Bıraksam hiç evden çıkmayacak

trustno_1

Tarot bakmıyorum.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2014
2.261
4.921
Merhaba sorunum eşimle ilgili.
Sürekli evde durmak istiyor.
Hani bıraksanız hiç bir yere gitmez.
Maddi durumu bahane ediyor.
İkimizde iyi kazanıyoruz.
İkimizde memuruz.
Çalışma saatlerimiz vardiya usulu bir yerlere gitmek için haftasonunu bile beklememize gerek yok.
Sadece dışarı çıktığımızda sürekli para harcıyoruz diye hiç bişey yapmak istemiyor.
Evlendiğimizden beri borç içindeyiz.
Ama bu şekilde de hayat geçmez ki.
Ya evimiz sahile yakın "gel biraz çıkalım yürüyüş yapalım" diyorum.
"Napacaz orada"diyor.
Deli oluyorum ya.
Konuştum. Derdimi de anlattım.
Ama yok aynı kafa.
Surat yapıyorum artık.
Bu seferde ben suçlu oluyorum.
İstediğim böyle ayda bir de olsa kafamıza esip gitmek ya.
Yeni bir yer görmek,yeni bir şey yaşamak.
Yok ama biz eve tıkılıp kalıyoruz.
Kafayı yedirtecek bana bu huyu.
Sizin bir çözümünüz var mı?
Ne yapayım ben bu herife.?

Ikinizde calisiyorsunuz aslında haftasonlari çıkmak bişeyler yapmak degisiklik olur stres atarsiniz para harcamayada gerek yok sahile yakinsaniz bi sahil turu yapsanız aksamlari o bile yeter ama Evci erkek tiplerinden esiniz galiba siz bide kendiniz çıkın sen gelme ben gidiyorum ozaman deyin kendinize komşu ark başka birini bulun yaniniza belki evde tek sıkılır da bende geleyim der

Yok anacım. Adama bahar,yaz,kış farketmiyor ki.
Evlenmeden önce değildi.
Evlenince borçlara girdik.
Halbuki düğün bile yapmadık. Onun yerine ev aldık. Tam onu atlattık dedik. Anne-babalarımızın sağlık sorunlarıyla uğraştık vs. Sürekli bir borç halimiz var. Ama durumumuz kötü değil. İki ev var+babadan kalacak ev var. Adam hala ev alayım derdinde. Ama iki dışarı çıkalım biraz değişik biley yapalım yok. Para gidiyor çünkü.

Merhaba sorunum eşimle ilgili.
Sürekli evde durmak istiyor.
Hani bıraksanız hiç bir yere gitmez.
Maddi durumu bahane ediyor.
İkimizde iyi kazanıyoruz.
İkimizde memuruz.
Çalışma saatlerimiz vardiya usulu bir yerlere gitmek için haftasonunu bile beklememize gerek yok.
Sadece dışarı çıktığımızda sürekli para harcıyoruz diye hiç bişey yapmak istemiyor.
Evlendiğimizden beri borç içindeyiz.
Ama bu şekilde de hayat geçmez ki.
Ya evimiz sahile yakın "gel biraz çıkalım yürüyüş yapalım" diyorum.
"Napacaz orada"diyor.
Deli oluyorum ya.
Konuştum. Derdimi de anlattım.
Ama yok aynı kafa.
Surat yapıyorum artık.
Bu seferde ben suçlu oluyorum.
İstediğim böyle ayda bir de olsa kafamıza esip gitmek ya.
Yeni bir yer görmek,yeni bir şey yaşamak.
Yok ama biz eve tıkılıp kalıyoruz.
Kafayı yedirtecek bana bu huyu.
Sizin bir çözümünüz var mı?
Ne yapayım ben bu herife.?
borclrınız bittiginde düzelir gibi.. borc depresyonuna benziyor hali...

Evlenmeden önce değildi.
Halbuki düğün bile yapmadık. Onun yerine ev aldık. Tam onu atlattık dedik. Anne-babalarımızın sağlık sorunlarıyla uğraştık vs. Sürekli bir borç halimiz var. Ama durumumuz kötü değil. İki ev var+babadan kalacak ev var. Adam hala ev alayım derdinde. Ama iki dışarı çıkalım biraz değişik biley yapalım yok. Para gidiyor çünkü.

Bırak canım sen çık kafanı dağıt dolaş boşver evde otursun kendi sanki kazandigin parayi harcayıp birazda keyif yapmadiktan sonra ne anladım ot gibi ev is olmuyorki daha fazla alismasin sen çık durma evde belki öyle yanında gideyim fazla para harcamasın der :) durumunuzda ıyiymis halbuki Pinti biraz heralde

Memuruz ama vardiyalarımız müsait bize tam bir gün boş kalıyor. Bazen iki gün. Ya bi kaçamak yapmak zor geliyor.
Ben onunla bir şey yapmayacaksam niye evlendim ki.
Kısa kaçamaklar yapmak istiyorum eşimle.
Ne bileyim. Boş olduğumuz bi hafta bir tarihi yer görelim.
Beraber başbaşa vakit geçirebileceğimiz bişey yapalım. yok en fazla çarşıya geliyor. O da zorla. Yada işimiz varsa. Robot gibi işe git gel evde otur işin varsa dışarı çık.
Arada arkadaşlar sayesinde bir yere gidiliyosa gidiliyor o da ben surat yapmayayım diye. Ama başbaşa sıfır.

Evlenmeden önce değildi.
Ne yapacak parayı mezera mi götürecek bizim ev kira üstelik eşim asgari ücret aliyor ben memurum yine de vaktimiz olduğu zaman dışariya çıkıyoruz..

Evlenmeden önce değildi.
Tam bir cimri malesef

Hmm zor keske gezıp tozup oyle evlenseydınız. Bwnımkı de evci. Iyıkı zamanında coook gezdım. Hafta içi kızlarla takılmak yetıtor artık bir gunbile olsa

Bekarken böyle değildik. Bişeyler yapardık. bende gereksiz para harcamasına karşıyım. Ama zaten öyle abuk subuk şeylerede para vermem. Ama yani ufak keyfi turlad insanın ruhuna iyi gelir. Atlarsın gidersin değişiklik olur. Sürünmüyoruz. Maaşlarımız da iyi. Bugün oraya verdiğimiz para bi sonraki ay çıkar. Ama anlatamıyorum. Yok anlamıyor. Sıkılıyorum bende. Fotoğraf hobim vardı o da yalan oldu. Bir yere gitmiyorum ki foto çekeyim.

Hmm zor keske gezıp tozup oyle evlenseydınız. Bwnımkı de evci. Iyıkı zamanında coook gezdım. Hafta içi kızlarla takılmak yetıtor artık bir gunbile olsa
GeZdim tozdum zaten. İşe girmeden önce param olmadığı için bir yere gidemezdim. İşe girip paramı kazanınca gezdim epey. Ama diyorum ya artık evde oturmak beni bunaltıyor. Bir de stresli bir hayatımız var. Böyle şeyler iyi gelir insana. Kafamız dağılır diyorum. Ama nerdeee

Ev üstüne ev almis masallah ama hersey ev değil eşinin gönlünü hos tutup bi seyler yapmakta mutluluğunaza,huzurunuza yatirim.
Eşiniziniz değişmez hep ayni gider gibi ses etmesseniz her şeyin zamani gelmiş gerekirse siz planlar yapin emrivaki yapin elinden tutup çikarin güzelce üzüldüğünüzü daraldiğinizi belirtin sizi seviyorsa zaten cani istemesede yapar birşeyler bi çekirdek aliriz yürüyüş yapariz illa çok paraya gerek yok beraber birseyler yapmak için.
Evde meşgale yaptiği birşeyler mi var pc maç oyun bağimliliği gibi bunlar mi neden oluyor yoksa ?

GeZdim tozdum zaten. İşe girmeden önce param olmadığı için bir yere gidemezdim. İşe girip paramı kazanınca gezdim epey. Ama diyorum ya artık evde oturmak beni bunaltıyor. Bir de stresli bir hayatımız var. Böyle şeyler iyi gelir insana. Kafamız dağılır diyorum. Ama nerdeee
Bence evde mutlu olmayı öğren adam sadece para yüZünden değil senin benim gibi gezmeyi aevenlerden değil ne gerek var diyenlerden.

Hem işe de gidip geliyorsun haftada bir kızlarla gorussen bır gun temızlıl yapsan ne zaman gezıcen senede bır tatıl yetmez mi.

Ev üstüne ev almis masallah ama hersey ev değil eşinin gönlünü hos tutup bi seyler yapmakta mutluluğunaza,huzurunuza yatirim.
Eşiniziniz değişmez hep ayni gider gibi ses etmesseniz her şeyin zamani gelmiş gerekirse siz planlar yapin emrivaki yapin elinden tutup çikarin güzelce üzüldüğünüzü daraldiğinizi belirtin sizi seviyorsa zaten cani istemesede yapar birşeyler bi çekirdek aliriz yürüyüş yapariz illa çok paraya gerek yok beraber birseyler yapmak için.
Evde meşgale yaptiği birşeyler mi var pc maç oyun bağimliliği gibi bunlar mi neden oluyor yoksa ?
Diyorum. Misal bir gün diyelim.
Kalktık kahvaltımızı ettik. Öğleni geçirdik akşam üstü havalar ısınmaya başladı. Gel bi sahilde yürüyelim diyorum. Yürüyüp napacaz diyor.
Şimdi çıkınca para harcayacağız diyor.
Ya sahilde yürüyüp bi çay içmek 5lira ya. 5! Yok ama. Sonra küsüyorum. Küsünce ben suçlu oluyorum.
Bazen sen git diyor.
Ulan ben evlenmeden önce de tek gidiyordum.
Seninle niye evlendim.
Madem tek takılacağım napmaya bu kadar strese girdim.
Evde yaptığı şey telde oyun,dizi,tv o kadar.

eşinize kefenin cebinin olmadığını hatirlatmaniz lazım
siz bir iki kere tek plan yapin bakalım ne olacak

Zorundasın deyin. Benim eşim de parasından değil ama üşendiğinden çıkmak istemiyor. Ben üzgünüm ama zorundasın diyorum çıkıyoruz :KK70:
Bu arada onu boş ver arkadaşlarınla gez diyen insanlara da şaşırıyorum, insanın eşiyle vakit geçirmesiyle o bir mi yahu. Niye evlendik adamla gezip tozup zaman geçirmeyeceksek. Tamam evde de birlikte bir şeyler yapılır ama hep evde hep evde....

Bence evde mutlu olmayı öğren adam sadece para yüZünden değil senin benim gibi gezmeyi aevenlerden değil ne gerek var diyenlerden.

Hem işe de gidip geliyorsun haftada bir kızlarla gorussen bır gun temızlıl yapsan ne zaman gezıcen senede bır tatıl yetmez mi.
Kız arkadaşım pek yok. Isınamadım pek kimseye. Bekarken de tek takılırdım. Ayda 10gün çalışıyorum ben. 20gün bana kalıyor. 20günde temizlikte yapılıyor, evde de vakit geçiriyorum. Kitabımı da okuyorum, dizimi filmimide seyrediyorum. Ama devamlı evde olmak istemiyorum. Gezmeyi seviyorum. Kafama esince otobüse binip gitmeyi seviyorum. O bunu sevmiyor. Hep gereksiz görüyor. Bazen arkadaşlar çağırıyor öyle yapıyor. Ne bileyim ya. Başbaşa üç gün bir yere gitsek,görsek ölmeyiz herhalde. Bir de her zaman yapalım demiyorum. Evlendik başbaşa hiç bir yere gitmedik biz. Hep yanımızda birileri vardı.

X