa eltinin durumu sana mahsus degil. Bazı kadınlar vardır ya hamile kalınca prenses sendromuna girer. İnsanüstü bişey doguracak gibi havalanir. Hani dogurunca bebek arabasıyla milletin ayağından geçip bir de dikkat etsene diye çemkiren kadınlardan bahsediyorum. Bence eltin o cins.

Evlenmeden cocuk yapalim da dugunumuz hemen olsun diyen birinden ne bekliyorum ki sanki.!

Cnm 21 yasinda evlendim.. bu kiz benim kocamin donlarindan da bahsetti namusuma da dil uzatti. Ailemin durumu iyi degil diye toplum icinde rezilde etti...

Ben 21 yasinda evlendim bu yaptiklarina hep cevabimi gulerek verdim... o zamanlar kaynanam da hep daha yasi kucuk bosver dedi. Bu işler yaşa bakmiyor... karakter meselesi..
Yahu sen bu kadar şey yaşamışsın da niye hala çekiyorsun

Ay görgüsüz çok kızdım
Seni üzmesine izin verme kesin sınırlar çiz
Bu olaydan sonra bile söylemesi gıcık etmek için
O kendi hamile kalmadı Allah nasip etti kimsenin elinde olan bişey değil
rabbim isterse aladabilir elinden bu kadar abartanlar imtihanda çok olabiliyor çevremdekilerden

Bir arkadasm bu olanlarin hepsine birebir sahit..

Bana dediki saniyor ki allah verdi birdaha asla alamaz. Veren allah alan allah once bir saglikli dogursun dedi sonra konussun drdi. Bende allah korusun ahim ona aslaa bebegine bisey olsun istemem gunahi benim boynuma vicdan azabindan olurum dedim.

Bunu dememim sebebi şu. Ben kendimde gordum ki 25 yaş bir donummus. Ve 25 yasinda geecekten olgunlasiyormus insan
Bence tabi bu...

X