Bir Doğum Günü Meselesi

Sabah kalksın kahvaltı hazırlasın.sonra çocuğu parka götürelim yazdiniz.bu iş bu kadarla kalmayacak tabi😁acimasizlikla ilgisi yok.insanlar büyüdükçe bazı şeylere daha az önem verir,özellikle de erkekler.siz aşırı önem vererek aslında kendi kendinizi mutsuz ediyorsunuz. Gorumcenizle bile doğumgününuz diye görüşmek istemiyorsunuz.once eşinize telefon açıp izin aldığını soyledin, planımız ne ,kardeşin gelmek istiyor diyebilirdiniz. Belki size hediye aldı onu verecekti.yada pasta alıp gelecekti.kafaya takmayın bu kadar.çocuklarınızın doğumgününde eğlenin
Fikriniz için teşekkürler, ben sadece kahvaltı için zamanımız olacak diye düşündüğüm için böyle bir beklentiye girmiştim. Sadece önemsendiğimi görmek istedim, bu sizin için şımarıklıksa saygı duyarım ki çoğu arkadaş da abarttığımı söyledi, hak verdim. Eşimle ve görümcemle de anlaşmazlıkları çözdük çok şükür, düşünüp yazdığınız için tekrar teşekkür ederim 😉

Görümcenizin ısrarla gelmesinin ardinda doğum gününüzü kutlamak yatıyor olamaz mı. Benim görümcem de mutlaka uğrar doğum günümü kutlar

Ben de esimden dogum günümde ilgi bekler o gün gercekten özel hissetmek isterim.Bu sadece bir gün ve sabahtan baslasin isterim...
Hak veriyorum size hassas olmaniz cok normal.Erkekler cok düzler.
Dogum gununuz kutlu olsun akrepp hanımm🌹
Burcum akrep ama yükselenim başak ve ben kesinlikle başak olduğumu düşünüyorum daha çok. Bu alınganlık, dakiklik, bir şeyin planladığım zamanda olmamasında modumun düşmesi, tezcanlılık… daha çok başak değil mi sizce de 😄

Kahvaltı istiyorsam bugün benim d.gunum kahvaltımı hazırla diye sırnaşırdim. Adam ne istediğinizi nerden bilsin? Sabah sabah saçma sapan tavırlara girmissinjz.

Burcum akrep ama yükselenim başak ve ben kesinlikle başak olduğumu düşünüyorum daha çok. Bu alınganlık, dakiklik, bir şeyin planladığım zamanda olmamasında modumun düşmesi, tezcanlılık… daha çok başak değil mi sizce de 😄
Yok direkt akrep, hepsi akrep özelliği.Cunku ben de akrebim😆

Ben söyleyeceksem ne anlamı kalır o zaman :)
Ayni böyle bende düsünüyordum.... taki bi kitapta okuynaa kadar. Söylenilecekmis cidden. Erkeklerin düsünce yapi geregi felan filan gercekten bilemiyolarmis. Inanilacak gibi degil ama durumlar böyle😂 söyleyin. Acik acik süpriz bekliyorum yemege cikar cocukla sen kalk diyin. Ama tatli dille😂 " askim yarin sen cocukla beraber kahvaltiyi hazirlasan cok mutlu olur kendimi özel hissederim" diyin.
Sonrada tabi yapinca mutlulugunuzu dile getirip gösterin de. Erkekler mutlu edebilince daha da cok mutlu etmek istiyorlarmis kadinlari. Yani kadin mutlu oluyorsa bu onlari daha fazla yapmaya itiyormus... cok ilginc demi😄 biz kadinlar cok fatkli düsünüyoriz ama fitratimiz farkli demekki.

Bence bu konuyu yine konusun icinizde kalmasin. O gün cok üzüldüm telafi etsek beraber vakit gecirsek yemek yimeye gidelim ardindan pasta keselim diyin.

Yoksa icinizde kalir ve cok icerlersiniz yapmadi da etmedi diye.

İyi ki doğdunuz ama bir sey diyecegim yani doğum günü icin işten izin alani da ilk defa duyuyorum 😂 ne hayatlar var ya allah baska dert vermesin... Uzmeyin kendinizi. Akşam eve gelince ne yaptınız merak ettim oldu mu beklediginiz gibi kutlamalar falan

Eşimde bende doğum günü kutlamayız.
Eğer kutlanmasını istediğim bişey varsa bi hafta önceden baslarım söylemeye. Oda görevini bilir ve yapar😁
Erkekler odun. Beklentiye girdikçe üzül üzülebildiğin kadar

Sabah surat yapmasaydınız keşke. Sizin sürpriz beklentiniz ile onun yapmayı planladıkları farklı olabilir. Belki kahvaltıda değil öğlen akşam bir sürpriz yapmayı planlanmıştı. Ama siz surat astığınız için sinirleri bozuldu. Ben öyle bir durumda kalsam rahatsız olurdum. Keşke bekleseydiniz akşamı.

Ben söyleyeceksem ne anlamı kalır o zaman :)
iyi de bakın yıllardır evliyim
hiç aklına gelmez eşim kalkacak kahvaltı hazırlayacak doğum günüm diye :)

her zaman sizin yaptığınız iş değil mi kahvaltı birde erkeklere göre doğum günü akşam falan kutlanır
iyiki doğdunu da süpriz için söyledi belki

abartmışsınız bence
doğum gününüz kutlu olsun

Allah aşkına ergen mısınız?bunları ergenler kafaya takıyor. Bilmem kac yaşına gelmiş, dogumgunumde prenses muammelesi görmek istiyorum denmesi de tuaf oluyor.bir pasta alır kutlarsın.esi işten geldikten sonra bile olabilirdi.kafaya takılacak birde üstüne trip atılacak mevzu degil
Ne alaka hanım efendi neden ergen olalım? O zaman sizinde içiniz geçmiş böyle mi diyelim. 30 yaşındayım değil sadece o gün komple o hafta kaç kez kutlar eşim, özel oldugumu hissettirir. Normalde de zaten o haftadan aşağı kalır değildir davranışı. Gayette hak ediyorum bu muameleyi çok şükür :) ergen falanda değilim 9 yıllık evliyim iki çocuğumuz var 🧿 siz bu şekilde düşünüyorsunuz diye herkes bu şekilde yaşamak durumunda değilki. Benim eşimde kutlamasa bende çok üzülürdüm. Bizim için bütün özel günler çok önemli ve değerli ♥️

Beklentisiz olmak bu hayatı en çok kolaylaştıran şeylerden biri.

Benim eşim, genel anlamda düz bir insandır. Romantik, sürprizli şeyleri ben yaparım evde ama ondan beklemem. Çünkü huyu değil :) En son doğum günümde beni alışveriş merkezine götürdü mesela, hediyemi kendim seçtim. Çocuklar için de bi pasta kestik, enstantane olsun diye bitti gitti.

Bu bence bana değer vermediğini göstermez, vaktini ve enerjisini doğum günü organizasyonu için harcamak istemediğini gösterir. Günlük hayatımızda, sosyal aktivitelerimizde ben bana değer verdiğine eminim, ruhen o anlamda tokum. O sebeple dokunmuyor.

Acaba sizin bu konuda bu kadar hassas olmanız, başka eksikliklerin bir yansıması olabilir mi?

Ne alaka hanım efendi neden ergen olalım? O zaman sizinde içiniz geçmiş böyle mi diyelim. 30 yaşındayım değil sadece o gün komple o hafta kaç kez kutlar eşim, özel oldugumu hissettirir. Normalde de zaten o haftadan aşağı kalır değildir davranışı. Gayette hak ediyorum bu muameleyi çok şükür :) ergen falanda değilim 9 yıllık evliyim iki çocuğumuz var 🧿 siz bu şekilde düşünüyorsunuz diye herkes bu şekilde yaşamak durumunda değilki. Benim eşimde kutlamasa bende çok üzülürdüm. Bizim için bütün özel günler çok önemli ve değerli ♥️
Ne kadar güzel söylemişsiniz, " bizim için bütün özel günler çok önemli ve değerli" diye. Demek ki eşiniz de siz de hem fikirsiniz ve bundan keyif alıyorsunuz, ne kadar güzel :) Ama konu sahibi ve eşi bu konuya aynı yerden bakmıyorlar sanki. Şimdi böyle düşününce, biraz abartı, daha doğrusu erken verilmiş bir tepki yok mu ortada?

Yok artık o hafta kaç kez kutlar öyle mi?🤪biz konu sahibi ile anlaştık size ne oluyor?herkes benim gibi düşünmek zorunda değilse bende sizin gibi düşünmek zorunda degilim

Ne kadar güzel söylemişsiniz, " bizim için bütün özel günler çok önemli ve değerli" diye. Demek ki eşiniz de siz de hem fikirsiniz ve bundan keyif alıyorsunuz, ne kadar güzel :) Ama konu sahibi ve eşi bu konuya aynı yerden bakmıyorlar sanki. Şimdi böyle düşününce, biraz abartı, daha doğrusu erken verilmiş bir tepki yok mu ortada?
Son cumlenize bende katılıyorum kesinlikle öyle. Zaten önceki mesajımda aynı cümleyi bende yazmıştım. Bencede erken verilen bir tepki. Bu mesajım konu sahibinden çok başka bir uyeyeydi.

Yok artık o hafta kaç kez kutlar öyle mi?🤪biz konu sahibi ile anlaştık size ne oluyor?herkes benim gibi düşünmek zorunda değilse bende sizin gibi düşünmek zorunda degilim
Evet aynen öyle çok şükür eşim prensesler gibi hissetmemi sağlıyor sizin deyiminizle ❤️ tabiki siz benim gibi düşünmek zorunda değilsiniz ama kacirdiginiz nokta şu kimsenin düşüncesini küçük goremezsiniz kendi dusuncesiniz yazarken.
Kırılmanız gereksiz, yersiz, ergen misiniz vs gibi.

Merhabalar! Bugün doğum günüm mutlu olmam gerekir ama ben şu an depresif bir ruh halindeydim maalesef.

Evlendiğim yerde ne ailem var ne akrabam ne de yakın bir arkadaşım, haliyle eşimden ekstra bir ilgi bekledim doğum günümde. Öyle hediye falan da değil (zaten pek hediye almayı da beceremez kendisi), en azından biraz erken kalkıp kahvaltıyı o hazırlasın güzelce yiyip kızımızı parka falan götürürüz diye bekledim ama o da olmadı.

Ben kızım erken kalktığı için 6da 6 buçukta kalkıyorum eşim de 2. Vardiyadayken 8-8.30 gibi kalkıyor. Ben kızımın kahvaltısını yaptırdım, bekledim bekledim kalkan falan yok. Sonra ben hazırladım kahvaltıyı ondan sonra kalktı saat 10a geliyordu. Tabi ben biraz bozuldum, surat astım. Kahvaltıyı yaparken de öylesine iyi ki doğdun falan dedi tabi ben sürdürdüm surat asmayı teşekkürler deyip geçtim.

Gerginlik sürdü tabi aramızda bir de tartışma oldu, tartışırken “ben izin almıştım işten sana sürpriz yapacaktım” dedi. Ben de çok kırıldığımı çok bir şey beklemediğimi sadece bir sabahımız vardı onu da iyi geçirmek istediğimi söyledim. Sonra saat 1 gibi çıktı evden sanayiden arabamızı almak için erken çıktı. “İzin almıştım” deyince bekledim, bekledim gelir belki diye de sonra mesaj attı: aldım arabayı işe geçiyorum diye. Sonra da gelen giden olmadı tabi.

Bir yandan görümceme de sinir oldum. Müsait misiniz size geleyim mi diye mesaj attı. Ben de bilmiyorum belki bir yerlere çıkarız dedim eşim işten izin aldım dediği için. kaç gibi çıkarsınız diyor. Yahu hiç sevmem böyle bir şeyi söylemeyi ama ona da yazdım: bugün doğum günüm ya belki abin sürpriz yapar o yüzden bilmiyorum tam kaç gibi olur dedim. Yani illa söyletecek, anla işte müsait değiliz!

Velhasıl kelam bugün hiç böyle geçmesini beklemiyordum, çok bozuldum, çok üzüldüm. Önemsenmek istemiştim sadece! Yani sizce ben bozulmakta kırılmakta haklı mıyım? Yoksa abartıyor muyum? Fikirlerinizi merak ediyorum 😪
Sabah ilk gerginliği siz çıkarmışsınız bence

X