Bulaşık Makineleri Bıktım bu makinadan. Hanımlar tavsiye bekliyorum

Benimki siemens memnunum, bosch ve siemens arasında kalmıştım sonra her şeyi siemensten aldım. Şimdi bunu okuyunca iyi ki dedim.
Makine tavsiyesi olarak Siemens iyi bence. Annemde arçelik var onunki maşallah gördüğüm en iyi makine :) Tavsiye edebilirim. Ben arçelikten almadım çünkü alışveriş yaparken en yüksek fiyat arçelikteydi.
Bunun dışında makineye bir şans daha vermek için içini temizleyip parlatıcı gözüne sirke koyabilirsiniz. Deterjan olarak fairy kullanıyorum o da iyi yapıyor. Bir de indirim vardı pril aldım o fiyata o performansı beklemiyordum çok iyi fairyle aynı kalitede bence. Belki makinedendir ama benim bulaşıkları temiz çıkarıyor.

Benim yakınlarımdan da bosh kullananlar var şikayet var hep aynı sizinki gibi.
Bu arada makineye sirke, karbonat vs konulmaz. Zaten servis bu konuda çok net uyarıyor.
Tuz bardakları çizer onun yerine senelik filtre gibi bir şey takıyorlar makineye suyun kirecini temizliyor tuz kullanmanıza gerek kalmıyor.
Ben arçelik kullanıyorum 6344 I modeli.
Yine çevremde memnun oldukları için bu modelden aldım.
Herhangi bir sorun yaşamadım en kısa programda yıkıyorum.
Bulaşıkları asla durulamam sadece peçete ile sıyırırım.
Deterjan olarak fairynin tabletleri ve bazen de finish kullanıyorum oldukça memnunum

Olur öyle şeyler.

Tuz kesinlikle gerekli, parlatıcı kullanmayanlar var ama ben kullanıyorum. Sirke kullanmayın, herhangi bir yağçöz, porçöz, cif vs deterjan koymayın içine. Bi damla domestos koyuyorum ben koku olmasın diye.
Makineniz yeniyse yani akıllı olanlardansa çamaşır suyu bozar bilginiz olsun

Valla annemin bir makinası var 26 yıllık beko süper yıkıyor ne koku oluyor ne birşey benim makinada hep bir koku oluyor bu yüzden her yıkamaya az domestos ekliyorum ve böyle lekeler oluyor maalesef.
Makinelere takılan kokular var kullanabilirsiniz

Valla annemin bir makinası var 26 yıllık beko süper yıkıyor ne koku oluyor ne birşey benim makinada hep bir koku oluyor bu yüzden her yıkamaya az domestos ekliyorum ve böyle lekeler oluyor maalesef.
Biliyorum konu cok eski. Bu ay makinemi yenileyecegim. Sayfalarda dolasirken 26 yıllık bekoyu okudum ve şok oldum 😱. Anneniz hala kullaniyor mu. Yeni aldiysa ne aldi ve memnun mu. 26 yillik beko nedir ya beko prenses mi acaba eski makineler taş

Biliyorum konu cok eski. Bu ay makinemi yenileyecegim. Sayfalarda dolasirken 26 yıllık bekoyu okudum ve şok oldum 😱. Anneniz hala kullaniyor mu. Yeni aldiysa ne aldi ve memnun mu. 26 yillik beko nedir ya beko prenses mi acaba eski makineler taş
2 sene önce galiba yenisini aldi tam neydi marka unuttum ama eskisi kadar memnun degil 🤣 eskiler bi baska 🤣

X