Ben kötü biri miyim ?

Bizim eve gelen üniversite öğrencisi erkek
Ama evinde kaldıran biri burda hizmet bekliyor
Evlenecek olan da bayan

Eşiniz size hiç acımadan paranızı pulunuzu kendi ailesine yediriyor. Çok kötü kalpli. Sizin ailenize de bir şey diyemeyeceğim zira inanç Allah ile kul arasındadır. Kutsal kitabımız ile Rahman diye başlar ven nas (kul) diye biter. Sezen saç teliniz de kimseyi ilgilendirmez. Aileniz sizin sahibiniz değil. Neden bu insanlara boyun eğiyorsunuz. Az bir birikim yapıp yolunuza bakın. Kimsenin yeğenini, ablasını, abisini doyurmak zorunda değilsiniz. Ayağınıza bir çorap almadığınıza eminim. Fazla fedakar olursanız nankörlük görürsünüz. Hiç şaşmaz. Yarın herşey yapmasaydın olur.

beni manipüle ediyor
Benim böyle düşünmem aile bağlarımın kuvvetli olmadığını gösteriyormuş .
Kavga etmem gerekiyor haklısınız

Mesajınızın sonunu şimdi gördüm kusura bakmayın. İnsan gibi konuşunca anlamamış ki eşiniz. Siz ailesiniz beraber kazanıp harcadığınızı özümsemesi lazım. Madem ortak birikim o zaman sizin de verirken rızanızın olması gerekir. Maddi desteğe ihtiyacı olan çocuğa vermek gayet iyi insan ailesine sevdiğine yardım etmek ister doğaldır. Ama bu çocuklar niye sizi hizmetçi bellemiş? O yaşında 1-2 hafta kalan kişi misafir değil artık kendine bir makarna yapar çayını demler bulaşığını toparlar. Sizin yaşınızda evlenecek kıza neden dayısı buzdolabı alıyor mesela? Siz şimdi kocanızın birikime attığı parayı istediğiniz gibi saçabilir misiniz?

Bizim eve gelen üniversite öğrencisi erkek
Ama evinde kaldıran biri burda hizmet bekliyor
Evlenecek olan da bayan
Erkek olunca ne oluyor? Bu çocuk üniversite çağında. Yine yapması gerek.
Temizlik bu ya, hizmet beklemek nedir? Neden? Erkeğim diye mi?
Yurtta kalıyorsa o odasını paşa paşa toplu tutacak mecbur mesela. Şikayet alır yoksa.
Evde de pisse aman evinize bile almayın, bulaşıcı hastalık gelir!

Kendi hayatıma bakacak birikime sahibim
Konuştuğumda bu konuları çok manipüle edildim , kendimde aradım hep suçu . Şükürsüz vs olduğumu düşündüm , inandırıldım
Kendime harcıyorum bu arada ama lükse kaçan ihtiyaçlarım yoktur.
Son kez konuşmak istiyorum, belki benim çocuğum hiç olmayacak ve ben hep bu tabloyla hatta inanıyorum ki fazlası ile karşılaşacağım

beni manipüle ediyor
Benim böyle düşünmem aile bağlarımın kuvvetli olmadığını gösteriyormuş .
Kavga etmem gerekiyor haklısınız
Nasıl da vuruyor sizi kocanız.
Bunun aile bağlarının kuvvetiyle ilgisi yok. Herkesin bir yaşam sınırı var, kimi gör göte yaşamak ister kime koltuk koltuğa.
O yapsın o zaman yeğenenin ev işlerini.
O ailesine para verince, siz de alın içinden zaman. Sizin rızanız olmadan veriyorsa sizin de aynı hakkınız var

hayırlısı olsun hakkında. Yaz buraya takip edeyim durumunu.

Evet misafir değil ve 1-2 hafta gelmek istediğinde bana da sorulmasını son dakika haberim olmasını istemiyorum
Eşimse amcasının evi olduğunu bunun mümkün olmadığını söyler hep
Diğer yeğeni ise bir dönem İstanbul’da ablasında kalıp çalışmıştı ancak çok bakımı sever hep harcamıştır ve sonra çalışmak istemedi
Eşime bende bunu söylemiştim , bende onun gibi evimde oturmayı tercih edebilirim ben çalışıyorsam onun da çalışıp ihtiyaçlarını karşılıyor olması gerekiyor
Babası çok savruk diye biz neden üstlenelim ? Birde samimiyetleri yok yani çok görüşmezler ben hayırlı olsun dediğimde bana cevap vermeyen kıza ben neden yardım ediyorum mesela
Çok garipsiyorum

Çocuk kendinizmi yapmiyorsunuz yoksa olmuyormu?

Resti çekeceksiniz, alışmış sizin yumuşak başlı olmanıza. Bu şekilde kendinizi yiyip bitirirsiniz.

Arkadaşlara katılıyorum paranızı ayırın, en azından birikim yapmış olursunuz. Eve kalmaya mı geldiler asla hizmet etmeyin, çay kahve faslını yapmadan geçin odaya kafayı vurun uyuyun. Altın takacaksa kendi taksın, tv alacaksa kendi alsın.

Evin anahtarını da vermeyin, özel eşyalarım var kimse ben yokken kalamaz deyin. Hoş demenize gerek kalmadan akıl etmesi lazım ya neyse...

Ailemde gordugum hesaplar ortaktır mantigiydi ama artık öyle değil . Kadının kazandığı kendine . Kadın işte calisiyor , geliyor evde çalışıyor . Eee erkek kisisi işten geldim yorgunum ne yemek var diye sorabiliyor TV karşısında ayaklarını uzatırken. Verme kardeşim maaşını birikimini kendin ayrı bı yerde yap . Dünyanın bin türlü hali var simdiden sizi yarı yolda bırakan eşiniz büyük kavgalarda hiç acımaz . Bu manipulasyonlar onu gosteriyor . Aşktan gözümüz kör olmasın yaa. Onlar yapınca ama beni çok seviyor diyoruz ,biz yapınca niye kötü kalpli art niyetli bencil oluyoruz?

Bir kere çektim aslında ve boşanmak istediğimi söyledim eşim 6 ay gibi bir süre gayet anlayışlı normal olması gerektiği gibi biri oldu sonra zaman onu geri eski haline çevirdi
Son kez konuşmak istiyorum konuşmadan önce kendime inanmak istedim
Cidden beni manipüle mü ediyor yoksa benim isteklerim gayet normal mi diye sizlerden de fikir almak istemiştim
Eşimin ailesinde aramak sormak müsade istemek vs asla yoktur örneğin evdeyiz yeğeninde anahtar var evde olduğumuzu bildiği halde anahtarla girer
Eşime söylerim abartma der bana

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…