Bir vazgeçiş hikayesi...

Rabbim gönlünün muradını versin.. Doktor yüzü görmeden gebe kalasın rabbim in rahmeti üzerinde olsun.

Şu mübarek günde Rabbim hayırlı sağlıklı bir bebek nasip etsin inşallah nasibinde olan gelip seni bulacaktır tanımıyorum ama içime öyle doğdu

Şu mübarek günler hatrina tüm içtenlikle dua ediyorum, Allah isteyen herkese ve size sağlıklı sıhhatli hayırlı evlatlar nasip etsin. Allah büyüktür inşallah sağ salim bir evlat kucağınıza alırsınız

Adınıza öyle çok üzüldüm ki..benzer şeyleri 3 defa yaşamış biri olarak ve 4. olarak da bir kimyasal..ama sizin yaşadıklarınız 9 kayıp 4 aylık elinize doğan koca bir bebek tüylerim ürperdi..Allah sabırlar versin..
insanı en çok yıpratan da düşüklerin bi sebebinin bulunanaması.. doktorların acaba genetik mi acaba sağlıksız yumurta sperm döllenmesi mi sebepsiz düşükte olabilir diye diye bi çözüm gösterememesi.
hamile kalabiliyorsun ama ilerlemiyor kalbi gelişimi duruyor..pıhtılaşmaya iğne ilacını herşeyi kullanmana rağmen..
sonra kürtajlardan yıpranan ilaçlardan şişen moraran vücudun..ve sonrasında ecza deposu gibi kalan ilaç kutuların da cabası..
imtihan, sabr.. ağır süreçler, yaşamayan anlayamaz..o karnımızın başkaları gibi kocaman şişmeyeceği kucağımıza sağlıklı bi şekilde alamayacağız ve hiç anne olamayacağım hissi o kadar güçlü ki bütün umutları bastırıyor bazen..
ama bizi gören bilen Rabbimiz var dualarımız var bitti desekte bitmeyen ümitlerimiz var..inşallah Rabbim sen ben ve bizim gibilerinde müjdeli haberlerini verecek sağlıklı hamilelikler hayırlı sağlıklı doğumlar nasip etsin canım..

Ben artık öyle eminimki öyle bi sey olmayacak o karnim hic sişmeyecek bu yolda destek olan bi eşte olmayınca koomple bıraktım artık o ugrasmayıp soylenecekse bende ugrasmiycam kendime yazık bende bi annenin bebegiyim evladıyım o yuzden vazgectim hic umudum kalmadı

Benim fikrim hiç birseyde aşırı ısrarcı olmamak lazım. Neden kaderimize razı olmayalım ki.ben çoktan vazgeçtim
Bende artik boyun büktüm cok ugrastığımı yeterince pesinden gittiğimi düşünüyorum allah büyük ne soyleyebiliriz Vazgectimm

Bende artik boyun büktüm cok ugrastığımı yeterince pesinden gittiğimi düşünüyorum allah büyük ne soyleyebiliriz Vazgectimm
Her konuna yazıyorum cvp verme gereği duymuyosun bana ama tekrar yazicam senin tek sorunun iyi bi doktor.. Aylarca adet olmadin doktorun bi tedavi bile uygulamadi. Lütfen iyi bi doktor bul

Her konuna yazıyorum cvp verme gereği duymuyosun bana ama tekrar yazicam senin tek sorunun iyi bi doktor.. Aylarca adet olmadin doktorun bi tedavi bile uygulamadi. Lütfen iyi bi doktor bul
Özûrdilerim ama yazıyorum diye biliyorum hic bos birakmadım cevapları tekrar özürdilerim... O doktoru degistirdim zaten gittigim doktorlarda herkesin gozune baktiği doktorlarda bana iyi gelmiyo ben artik aramayacağim icimdeki herkes koptu gitti

Özûrdilerim ama yazıyorum diye biliyorum hic bos birakmadım cevapları tekrar özürdilerim... O doktoru degistirdim zaten gittigim doktorlarda herkesin gozune baktiği doktorlarda bana iyi gelmiyo ben artik aramayacağim icimdeki herkes koptu gitti
Bana öyle gelmiş o zaman helal et hakkini..lütfen vazgeçme sende yaşadın kac kez kaybettin ama anne olmak cok guzel.. Baska doktorlarla şansını dene mutlaka bulursun.. Bak bursaya gel doktoruma git dene herkes cok memnun doc dr mehmet aral atalay hem riskli gebelik uzmanı

Bana öyle gelmiş o zaman helal et hakkini..lütfen vazgeçme sende yaşadın kac kez kaybettin ama anne olmak cok guzel.. Baska doktorlarla şansını dene mutlaka bulursun.. Bak bursaya gel doktoruma git dene herkes cok memnun doc dr mehmet aral atalay hem riskli gebelik uzmanı
Takip ediyorum instagramdan ama bi sefer dm den yazdım oyle sıkildımki doktorlara laf anlatmak istemiyorum yuzume bakincada kimse anlamiyo zaten öyle aradayım eskisehirden tayin istedik gidebilirsek baska sehirde ugrasicam birazda eşim nedeniyle gidemiyorum artik biyere o istanbul olayından sonra birdaha sehir dışı deme bana dedi kestirdi tek basimada artik ugrasmak ostemiyorum cok yoruldum

Takip ediyorum instagramdan ama bi sefer dm den yazdım oyle sıkildımki doktorlara laf anlatmak istemiyorum yuzume bakincada kimse anlamiyo zaten öyle aradayım eskisehirden tayin istedik gidebilirsek baska sehirde ugrasicam birazda eşim nedeniyle gidemiyorum artik biyere o istanbul olayından sonra birdaha sehir dışı deme bana dedi kestirdi tek basimada artik ugrasmak ostemiyorum cok yoruldum
Sende haklısın eşin arkanda değilse zor.. Oda bunalmistir elbet..

Ben anne değilim. Ama bebek sahibi olmak isteyen birinin neler hissedebileceğini tahmin ediyorum. Biliyorum çok üzülmüşsünüzdür. Ama lütfen hayırlısı böyleymiş deyin. Bazen evladın bile hayırlısı olmayabiliyor. Hayatta hepimizin bir sınavı var. Sağlık, para, evlat... Yine de nasibinizde varsa inşallah tüm güzellikler sizi bulur.

Ben anne değilim. Ama bebek sahibi olmak isteyen birinin neler hissedebileceğini tahmin ediyorum. Biliyorum çok üzülmüşsünüzdür. Ama lütfen hayırlısı böyleymiş deyin. Bazen evladın bile hayırlısı olmayabiliyor. Hayatta hepimizin bir sınavı var. Sağlık, para, evlat... Yine de nasibinizde varsa inşallah tüm güzellikler sizi bulur.
İnsallah tüm güzel dilekleriniz icin cok tesekkur ederim

Rabbim inşallah kimsenin yoluna taş koymasın en ufak canlıyı bile zora sokmasın burdaki sınavlar evet zor ama hakkıyla gecebilmeyi nasip etsin
İstanbulda hangi doktora geldiniz? 4 bebek kaybettim bende bir tanesi 7 aylık diğerleri kurtaj düşük vs. Nirmal yollardan gebe kalmayı bırakmalısınız belki de eşiniz ve size kromozom testi yapıldı mı benim 4 bebegim dogal yollardan oldu en son 50 gün önce kürtaj oldum kalp durmasindan 1 oglum var genetik taramalı tup bebek ile oldu tabi o da çok zor oldu negatif aldim pozitif oldu düştü canımdan çok canlar gitti ama oldu cok şükür lutfen vazgeçme ben oğlumdan önceki tranwferimde transferin 5.gunu adet oldum bırakın negatif sonuc almayı test gününe gitmeden adet oldum yeter artık dedim kendi içimde bu defteri kapattım ama doktorum beni bırakmadı defalarca aradılar çağırdılar beni ikna ettiler ben tamam bi daha beni zorlamayın diye son defa denicem ama beni boşa yoracaksiniz dedim her muayene de boşa beni yoruyorsun diye doktoruma hayiflanndım durdum sonuc 1 oglum oldu kolay mi oldu hayir cok zor bir gebelik yaşadım 36.haftaya gelene kadar tüm sülale yüreğimiz ağzımızda gezdik her gün doktorlardaydim ama oldu lutfen pes etme istanbulda kime geldin bilmiyorum ama perinatolog olarak arda lembet ve bi tup bebek doktoru ile görüşmenizi tavsiye ederim Semra kahraman ile bir görüşün lutfen bir kere bu şansı kendinize verin lütfen vazgeçmeyin belli ki dogal yollardan olmuyor benim ge esimin testleri temiz ama dogal yollardan gebe kalınca hic nasip olmadı hep kaybettim belki sizde de boyle bir durum vardır lutfen Semra kahraman ile görüşme şansını verin kendinize

Gecmis olsun cnm 🙁 yasadiklarini okudum. Seni cok iyi anliyorum. Ben hic hamile kalmadim ama yasadiklarini kalbimde hissettim. Bende 16 yildir ugrasiyorum. Okadar yoruldumki, her negatif sonucta dünyalar basima yikildi. Nolur pes etme❤️Elbet birgün yavruna kavusacaksin. Rabbim yüzüne gülsün insallah. Bu yolda emek veren herkesin rabbim kucagini doldursun🙏Biraz kendini dinlendir ve yoluna devam et.Rabbim vicdanli isinin ehli doktorlarla karsilastirsin🙏

Siz vazgeçtim diyorsunuz ama ben içinizdeki umut kıvılcımını gördüm. Vazgeçmeyin ama biraz ara verin. Bakın içime doğdu olacak.

İstanbulda hangi doktora geldiniz? 4 bebek kaybettim bende bir tanesi 7 aylık diğerleri kurtaj düşük vs. Nirmal yollardan gebe kalmayı bırakmalısınız belki de eşiniz ve size kromozom testi yapıldı mı benim 4 bebegim dogal yollardan oldu en son 50 gün önce kürtaj oldum kalp durmasindan 1 oglum var genetik taramalı tup bebek ile oldu tabi o da çok zor oldu negatif aldim pozitif oldu düştü canımdan çok canlar gitti ama oldu cok şükür lutfen vazgeçme ben oğlumdan önceki tranwferimde transferin 5.gunu adet oldum bırakın negatif sonuc almayı test gününe gitmeden adet oldum yeter artık dedim kendi içimde bu defteri kapattım ama doktorum beni bırakmadı defalarca aradılar çağırdılar beni ikna ettiler ben tamam bi daha beni zorlamayın diye son defa denicem ama beni boşa yoracaksiniz dedim her muayene de boşa beni yoruyorsun diye doktoruma hayiflanndım durdum sonuc 1 oglum oldu kolay mi oldu hayir cok zor bir gebelik yaşadım 36.haftaya gelene kadar tüm sülale yüreğimiz ağzımızda gezdik her gün doktorlardaydim ama oldu lutfen pes etme istanbulda kime geldin bilmiyorum ama perinatolog olarak arda lembet ve bi tup bebek doktoru ile görüşmenizi tavsiye ederim Semra kahraman ile bir görüşün lutfen bir kere bu şansı kendinize verin lütfen vazgeçmeyin belli ki dogal yollardan olmuyor benim ge esimin testleri temiz ama dogal yollardan gebe kalınca hic nasip olmadı hep kaybettim belki sizde de boyle bir durum vardır lutfen Semra kahraman ile görüşme şansını verin kendinize
Beni vazgeciren Arda beyin ta kendisi... Cebimden 5 lira cıkarmamı ister gibi istedigi testler 2 bin lira tutarken baska testleride beni gonderdigi goruntuleme merkezinden istediler toplamda 5 bin lira tuttu ver canim nolcak diye dalga gecer gibi davranıp üstüne muayene icin gidecegim saati beklerken gelme bugun ameliyata gidicem ben sen git geri ben seni sonra ararım gelirsin dedi yani gercekten ben istanhula me zorluklarla gittim 1 gece onceden gel diyen kendisiydi 1 gece onceden yer ayarlayip gidip kalmak sabah kalkip test icin gitmek sonrasında da arkama baka baka gelmek öyle icime oturduki hala düsünüyorum bu adama söyleyecek cümlelerimi

Vazgeçtim...

Çok uzun zaman olmadı ama yaşadıklarım ve yaşatılanlar yüzünden vazgeçtim...

9 bebek kaybettim ben her hamileliğim her cift cizgi bi umuttu benim için...
1 2 3 4 5 6 7 8 9 derken son adım dedim bi adım daha dedim 1 sene gecti üzerinden atlayamadım tam tamam dedim doktoruda buldum çok kişiye gittim çok şehir gezip çok doktorum deyip doktorluk yapamayan gördüm...
Son 1 adım ya tek bi adım Allah istemedi bende atamadım fırsat vermedi yaptıramadım.. çok yoruldum bu bi iç dökme deyin siz benim yazdıklarıma belki benimle üzülen ortak olan vardır hislerime ama bitti vazgeçtim ben bugün daha bugün vazgectim hemde..
Bir daha denememek üzere vazgectim bana umut verip İstanbula çagıran doktordansonra vazgeçtim bana umut verip beni yarı yolda bırakan o prof dan sonra vazgectim bana yapalım deyip 1 gece onceden olduğu yere çağırıp ertesi gün gelme sen dön ben seni sonra çağırırım diyen kendini umut vermeye adayan adamdan sonra vazgectim ben ve hiç birsey diyemedim gittiğim onca yolun harcadığım onca emeğin zorla toparladığım paramın hesabını bile soramadan vazgeçtim ben...

Umut verip söndürenlere gitmeyin içinizdeki heycanı küle cevirenlerle yola cıkmayın yolda eşimden duyduğum tüm laflarda üstüne tuzu biberi oldu ramazan ramazan evime alışveriş yapamadım ben İstanbul a gidip otelde kalıcaz diye arabamıza benzin koyup o doktora gidicez diye içimden hiç gelmedi senin yüzünden gittik dedi diye artık vazgectim.. tek başına çıkış olmuyor hiç bir kapıdan hep götüren biri oluyor.. Rabbim inşallah şifasını arayana kucağı bos kalmasın diye dua edene isteyene herkese nasip etsin anneliği babalığı ama benim dualarım olmadı belki hayırlısı buydu hep hayırlısı olsun istedik ama nasibimizi verip hayırada cevirmedi demekki bu kadarmış sınavım yada daha yeni başlıyor... Ben artık vazgectim canım acıdı bile diyemiyorum yaşadığım onca gerçeği acıyı anlatamiyorum kürtajlar ameliyatlar kalan parçalar doğurucam diye inat edip gecirdiğim iç kanama kesilen damarlar evde ellerime dogan 4 aylık bebeğim... bahsedemiyorum onları anlatamıyorum bitti bende gerçekten vazgeçtimmm

Okuyup ortak olanlar allah razı olsun rabbim size hic zorluk yaşatmasınn kusura bakmayın hakkınızi helal edin zamaninızı çaldım
Hayir canim kesinlikle umutsuz olma. Bak ben umut olsun diye boş şeyler soylemiycem. Etrafimda 10 tane oğul düşhren bir kadin var. Eşimin hocasinin karisi. Hepsi3 -4 aylikken. Hepsi de erkekdi. Şu an ama oğlu universitede okuyor. Benim yeni düşüyum oldu. 4 aylik ikizler. acini çok iyi anliyorum. Anne olmadim ama 2 yavrumun mezari var artik. Lutfen sabirli ol. Bu kadar düşük sadece bir sebebe bağli. O sebebi bulmak gerek. 6 düşük olani biliyorum. Sonunda sebep anlaşildi ve hamile kalip doğurdu. Belki de denemişsindir ama tüp bebek dene. Genetik yoklama olsun. Yutubdan bir vidyk da izleye bilirsin 9 duwuk somrasi sebep bilindi ve hamile şu an. Oğretmendi. Haberlerde gostermişlerdi. Duami duymadi deme lutfen. Hepimiz bu imtihanin içindeyiz. Hamile kala biliyorsun. Yillardir çift çizgiyi goremeyenler var. Senin umudun daha çok olmali. Sen başariyorsun ama durduran bir sorun var. Kendin de araşdir. Neler ola bilir. Eşin de sen de genetik yoklanin. Sağlam embriyolar oluşdurulsun. Sağlam insansin sağlam yumurtanin olmama imkani yok bir tane bile. O yuzden vazgeçme. Bugunden sonra daha bir inatla tutun. Inan hepimiz inatla direnenlerdeniz. Allahin izniyle alicak kucağimiza

X