Bir Doğum Günü Meselesi

Evet haklısınız biz kadınlar önemsenmek istiyor ama erkekler o kafada değil malesef. Uzatmayın bence kendi kendimizi üzüyoruz çünkü. Benim kocaya kaç gün öncesinden doğum günüm derim hatırlatırım ona rağmen bana gelmiş unuttum diyor. Bende onu unutacam bi dahakine 😀

Abartmışsınız bence. Daha sabah sabah başlamışsınız surat asıp mesele çıkartmak için uğraşamaya. Kendi gününüzü kendini mahvetmişsiniz. Belki başka bir planı vardı eşinizin doğum günü dediğimiz 24 saat neticede illa sizin düşündüğünüzü yapıp erken kalkıp kahvaltı mı hazırlamalıydı? Adamın burnundan getirin günü sonrasında da belki gelir diye bekleyin. Valla bu kafayla daha çok beklersiniz.

Bu forumdan çok görüyorum evlenip başka şehire gidenlerin eşlerinden sürekli ben senin için senin yüzünden herkesi ardımda bıraktım sen de benimle ilgileneceksin tavrına girmelerini ve hiç doğru bulmuyorum.

İyi giden bir evliliğiniz ve sizi seven eşiniz olduğunu düşünerek yazıyorum,çünkü başka sıkıntılar varsa yorumum yanlış olur ama genel olarak tek sıkıntı buysa herkes sevgisini bizim istediğimiz gibi gösteremeyebilir. Sevgi dili ile ilgili bir kitap vardı hatta. O yüzden kahvaltı hazırlamadı diye sizi sevmiyor özel hissettirmiyor diye düşünmeyin normalde sabah kahvaltı hazırlayan bir değilse bunun aklına gelmesi zaten mucize olurdu çünkü çok spesifik bir istek,genelde akşam yemeği planı yapar ya eşler. Bence aklınızı okumasını istemeyin, siz ben doğum günlerimde özel hissetmek istiyorum,sabah kahvaltıyı hazırla ,sonra süprizler hazırla gibi söyleyin. Ben de doğum günlerini çok önemserim ama eşim önemsemez,ben o yüzden her yıl doğum günüm öncesi beğendiğim bir kaç restaurant adını veriyorum oraya gidelim diye,akşamdan da sabah ben doğum günü çocuğuyım kahvaltımı hazırlayın diyorum mesela😃 hediye de çok gözüm yoktur ama ben böyle yemeğe gidelim ben seviyorum kutlamayı dedikçe eşim süpriz hediyeler almaya organizasyon yapmaya başladı

doğumgünü kutlayan insan değilim

ama toplum genel olarak önemsiyor, kadınlar daha önemsiyor, anlıyorum

fakat benim bidliğim kadarıyla bu sürprizli kutlamalı olaylar sabah kahvaltısı diye olmuyor. yanlış mı biliyorum? böyle programlar genel olarak akşam için bekleniyor. benim bildiğim bu.

keşke akşamı bekleseymişsiniz.
ha akşam bir nane olmazsa dibine kadar çemkirebilirdiniz.

Siz yine sabahtan başlasın istiyormuşsunuz ben gece 12 oldu mu başlarım doğum günüm benim günüm oley moduna. 1 günüm var senede ve kendim dahil tüm sevdiklerimin doğum günlerine çok önem veririm. Ben de sizin gibi direkt belli ederim ne yazık ki, olmuyo yani yüzümden belli oluyo. Ben hak verdim size açıkçası, beklerdim önemsemezdim diyen kadınlara da helal olsun ben yapamıyorum🤷🏻‍♀️

doğumgünü kutlayan insan değilim

ama toplum genel olarak önemsiyor, kadınlar daha önemsiyor, anlıyorum

fakat benim bidliğim kadarıyla bu sürprizli kutlamalı olaylar sabah kahvaltısı diye olmuyor. yanlış mı biliyorum? böyle programlar genel olarak akşam için bekleniyor. benim bildiğim bu.

keşke akşamı bekleseymişsiniz.
ha akşam bir nane olmazsa dibine kadar çemkirebilirdiniz.
Öğlen 1 de işe gidip gece 1 de gelecek diye kahvaltı diye düşünmüştüm aslında

Merhabalar! Bugün doğum günüm mutlu olmam gerekir ama ben şu an depresif bir ruh halindeydim maalesef.

Evlendiğim yerde ne ailem var ne akrabam ne de yakın bir arkadaşım, haliyle eşimden ekstra bir ilgi bekledim doğum günümde. Öyle hediye falan da değil (zaten pek hediye almayı da beceremez kendisi), en azından biraz erken kalkıp kahvaltıyı o hazırlasın güzelce yiyip kızımızı parka falan götürürüz diye bekledim ama o da olmadı.

Ben kızım erken kalktığı için 6da 6 buçukta kalkıyorum eşim de 2. Vardiyadayken 8-8.30 gibi kalkıyor. Ben kızımın kahvaltısını yaptırdım, bekledim bekledim kalkan falan yok. Sonra ben hazırladım kahvaltıyı ondan sonra kalktı saat 10a geliyordu. Tabi ben biraz bozuldum, surat astım. Kahvaltıyı yaparken de öylesine iyi ki doğdun falan dedi tabi ben sürdürdüm surat asmayı teşekkürler deyip geçtim.

Gerginlik sürdü tabi aramızda bir de tartışma oldu, tartışırken “ben izin almıştım işten sana sürpriz yapacaktım” dedi. Ben de çok kırıldığımı çok bir şey beklemediğimi sadece bir sabahımız vardı onu da iyi geçirmek istediğimi söyledim. Sonra saat 1 gibi çıktı evden sanayiden arabamızı almak için erken çıktı. “İzin almıştım” deyince bekledim, bekledim gelir belki diye de sonra mesaj attı: aldım arabayı işe geçiyorum diye. Sonra da gelen giden olmadı tabi.

Bir yandan görümceme de sinir oldum. Müsait misiniz size geleyim mi diye mesaj attı. Ben de bilmiyorum belki bir yerlere çıkarız dedim eşim işten izin aldım dediği için. kaç gibi çıkarsınız diyor. Yahu hiç sevmem böyle bir şeyi söylemeyi ama ona da yazdım: bugün doğum günüm ya belki abin sürpriz yapar o yüzden bilmiyorum tam kaç gibi olur dedim. Yani illa söyletecek, anla işte müsait değiliz!

Velhasıl kelam bugün hiç böyle geçmesini beklemiyordum, çok bozuldum, çok üzüldüm. Önemsenmek istemiştim sadece! Yani sizce ben bozulmakta kırılmakta haklı mıyım? Yoksa abartıyor muyum? Fikirlerinizi merak ediyorum 😪
Sıfır beklenti sonsuz mutluluk.
Tabii haklısınız biseyler beklemekte ama artık bi beklenti içine girmeyin , erkekler biz kadınlar kadar ince de düşünmüyorlar, dümdüzler.
Ama işten izin aldıysa niye ise gitti ki ? Kahvaltıda falan kirildiginizida soylemissiniz, eşiniz de fazla gamsız geldi

Sıfır beklenti sonsuz mutluluk.
Tabii haklısınız biseyler beklemekte ama artık bi beklenti içine girmeyin , erkekler biz kadınlar kadar ince de düşünmüyorlar, dümdüzler.
Ama işten izin aldıysa niye ise gitti ki ? Kahvaltıda falan kirildiginizida soylemissiniz, eşiniz de fazla gamsız geldi
Vallahi doğru, beklentiler olmasa herşey çok daha sorunsuz yürüyecek. Bu sadece özel günler için de değil, evle alakalı şeylerde de öyle kesinlikle. Ama eşim erken geldi çok şükür bugünü de atlattık 😂 izin aldım dediği daha erken çıkmakmış. Biz kadınlar fazla aceleciyiz sanırım.

Öğlen 1 de işe gidip gece 1 de gelecek diye kahvaltı diye düşünmüştüm aslında
Tamam ama biraz sakin olsanız adamın cidden bir planı vardı belki dediği gibi, kızınca iptal edip işe gitmiş olabilir. İşe gitseydi saati gelince bozulmaya başlardınız . Görümce konusunda da çok haklı bulamadım, belki de doğum günün diye gelip yüzyüze uğramak istedi? Biraz sakinleşin

Surat yapmak için erken davranmışsınız böylelikle adama koz vermişsiniz. Bilemeyiz belki kutlayacaktı belki kutlamayacaktı. Ama en azından akşamı bekleseydiniz bilirdiniz.
Ayrıca siz kahvaltı beklemişsiniz adam bunu nereden bilsin. Örnek gösteriyorum kocam doğum günğnde özel bir kahvaltı istese ve söylememiş olsa ben nerden bilcem? Üstüne de trip atsa gıcık olurdum

Merhabalar! Bugün doğum günüm mutlu olmam gerekir ama ben şu an depresif bir ruh halindeydim maalesef.

Evlendiğim yerde ne ailem var ne akrabam ne de yakın bir arkadaşım, haliyle eşimden ekstra bir ilgi bekledim doğum günümde. Öyle hediye falan da değil (zaten pek hediye almayı da beceremez kendisi), en azından biraz erken kalkıp kahvaltıyı o hazırlasın güzelce yiyip kızımızı parka falan götürürüz diye bekledim ama o da olmadı.

Ben kızım erken kalktığı için 6da 6 buçukta kalkıyorum eşim de 2. Vardiyadayken 8-8.30 gibi kalkıyor. Ben kızımın kahvaltısını yaptırdım, bekledim bekledim kalkan falan yok. Sonra ben hazırladım kahvaltıyı ondan sonra kalktı saat 10a geliyordu. Tabi ben biraz bozuldum, surat astım. Kahvaltıyı yaparken de öylesine iyi ki doğdun falan dedi tabi ben sürdürdüm surat asmayı teşekkürler deyip geçtim.

Gerginlik sürdü tabi aramızda bir de tartışma oldu, tartışırken “ben izin almıştım işten sana sürpriz yapacaktım” dedi. Ben de çok kırıldığımı çok bir şey beklemediğimi sadece bir sabahımız vardı onu da iyi geçirmek istediğimi söyledim. Sonra saat 1 gibi çıktı evden sanayiden arabamızı almak için erken çıktı. “İzin almıştım” deyince bekledim, bekledim gelir belki diye de sonra mesaj attı: aldım arabayı işe geçiyorum diye. Sonra da gelen giden olmadı tabi.

Bir yandan görümceme de sinir oldum. Müsait misiniz size geleyim mi diye mesaj attı. Ben de bilmiyorum belki bir yerlere çıkarız dedim eşim işten izin aldım dediği için. kaç gibi çıkarsınız diyor. Yahu hiç sevmem böyle bir şeyi söylemeyi ama ona da yazdım: bugün doğum günüm ya belki abin sürpriz yapar o yüzden bilmiyorum tam kaç gibi olur dedim. Yani illa söyletecek, anla işte müsait değiliz!

Velhasıl kelam bugün hiç böyle geçmesini beklemiyordum, çok bozuldum, çok üzüldüm. Önemsenmek istemiştim sadece! Yani sizce ben bozulmakta kırılmakta haklı mıyım? Yoksa abartıyor muyum? Fikirlerinizi merak ediyorum 😪
Benim eşim geçen sene doğum günümde akşama kadar iyiki dogdun bile dememisti hatta unuttu sanmıştım . Akşam 8 gibi hadi dedi hazırlan dışarı çıkalım hiç unutamayacağım bir gece olmuştu sabrın sonu selamet falan demisyi hatta . Keşke bekleseydin illa supriz kahvaltı olacak diye bişey yok sonuçta

Baştan hassasmışsınız, tanıdığım eşine arkadaşlarına doğum gününü ve önemini 3 gün önceden hatırlatıyor. Ben de kocama sırnaşır aşkım bugün doğum günüm ama çok ilgi görmüyorum üzülüyorum bak derdim. Muhtemelen kendine gelirdi…
Trip olayını hayattan çıkarmak ve duygularını açıkça paylaşabilmek o kadar iyi geliyor ki! Ben de yıllarca trip atar dururdum kendimi ve karşındakini stres ettiğimle kalırdım. Ne istiyorsanız söyleyin❤️ Özellikle erkekler söz konusuyken 🙏🏻

Siz bu şekilde gereksiz görebilir ve kutlanmasını istemiyor olabilirsiniz ama herkes sizin gibi düşünmüyor olacak ki konu sahibi icerleyip üzülmüş. Bence haklı da mesela. Uyuz oluyorum birinin alınıp üzüldüğü biseyle ilgili gereksiz, yersiz diyip kesip atan insanlara.
Allah aşkına ergen mısınız?bunları ergenler kafaya takıyor. Bilmem kac yaşına gelmiş, dogumgunumde prenses muammelesi görmek istiyorum denmesi de tuaf oluyor.bir pasta alır kutlarsın.esi işten geldikten sonra bile olabilirdi.kafaya takılacak birde üstüne trip atılacak mevzu degil

Allah aşkına ergen mısınız?bunları ergenler kafaya takıyor. Bilmem kac yaşına gelmiş, dogumgunumde prenses muammelesi görmek istiyorum denmesi de tuaf oluyor.bir pasta alır kutlarsın.esi işten geldikten sonra bile olabilirdi.kafaya takılacak birde üstüne trip atılacak mevzu degil
Neden böyle bir giriş yaptığınızı anlayamadım, abarttığımı daha uygun bir dille de söyleyebilirsiniz. Prensesler gibi olayım tüm gün ilgi göreyim de yazmadım, hemen bu yargıya nasıl varabildiniz 🤔
Bazı insanlar gerçekten çok acımasız!

Biz beklentilerimizi direkt soyluyoruz. Ben olsam surat asmak yerine kahvalti bittikten sonra -sofraya kusulmez, sofrada huzursuzluk sevmem- karsima alip acik acik neye kirildigimi soylerdim.

Mesela biz sevgiliyken ben esime 'dogum gunudur, yil donumudur, sevgililer gunudur sevmem ve takip etmem. Surprizlerden hic hoslanmam. Eger kutlanmasini istiyorsan beraber plan yapariz' demistim.

Simdi sadece yil donumumuzu ufak birkac gunluk tatile cikarak degerlendiriyoruz. Dogum gunlerinde de aaa hadi yemege cikalim diyoruz o kadar , bitti , rahatiz.😅

Neden böyle bir giriş yaptığınızı anlayamadım, abarttığımı daha uygun bir dille de söyleyebilirsiniz. Prensesler gibi olayım tüm gün ilgi göreyim de yazmadım, hemen bu yargıya nasıl varabildiniz 🤔
Bazı insanlar gerçekten çok acımasız!
Sabah kalksın kahvaltı hazırlasın.sonra çocuğu parka götürelim yazdiniz.bu iş bu kadarla kalmayacak tabi😁acimasizlikla ilgisi yok.insanlar büyüdükçe bazı şeylere daha az önem verir,özellikle de erkekler.siz aşırı önem vererek aslında kendi kendinizi mutsuz ediyorsunuz. Gorumcenizle bile doğumgününuz diye görüşmek istemiyorsunuz.once eşinize telefon açıp izin aldığını soyledin, planımız ne ,kardeşin gelmek istiyor diyebilirdiniz. Belki size hediye aldı onu verecekti.yada pasta alıp gelecekti.kafaya takmayın bu kadar.çocuklarınızın doğumgününde eğlenin

X