Ben hep iyi niyetimden kaybettim diyenler okusun lütfen !

JES

Nirvana
Pro Üye
11 Haziran 2018
17.081
97.069
30
Arkadaşlar açık ve kısa yazmaya çalışacağım lütfen sabırla okuyun sıkılan bıraksın yorum da yazmasın lütfen . Ben 2 yıllık evliyim. eşimle tanıştıktan bir kaç ay sonra evlendik. şimdi çok dallandırmadan konuya giriyorum. eşimin anne babası ayrı bebeklikten beri anne de baba da kendi hayatına bakmış eşimi de anneanne ve dedesi büyütmüş. 22 yaşına kadar. O zamana kadar da annesi maalesef çok ahlak dışı şeyler yaşamış, eşimin sadece anlatabildiği eve adam almalar, evli adamlarla birlikte olmalar,uyuşturucu, çalıştığı yerlerde hırsızlık.. vs ama anlatamadığı travma etkisi yaratan şeyler de var bana söyleyemediği. Ben de sadece dinleyici oldum ısrar edip benden de soğumasını istemedim. Babası ise bekar kalmış ama maalesef eşime karşı herhangi bir destek olmamış, Haftasonu görüşmelerinde insaatta çalıştırmış akrabaları ile ve parada vermemiş. eşim mühendislik fakültesini kazanıyor bilirsiniz ilk kayıtta harç varya 250 tl onu vermediği için türkiye derecesiyle gireceği okulu da kaçırmış. zaten dede nine de karnını doyuruyor yeter diye düşünüyor okul okuması okumamasını önemsemiyorlar. ondan sonra yollara düşüyor eşim 17 yaşında ülkenin her yerinde reklam panoları yapıyorlar kaynak çekmeyi öğreniyor. dönüyor sonra okul parası birikince 2. sene yerleşiyor üniversiteye. ama çalışamadığı için daha düşük bir puan alıyor. Okulu da maalesef kendi imkanlarıyla bitiriyor. ardından hemen askerlik sonra dönüyor 22 yaşında işe başlıyor. Üzülerek söylüyorum ki yıllardır meydanda olmayan annesi eşyasını topluyor eşimin yaşadığı şehre yanına yerleşiyor.(Sonra eşim öğrenmiş dostu olan adamın karısı bunu dövünce kaçmış o şehirden) koca 6 sene eşimin parasını alıyor sadece harçlık veriyor ve geriye kalan parayı arkadaşlarına alkollü restoranlarda takılıyor harcıyor yiyiyor içiyor ve geziyor. Eşimin şehir dışına çıktığı zamanlarda da eve misafir alıyor. neyse bir kaç yanlış şeye de denk geliyor eşim ama <ben öleyim ben anne değilim zaten sen nasıl evlatsın< diye eşimi bastırarak yaptıklarını bastırıp unutturuyor.. eşim sürekli kredi çekiyor borçlarını ödemek için annesinin ama olmuyor yettiremiyor. Annesi ne yazıkki koskoca 6 seneyi yiyip bitiriyor. neyse baba da bu sürede oğlu işi girince aramaya sormaya başlıyor geliyor yiyor içiyor vs. Anneanne dede de her kışı onun evinde geçiriyo biz sana baktık yıllarca diye oda her türlü bakıyor onlara da köydeki evleri için de kredi çekiyor hatta tadilatını yaptırıyor 20.000 tl ye. Böyle yaşayıp gidiyordu sonra biz tanıştık eşim evlililik hiç düşünmüyormuş çünkü annesi evlenme oğlum ben evlendim de ne oldu yaşar gideriz beraber diyormuş en son emlakçı olan sevgilisinden de ayrılınca . Biz zaten arkadaş olarak tanıştık sonra eşim birden evlenelim dedi ilk buluşmada hemde. ben zaman istedim çünkü tanımıyordum. 1-2 ay geçti annesi bu sürede onu vazgeçirmekle uğraşırken ben de ailesini kendini araştırdım eniştem vesilesiyle. Maalesef eşimin bana evlendikten sonra anlattıklarını üstü kapalı eniştem anlattı. çocuk temiz ama kızım o kadın sana zarar verebilir dedi. bunun üstüne eşimle konuştum maalesef sen annendir yaşayabilirsin ama ben yaşayamam sen ara sor ama benim yaşamamı bekleme istersen yollarımızı da ayırırız dedim. eşim sağolsun ikiletmeden kabul etti. olanlar ondan sonra oldu kadın çıldırdı resmen hergün eşime saldırıyormuş evde ne varsa kırıp döküyormuş komşular duysun diye bağırarak beni sokağa mı atıyorsun vs. diyormuş. Birgün bana da çok ağır bir küfür etti( o o......pu için mi bana uzaksın diye) telefon açıktı eşim o gün yeter dedi. sonra beni aradı ben sakin ol dedim sakın birşey deme dedim sonra bıçakla üstüne saldırıp yumruklamış hatta eşim ağlayarak evden çıkmış benim 28 yılımı mahvettiniz benden buraya kadar diye eşyalarını toplayıp çıkıyor evden. ben de ailemden izin alıp yanına gittim hemen kredi çektik vermediler başta zaten dedesi için 20 bin annesi için de 10 bin çekmişti tanıdık araya girdi yolunu buldular. evimizi dizdik eşyalarımızı aldık. hani allah yardım eder derler ya herkes yardım etti bize kınalığımı gelinik aldığım yer verdi salon sahibi baya indirdi. eşyalar ucuzdan aldık kurduk şükür evi. onun eski evinden eşyaları kadın maalesef vermedi. bana küfür ettiği için korktuğundan karşıma da çıkmadı hiç ama eşime sadece kıyafetlerini al eşyalar benim demiş. eşim aldı geldi 6 yılda rahat 50 bin verdiği eşyaları da bıraktı. biz neyse dedik ağzımızın tadı olsun yeter. düğün oldu eşim gelmelerine izin vermedi. kadın gelmedi korkudan ama babasınıı gazlayıp git oğlun o diye düğünde olay çıkarsın diye gönderiyor ama eşim müsaade etmedi oda gelemedi. çünkü babasıyla düğünden 2 ay önce perdemiz yok evde baba bana yardım et en azından 500 lira gönder demişti oda bende yok diyor. eşim de sen ne zaman babalık yapacaksın deyince bir ton küfür edip kapatıyor. sonra öğrendik ki meğer ki eski karısına yardım ediyormuş yani bildiğiniz boşandığı kadınla para karşılığında dost hayatı maalesef. mevzular buraya kadar en kısa haliyle bu. şimdi bana sövmeyin ama ben bu aralar dedesi ninesini aramasını vs söylüyorum eşim bana kızıyor onlar ahlaksız kızının tarafını tutup bana hakaretler ettiler asla aramam da gitmemde diyor. zaten onlarda aramadı hiç.ölüleri ölüme dirileri dirime benim huzurumu bozmalarına izin vermem diyor. Kızlar lütfen yardımcı olun ailesi akrabası kimseyle görüşmüyor ben sebep olmuşum gibi hissediyorum ne yapayım bilmiyorum. benim ailem sadece var ama hiç olmadılar zor zamanda adları var kendileri yok(başka bir konumda bahsetmiştim kendi ailemden). onun da ailesi hiç yok biz ne yapacağız. yanlış anlamayın ama birimize birşey olsa öbürümüz yalnız kalacak diye çok korkuyorum. :KK43: Bana fikir verin nasıl davranmak sağlıklı olur.

Eşinizin sağlıklı bir ailesi yok. Görüşmeye zorlamayın yahu olur mu öyle şey? Anladığım kadarıyla eşiniz iyi ama akrabaları hayatınıza dahil olursa sorun çıkar yuvanız bozulur belki. Siz kendi ailenizi kuruyorsunuz. Umarım mutlu yaşarsınız

Eşinizin sağlıklı bir ailesi yok. Görüşmeye zorlamayın yahu olur mu öyle şey? Anladığım kadarıyla eşiniz iyi ama akrabaları hayatınıza dahil olursa sorun çıkar yuvanız bozulur belki. Siz kendi ailenizi kuruyorsunuz. Umarım mutlu yaşarsınız
evet ne yazıkki kendisi de diyor nerden tutsam elimde kalıyor ben mutluyum evimde bu mutluluğu bozmak için niye çabalayayım diyor. beni yanlış anlamayın meraklı değilim ama benim ailem de bana ailelik yapmadı onun ailesi gibi kötü değil ama bana hiç ailelik yapmadılar. çocuğumuz olunca kime gideceğiz kimle akraba olacağız. teyze amca dede nine sormayacakmı bu çocuklar :KK43:

Okudum.

Siz net kasiniyorsunuz. İlla o kadın o adam başımiza nasıl bela edeyim diye uğraşıyorsunuz.
Olmasın kimseniz. Benim de yok. Bak ölmedim.
NET SÖYLÜYORUM. KAŞINMAYIN. GELİRLER BİR DAĞITIRLAR SİZİ KENDİNİZI BOŞANMA AVUKATINDA BULURSUNUZ

evet ne yazıkki kendisi de diyor nerden tutsam elimde kalıyor ben mutluyum evimde bu mutluluğu bozmak için niye çabalayayım diyor. beni yanlış anlamayın meraklı değilim ama benim ailem de bana ailelik yapmadı onun ailesi gibi kötü değil ama bana hiç ailelik yapmadılar. çocuğumuz olunca kime gideceğiz kimle akraba olacağız. teyze amca dede nine sormayacakmı bu çocuklar :KK43:
Sormazlar. Ben sormuyorum. Kardeşlerim sormuyor. Kızınız kv mi örnek alsın istiyorsunuz? Yada oğlunuz kp mi örnek alsın?

Şimdi ahlaki olarak yargılamak istemem ama çocuğunuza örnek bir babaanne mi olacak sizce kayınvalideniz? Bırakın hiç olmasın. Dertsiz başınıza dert alacaksınız

Valla böyle kafası rahat ise hiç bulastırmayın kendinize delikanlı adammıs helal olsun

Ufff Bir insan bu kadar aciya nasil sabretmiş helal olsun.
Siz kendinizi suclu hissetmeyin, eşiniz Torunluğunu zaten yapmiş.
Annelik, Babalik yapmayan insanlara Evlatlik görevi'de yapmiş.. Belki Evladim der barina basarlar diye o kadar cirkeflillerine rağmen. Lütfen üstüne gidip baskı uygulamayin büyük tranvalar yaşamiz.
Siz Bu kararina Saygi duyun.
Ve dua edin bu olaylar sonrasi, Eşiniz psikoljik rahatsizliklar gecirmesin diye.
Onun Ailesi sizsiniz

Çok büyük cesaret bu adamla evlenmen.

Bu kadar güçlü bi insansın bence başınızın çaresine bakabilirsiniz her türlü
Çok teşekkür ederim eşimde aynı şeyi söylüyor benimle senden başka kim evlense mutlu olamazdım diyor. herşeye direndin sabrettin diyor. ama ben üzülüyorum her ne kadar böyle mutluyum desede birimize birşey olsa ikimizin de gidecek bir ailesi yok çok üzülüyorum :KK43: keşke şu hayat bu kadar güçlü olmak zorunda bırakmasaydı bizi elimizden tutan bir anamız babamız kardeşimiz olsaydı.

Zararlı ve cahil akrabalardan uzak durmak sizin hayrınıza

Karantinada canınız sıkılıyor herhalde başınıza dert aradığınıza göre.
beni güldürdünüz sizde hep gülün inşallah. yok uzun zamandır böyleyim karantinadan öncede ama kızmakta haklısınız. ben çok yoruldum bizim de başkaları gibi başımızda ailemiz anamız babamız olsaydı keske

Başınıza bela mı arıyorsunuz konu sahibi?
Zor kurtulmuşsunuz telleri çekmişsiniz ee daha ne diye vicdan yapıyorsunuz yaşayın gidin karı koca.
Arayı yapmaya kalkışırsan ilerde başını taşlara vurursun
Neyse ki kocan akıllı

Herşey halolldu borçlar bitti çocuklar doğdu büyüdü nene dede sorar oldular
Bence kafanızı bu kadar yormayın

Ufff Bir insan bu kadar aciya nasil sabretmiş helal olsun.
Siz kendinizi suclu hissetmeyin, eşiniz Torunluğunu zaten yapmiş.
Annelik, Babalik yapmayan insanlara Evlatlik görevi'de yapmiş.. Belki Evladim der barina basarlar diye o kadar cirkeflillerine rağmen. Lütfen üstüne gidip baskı uygulamayin büyük tranvalar yaşamiz.
Siz Bu kararina Saygi duyun.
Ve dua edin bu olaylar sonrasi, Eşiniz psikoljik rahatsizliklar gecirmesin diye.
Onun Ailesi sizsiniz
onu tanıdığım günden beri bunu sorguladım nasıl ya nasıl sabretmiş ? çok acı şeyler var buraya yazamadım ağlarım anlar eşim diye. Anne babasına analık babalık yapmış fazlaca hemde dede nineyi hep baş tacı etmiş belki aile oluruz diye. yok artık uygulamam baskı. oda diyor benim ailem sensin kimse yoktu zaten hayatımda bundan sonra da olmasın. Bne üzülmek yine hastalanmak istemiyorum beni onlara itme diyor.

X