Bir kaç saat önce nişanımı attım...

Vala hata sende. Ama İngiltere gibi bir ulkeyi, meslegini, tum insani olanaklarını, o saygılı anneni babanı elin bitli çingeneleri için terk edip gitmene allah razı olmamış.

+1
Böyle koca deliliği görmedim hayatımda. Koca olsun da taştan çamurdan olsun yeter ki olsun ben evi barkı bırakır giderim önemli değil üstüne ev satarım demiş konu sahibesi özet bu. Hayatımda böyle bir şey ne gördüm ne de duydum.

herşeye katlanırım ama ana kuzusu bir erkekten koşarak uzaklaşırım

Gordugum bu kacinci ornek acaba?
Guzelim ingilterede dog buyu sonra gel burdan bir ayiyi bul sev, pes, dunya mi kucuk siz mi cok basarilisiniz ayi bulma konusunda anlamadim, orada erkek yok mu arkadasim?

Yahu bilezik istemek zincir istemek bayramda hediye beklemek bana çok abes geliyor... herkes kendine yakışanı yapar takas takar takmazsa kendi ayibidir. Siz neden istiyorsunuz ki ? Ben sizin ve ailenizin tavrını hiç beğenmedim gerçekten...

Avrupa size insan ilişkileri konusunda hiç mi bir değer katmadı? Bu kadar tavize nasıl göz yumdunuz?

Asimile olmamak adına gram değişim göstermiyorsunuz ya kusura bakmayın ama hiç anlayamıyorum.. Öncelikle sizden başlayalım, allah aşkına yıl 2016 olmuş ne bileziği, ne zinciri, ne hediyesi.. neden kendinizi zorla ağırlatıyorsunuz ki? kaldı ki bütün yaşananlara rağmen adamı İngiltereye almanızı da anlamadım.. Siz Tr'de yaşamayacak mısınız neden o orada?

Adama gelince, belli ki ailesi sizi istemiyor, adam da sadece ama sadece oturum almak için sizinle birlikte.. neden evlenmek için bu kadar çaba sarfediyorsunuz? 8 sene farklı ülkeden ilişki yürütülmez zaten, buradan bile işkillenilmesi gereken bir durum bu..

Aynı evde nıye evlenmeden yasıyorsunuz bunu anlamadım.Ikıncısı bayram hedıyesı gıbı seyler beklemek sacmalık .ucuncusu oglanın amacı yabancı ulke olmasın .Bu ıste hayır yok .

Kiz alip verme olaylarinda erkek tarafi bana gore her zaman biraz daha ilgili alakali olmali..
Hediyesidir altinidir ustune duseni yapsin herkes...
Bayramda seyranda telefon beklemesi, hediye beklenilmesi, taki muhabbetinin olmasi toplumumuzca gayet olagan seyler...
Sizi paragoz sandiklari icin boyle olduklarini dusunmuyorum..
Zira ay bu devirde altin mi kaldi, istemek ne gorgusuzluk diyen turden bir aile olsalardi, kizlarini evlendirirken kendileri de altin muhabbeti yapmazlardi..
Belli ki gayet kotu bir aile.. Nisanliniz da konmus gokten Ingiltereye birakip gider mi hic..

İngiltere'yi bırakıp buraya mı yerleşecekmiş
Hem de geleneksel ömür törpüsü, kanser edici, sinir hastalığına davetiye çıkaran, misyonları ve hayat gayeleri bir başkasının hayatına karışıp, hayatını zehir edip, hayata küstürene kadar devam etmek olan koca ve ailesi için!
Bunun için kilometrelerce yol tepmek de nesi. Bu niteliklere sahip birileri illaki vardır orada da, çok mazoşist ise arasa bulurdu, ne de olsa bela aranınca bulunan bir şey.
Hem ne diyeceğim, bir ilişkide sadece bir taraf veriyorsa, fedakarlığı falan da o taraf yapıyorsa sadece, o ilişki sağlıklı değildir. Hatta ilişki bile değildir, ilişkide iki taraf eşittir. Fakat bu durumda eşitlik yok, kızın babası düğünü bile ben yaparım demiş yanlış anlamadıysam.
Bunlara ek olarak, isteyen duygusuz desin de biri için mevcut iyi şartlarımdan vazgeçip de attan inip eşeğe binemem. Bunu yapmam yani. Böyle deyince sanki olmuyor gibi ama, aşk için Türkiye'den çıkıp da Afrika cumhuriyetlerine yerleşmeye benziyor şu durum. Hadi aşk neyse de, adam aşık değil, ailesi ise potansiyel hayattan bezdirici bir takım iken şu hareketin gereksizliğine bakar mısınız arkadaşlar ya.

Allahın sevgili kuluymuşsun
Kurtar kendini
Bak foruma şu an bile 2 konu açıldı
Eşlerinin ailesi yüzünden boşanıyolar

Bence kararından vazgeçme

ee 8 yildir birliktesiniz ayni evde yasiyorsunuz karsi taraf hatayda dugun yapmaya kalkiyor kulturel acidan uyumlu oldugunuza eminmisiniz ? nasil fark etmediniz ailesinin boyle insanlar oldugunu yada onu gectim nisanlinizin boyle oldugunu nasil anlamadiniz ? Insan bir aileyi ilk gordugunde, evinden konusmasindan tavrindan oturup kalkmasindan anlar yani az cok nasil bir cevresi hayat standarti oldugunu. Oyle adamlardan beklenti icine girmek asil yaptiginiz buyuk hata.
Karsi taraf ve nisanliniz hatali ama sizde de hata var, madem 8 yildir birliktesin hic nisandi oteki seneye dugundu yok altindi zincirdi yok bayramda hediyeydi diye mahalle teyzeleri gibi tutturmayacaktiniz isi gucu geliri olmayan (yarin birgun bunlar benim guvencem olur seklinde dusunen) kizlar gibi yani. Yani tamam o dedikleri kulturumuzun bir parcasiymis eskiden de simdi milletin canini al parasi alma devrindeyiz zaten nisanda adamlarin ne mal oldugunu anlamissin hala ne diye beklenti icine giriyorsunuz ki.
Madem adamlarin dugun anlayisi size uymuyor sade bir nikah toreni yapacaktiniz erkek tarafida artik evinin onunde davul mu caldirir yemek mi veriri mevlut mu okutur onlarin bilecegi is, adam belliki sizin ailenin standartlarini yuksek gormus size firsat vermeden de kendi butcesine uygun gordugu bir yeri tutmus. Basta anlayip ona gore kendinizi rezil etmeyecek bir orta yol bulacaktiniz yani.
Resmen olan iliskinize olmus, hos nisanlininda dedikleri pek hos degil ama. 5-6 ayda sorunsuz halledilecek seyler alacaktiniz kocanizi gidecektiniz birdaha da yuzlerini 3-5 seneye bir gorecektin akilli davranamamissiniz yani.
Adamlar zaten yurt disinda yasiyorsunuz diye sizi para babasi olarak goruyordur oyle insanlara minnet etmeyecktiniz yani hatta adam yerine koymayip hicbirseye karistirmayacaktiniz. 2 bilezik 1 zincirle hayatiniz kurtulmayacakti sonucta..

Allah korusun böylelerinden Çok üzüldüm adınıza.
Allah yardımcınız olsun ve ailenize size layık bir Adam çıkarsın karşınıza.

İthal damada oldum olası karşıyım mutlu olana rastlamadım

O degil de hani ulkemizde hala adetlerin dayanilmaz agirligini yasiyoruz zaten. Siz kac senedir Avrupa'dasiniz hala mi bilezik, hala mi zincir? Ayrica da deger oyle olculmez. Ben evlenirken kimse birsey takmadi ama esimin gozunde degerim baya saglam yani.

allah yardımcın olsun canım. ucuz kurtulmuşsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…