Bir kaç saat önce nişanımı attım...

Yüzüğü attım ama gitmedi, yüzüğünü bile çıkartmadı. Bavulunu topla git dedim, işe gitti ve şu an salonda oturuyor. Hiç mi gurur olmaz bir adam da arkadaşım? Hic mi bir özür olmaz?

Sizde var mı o gurur peki? Sizi daha fazla üzmek için değil özeleştiri yapın diye yazıyorum.Ailene yapılan saygısızlıklar,nişanlının sana saygı duymaması,hem ailesinin hem kendisinin defalarca nişan atmaya çalışmasına rağmen neden inatla devam ettirdiniz ki? Siz kendinize değer vermediğiniz sürece bunları yaşarsınız.

Ve birlikte olduğu insan kişinin AYNAsıdır.

Ben hala ev salmasına şokum.

İthal damat satın alana kadar o parayla 2 tane yerli satın alırdınız. Uçak, vize masrafıyla 2. bir tane daha satın alırdınız bence.

Valla konu sahibi kızmasın ama babasınında hiç gururu yokmuş,bizim türk milletinde bunlar kızını zorla yamamaya çalışıyormuş gibi algılanır(ben böyle algılamıyorum,konu sahibinin mutluluğu için yaptığını biliyorum) ama damadın ailesi bana hakaretler edicek,bağıracak,yüzüme telefonlar kapatacak,damat olacak adam kızıma saygısız davranacak,sahip çıkmayacak bende hala "gel oğlum düğünü ben yaparım" diyecem, ev satıcam falan..çok şaşırdım bu tutumlarına,sanırım ailece biraz fazla yumuşak yüzlü ve egosuzlar :)

Yüzüğü attım ama gitmedi, yüzüğünü bile çıkartmadı. Bavulunu topla git dedim, işe gitti ve şu an salonda oturuyor. Hiç mi gurur olmaz bir adam da arkadaşım? Hic mi bir özür olmaz?
Iyi de yazdıklarınızda hiç siz ve nişanlınız yok ki

Aileler vs konu

Düğünü babası yapacaksa yerini seçer düğünü sen ve nişanlın yaparsan istediğin yerde yapma şansın olur

Ailem aradı bilezik zincir istedi diyorsun bunu tel açıp istersen adın açgözlü olur
Ne gereği var sorarlarsa söylersin hatta herkes kendi şanında yapar der geçersin

Kusura bakma ama baban da garip nişan yapacağım bilezik alacağım diye ev mi satılır

Hep ben suçlandım. Sen iyi olsan iyi olur severlerdi herhalde, sen kötü şeyler yapıyorsun ki sana kötüler dedi bana.

baştan aşağı nerden tutsak elimizde kalıyor da şu cümle zaten yeterince kötü, çirkin, insafsız bir cümle. daha da adamla barışırsanız herşeyi hak ediyor olursunuz üzgünüm..

Ben biraz sizi suçlu buluyorum bu örf adet olayları nedir yaa nişanlınızın ailesinden takı istemek birde yurt dışında yaşamış büyümüş insansınız. Ben evlenirken hiç birşey istemedim. Maddi durumları ne ölçüdeyse ona göre takı takar veya takmaz adam size takı takmak zorunda mı düğün yapmak zorunda mı . Herkes modernlikten yıkılıyor ama evliliğe gelince tüm geçmiş örf adetler yıkılıyor ortada. Nişanlında sende kendi ayaklarınız üzerinde duran insanlarsınız bu aileleri niye bu kadar maddi külfet altına sokup bu kadar istek olur ve insanlar stres altına sokuluyor anlamıyorum.
Bürbirinizi seviyorsanız gidin konsoloslukta evlenin ailesi türkiyedeymiş zaten niye bu kadar içli dışlı oldunuz ki. Benim sevgim bitti artık istemiyorum diyorsan şikayet et atsınlar evden. Ben nişanı atacam ama o hala yan odada oturacak 2 sn tutmam. Sen önce ne istediğine karar ver.

Cok iyi olmuss ayrilmaniz bence,tabi suan zor ama devam etseydiniz sonu hic hayrli gozukmuyo

Allah askina guzelim ingiltereyi birakip da turkiyeye mi yerlesecektin?guzelim ailene niye eziyet cektirdin en bastan bitircektin erkek mi yok bosversene 8 yilina olmus olan ama yani iyi kurtulmussun ailesinden ay allah korusun

Canım benim sana tek tavsiyem allah tren kazası vermesin çok şükür yanında sana sahip seni seven bir ailen var onlara sarıl allah inşallah seni daha hayırlı insanlarla karşılaştırsın önüne bak geleceğe sarıl balık baştan kokar demişler yolun açık olsun kardeşim

Bayramlarda çeyrek ve bilezik niye ki orasını çözemedim.

güzelim ülkeyi bu hanzo ve terbiyesiz ailesi için bırakıp buraya gelmeye mi çalışıyorsun sen aklını peynir ekmekle mi yedin
git milletin bir aylık vize için ne terler döktüğü ülke de yaşa dön buraya elinde bir şey olmadan kaynana suratı görümce vırvırı çekmeye gel
ne söyleyeyim 8 seneyi kurtaramamışsınız ama ömrünüzü kurtarmışsınız

Bence yat kalk şükret çok erken kurtulmuşsun.Böyle insanlara gelin gidilirmi?Yerdi bunlar seni.Boşver bi müddet üzülür sonra atlatırsın.Bir ömür boyu kahır çekmenden iyidir.

Hele hikaye baştan aşağı garip.

Baba damat ithal etmek için ev satmış????

Allahım büyük konuşmayayım bu ne böyle
kızın annesi babası kaynananın kayınpederin hakaretlerini sessizce dinliyor
vallahi ya bu kızın ne eksiği ne gediği vardı da bu adama bu kadar yapışıp kalmış 8 sene hiç mi görmemiş karşındakini

hani şunu anlarım oğlan çok iyidir illa bu kızla evlenmek istiyorum diye dağları deler ailesini yok sayar kayınbaba kabullenir tamam da adamda aileme laf söyletmem havalarındaymış daha

Son düzenleme:
söylenecek söz yok kurtulmussun sükür onlarsiz yoluna devam et hic pismanda olma..

Cook iyi olmus kurtulmussun gozun aydin...

Walla yetistirilis tarzimdan midir nedir bana cok ters geliyo boyle maddiyat beklemek erkek tarafindan. Yani damadin kendisinden de degil ailesinden biseyler istemek. Bilezikmis altinmis. Simdi anliyorum geleneksel olmaya calisiyorsunuz diyecegim ama, ee adamla da ayni evde yasiyormussunuz. Bu geleneksel bisey de degil. Hani adetlerden olsa, adeti siz bozmussunuz. Kusura bakmayin hani size incitmek icin soylemiyorum da...

Butun konuyu da okumadim cok fazla altin, taki, maddiyat vardi, boguldum.

kizim evlenoyor diye ev satani ilk defa duydum
bunu ailenize neden yaptiniz ki
vallahi benim babam elini cebine sokmadi dugun için, kurus harcaduysa kor oluyum :))))
bi ara takilarimi alacakdi teyzem izin vermedi :)
fvar bu iste bi terslik ama anlamadim ben
ikimizin babasindada is yok :))))))))))

Cnm direk sınır dısı ettir orda kalmak için gitmez o işçi olursa ne o ne ailesi sanmıyorum seni mutlu edeceıini..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…