Bir vazgeçiş hikayesi...

Gecen yil diktigim bir cicekli cali vardi.
Aylar boyunca suladim,suladim,suladim.
Filizlenmedi hic.
Oyle duruyordu kupkuru.
Esim gecen gun dedi ki,o diktigin oya calisi var ya,hala canli,filizlenecek.
Nasil olur koca sene gecti aradan dedim,yesil kalan govdesini gosterdi 😍
Rabbim isterse merve merve gibi doktorlarda ararken kendiliginden bulursun yavrunu😍
Amin. 🤲🏻 Tüm bekleyenlere.

Rabbim gönlüne inşirah ferahlığı versin..
Belki sen bitti dediğin anda mucize kapıları açılır karşına..
Kim bilir, ALLAH çok büyük..
Rabbim gönlünü tatmin edip huzur ve mutluluk versin..
Biraz ara ver biraz dinlen sonrasında bakarsın..
Maddi manevi toparla kendini, inşaALLAH yollar kendiliğinden açılır..

Rabbim en güzel zamanda hayalini kurduğunuz şeyi size nasip etsin.
Ne diyeceğimi bilemedim. Umarım çok mutlu olursunuz

Allah var gam yok... Çok severim bu sözü. Kalbinizde çiçekler açsın hıc ummadığınız anda.

Söyleyecek söz bulamıyorum sizi çok iyi anlıyorum hissediyorum. Benzer duyguları bende dün akşam yaşadım artık bıraktım dualarım kabul olmadı dedim umuyorum bu isyan etmek değildir hayırlısıyla istedim elimden geleni yaptım😞 dilerim bu acılarınızı unutturacak mutluluklar yaşatsın rabbim sağlıklı evlatlar nasip etsin🤲🏻
Rabbim herkese her istediğini hayıra cevirip versin insallah... Söylüyoruz kabul olmadı diye allah affetsin insanız o acı paylasılamayınca daha cok büyüyor

Canimya cok uzuldum. Bende istiyorum 3 yildir ama tik yok. 2 kurtaj oldum dusuklerim oldu. Dua etmekten baska caremiz yok ki. Allahtan umit kesilmez. Instgramdan bana ulasirmisin bi doktor adi vericem bide dua. Burda yazsam sorun olur mu bilmiyorum
Ulaşayım buradan da yazsanız sorun olmaz nasıl bulabilirim sizi

Gecen yil diktigim bir cicekli cali vardi.
Aylar boyunca suladim,suladim,suladim.
Filizlenmedi hic.
Oyle duruyordu kupkuru.
Esim gecen gun dedi ki,o diktigin oya calisi var ya,hala canli,filizlenecek.
Nasil olur koca sene gecti aradan dedim,yesil kalan govdesini gosterdi 😍
Rabbim isterse merve merve gibi doktorlarda ararken kendiliginden bulursun yavrunu😍
Umarım öyle çok aradım ki takatim kalmadı belkide aramadım bana öyle geliyor belkide bu kadar dayanabildim ama denedim elimizden geldiğince tedavisini oldum her gebeligimde boş gecmemek adına kosturdum hep cok istedik ya birseyi fazla istemeyeceksin derlerya istedigin sey sinavın olurmus o nedenle olmuyor yada ben yeteri kadar istemedim bilmiyorum ama rabbim insallah bi cicekde bana ve isteyen herkese açtırırr

Rabbim sabırlar versin..
Herkesin imtihanın başkadır bilemiyoruz ki bu hayatta neler olacak neler yaşanacak
İnşallah en kısa zamanda herşey gönlünüzce olur..🎈

Tamda vazgectigin anda gelecek belki. Spor yap yoga yap bolca kitap oku. Kafa gitsin kafa bi milyon olsun cocuk aklina gelmesin bir bakmissn belkide oluvermis hep boyle degilmidir vazgectiginde gelir. Yas kac ve sorun ne acaba
28 yaşındayım.. sorunu ah bi bilsem 8 hafta derken kaybediyorum canımın parcalarinı bi sefer 4 aya kadar gelebildim onca tedavilerle ama önceki yapılan kuretajlar sonucunda kesinlen damarlar yuzunden aşırı kanamayla evde ellerime geldi yavrum öyle umutsuz ki yasadiklarım bunun uzerine bir suru ameliyatlar operasyonlar tedaviler ve sonuc tekrar aynı oldu artık cesaretim kırıldı gittiğim tüm doktorlar aynı tedaviyi uyguladı hepsi bi balon gibi patladı kayboldu

Nedenmiş düsükler? Genetik sorun pıhtılaşma?
Genetik birşey bulunamadı pıhtılaşm.var ama iğneler ilaclar bir işe yaramadı bagısıklık nedeninile oldugunu dusunuyorum 4 aylık düsen gebeliğimde deltacortril diye bi baskılayıcı kullanmıştım o zamana kadar geldi ilk kez ama son gidip tedavi olmayı istedigim doktor rahimden parca alıp oncelemeye gondericez gerekirse tüp bebek yapıcaz demisti bunun icin gittigimde doktoru göremeden geri dönmek zorunda kaldım oyun oynar gibi bugun geldin sana gün verdik ama benim ameliyatım sen simdi git ben cagırınca gel diye gönderdi beni son umudumu heycanımıda o yitirdi

Genetik birşey bulunamadı pıhtılaşm.var ama iğneler ilaclar bir işe yaramadı bagısıklık nedeninile oldugunu dusunuyorum 4 aylık düsen gebeliğimde deltacortril diye bi baskılayıcı kullanmıştım o zamana kadar geldi ilk kez ama son gidip tedavi olmayı istedigim doktor rahimden parca alıp oncelemeye gondericez gerekirse tüp bebek yapıcaz demisti bunun icin gittigimde doktoru göremeden geri dönmek zorunda kaldım oyun oynar gibi bugun geldin sana gün verdik ama benim ameliyatım sen simdi git ben cagırınca gel diye gönderdi beni son umudumu heycanımıda o yitirdi
Histerekopi yapıldı mı? Devlet Hstanesinde filan mıydı peki o doktor?

İnşallah karşınıza işinin ehli bir doktor çıkar Rabbim bir vesile gönderir . Dua kapisinda bekliyoruz . Allah razı olsun sizinde inşallah . Dualar da olmasa olduğumuz yere yığılıp kalırız
İnsallah cıkar ama ben arastirmaktan bide onu deneyelim demekten cok yoruldum bugun arastirsam yarın vazgeciyorum allah bi yerden bi kapı acar şu mubarek gunlerde insallah

Lütfen kendinizi yıpratmayın 😔 hiç ummadığınız bir an da olacaktır belki de ? Bu kadar üzüntünüze karşılık mükâfatlandıracaktır belki hayat sizi . Dibe düşmeyin kalkın kendinize gelin ❤️💪 Nefes aldığımız müddetçe imkânsız hiç bir şey yoktur .
Düşüp düşüp cok kalktım evet ama artık destek de bulamıyorum tutunacak kendi kendimi kaldırmaya cabalarken yine tekrarlanıyor

Histerekopi yapıldı mı? Devlet Hstanesinde filan mıydı peki o doktor?
Histereskopi yapilmadı rahimle cok oynandı fazla kürtaj oldu risk edemeyiz dediler pelvik anjiyografi ve pelvik bt istedi islem oncesi görebilmek adına ama hic biri yapilamadan geri geldim.. istanbulda ozel bi klinik Femical

Histereskopi yapilmadı rahimle cok oynandı fazla kürtaj oldu risk edemeyiz dediler pelvik anjiyografi ve pelvik bt istedi islem oncesi görebilmek adına ama hic biri yapilamadan geri geldim.. istanbulda ozel bi klinik Femical
Iyi de işlem değil ki bence. Kamerayla girip bakacaklar sadece. Perde filan olduğunda hsg göstermiyo histerekopiyle anlaşılabiliyo mesela. Bence başka bir yerde muayenenini ol. Durumunu anlat. Bakalım ne diyecekler. Bu konuda benim doktorumdan ben çok memnundum. 2. Tüp bebeğe başlayacaktım yardımcı yöntemler denemek istediğimi söyledim. Embriyo glue gibi. O da bana bunun da bir maliyeti olduğunu henüz kanıtlanmış bir tedavi olmadığını söylemişti. Ki benim problemim en temeldeydi. Embriyo sayım 1 olmuştu. Normalde 2 embriyo transferi başarılı bir transfer sayılır ihtimal yeterince artacağı için. Bana senin için gereksiz demişti. 3 kez çift embriyo transferi olursun, negatif sonuç alırsın ekstra yöntemler o zaman denenmeye başlanır demişti. Başarıyı en çok arttıran pgd ama bizim elimizde elemeye gidecek embriyo yok demişti. Sağlıklı embriyo zaten ne olursa olsun yaşar demişti. Istese beni de daha deneysel boyuttaki çalışmalarla oyalayabilirdi. Ben buna çok açıktım. Istersen bir de benim doktoruma git.

Iyi de işlem değil ki bence. Kamerayla girip bakacaklar sadece. Perde filan olduğunda hsg göstermiyo histerekopiyle anlaşılabiliyo mesela. Bence başka bir yerde muayenenini ol. Durumunu anlat. Bakalım ne diyecekler. Bu konuda benim doktorumdan ben çok memnundum. 2. Tüp bebeğe başlayacaktım yardımcı yöntemler denemek istediğimi söyledim. Embriyo glue gibi. O da bana bunun da bir maliyeti olduğunu henüz kanıtlanmış bir tedavi olmadığını söylemişti. Ki benim problemim en temeldeydi. Embriyo sayım 1 olmuştu. Normalde 2 embriyo transferi başarılı bir transfer sayılır ihtimal yeterince artacağı için. Bana senin için gereksiz demişti. 3 kez çift embriyo transferi olursun, negatif sonuç alırsın ekstra yöntemler o zaman denenmeye başlanır demişti. Başarıyı en çok arttıran pgd ama bizim elimizde elemeye gidecek embriyo yok demişti. Sağlıklı embriyo zaten ne olursa olsun yaşar demişti. Istese beni de daha deneysel boyuttaki çalışmalarla oyalayabilirdi. Ben buna çok açıktım. Istersen bir de benim doktoruma git.
Daha once hsiteroskopi ile.polip var denilip alinmisti perde ameliyatı oldum ben gereksiz limitte bi septum vardı açtılar cok onemli sayilmayacak ufak bi limit dediler ama yinede acildı yani bilemiyorum kimdi doktorunuz

X