Bende mi tuhaflık var bunlarda mı

Yok artık. Ya bu insanlar çocukları, ev eşyası, oyuncak filan gibi görüyorlar sanırım. Oradan al şuraya koy, biraz biz bakalım, biraz onlar baksın. Çocuğun ruhu yok, hissiyatı yok, anne baba sevgisi, şefkati, aile olma kavramları da kendi hüsnü kuruntularımız zaten. Nasıl kafalar bunlar yahu.
Onlara göre çocuk için büyük şans !! Bayramda tatilde,ziyarette yanlarına gidiyoruz 3/4 gün kalıyoruz....tabi ilk dakika kucağımdan almaya çalıştıklarında cocul ağlıyor söyledikleri laf; " çocuğumuzun insan yuzu gördüğü mu var!! " veya biraz onlarla vakit gecirsin,alissin diye tek markete gidiyorum cocugu onlara bırakıp .. dedikleri laf; " maşallah hiç anaci değil..cocuğumuz en çok bizi,babasını ve bizi seviyor " 😬

Bir tek bana mı iyi niyetli gelmedi babaanne?Madem yardımcı olmak istiyor, belli bir saat aralığında sizin evinize gelsin kızıyla birlikte. Her konuda yardımcı olurlar. Onlar çocuklarla ilgilenir siz de rahat rahat duşunuzu alır, yemeğinizi yersiniz. 2 yaşındaki çocuk yeni doğmuş bebek kadar zor da olmaz. Onların niyete başka bariz bir şekilde belli.
Aslında inanır mısınız hiçbirini başımda istemiyorum. Hastanedeyken kendi annemde vardı kimse gelmesin sakinlik istiyorum kafam götürmüyor dedim. Sanki yanlız daha mutluyum. İlk doğumda gece kaldı kv gönderene kadar akla karayi seçtim rahat edemiyorum onun yanında. sürekli lohusa tek kalmaz diyip yanımda ya görümce ya ufak kayın bişey bırakıyolardı sinir oluyodum. Okadarida rahatsız ediyor. Dun ben kendime yemek bile yapıyodum kv yapma ben getiririm dedi. Yani bana kalsa ben hiç bi yardımlarını almam şimdide tek sorun kızım işte ama kızım kendide gelmiyor ki evine hep böyleydi

Farklı sehirlerdeydik ve ben ücretsiz izin dönüşü ise donecektim...ama onlardan hiç bir talebim olmamıştı.Onlar kendi kendilerine ne konuştular ,ne kararlar aldılar bilmiyorum ama eltim çok sonra söyledi "bana eşim senin bebeği annesine (KV ye) bırakacağını sonrada senin evine döneceğini söyledi ,ben kabul etmeyeceğini soyledim ,eşim anemnez kabul etmiş bile zaten" diye...yani aile meclisi kendi kendilerine karar almışlar ve ilan etmişler bile..istifa edicem diyince sustular.Kul sikisinca Hızır yetiştirmiş misali ücretsiz izin hakkim biterken torba yasa onaylandı ve iki yıla çıktı izin hakkı.Ben de uzattım ve çocuk iki yaşına yakınken bakıcıya verdim. Onda bile kayınvalidem ;" anamnez çocuk mu bakıyor sanki!! ...çocuğa zaten bakicilar bakıyor" diye arkamdan konuşmuş .İki yaşından sonra günde 6 saat haftada 5 gün bakıcıya bıraktığım çocuğumu ben buyutmemisim!!
Işte dik durmayıp kayinvalideye verseydin sen çocuğunu atıp giden anne pozisyonuna düşecektin. Allah yavruna da size de hayırlı ömürler versin. Kimsenin yavrusunu kimsenin umuduna koymasın. 😭😭😭😭😭😭😭

Işte dik durmayıp kayinvalideye verseydin sen çocuğunu atıp giden anne pozisyonuna düşecektin. Allah yavruna da size de hayırlı ömürler versin. Kimsenin yavrusunu kimsenin umuduna koymasın. 😭😭😭😭😭😭😭
Amin Allah razı olsun güzelim,senin de varsa kuzularini Allah sana bağışlasın.Elbette büyükler torunlarını seviyorlardir,ama çocuğun anne ile olan bağını etkileyecek davranışlar içinde olmak,çocuğu annesinden kıskanmak hastalıklı duygular bence

Eskiden böyle şeyler çok yaygınmış. Bebeleri memlekete babaanneye bırakıp Almanya’ya giden varmış😱 bu tarz kayınvalideler belki de o dönemin normallliğinden etkileniyorlar. Ben olsam açıkça söylerim “ikisi de bebek bu çocukların, alışsınlar birbirlerine” derim.

Aslında inanır mısınız hiçbirini başımda istemiyorum. Hastanedeyken kendi annemde vardı kimse gelmesin sakinlik istiyorum kafam götürmüyor dedim. Sanki yanlız daha mutluyum. İlk doğumda gece kaldı kv gönderene kadar akla karayi seçtim rahat edemiyorum onun yanında. sürekli lohusa tek kalmaz diyip yanımda ya görümce ya ufak kayın bişey bırakıyolardı sinir oluyodum. Okadarida rahatsız ediyor. Dun ben kendime yemek bile yapıyodum kv yapma ben getiririm dedi. Yani bana kalsa ben hiç bi yardımlarını almam şimdide tek sorun kızım işte ama kızım kendide gelmiyor ki evine hep böyleydi
Bu sizi üzmüyor mu?
Annem de sık doğum yaptığı için genelde anneanneme bırakırlarmış.
O zaman aramıza giren bu ayrılıklar aramıza duvar ördü. Aramızda hiç anne kız sıcaklığı yok.

Bu sizi üzmüyor mu?
Annem de sık doğum yaptığı için genelde anneanneme bırakırlarmış.
O zaman aramıza giren bu ayrılıklar aramıza duvar ördü. Aramızda hiç anne kız sıcaklığı yok.
Ay çok zormuş bugun kızım gelınce anladım. Dikişler beni çok zorluyor o ise 5dk uzanmama izin vermiyor kucağıma almak zorunda kaldım aşırı ağrım var şuan.bebeği ver diye ortalığı yıkıyor yere koy sen odadan cık diyor.. wc gitmek ayri bi sorun bianda uyku çöktü kısaca az kalsın kv yi arayacaktım gel al diye. Gene göndermek zorunda kaldım ama biraz iyileşeyim göndermem zaten 😓🤧🤧🤕

X