Benim derdimi dinleyen olur mu acaba

Bende imtihan deyip sabrediyorum. Ölümümü bekliyorum
lütfen böyle düsünme olmayandada vardir bir hayir cocugu olupta cok mhayirsiz evladlari olanlarda var keske hic cocugum olmasaydi da bana bunlari yasatmasaydi diyenlerde var imtihan dünyasi cocuklada imtihan ediliyor cocuksuzda imtihan ediliyor insanlar Rabbim hakkinda en hayirlisini versin yasiyorsan umutda vardir Rabbimiz dilerse Ol der ve o olur yeterki isyan etmeyelim

durumunuzu bilmiyor galiba çevreniz böyle söylediklerine göre.. yani bu saatten sonra yapacak bir şey yok tavsiyem destek alın kendinizi rahatlatmak adına

Ne güzel rahatlatıcı konuşuyorsunuz. Rabbim analı babalı büyütsün. sizin ne sıkıntınız vardı

Benim bekarken de çok çocuk düşkünlüğüm vardı. Ondan sanırım . Küçük çocuğu olan akrabalarımın evine gider onlar işlerini yaparken ben çocuklarına bakardim. herkes sevdigi ile imtihan olur ya bende öyle oldum.

Ne güzel rahatlatıcı konuşuyorsunuz. Rabbim analı babalı büyütsün. sizin ne sıkıntınız vardı

Polikistik over, endometriyozis ve genetik kan pıhtılaşmasına yatkınlık vardı. Bekarlığımdan beri söylediler zaten olmayacak diye. Çok doktora muayene oldum hep aynı şey. Bir de misal bekarken bir anda ağır kanama geçirebiliyordum. Bir sorun olduğu zaten belliydi yani.

Ne güzel çok sevindim. Hayırlısı olsun. Bir de evcil hayvan sahiplenin ohh mis gibi huzur

Konu sahibi ben 23 yıldır evliyim,benim de çocuğum yok.Yıllarca etrafın sorularıyla karşılaştım.Ben bir iki kere denedim sonra kendi isteğimle vazgeçtim.Çok anaç bir yapım olmasına rağmen çocuk sahibi olmak istemediğime karar verdim.Herkes sonra çok pişman olursun dedi.Pişman mıyım?Hayır,değilim.Evlat sahibi olmak çok büyük bir sorumluluk.Ben bu sorumluluğu almak istemedim.Evcil hayvan sahiplenirken bile o sorumluluğu alabilirmiyim,yetebilirmiyim düşüncesi oluyor.Ben %100 yetemezsem mutsuz olurum.Belki bunu okuyanlar bunun bencillik olduğunu düşünebilir.Ama çocuk isteyen insanların sebeplerini düşünün.Bir tane bile bencillik içermeyen bir nedeni yok.Seveceğimiz ve bakacağımız birisinin olması,eşlerin birbirine daha çok yaklaşması için,yaşlılıkta yardım edecek birinin olması,neslimizi devam ettirecek birinin olması,sevimli olması,sizi seven birinin olması…Bu nedenlerin her biri bir miktar bencillik içeriyor.
Çocuğunuz olur mu olmaz mı bilemem.Ama bunun için kendinizi kötü hissetmeyin.Eşiniz bunu bilerek evlendi.Onu kandırmadınız,yalan söylemediniz.İleride evlat edinirsiniz.Her doğuran anne olamıyor.Doğurup,bırakan kadınlar var.Bakan,büyüten,ilgisini ve sevgisini doğurmadığı,evlat edindiği çocuğa veren kadınlar da var.Baksanıza deprem gerçeğine.Annesiz kalan evlatlar,evladı ölen anneler.Hangisi daha zor bilemedim.
Hayat bu,akışına bırakın.Belki de sizin bu hayattaki imtihanınız budur.

Çok sevindim sizin adınıza.. Hem o çocuk sevgiyi hissedip içi sıcacık olacak hem sizin

Ay inşallah inşallah bir muhtaç çocuğumuza yuva olabilirsiniz. İnanın çok gönülden diliyorum. Umarım eşinizin de kalbi yumuşar da ilerleyen zamanlarda evlat edinebilirsiniz. Doktorlara çok sinir oldum. Neden evlendin diyince sana ne deseydiniz doktorsa doktor insan olsun biraz. Eşiniz de biliyormuş çocuk olmayacağını ama istiyormuş da bu durumda evlat edinmeye karşı olduğu için ona da kızdım kusura bakmayın. Bu nedir. Ben de çok kolay hamile kalmadım, iki yaşında çocuğum var. Depremzede bebekleri gördüm az önce çığlık çığlığa ağladım. İmkan olsa verseler bakarım birine kardeş kardeş diye. O kadar muhtaç bebek var. Evlat edinip ilaçlarla göğsünden süt gelen emziren anneler bile var. Sizin için en iyisini diliyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…