borç para konusu

zeynep_67

Guru
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2008
1.076
1.228
merhaba arkadaşlar ben size içinden çıkamadığım bir durum hakkında sormak istiyorum.aynı yerde çalıştığım arkadaşım gecen yıl da aynısını yapmıştı bu yılda.gecen yıl işyerinde mantı satılıyordu param çıkışmadı bana 40 tl verir misin dedi verdim bi daha hiç konusu geçmedi o vermedi bende isteyemedim.bu yılda yine aynı olay oldu bu defa 20 tl istedi ve geri vermedi.ama olayın üzerinden nerdeyse 5 ay geçti şimdi istesem mi nasıl istesem bi fikir verir misiniz?

merhaba arkadaşlar ben size içinden çıkamadığım bir durum hakkında sormak istiyorum.aynı yerde çalıştığım arkadaşım gecen yıl da aynısını yapmıştı bu yılda.gecen yıl işyerinde mantı satılıyordu param çıkışmadı bana 40 tl verir misin dedi verdim bi daha hiç konusu geçmedi o vermedi bende isteyemedim.bu yılda yine aynı olay oldu bu defa 20 tl istedi ve geri vermedi.ama olayın üzerinden nerdeyse 5 ay geçti şimdi istesem mi nasıl istesem bi fikir verir misiniz?

sızde kabahat nıye tekrar verdınız kı....bellı bunu huy edınmış..ne kadar ayıp.bence sızde aynısını yapın param çıkışmadı hem zaten bana borcun var sen verırversene dıyın utanır belkı

sızde kabahat nıye tekrar verdınız kı....bellı bunu huy edınmış..ne kadar ayıp.bence sızde aynısını yapın param çıkışmadı hem zaten bana borcun var sen verırversene dıyın utanır belkı

teşekkürler cevap için...aslında aklımdaydı dikkat edeyim diye ama bi anda sorunca var diyince vermek zorunda kaldım şimdi de isteyemiyorum:KK43:

evet insan nasıl isteyebilir ki zor bir durum.

Küçük rakamlar olsa neyse birkaç lira 5-10 neyse ama bu yılla beraber 60 TL etmiş sizde o parayı yemesini bilirdiniz bu sene neden tekrar verdiniz anlamadım ki :KK51: Çok açık bir şekilde söyleyin canım sanırım unuttun ama olur da yarın bir gün böyle ölürsek Allah korusun diğer tarafa hesaplı gideriz helalleşmek durumunda kalırız geçen senede unuttun böyle böyle de sen işin içinden çıkmış ol artık o kadar laftan sonra yüzsüzlük yapıp vermezse de ona kalmış :KK14:

Son düzenleme:

40 TL YE MANtı mı alıyor eğer parası yoksa almasın,aynı yöntemi siz de ona uygulayın,birşeyler alın param çıkışmadı bana 40 lira yada 60 lira lazım de iste o isterken ayıp olmuyorda sen isteyince mi ayıp olacak.

Gayette güzel istenir, o size ait olanın üstüne yatıyorsa siz neden kendi paranızı istemeyesiniz.
Bu sıralar elim çok sıkışık, benden aldığın borçları verebilirsen çok iyi olur, geçen yıl 40,00 TL bu yılda 20,00 TL vermiştim
en kısa sürede verebilirsen bende sıkıntımı gideririm dersiniz olur biter, bakalım ne diyecek

bende bir zamanlar sizin gibiydim,
Nedense parası çıkışmayan hep arkadaşlarım olurdu,bende bankamatik görevi görürdüm.
O paralar geri gelmedi ama bana pahalı birer ders oldular,
Şimdi para mevzusu geçtiği an bendede yok,nakit taşımıyom vs.gibi bahaneler uyduruyom,:KK19:
Veripte içime dert olacağına en iyisi herkes gibi uyanık olmak.

Malını koruduğundan dolayı Geri vermeyeceğini bildiğin birine param yok denebilirmiş. Yalan söylemiş olmuyormuşsun. bi kitapta okumuştum.

İste neden istemeyecekmişsin.. Utanılcak şey onun yaptığı.. Böyle böyle olmuştu, hesabımızı görelim de.
Ben hiç utanmam böyle konuda. Parasını almasam da yüzüne vururum. Adam kullanmayı seven insan çok, benim tahammülüm yok ama..
Asla çekinme.

acı mantıda almasın. az o mantıyıda yemeyi versin :KK14:
dahada dikkatli ol. bidaha yapma hatta:KK51:

keşke üzerimde yok filan deseydin, bir dahakine öyle dersin hatta sen iste ondan borc bakalım ne yapacak ya da senden aldıkları aklına gelecek mi ?:KK4:

ben olsam bal gibi istrdim. utanırsa utansın. 60 tl de çok artık.

X