Ben hep iyi niyetimden kaybettim diyenler okusun lütfen !

O yorumumda amacım incitmek değildi sizi.Ordada ayni amacı güdüyordum sadece daha laubali yazdım.Eşinize destek olup onu sevmek bu süreçte toparlayici olacaktır.Konuştukça onlardan bahsettikçe zehrini akıtıyor gibi düşünün.Rahatlayıp deşarj ediyor kendini.Ama bir süre sonra azalmalı bu durum yoksa sürekli indirip bindirmek insanı hasta eder.Uzman desteğinide düşünün bence.Daha kolaylaştırır durumu.
Biliyorum niyetinizi olsun yazdığınızda haklısınız ben hep ona destek oldum olmaya da devam edeceğim. Doğru belki de içini rahat ettiriyor. Uzman desteği olacak boyuta gelmedi henüz arada yani yılda 1-2 çocukluk anılarımızı konuşurken bahşediyor. Ama iş görüşmeye gelince dede nineye çok kırgın istemiyorum diyor huzurumu bozarlar diyor

Ya buradaki %90 akrabalarini sevmez ben de sevmem bir kötülükleri olduğu için değil kanbağından dolayı birini sevmek saçma geliyor bana hickimse eksikliklerini de hissetmez. Siz ille dertsiz başıma dert alıcam huzurumu düzenimi bozucam diyorsunuz. Ne diyelim umarım bozarsınız. Buradaki üyeler ne derse desin siz kafaya koymuşsunuz. Bir nusibet bin nasihattan iyidir
Siz yazımı okumadınız sanırım. Benim kafama koyduğum birşey yok ortada. Ezberden bir cümle kurmuşsunuz sanki.

Arkadaşlar açık ve kısa yazmaya çalışacağım lütfen sabırla okuyun sıkılan bıraksın yorum da yazmasın lütfen . Ben 2 yıllık evliyim. eşimle tanıştıktan bir kaç ay sonra evlendik. şimdi çok dallandırmadan konuya giriyorum. eşimin anne babası ayrı bebeklikten beri anne de baba da kendi hayatına bakmış eşimi de anneanne ve dedesi büyütmüş. 22 yaşına kadar. O zamana kadar da annesi maalesef çok ahlak dışı şeyler yaşamış, eşimin sadece anlatabildiği eve adam almalar, evli adamlarla birlikte olmalar,uyuşturucu, çalıştığı yerlerde hırsızlık.. vs ama anlatamadığı travma etkisi yaratan şeyler de var bana söyleyemediği. Ben de sadece dinleyici oldum ısrar edip benden de soğumasını istemedim. Babası ise bekar kalmış ama maalesef eşime karşı herhangi bir destek olmamış, Haftasonu görüşmelerinde insaatta çalıştırmış akrabaları ile ve parada vermemiş. eşim mühendislik fakültesini kazanıyor bilirsiniz ilk kayıtta harç varya 250 tl onu vermediği için türkiye derecesiyle gireceği okulu da kaçırmış. zaten dede nine de karnını doyuruyor yeter diye düşünüyor okul okuması okumamasını önemsemiyorlar. ondan sonra yollara düşüyor eşim 17 yaşında ülkenin her yerinde reklam panoları yapıyorlar kaynak çekmeyi öğreniyor. dönüyor sonra okul parası birikince 2. sene yerleşiyor üniversiteye. ama çalışamadığı için daha düşük bir puan alıyor. Okulu da maalesef kendi imkanlarıyla bitiriyor. ardından hemen askerlik sonra dönüyor 22 yaşında işe başlıyor. Üzülerek söylüyorum ki yıllardır meydanda olmayan annesi eşyasını topluyor eşimin yaşadığı şehre yanına yerleşiyor.(Sonra eşim öğrenmiş dostu olan adamın karısı bunu dövünce kaçmış o şehirden) koca 6 sene eşimin parasını alıyor sadece harçlık veriyor ve geriye kalan parayı arkadaşlarına alkollü restoranlarda takılıyor harcıyor yiyiyor içiyor ve geziyor. Eşimin şehir dışına çıktığı zamanlarda da eve misafir alıyor. neyse bir kaç yanlış şeye de denk geliyor eşim ama <ben öleyim ben anne değilim zaten sen nasıl evlatsın< diye eşimi bastırarak yaptıklarını bastırıp unutturuyor.. eşim sürekli kredi çekiyor borçlarını ödemek için annesinin ama olmuyor yettiremiyor. Annesi ne yazıkki koskoca 6 seneyi yiyip bitiriyor. neyse baba da bu sürede oğlu işi girince aramaya sormaya başlıyor geliyor yiyor içiyor vs. Anneanne dede de her kışı onun evinde geçiriyo biz sana baktık yıllarca diye oda her türlü bakıyor onlara da köydeki evleri için de kredi çekiyor hatta tadilatını yaptırıyor 20.000 tl ye. Böyle yaşayıp gidiyordu sonra biz tanıştık eşim evlililik hiç düşünmüyormuş çünkü annesi evlenme oğlum ben evlendim de ne oldu yaşar gideriz beraber diyormuş en son emlakçı olan sevgilisinden de ayrılınca . Biz zaten arkadaş olarak tanıştık sonra eşim birden evlenelim dedi ilk buluşmada hemde. ben zaman istedim çünkü tanımıyordum. 1-2 ay geçti annesi bu sürede onu vazgeçirmekle uğraşırken ben de ailesini kendini araştırdım eniştem vesilesiyle. Maalesef eşimin bana evlendikten sonra anlattıklarını üstü kapalı eniştem anlattı. çocuk temiz ama kızım o kadın sana zarar verebilir dedi. bunun üstüne eşimle konuştum maalesef sen annendir yaşayabilirsin ama ben yaşayamam sen ara sor ama benim yaşamamı bekleme istersen yollarımızı da ayırırız dedim. eşim sağolsun ikiletmeden kabul etti. olanlar ondan sonra oldu kadın çıldırdı resmen hergün eşime saldırıyormuş evde ne varsa kırıp döküyormuş komşular duysun diye bağırarak beni sokağa mı atıyorsun vs. diyormuş. Birgün bana da çok ağır bir küfür etti( o o......pu için mi bana uzaksın diye) telefon açıktı eşim o gün yeter dedi. sonra beni aradı ben sakin ol dedim sakın birşey deme dedim sonra bıçakla üstüne saldırıp yumruklamış hatta eşim ağlayarak evden çıkmış benim 28 yılımı mahvettiniz benden buraya kadar diye eşyalarını toplayıp çıkıyor evden. ben de ailemden izin alıp yanına gittim hemen kredi çektik vermediler başta zaten dedesi için 20 bin annesi için de 10 bin çekmişti tanıdık araya girdi yolunu buldular. evimizi dizdik eşyalarımızı aldık. hani allah yardım eder derler ya herkes yardım etti bize kınalığımı gelinik aldığım yer verdi salon sahibi baya indirdi. eşyalar ucuzdan aldık kurduk şükür evi. onun eski evinden eşyaları kadın maalesef vermedi. bana küfür ettiği için korktuğundan karşıma da çıkmadı hiç ama eşime sadece kıyafetlerini al eşyalar benim demiş. eşim aldı geldi 6 yılda rahat 50 bin verdiği eşyaları da bıraktı. biz neyse dedik ağzımızın tadı olsun yeter. düğün oldu eşim gelmelerine izin vermedi. kadın gelmedi korkudan ama babasınıı gazlayıp git oğlun o diye düğünde olay çıkarsın diye gönderiyor ama eşim müsaade etmedi oda gelemedi. çünkü babasıyla düğünden 2 ay önce perdemiz yok evde baba bana yardım et en azından 500 lira gönder demişti oda bende yok diyor. eşim de sen ne zaman babalık yapacaksın deyince bir ton küfür edip kapatıyor. sonra öğrendik ki meğer ki eski karısına yardım ediyormuş yani bildiğiniz boşandığı kadınla para karşılığında dost hayatı maalesef. mevzular buraya kadar en kısa haliyle bu. şimdi bana sövmeyin ama ben bu aralar dedesi ninesini aramasını vs söylüyorum eşim bana kızıyor onlar ahlaksız kızının tarafını tutup bana hakaretler ettiler asla aramam da gitmemde diyor. zaten onlarda aramadı hiç.ölüleri ölüme dirileri dirime benim huzurumu bozmalarına izin vermem diyor. Kızlar lütfen yardımcı olun ailesi akrabası kimseyle görüşmüyor ben sebep olmuşum gibi hissediyorum ne yapayım bilmiyorum. benim ailem sadece var ama hiç olmadılar zor zamanda adları var kendileri yok(başka bir konumda bahsetmiştim kendi ailemden). onun da ailesi hiç yok biz ne yapacağız. yanlış anlamayın ama birimize birşey olsa öbürümüz yalnız kalacak diye çok korkuyorum. :KK43: Bana fikir verin nasıl davranmak sağlıklı olur.
Boşuna dert aramayın kendinize

Asıl görüşürseniz başınıza bela alırsınız. Eşiniz haklı. Onlara bulaşmadan yaşayın hayatınızı. Sakın iletişim kurmayın.
Öyle yapacağız zaten o bir defaya mahsus bir fikirdi artık yazılanlardan sonra hiçbir şekilde bir düşüncem kalmadı

Konuyu okudum sadece, tek merak ettigim, 23 sayfa bunun üstüne ne söylenmiş olabilir?
Acik ve net, karışmayın.
Dertsiz başınıza dert almayın.
Dede nene ile baslar, anne ağlar zirlar gerisi gelir.
Yaşınız mi küçük, yeterince insan mi tanımadınız? Çok naif kalmışsınız gerçek hayatta.
Teşekkür ederim. Karışmayacağım herkes aynı şeyi yazdı asla işim olmaz o karaktersizlere yol açmak olur. Merhamet gösterilecek insanlar değiller. Aksine eşim görüşmek istese de benim müsaade etmemem lazım

Dertsiz başınıza niye dert arıyorsunuz. Böyle akrabaları olacağına hiç olmasın daha iyi.
Ben eşimi sevdiğimden ona demiştim ama saçma bir vicdandı gerek de yok işim de olmaz görüşmek istese de ben Rıza göstermeyeceğim

Dedesi ve ninesi de yanlarına almış ama onlarda da vicdan yokmuş 🙁 Küçücük çocuğu çalıştırmışlar korkutmuşlar tehdit etmişler büyüyünce de parasını yemiş evlenip mutlu olmasını engellemeye çalışmışlar çok yazık hiçbirisi insan olamamış acıma yok merhamet yok ahlak yok Allahtan korkma kuldan utanma yok hiçbir duygu yok para hırsından başka 😕
Okula giderken harçlık vermiyorlardı istemiyordum 1 saat yürüyordum diyor. Aslında dede nine de yaptıklarının mislini geri almış ondan da işte ne bileyim ben gereksiz vicdan yaptım biliyorum. Hep çalıştırmışlar onlar evde uyurdu ben tarlada nöbet tutardım diyor

Bir de annesini yetiştiren o dede ve anneanne. Zaten kredi çekip bir şeyler yapmış, para verip okula bile yazdırmamış, ilgi, destek ve sevgi yok. Şunu düşünmeniz bile saçma. Sizin kendi hayatınızda yaptığınız sürekli kendinizi sevdirmek için iyi davranma durumunu geçen konunuzda konuştuk ve sürekli sizin böyle başkaları tarafından kullanılacağınızı ve bunun nedeninin buradaki tavrınızın olduğunu kabul ettiniz. Şimdi aynı durumu eşinizde de yaptırmaya çalışıyorsunuz. Terapiye gidin, eşiniz dışında kendi aileniz dahil kimseyle ne konuşun, ne görüşün. Sizin psikolojiniz eşinizden daha bozuk. Eşiniz size göre daha akıllıca hareket ediyor.
Eşime ben destek oluyorum beni sen iyileştiriyorsun diyordu. Ama kendi ailem vs de olunca bu şekilde sağlıklı olmayan kararlar alıyorum. Onu da üzmemek için yansıtmıyorum pek. Evet o makul düşünüyor ben mutluyum sen varsın kimse umurumda değil diyor. Ben hep yaptım verdim verdim artık kimseye veremem diyor.

Canım allah mutluluğunuzu daim kılsın 🙏🏻 Senin vicdan yapacağın bir durum yok birbirinize kenetlenin ve yeni bir sayfa açın hayatınızda
Amin inşallah Allah’ın izniyle zaten mutluyduk böyle şeylerle mutluluğu düşürmem yuvamdan kimsenin adını bile anmam

Allah kurtarmış eşini sen vesile olmuşsun. Adama acı onlarla görüştürüp de ateşe atma yazık.
Zaten son cümlesi istersen sen görüş benim işim olmaz dedi. Yani onlarla olan yaşanmışlıkları çok derin yaralar açmış olmalı ki onların adını bile duymak istemiyorum diyor

Allah razı olsun ben ne yaptım da onu hak ettim diye düşünürken oda sağolsun hep beni mutlu etti. rabbim daha iyilerini çıkarsın karşınıza inşallah. rahat rahat sağolsun hissettiyor bunu
Çıkarmadı maalesef..x

Siz bir ailesiniz baskasina ihtiyaciniz yok normal insanlar bile ailelerinden neler cekiyor siz birbirinize yetersiniz kimseyi basiniza musallat etmeyin hatta esiniz isterse karsi cikin yoksa hayatiniz alt ust olur

Çıkarmadı maalesef..x
Böyle söylemeyin inşallah başka yerden başka mutluluk nasip eder bizde çok çektik birbirimiz mıylu
Siz bir ailesiniz baskasina ihtiyaciniz yok normal insanlar bile ailelerinden neler cekiyor siz birbirinize yetersiniz kimseyi basiniza musallat etmeyin hatta esiniz isterse karsi cikin yoksa hayatiniz alt ust olur
Aynen aynen sağolsun herkes yazdı akıl verdi yanlış düşündüğümü söylediler. Böyle yaparsan böyle olur diye yaşantısından örnek verdiler. Ben ikna oldum çoktan ne öyle bir talebim ne de talebi olsa ona olumlu bir desteğim olur. Uzak tutacağım yuvamın selameti için. Çok kötü insanlara kendi elimle fırsat veremem.

Yıllarca uğraştım, gençliğim çürüdü ancak yeni başardim aileleri uzaklastırmayı, çok şukur artık eşimle tek başımaym, Sözde ANA BABA KARDEŞ zulmü, sömürüsü, baskısı...olmadan bi ekmegi paylaşıp eşimle çocuğumla yaşamak nasip oldu, sizin eşiniz akıllı adammış, değerini bilin, kaşınmayın

Yıllarca uğraştım, gençliğim çürüdü ancak yeni başardim aileleri uzaklastırmayı, çok şukur artık eşimle tek başımaym, Sözde ANA BABA KARDEŞ zulmü, sömürüsü, baskısı...olmadan bi ekmegi paylaşıp eşimle çocuğumla yaşamak nasip oldu, sizin eşiniz akıllı adammış, değerini bilin, kaşınmayın
Allah inşallah daha çok mutlu etsin sizi. Bizde şimdi öyleyiz ne karışan ne görüşen var bir o bir ben hayatımızda kimse yok. Sadece ben çabuk oyuna gelmeye müsait yapıdayım ama artık zırh gibi olacağım kimse delemez bu duvarı. İnşallah bizim de hayırlısı ile bir evladımız olursa tam aile oluruz kimsenin yokluğunu çekmeyiz

Oy oy oy... Siz iyi cesaret evlenmişsiniz bu adamla. Bırak o ailelerden sana hayır gelmez. Niye huzurunu kaçırıyorsun? Asla asla görüşmeyin

Oy oy oy... Siz iyi cesaret evlenmişsiniz bu adamla. Bırak o ailelerden sana hayır gelmez. Niye huzurunu kaçırıyorsun? Asla asla görüşmeyin
Valla herkes diyor nasıl evlendin diye. Ama şunu söyleyebilirim o kadar müptezel ile uğraşma ihtimaline rağmen iyi ki evlendim diyorum. Allah bozdurmasın inşallah. Ben ondan başka kimseyle anlaşamam da geçinemem de. Sağolsun herkes yazdı me bir çabam ne de uğraşım olur artık umurumda olmaz evimde adları bile geçmez.

Canim benim kendi evlatlarin olsun kimseyi aramassin ana baba kardeş biyere kadar inan rabbim ağız tadını bozmasın hiç kurcalama kocanı böyle iyiyiz de inan yedi kat yabancı akrabadan iyi

Canim benim kendi evlatlarin olsun kimseyi aramassin ana baba kardeş biyere kadar inan rabbim ağız tadını bozmasın hiç kurcalama kocanı böyle iyiyiz de inan yedi kat yabancı akrabadan iyi
Aynen öyle kardeşim rabbim cümlemizi iyilerle karşılaştırsın. Allah razı olsun bilirim akraba aile ceremesini çok çektim yabancıdan da çok fayda gördüm. Bundan sonra sesim çıkmaz biz aileyiz gerisi bu ailenin dışında der yuvamı korurum

Valla herkes diyor nasıl evlendin diye. Ama şunu söyleyebilirim o kadar müptezel ile uğraşma ihtimaline rağmen iyi ki evlendim diyorum. Allah bozdurmasın inşallah. Ben ondan başka kimseyle anlaşamam da geçinemem de. Sağolsun herkes yazdı me bir çabam ne de uğraşım olur artık umurumda olmaz evimde adları bile geçmez.
Bak ben tek çocuğum, eş adayım da tek çocuk. Akrabalık ilişkileri yok denecek kadar az. Ben de anlaşamam akrabalarım ile. Ama kafa dengi arkadaş çevremiz var. Ve ben kesinlikle sağlık ve imkanlarım müsade ederse 2 çocuk düşünüyorumki birbirlerine destek olsunlar. Siz de böyle düşünebilirsiniz.

X