Bulaşık Makineleri Bıktım bu makinadan. Hanımlar tavsiye bekliyorum

. Kızlar kaç kere boşken yıkadım anlatamam servis geldi az sirke koydum diye suçlu oldum sirke ve yağçözle boşken çalıştırdım tuzu parlatıcısı tamam fairy tablet kullanıyorum onu önerdiler ama yok gene sıkıntı şimdi servis çağırsam garanti bitti bayağı tutarmı ki

Sirke bozuyor makineleri malesef. Yağçöz de koymayın sakın.

Minik kartuş şeklinde makine temizleyicileri var ayda bir onlarla boş şekilde yüksek derecede çalıştırın.

Önce bir filitreleri çıkarın, temizleyin. İki filtre olmalı iç içe. Alttaki zor çıkar. Sonra makine temizleyici kullanın. Jel deterjanla deneyin. Ve bittikten sonra hemen kapağı açın. Şimdilik bunları deneyin sonra sorun çözülmezse servis çağırın.

Yenı evlıyımde tam o işleri bilmedigimden boyle bi sazanlık yaptım o_O

Olur öyle şeyler.

Tuz kesinlikle gerekli, parlatıcı kullanmayanlar var ama ben kullanıyorum. Sirke kullanmayın, herhangi bir yağçöz, porçöz, cif vs deterjan koymayın içine. Bi damla domestos koyuyorum ben koku olmasın diye.

Olur öyle şeyler.

Tuz kesinlikle gerekli, parlatıcı kullanmayanlar var ama ben kullanıyorum. Sirke kullanmayın, herhangi bir yağçöz, porçöz, cif vs deterjan koymayın içine. Bi damla domestos koyuyorum ben koku olmasın diye.

ben boşken limon tuzu koyup çalıştırıyorum temizlensin diye ama doğru mu yapıyorum acaba :)

. Kızlar kaç kere boşken yıkadım anlatamam servis geldi az sirke koydum diye suçlu oldum sirke ve yağçözle boşken çalıştırdım tuzu parlatıcısı tamam fairy tablet kullanıyorum onu önerdiler ama yok gene sıkıntı şimdi servis çağırsam garanti bitti bayağı tutarmı ki

Bir de yapabiliyorsanız tahliye hortumunu söküp temizleyin. Basen hortum tıkanınca da sapıtıyor makineler.

Tuz bölmesinin kapağını açıp tahta kaşığın sapıyla bir karıştırın, bazen de tuz taşlaşıyor içerde.

evet kesinlikle.arçelikti değiştirdik siemens aldık çok memnunum.

Herhalde şu platformda, beyaz eşyalarını, elektrikli ev aletlerini bilmem nelerini benim kadar daha hoyrat kullanan bir insan yoktur. Yazık o bulaşık makinesi ve buzdolabı kapaklarının bir dili olsa da konuşsa... Vay o çamaşır makinesinin deterjan gözü dile gelse... :KK53:

Siemens bir, Samsung iki.
Angeladan geçebilen markalar bunlar :KK53:

bende samsung var ama memnunmuyum hayır en uzun programda ve herşeyi tertemiz koymama rağmen yinede bazen çıkarmıyo tavsiyem enerji tasarrufsuz olanları alın daha iyi performans göstereceklerdir benimde tencere diplerim rengarenk bu neden oluyo bilmiyorum

Eki Görüntüle 1932238 Eki Görüntüle 1932239 Kızlar bende Bosch bulaşık makinası var 3,5 yıllık evliyim ve bu kadar süredir kullanıyorum hep bi sorun oldu ama son 5 Aydır herşeyimi mahvetti. Şikayet var a yazdım servis geldi program yükseltti biraz iyi olur gibi oldu yok yine aynı sonra. Yeni alacağım bugün acil tavsiye bekliyorum. Resimlerdeki gibi herşeyimi böyle yapıyor.
Bence tuzu fazla koyuyor olabilirsiniz

Biz arcelik kullaniyorz. Ilk zaman böyle sıkıntı olmustu bizimkinde de çizik cizik idi. Servis elemani tuz ayarina bir şey yaptı bir de bimin toz bulasik deterjanini kullanin en iyisi o geliyor dedi. Ki diger jellerden bin kat daha iyi geldi.

benim profilo o da aynı oluyor. aslında bir süre sonra malesef birçoğu bu duruma geliyor. üstelik içine gerekli olan tüm malzemeleri kullanırım. ama finish bul aşık makinesi temizleyici aldım o biraz sorunu çözdü fakat. gene tam randımanlı değil. gelgelelim sürekli de ondan kullanamayız ki. bir kullanımlı 20 lira. anca ayda bir falan yani.

Herhalde şu platformda, beyaz eşyalarını, elektrikli ev aletlerini bilmem nelerini benim kadar daha hoyrat kullanan bir insan yoktur. Yazık o bulaşık makinesi ve buzdolabı kapaklarının bir dili olsa da konuşsa... Vay o çamaşır makinesinin deterjan gözü dile gelse... :KK53:

Siemens bir, Samsung iki.
Angeladan geçebilen markalar bunlar :KK53:

ay ne guldumya:))

benimde çizildi hep ,65 c de yıkıyorum ondan sanırım ,bide deterjan erimiyordu finnish kullnıyorum ( sert tebeşir gibi olanları kullniyosak ikiye kesmemiz lazimmis)

bana ferry platinyum ,yafa finish oantum 3 u bi arada kullan dedi jel gibi olanından
arada filtre temizle dedi,

Tuz kullanma dedi ,istanbulda yaşıyorum ,suyun kireç seviyesini ölçtü 2 çizgi çıktı
Burda sular kireçli değiller fazla tuza gerek yok dedi,ankarada olsan neyse dedi,bu.makinalara bu deterjanlar için üretilmiş mis,kapakta da yapıştırırlar amblemi

Millet bim,sok dan aliyor benim bir arkdaş toz bide pırıl,pırıl yapıyor ,çokta temizlemeden koyuyor mak.ben resmen kopukluyup atıyorum onunki kadar iyi yıkamıyor yeni bide 5.6 programlı profilo

Parlatıcı seviyemi göremiyorum delik var max a kadar dolduruyorum
Onu demiyorum canım fotoğraf ekledim ordaki çizgiye 2-3 arasını getirin kullandığı parlatıcı seviyesi. Bekarken annemin makinede de aynı sorun vardı sebebi buymuş bir de böyle deneyin eğer yüksekse şuan

Eklentiler

• P_20161230_212238_1_p_1.jpg
    P_20161230_212238_1_p_1.jpg
    21,1 KB · Görüntüleme: 151
Kızlar o su fiskiyesine tuzun taşlanmasına ve hortum temizliğine açıkcası bakmadım bir de parlatıcı seviyesine yarın bi bakayım olmadı cingar çıkarıcam şikayet var da gene. Bu arada ben hep 65 de yıkıyorum o da yapar mı ?

Kızlar o su fiskiyesine tuzun taşlanmasına ve hortum temizliğine açıkcası bakmadım bir de parlatıcı seviyesine yarın bi bakayım olmadı cingar çıkarıcam şikayet var da gene. Bu arada ben hep 65 de yıkıyorum o da yapar mı ?
Ben de 60 ta yıkıyorum sanmıyorum onunla ilgili olduğunu. 3-4 ayda bir bimin makine temizleyicisini kullanıyorum.

X