bi aylık bebekle yolculuk yapılır mı karışan kaynana

Ben gezdim bişey olmaz hastalanırsa da ilacı var doktoru var iyileşir Allah'ın izniyle
Ama sizin moral daha önemli dinleme kimseyi annene yerleş derim keyfine bak

Bende 36 haftalık doğan bebeğim 2 aylıkken 9 saatlik araba yolculuğu yaptım. 10 günlük olduktan sonrada dışarıya çıktım. Aralığın sonunda doğmasına rağmen, şu an havalarda iyi. Zaten arabada uyuyacaktır, bebekler araba yolculuğunu severler.

Hic bisey olmaz canim Allah'in izniyle sen kaynanana bakma onlar eski kafalar artik durumlar deqisti yok ole 40i falan beklemek.Kış ayi olsa neyse derim bende asla qoturmem biyere ama sneinki yaza denk qeliyo rahat rahat qidersin Allah'in izniyle hayirli kolay doqunlar diliyorum...:KK15:

Merhaba kızlar heray bi sıkıntı yaşıyorum ve gerçekten yoruldum. Eşimle ciddi anlamda bozuktuk barıstık. Şimdi ise kaynanam Çan'ımı sıkıyor .kensiyle iyi geçinirdik bir zamanlar şimdi soğuğuz. Genede birbirimize gülüyoruz . Neyse ben 32 haftalık hamileyim kızlar kaynanam gelecek doğumuma çünkü annem bacağından rahatsız. Ameliyat olmustu ve hala ayakta fazla duramıyor oturamıyo bile.gelirse 15 saat yol gelmek durumunda. Kaynanam bi hafta duracak ve memlekete annem gille aynı yerde oturuyor oraya gidecek. Ve Doğumdan bi ay sonra eşim bi aylığına izine çıkıyor bizde memlekete gitmeyi istiyoruz . Bebeğim 30 35 günlük olucak memlekette evimiz Yok genelde kaynana da arada da annemde kalıcaz. Sizlere sorum 2.5 saat uçak ve 4 saat araba yolculuğu ile 1 aylık bebekle gidilmez mi.kaynanam gelinmez bebek hasta olur hastalık kapar diyo. Ben annemi bir senedir görmüyorum çok uzak ve eşim izin alamadığı için gidemiyoruz sadece 3 gün kız kardeşim geldi yanıma onu görebildim. Ve bizim baska iznimiz yok. Sonra tek basıma gitmek istemiyorum. Tek gitsem de en fazla duracağım 2 hafta.onda da kaynana da durucam. Ve kışın olacak . Şimdi kaynanam gilim köyde meyve bahçeleri var baya büyük onla uğraşıcaklar gündüz evde olmaZlar gecede erken yatıyorlar zaten ben ailemle vakit geçirmek istiyorum. Kışın olunca kaynanam arkamda dolaşacak karışıp duracak. Hep karışır ben dinlemem ama gene de moralim bozuluyor .sizce bi aylık bebekle gidilir mi yolda ne gibi sıkıntı yasarım giden var mı .Bence bişey olmaz ama o sürekli öle diyo sinir ediyo. Yarın eşimi de dolduracak çocuğa bişey olur diye koca şehirde bi ay boş boş kalcaz kimsemiz de Yok. Ailem bebeğimi göremeyecek ve ben onları çok özledim.
Her yere gidilir hic planinizi bozmayin. Kv senin ailenle cok vakit gecirmeni istemedigi icin oyle diyor

kızım 2,5 aylıktı yazlığa gittik arabayla tam 10 saat yol
çok da güzel gittik geldik şükürler olsun hatta çok küçük olduğu için sadece emmek için uyandı tüm yol boyu gıkı çıkmamıştı kuzumun :KK200::anne:
yalnızca hava değişiminden ilk bir iki gün rahatsızlandı ama daha gitmedenn doktor bulduğumuz için şükürler olsun ağır bir şekilde geçirmeden atlattık hastalığı da
her türlü tedbirinizi alın, doktorunuzla da görüşün ondan da onay çıkarsa gidebilirsiniz tabii

Canm stres yapıp kendini üzme hamile halinle.Eşinle fikir birliği yaptıktan sonra gerisi boş.Birazını duyup birazını duymayıp idare etmeye bakacaksın artık kvyi de.

Ben de Doğuma Memlekete gideceğim.Eşimle aynı şehitseniz.Bebek yaklaşık bir aylıkken de döneceğiz inşallah eşim,kızım ve ben.İnşallah sorun çıkmaz sizin için de bizim için de

Bence asıl şimdi rahatça yolculuk yapabilirsin büyüyünce daha da zor hijyen konusunda dakkatli olursan sıkıntı olmaz gibi geliyor

Ba
Memleketim olaylı bi memleket olaylar çatısmalar olan bi yerdi. Dışarı çıkma yasağının olduğu yerler. İnsanların özel nedenleri olabilir bunu niye bu kadar didikliyorsunuz anlamıyorum. Evet üslubum böyledir yalak olana yalak diyorum siz ne diyorsunuz ???
Bana ne sizin memleketinizden didiklemek ne demek sadece sordum. Sokaga cikma yasagi 1 yil surdu ve su anda sular duruldu sanirim ilgincmis.

En kolay o bebeyle olur yolculuk..Zaten günün 20 saati uyuyor. :) yol da hiç uzun ve zor değil. İnş rahatlıkla gidersin.

Annem abim 1 aylkken annesnn yanına gtmiş. Çok şükr bişeyck olmamış cnm.

1 günlük bebekle de gidilir. Ama kalkarken ve inerken çocuğu emzirmen gerekir. Yani kulak basıncını sadece yutkunmak engeller. Bebekte emerken yutkunacağı için hiçbir sıkıntı olmaz Allah'ın izniyle.

Ben olsam tercih etmezdim ama tabii karar sizin. Uçakta da durmuyor bebekler basinctan dolayı. Hem de 2.5 saat çok uzun bir uçak yolculuğu. Nerdeyse 2 saat önceden evden çıkmanız lazım. 2.5 saat uçak ve indikten sonra valiz bekle,taksi bekle vs 1 saat suruyor ve 4 saat araba yolculuğu. Yani her şey yolunda giderse bile 9 saat sürecek bir yolculuk

Mayisin 16 sinda kizim dogmustu temmuzun basinda hollandadan turkiyeye arabayla geldik normalde turkiyede kaliyorum.. Hic bisi olmaz yeterki positif dusunun.. Ikinci kizimda ucakla dondum 3 saatlik yolculuktu oda 12 mayis dogumlu , temmuzun ilk gunlerinde turkiyeye dondum..

Konu sahibi merak ettim o yüzden sormak istiyorum neden tek gittiğiniz zaman annenizde değilde kv de kalıyorsunuz?

Bende onu sormaya geldim:)

Annen amelyat olmasa yine kv gelicekti değil mi?
Uçak yok mu neden 15 saat yol çeksin kadın al biletini şimdi de gelsin ,çok bilmiş kv de sonra gelsin
32 haftadasın 36,37 de bile yapsan doğumu anneciğin rahat rahat yürür merak etme.

Seni annen doğurdu büyüttü hatırlıyosun dimi canım neden kaynanada kalıyosun git annende kal

Merhaba kızlar heray bi sıkıntı yaşıyorum ve gerçekten yoruldum. Eşimle ciddi anlamda bozuktuk barıstık. Şimdi ise kaynanam Çan'ımı sıkıyor .kensiyle iyi geçinirdik bir zamanlar şimdi soğuğuz. Genede birbirimize gülüyoruz . Neyse ben 32 haftalık hamileyim kızlar kaynanam gelecek doğumuma çünkü annem bacağından rahatsız. Ameliyat olmustu ve hala ayakta fazla duramıyor oturamıyo bile.gelirse 15 saat yol gelmek durumunda. Kaynanam bi hafta duracak ve memlekete annem gille aynı yerde oturuyor oraya gidecek. Ve Doğumdan bi ay sonra eşim bi aylığına izine çıkıyor bizde memlekete gitmeyi istiyoruz . Bebeğim 30 35 günlük olucak memlekette evimiz Yok genelde kaynana da arada da annemde kalıcaz. Sizlere sorum 2.5 saat uçak ve 4 saat araba yolculuğu ile 1 aylık bebekle gidilmez mi.kaynanam gelinmez bebek hasta olur hastalık kapar diyo. Ben annemi bir senedir görmüyorum çok uzak ve eşim izin alamadığı için gidemiyoruz sadece 3 gün kız kardeşim geldi yanıma onu görebildim. Ve bizim baska iznimiz yok. Sonra tek basıma gitmek istemiyorum. Tek gitsem de en fazla duracağım 2 hafta.onda da kaynana da durucam. Ve kışın olacak . Şimdi kaynanam gilim köyde meyve bahçeleri var baya büyük onla uğraşıcaklar gündüz evde olmaZlar gecede erken yatıyorlar zaten ben ailemle vakit geçirmek istiyorum. Kışın olunca kaynanam arkamda dolaşacak karışıp duracak. Hep karışır ben dinlemem ama gene de moralim bozuluyor .sizce bi aylık bebekle gidilir mi yolda ne gibi sıkıntı yasarım giden var mı .Bence bişey olmaz ama o sürekli öle diyo sinir ediyo. Yarın eşimi de dolduracak çocuğa bişey olur diye koca şehirde bi ay boş boş kalcaz kimsemiz de Yok. Ailem bebeğimi göremeyecek ve ben onları çok özledim.
Arabayla yolculuk yapabilirsiniz. Emecek ve uyuyacak ama ucakla nasil.olur bilemem basinc durumu var ya. Etkilenebilir basinctan.

X