Bulaşık Makineleri Bıktım bu makinadan. Hanımlar tavsiye bekliyorum

Ben de 60 ta yıkıyorum sanmıyorum onunla ilgili olduğunu. 3-4 ayda bir bimin makine temizleyicisini kullanıyorum.
Ben de onun tuzunu kullanıyorum dün A101 E maxi bulaşık temizleyici diye bişey gelmiş boşken onla yıkadım bulaşıklar yıkandı peşinden birazdan bakıcam bardaklar aynı mı

Ben de onun tuzunu kullanıyorum dün A101 E maxi bulaşık temizleyici diye bişey gelmiş boşken onla yıkadım bulaşıklar yıkandı peşinden birazdan bakıcam bardaklar aynı mı
Bak bakalım merak ettim :KK51: parlatıcı seviyesi kaçtaymış peki? Bu arada benim makine 2 buçuk yıldır tuz istemiyor ışığı yanmadı hiç siz ne kadar sürede tuz ekliyorsunuz

Vestel bm 401 aldm 4 programli cok guzel yikiyor piril piril finish quantum kullaniyorm parlatici ayarini 1 e getrdm hepsi bir arada olanlardan oldugu icin bir sorun yok kullandgn deterjanda tuz prlarici varmi bakmalisin

Benim makinem de siemens. Alman olanlardan yani çelik tabanlı. Çok memnunum. 6 programlı ve çatal kaşık çekmecesi var. Çelik taban + çatal kaşık çekmecesini özellikle istediğim için ve bu özellikler sadece 6 ve üzeri programlılarda mevcut olduğu için bunu aldım. Ama yeri ve zamanına göre her programı kullnıyorum. Az bulaşık oluyo küçük tavalar fln alt sepete doldurup azıcık jel deterjanla yarım sepette 29dk da yıkıyorum keyfime bakıyorum. 45 ve 65 serecelik kısa programları var. Yoğun yıkama programı çok iyi. Ecoda süre uzun ama zamanım varsa en iyi o yıkıyo. Kurutması da çok başarılı. Kısa programda bile kurutması iyi sayılır ekstra kurutma seçeneği de var. Tavsiye ederim.

Son düzenleme:
Valla annemin bir makinası var 26 yıllık beko süper yıkıyor ne koku oluyor ne birşey benim makinada hep bir koku oluyor bu yüzden her yıkamaya az domestos ekliyorum ve böyle lekeler oluyor maalesef.

5 aydır samsung waterwall kullanıyorum gayet memnunum süper bi teknoloji tazikli su vermesi üst kaşık yeri iç aydınlatması kurutması program sonu oto kapı açılımı ayrıca orta ve kaşık su pervanesi tasarımıda süper buzdolabında iyi oldugunu biliyordumda bulaşık makinesinde böyle bi teknoloji kullanmaları gerçekten süper olmuş suyun deymedigi nokta yok beyaz eşyada bazı arkadaşlar samsung kötü diyor ama ben herşeyim samsung sıfır sorun önceki nesilleri belki kötüdür ama son teknolojide lg ve samsungun süperrr.

Siemens !
Tek geçerim.
Ayrıca, Siemens - Bosch - Profilo aynı şirkete aittir.
Bütçeniz varsa Gaggenau markasını öneririm.

Bu arada bulaşık makinası tercih ederken çelik taban tercih etmelisiniz. Buzdolabı ve soğutucu gibi ürünlerde Lg, bulaşık çamaşır da Siemens , Tv vs Samsung her zaman en iyileridir.

5 aydır samsung waterwall kullanıyorum gayet memnunum süper bi teknoloji tazikli su vermesi üst kaşık yeri iç aydınlatması kurutması program sonu oto kapı açılımı ayrıca orta ve kaşık su pervanesi tasarımıda süper buzdolabında iyi oldugunu biliyordumda bulaşık makinesinde böyle bi teknoloji kullanmaları gerçekten süper olmuş suyun deymedigi nokta yok beyaz eşyada bazı arkadaşlar samsung kötü diyor ama ben herşeyim samsung sıfır sorun önceki nesilleri belki kötüdür ama son teknolojide lg ve samsungun süperrr.

Melek hanım merhaba bende aldım hiçbir fikrim olmadan nasıl olur diye merak ediyordUm.İçime su serptiniz çok teşekkür ederim.🤩🤩

Bardaklarda olan buğlanma makinayla alakali değil.
Benim İKEA cam bardaklarım ayni öyle oldu ama beraber yikadigīm hakiki kristal bardaklarimda sorun yok.

Arkadaşlar hiç bulaşık ve çam. makinelerinize kireç önleyici filtre taktıran var mı aranızda? Bizim hem çam. hem bul. makinemizde takılı ve hiç tuz kullanmıyoruz, memnunuz. Bakıyorum burada kimse öyle bir şeyden bahsetmiyor.

Kızlar ya bende konu açacaktım aynı konuyu gördüm. Bosch Siemens ve Samsung arasında düşündüm hep. Ama yorumlara bakılırsa bosch bayağı sorun çıkarıyor. Anneme alacağım tavsiyeniz varsa başka lütfen yazın 🥺

Bende de benzer sorun vardi fairy artiksu sertlik ayari ile cozdum. Makinenizin su sertlik ayarina bakin ve deterjan+tuz+parlaticiyi kontrol ettirin.

X