Bir vazgeçiş hikayesi...

Ah canım.. seni çok iyi anlıyorum Annem seninle benzer şeyler yaşamış. Hatta doktorun biri demiş ki, senin asla ve asla çocuğun olmaz boşuna doktor doktor gezme, senin çocuğun olsun ben bileklerimi keserim demiş. 😠
Anne beni doğurduktan sonra o doktoru bulup suratına tükürseydin ya dedim.
Annem 40 yaşında yani umudunun bittiği anda hamile kalmış. Allah yardımcın olsun canım
Rabbim insallah banada benim gibilerede o heycanı yaşatır ama benim adım atacak takatim kalmadı inancim kalmadı kendime allah var umut var ama icimdeki ates söndü

Aslında yaşanılan olumsuzluklardan dolayı öyle doylemis eşini.bazen hepimiz öyle davranıyoruz aslında.
Konumuzu okurken göz yaşlarını tutamadim. Oyle derinden hissediyirumki bebeğinizin olacağına biraz dinlenin rahatlayın sonra yeniden ümit etmeye başlayın.
Daha çok gencsin her şey çok güzel olacak sizin için🥰🥰🥰
Öyle güzel ki mesajınız cok sagolun rabbime emanet olun insallah allahım hepinizin isteklerini hayra cevirsin insallah dualarinizda benide bulundurun nolur cook sagolun

çok yıpranmışsınız

aralarda bir yerlerde yaşınızın 20li yaşlarda olduğunu gördüm

eğer doğru gördü isem korunmaya başlayın bir kaç yıl unutun bu konuyu

yenilenen, farklı konulara adapte olun

hatta çalışmıyorsanız iş bulup para biriktirin

sonra da şehrin en iyi doktoru olarak duyulan birisine gidip teslim olun

yani ben sen ne dersen yapacağım deyip kendiniz emanet edin okumayın, irdelemeyin düşünmeyin o ne derse yapın sadece robot olun

o zaman daha az stres ve toparlanmış vücutla sonuca ulaşmanız daha kolay olur

şimdilik kendinizi inzivaya çekin

ilerde de umarım bir yavruya anne olursunuz, belki doğum yaparak belki yapmadan ama bir yavruya anne olmak geleceğinizde mutlu günler getirsin size
Cok mutlu oldum yazdıklarınıza rabbim insallah yaşatır o mutlulugu sevinci bize ama korkuyorum bi süre vazgecmek belki yada tamamenvazgecmek ama bi sure toparlanmaya doktorlara inanmaya ihtiyacım var allah razı olsun mesajlarınız icimi ferahlatıyor iyiki varsınız

O da yıpranmıştır elbet ama sizin kadar değil.
Siz hem zihnen hem fiziken yorulmuşsunuzdur.
O da çok istiyorsa çocuğu belli zamanda belli şeyleri yerine getirmeli , katlanmalı. Çok üzüldüm inanın. Allah yardımcınız olsun.
Allah razı olsun gercekten buradaki destekleri gorunce ferahlıyorum rabbim her duanizı hayırla kabul etsin yaşatsın insallah

Vazgeçtim...

Çok uzun zaman olmadı ama yaşadıklarım ve yaşatılanlar yüzünden vazgeçtim...

9 bebek kaybettim ben her hamileliğim her cift cizgi bi umuttu benim için...
1 2 3 4 5 6 7 8 9 derken son adım dedim bi adım daha dedim 1 sene gecti üzerinden atlayamadım tam tamam dedim doktoruda buldum çok kişiye gittim çok şehir gezip çok doktorum deyip doktorluk yapamayan gördüm...
Son 1 adım ya tek bi adım Allah istemedi bende atamadım fırsat vermedi yaptıramadım.. çok yoruldum bu bi iç dökme deyin siz benim yazdıklarıma belki benimle üzülen ortak olan vardır hislerime ama bitti vazgeçtim ben bugün daha bugün vazgectim hemde..
Bir daha denememek üzere vazgectim bana umut verip İstanbula çagıran doktordansonra vazgeçtim bana umut verip beni yarı yolda bırakan o prof dan sonra vazgectim bana yapalım deyip 1 gece onceden olduğu yere çağırıp ertesi gün gelme sen dön ben seni sonra çağırırım diyen kendini umut vermeye adayan adamdan sonra vazgectim ben ve hiç birsey diyemedim gittiğim onca yolun harcadığım onca emeğin zorla toparladığım paramın hesabını bile soramadan vazgeçtim ben...

Umut verip söndürenlere gitmeyin içinizdeki heycanı küle cevirenlerle yola cıkmayın yolda eşimden duyduğum tüm laflarda üstüne tuzu biberi oldu ramazan ramazan evime alışveriş yapamadım ben İstanbul a gidip otelde kalıcaz diye arabamıza benzin koyup o doktora gidicez diye içimden hiç gelmedi senin yüzünden gittik dedi diye artık vazgectim.. tek başına çıkış olmuyor hiç bir kapıdan hep götüren biri oluyor.. Rabbim inşallah şifasını arayana kucağı bos kalmasın diye dua edene isteyene herkese nasip etsin anneliği babalığı ama benim dualarım olmadı belki hayırlısı buydu hep hayırlısı olsun istedik ama nasibimizi verip hayırada cevirmedi demekki bu kadarmış sınavım yada daha yeni başlıyor... Ben artık vazgectim canım acıdı bile diyemiyorum yaşadığım onca gerçeği acıyı anlatamiyorum kürtajlar ameliyatlar kalan parçalar doğurucam diye inat edip gecirdiğim iç kanama kesilen damarlar evde ellerime dogan 4 aylık bebeğim... bahsedemiyorum onları anlatamıyorum bitti bende gerçekten vazgeçtimmm

Okuyup ortak olanlar allah razı olsun rabbim size hic zorluk yaşatmasınn kusura bakmayın hakkınızi helal edin zamaninızı çaldım
Öncelikle sabırlar diliyorum bu kadar yol deneyip pes edeceksen neden basa donesin onca emek zahmet e karşılık pes mi edeceksin umudun herzaman olsun ama hayırlısı olsun demelisin illaki olsun dememelisin

Allah kabul etmeyeceği duayı kulunun diline dusurmezmis, kalbinizi ferah tutun her nasip vaktine esirdir.Allah en hayırlı vakitte kucağınızi doldursun inşallah 💐🤲

Neyin var kuzum illa tüp bebek filan mı gerekiyor başka çaresi yok muymuş düşen bebekleri incelemelediler mi neden oluyor diye çok sinir bozucu gerçekten bende klomen ovitrelle kullanıyorum kaç aydır insan beziyor ama emin ol geçici bir kaç ay sonra tekrar isteyeceksin umut senin içinde çünkü hala ummadığın anda mutluluğun gelir bakarsın 🙏

Allah sana ve isteyen herkese sağlıklı evlatlar versin inşaallah. Acını anlayabiliyorum, çok zor şeyler yaşamışsın. Ben de çok zor şeyler yaşadım, çok şükür bir evlâdım var.Ondan sonra bir bebek daha istedim,çok çabaladım senin gibi, çok dr.a gittim ama kısmet olmadı. 3 tane karnımda öldü, 1 tane hasta doğdu 7buçuk ay yaşadı bebeğim. Evlât acısı çok zor. Belki bir umut sağlıklı bir bebeğim olur diye tüp bebek denedik, o da olmadı, sağlıklı embriyo oluşmadı. Çevremdekiler olmuyor işte vazgeç diyorlar, ama ben her adetten önce acaba kazara hamile kalmış olabilirmiyim diye umut ediyorum,çünkü eşim korunuyor ve istemiyor kesinlikle.Kimse anlamıyor içimdeki evlat acısının belki bir bebekle biraz hafifleyecegini..Bazen olmayacak vazgeç diyorum kendime ,bazen de olsa keşke diyorum.Kusura bakma,senin acın daha fazla,ben de senin hikayeni okuyunca çok duygulandım, kendi duygularımı paylaşmak istedim..Inşallah bir mucize olur ,bebeğin olur en kısa zamanda.

Vazgeçtim...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 derken son adım dedim bi adım daha dedim 1 sene gecti üzerinden atlayamadım tam tamam dedim doktoruda buldum çok kişiye gittim çok şehir gezip çok doktorum deyip doktorluk yapamayan gördüm...
Son 1 adım ya tek bi adım Allah istemedi bende atamadım fırsat vermedi yaptıramadım.. çok yoruldum bu bi iç dökme deyin siz benim yazdıklarıma belki benimle üzülen ortak olan vardır hislerime ama bitti vazgeçtim ben bugün daha bugün vazgectim hemde..
Bir daha denememek üzere vazgectim bana umut verip İstanbula çagıran doktordansonra vazgeçtim bana umut verip beni yarı yolda bırakan o prof dan sonra vazgectim bana yapalım deyip 1 gece onceden olduğu yere çağırıp ertesi gün gelme sen dön ben seni sonra çağırırım diyen kendini umut vermeye adayan adamdan sonra vazgectim ben ve hiç birsey diyemedim gittiğim onca yolun harcadığım onca emeğin zorla toparladığım paramın hesabını bile soramadan vazgeçtim ben...

Umut verip söndürenlere gitmeyin içinizdeki heycanı küle cevirenlerle yola cıkmayın yolda eşimden duyduğum tüm laflarda üstüne tuzu biberi oldu ramazan ramazan evime alışveriş yapamadım ben İstanbul a gidip otelde kalıcaz diye arabamıza benzin koyup o doktora gidicez diye içimden hiç gelmedi senin yüzünden gittik dedi diye artık vazgectim.. tek başına çıkış olmuyor hiç bir kapıdan hep götüren biri oluyor.. Rabbim inşallah şifasını arayana kucağı bos kalmasın diye dua edene isteyene herkese nasip etsin anneliği babalığı ama benim dualarım olmadı belki hayırlısı buydu hep hayırlısı olsun istedik ama nasibimizi verip hayırada cevirmedi demekki bu kadarmış sınavım yada daha yeni başlıyor... Ben artık vazgectim canım acıdı bile diyemiyorum yaşadığım onca gerçeği acıyı anlatamiyorum kürtajlar ameliyatlar kalan parçalar doğurucam diye inat edip gecirdiğim iç kanama kesilen damarlar evde ellerime dogan 4 aylık bebeğim... bahsedemiyorum onları anlatamıyorum bitti bende gerçekten vazgeçtimmm

Okuyup ortak olanlar allah razı olsun rabbim size hic zorluk yaşatmasınn kusura bakmayın hakkınızi helal edin zamaninızı çaldım
Merhabalar. Mücadeleniz maddi manevi yorucu bir süreç muhakkak. Fakat umudunuzu yitirmeyin, hiç beklemediğiniz anda bir mucize gerçekleşebilir. Doğru zamanı bekliyordur, vardır bir bildiği Allahın.. Burada doktor ismi vermek doğru mu bilmiyorum fakat bu alanda başarılı olan ve hikayelerine bizzat şahit olduğum çok yakın tanıdığım var. Bahsettiğim doktor sayesinde kucaklarına sağlıklı bir bebiş aldılar. Dileyen herkesin gönlünce olsun her şey.. Kendinizi yıpratmayın daha fazla. Sağlıcakla..

Merhabalar. Mücadeleniz maddi manevi yorucu bir süreç muhakkak. Fakat umudunuzu yitirmeyin, hiç beklemediğiniz anda bir mucize gerçekleşebilir. Doğru zamanı bekliyordur, vardır bir bildiği Allahın.. Burada doktor ismi vermek doğru mu bilmiyorum fakat bu alanda başarılı olan ve hikayelerine bizzat şahit olduğum çok yakın tanıdığım var. Bahsettiğim doktor sayesinde kucaklarına sağlıklı bir bebiş aldılar. Dileyen herkesin gönlünce olsun her şey.. Kendinizi yıpratmayın daha fazla. Sağlıcakla..
Doktor ismi sorun olmuyor platformda bildiğim kadari ile paylaşırsanız benimle de sevinirim benim gibi ihtiyacı olan diğer arkadaslara da bi şekilde ulaşır

Öncelikle sabırlar diliyorum bu kadar yol deneyip pes edeceksen neden basa donesin onca emek zahmet e karşılık pes mi edeceksin umudun herzaman olsun ama hayırlısı olsun demelisin illaki olsun dememelisin
Oyle bi gayem yok ama bu kadar uğraşın sonunda ellerim bomboş kalmak cok zor sorulara aldırıs etmemek her doktora yanıt vermek aile ici donemsel baskılar yani bugun herkezde sildim attım yalvavarım bahsetmeyin artik ben düsünmuyorum yoruldum biraz üzerime gelmeyin dedim umarım bi süre rahat birakirlar bebek konusunda

Vazgeçtim...

Adiniza uzuldum.
Ama soyle dusunun..
Anneye muhtac kucucuk bebeler var yetimhanelerde..
Birini evlat edinip tum sevginizi ona aktararak da mutlu olabilirsiniz..
Olmuyorsa vardir bi zamani elbet..
Kendinizi bedeninizi bu denli yipratmak pes etmek neden?
Annelik illa kendi cocugunu dogurmak midir?
Dusunuyorum ben anne olamasam ve durumum el verse mutlaka evlat edinirdim.
Cunku insan yeri geliyor bir kediye bir kopege bir kusa dahi annelik yapabiliyor..
Annelik bir olgudur, kavramdir.
Bunu yasatabilirsiniz.

Adiniza uzuldum.
Ama soyle dusunun..
Anneye muhtac kucucuk bebeler var yetimhanelerde..
Birini evlat edinip tum sevginizi ona aktararak da mutlu olabilirsiniz..
Olmuyorsa vardir bi zamani elbet..
Kendinizi bedeninizi bu denli yipratmak pes etmek neden?
Annelik illa kendi cocugunu dogurmak midir?
Dusunuyorum ben anne olamasam ve durumum el verse mutlaka evlat edinirdim.
Cunku insan yeri geliyor bir kediye bir kopege bir kusa dahi annelik yapabiliyor..
Annelik bir olgudur, kavramdir.
Bunu yasatabilirsiniz.

Öyle çok istiyorum ki bunu da yapabilmeyi ama yanınızdaki eş buna olur gözüyle bakmayinca o cocuğa bunu yapamam diyorum sadece anne şevkati ile alıp büyüteceğim her ihtiyacına koşacağım bi cocuğu bende cok isterim ona orda kaldığı hissiyatı unutturacağım gibi belki bi cocuğa daha yanaşabilirim bu şekilde.. ama bi tek kişide bitmiyor dediğiniz gibi bi kedi bi kopek belki bi tavşan bi kuş ne olursa eşim vicdanlıdır evde 2 kedim var ne zaman tutup bi canli getirsem eve benden çok ilgilenir sahiplendirirken üzülür ama bu bi insan olacak duyguları değerleri olacak evlat edinelimm dedimde ki konuşmalar gercekten sıcak değil... Yada ben soyleyince olmuyor bu olgu ben isteyince ona olmaz geliyor gectigimiz haftalarda cocukları olan bi arkadası esim 2. Yi dogurmak istemiyor evlat edinelim diyor abi siz neden boyle birsey yapmiyorsunuz bakın biz basvurucaz demis o gün gelip bana anlatti aslinda mantıkli diye ama gerisi gelmedi

Oyle bi gayem yok ama bu kadar uğraşın sonunda ellerim bomboş kalmak cok zor sorulara aldırıs etmemek her doktora yanıt vermek aile ici donemsel baskılar yani bugun herkezde sildim attım yalvavarım bahsetmeyin artik ben düsünmuyorum yoruldum biraz üzerime gelmeyin dedim umarım bi süre rahat birakirlar bebek konusunda
Herşey gönlünce olsun

Vazgeçtim...

Bu mubarek gunlerın yuzu gozu hurmetıne rabbım acılarınızı dındırsın

Evlat edinmeye düşünmez mısınız? Yuvasız bir yavruya anne olursunuz , doğurmak analık degildir emek ve sevgi analiktir. Vucudunuzu bu kadar yıpratmaya gerek yok bence size yazık

Vazgeçtim...

Adınıza öyle çok üzüldüm ki..benzer şeyleri 3 defa yaşamış biri olarak ve 4. olarak da bir kimyasal..ama sizin yaşadıklarınız 9 kayıp 4 aylık elinize doğan koca bir bebek tüylerim ürperdi..Allah sabırlar versin..
insanı en çok yıpratan da düşüklerin bi sebebinin bulunanaması.. doktorların acaba genetik mi acaba sağlıksız yumurta sperm döllenmesi mi sebepsiz düşükte olabilir diye diye bi çözüm gösterememesi.
hamile kalabiliyorsun ama ilerlemiyor kalbi gelişimi duruyor..pıhtılaşmaya iğne ilacını herşeyi kullanmana rağmen..
sonra kürtajlardan yıpranan ilaçlardan şişen moraran vücudun..ve sonrasında ecza deposu gibi kalan ilaç kutuların da cabası..
imtihan, sabr.. ağır süreçler, yaşamayan anlayamaz..o karnımızın başkaları gibi kocaman şişmeyeceği kucağımıza sağlıklı bi şekilde alamayacağız ve hiç anne olamayacağım hissi o kadar güçlü ki bütün umutları bastırıyor bazen..
ama bizi gören bilen Rabbimiz var dualarımız var bitti desekte bitmeyen ümitlerimiz var..inşallah Rabbim sen ben ve bizim gibilerinde müjdeli haberlerini verecek sağlıklı hamilelikler hayırlı sağlıklı doğumlar nasip etsin canım..

X