Boşanma Davası-Feragat Etmem

Tamam işte.
Madem oğlun açısından maddiyat cezbediyor iste altınlarını. Şartları sen belirle.
Oğlun için iste ev tapusu ve altınlarını. Eşin samimiyse ikiletmez.
Senin de arada kalmaların sona erer.
Diğer arkadaşların dediği gibi 3-5 aya fabrika ayarlarına döner.
Hangi evin tapusu? Eşine ait herhangi birşey yok diye biliyorum. Kadının hakkı olan altınları vermeyen aile ev falan vermez konu sahibine.

Eşinin samimi olduğu falan da yok, ayrılma sürecinde sevgili edinmiş, keyfince yaşamış adama dönmeyi kesinlikle haketmiyorsun Surekli_Karisik Surekli_Karisik eşinin sana ve oğluna sahip çıkmayışı da başlı başına sorun. Tekrar biraraya gelseniz, farklı şehirde de olsanız ailesi hayatınızdan çıkmayacak kolay kolay. Eşin o kapasite de bir adam değil.

İptal edersem eşim boşanmıyor, şartı takılar yani. Takı davası da ayrı görüldüğü için, feragat kararımı iptal ettirirsem o da yine boşanmaya yanaşmaz. Hem uyanıktır o, protokole takılarla ilgili bir şeyler yazıp, kendini garantiye alacaktır.

Oyle sey mi olur, siz bosanmak istiyorsani zorla mi sizi eve baglayacaklar? Avukatinizda hic is yok.
Takidan paradan falan feragat etmeyin sakin siz avukat degistirin.

İstediğim yerden ev tutup, yeniden başlayabilirmişiz. Artık hiç kimse karışmayacak, hatta istemezsem hiç kimseyle görüşmeyecekmişim. Ne güzel şeyler bunlar, öyle değil mi? Ve benim bunları duymam için, bir buçuk yıl bekleyip, tam boşanma noktasına gelmem gerekti. Ne diyeyim, bilmiyorum ki?

Bence soyle yapin, luks semtte ev tapusu isteyin kira falan degil asla. Nakit para isteyin, takilarinizin ustune yeni altinlar isteyin onlari da goturup annenizin ya da kim varsa akraba onun evine koyun. Sonra da basin tekmeyi. O zaman protokolu imzalarsiniz, herkes kendi ustunde ne mal varsa onunla kalir

Hangi evin tapusu? Eşine ait herhangi birşey yok diye biliyorum. Kadının hakkı olan altınları vermeyen aile ev falan vermez konu sahibine.

Eşinin samimi olduğu falan da yok, ayrılma sürecinde sevgili edinmiş, keyfince yaşamış adama dönmeyi kesinlikle haketmiyorsun Surekli_Karisik Surekli_Karisik eşinin sana ve oğluna sahip çıkmayışı da başlı başına sorun. Tekrar biraraya gelseniz, farklı şehirde de olsanız ailesi hayatınızdan çıkmayacak kolay kolay. Eşin o kapasite de bir adam değil.
Bence de 5 kuruş bile vermezler.
Surekli_Karisik Surekli_Karisik 'in aklı karışmış o yüzden yazdım.
Kadının hakkı olan altınlarını vermeyen karakter yoksunları ev tabi ki vermezler.
Kocası olacak kukla işi uzatıyor. Ondan hemen kurtulması için bunu önerdim. Altın mal mülk isterse barışma şartı olarak, kocası ilk celsede boşanır.

Bence soyle yapin, luks semtte ev tapusu isteyin kira falan degil asla. Nakit para isteyin, takilarinizin ustune yeni altinlar isteyin onlari da goturup annenizin ya da kim varsa akraba onun evine koyun. Sonra da basin tekmeyi. O zaman protokolu imzalarsiniz, herkes kendi ustunde ne mal varsa onunla kalir
Ben olsam bunlari ister bir de bunlari sozlesmeye yazdirirdim, evlilik sozlesmesi yapardim. Bosanma halinde sunu sunu istiyorum, su kadar nafaka istiyorum diye de sozlesmeye bosanma durumunu bile yazdirirdim. Konu sahibi bak bakalim bosanabiliyor mu o zaman, ya da baski yapabiliyor mu?

Hepinize yorumlarınız için çok çok teşekkür ederim. Barıştığım filan yok. Hâlâ boşanmaya çalışıyorum. Eşim hâlâ aynı yerde dönüp duruyor. Dün kız kardeşi ile konuştum. Bu bakış açısı meselesi ve bu zihniyet değişmedikçe kimse iflah olmaz, kimse de evlilikten hayır görmez. Benim yaşadıklarım neymiş ki, bu sebepten boşanılır mıymış, eşimi bırakıp çocuğu alıp kaçmışım, onu ortada bırakmışım. Dayanmalıymışım, idare etmeliymişim, başka çözüm yolları aramalıymışım. Bla bla bla...

Ne bir çöp istiyorum, ne de barışmak, dönmek. Tek istediğim bir an önce boşanmak.

Hepinize yorumlarınız için çok çok teşekkür ederim. Barıştığım filan yok. Hâlâ boşanmaya çalışıyorum. Eşim hâlâ aynı yerde dönüp duruyor. Dün kız kardeşi ile konuştum. Bu bakış açısı meselesi ve bu zihniyet değişmedikçe kimse iflah olmaz, kimse de evlilikten hayır görmez. Benim yaşadıklarım neymiş ki, bu sebepten boşanılır mıymış, eşimi bırakıp çocuğu alıp kaçmışım, onu ortada bırakmışım. Dayanmalıymışım, idare etmeliymişim, başka çözüm yolları aramalıymışım. Bla bla bla...

Ne bir çöp istiyorum, ne de barışmak, dönmek. Tek istediğim bir an önce boşanmak.
İnsanlar yaşadıkları şeylerden hiç ders çıkarmıyor ve yazık ki. Görümceniz sizin yerinizde olsaydı ne yapardı acaba? Eşinizin karışmayacaklar, kimseyle görüşmeyeceksin laflarını külliyen yalan olduğu da ortaya çıkmış oluyor böylece.

Umarım bir an önce gerçekleşir boşanma.

İnsanlar yaşadıkları şeylerden hiç ders çıkarmıyor ve yazık ki. Görümceniz sizin yerinizde olsaydı ne yapardı acaba? Eşinizin karışmayacaklar, kimseyle görüşmeyeceksin laflarını külliyen yalan olduğu da ortaya çıkmış oluyor böylece.

Umarım bir an önce gerçekleşir boşanma.

Ben kız kardeşimin iyi niyetine inanıyorum, kardeşlerini her zaman severdim ben iyi niyetlerine inanırım. Fakat şu bir gerçek. Ortada benim en başından beri suçladığım bir anne var. Çok az kişi annesinin suçlanmasını kabul edebilir. Ben her gün görüşmekten bahsedince, bana her gün yarım saat uğrayıp çıkıyormuşsun dedi. Ciddi ciddi her gün yarım saatlik bir görüşme için evliliğimi bitirdiğime inanıyor. Çünkü annesi, abisi öyle söylüyor. Abisi beni ailemle görüştürmüyordu, diyor. Ben olsam belki ben de anneme, kardeşime inanırdım. Bilemiyorum ya, hepsi aynı kapıya çıkıyor, eşime.

Çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için. Eşim ayrılmak istediğini söylüyor ama davaya yanaşmıyor. Dilerim bir an önce kurtulurum.

Oyle sey mi olur, siz bosanmak istiyorsani zorla mi sizi eve baglayacaklar? Avukatinizda hic is yok.
Takidan paradan falan feragat etmeyin sakin siz avukat degistirin.
Feragat ettim ve bunu bir kez yapınca yeniden takı talep etme hakkım yokmuş. Yani bu hakkımı kaybettim.

Tabi ki zorla beni eve bağlayamaz, zaten ayrı illerdeyiz iki yıla yakındır ama (bunu nasıl anlatabilirim inanın bilmiyorum) mahkeme yoluyla boşanmaya çalışsam en az iki yılım daha gidecek. Düşünsenize dört yıl boşanmak için uğraşmış olacağım. Davam reddedildiği için bölge mahkemesinden başka-uzak bir ile gidip uğraşmam gerekecek. Bu fiziki şartların zorluğu, bir de psikolojik boyutu var ki, bir gün bile resmi nikahla kalmak istemiyor insan. Zannediyorum ki resmi olarak boşanırsam bütün bu üzerimdeki yük kalkacak. O resmi bağ, psikolojik bağlayıcılık, reelde hiçbir anlamı olmayan ama sanki bir önemi varmış gibi üzerimde baskıya neden olan eş sıfatı sona erecek. Hafifleyeceğim, yıpranmayacağım, belki bu kafa karışıklığından rahatsızım. Artık karışacağım, bocalayacağım bir durum olmayacak. Gerçekten bu başka bir şey.

Feragat ettim ve bunu bir kez yapınca yeniden takı talep etme hakkım yokmuş. Yani bu hakkımı kaybettim.

Tabi ki zorla beni eve bağlayamaz, zaten ayrı illerdeyiz iki yıla yakındır ama (bunu nasıl anlatabilirim inanın bilmiyorum) mahkeme yoluyla boşanmaya çalışsam en az iki yılım daha gidecek. Düşünsenize dört yıl boşanmak için uğraşmış olacağım. Davam reddedildiği için bölge mahkemesinden başka-uzak bir ile gidip uğraşmam gerekecek. Bu fiziki şartların zorluğu, bir de psikolojik boyutu var ki, bir gün bile resmi nikahla kalmak istemiyor insan. Zannediyorum ki resmi olarak boşanırsam bütün bu üzerimdeki yük kalkacak. O resmi bağ, psikolojik bağlayıcılık, reelde hiçbir anlamı olmayan ama sanki bir önemi varmış gibi üzerimde baskıya neden olan eş sıfatı sona erecek. Hafifleyeceğim, yıpranmayacağım, belki bu kafa karışıklığından rahatsızım. Artık karışacağım, bocalayacağım bir durum olmayacak. Gerçekten bu başka bir şey.
En iyi ben anlıyorum seni. İntikam bizim gibi naif insanları yorar. En doğrusunu yaptın inan. Güç ve para kimde ise o kazanır. Adalet varsa da bize denk gelmedi. Huzur yanında olsun

Eşinizle bIr protokol yapıp anlaşmalı boşanma durumunu sağlama almadan, ziynet eşyalarının iadesine ilişkin davaya feragat dilekçesi vermeniz tedbirsizce bir davranış olmuş. Önce boşanma halledilmeli, sonra ziynet eşyası ile alakalı davadan feragat edilmeliydi.

Güzel haberler var mı?

Eşinizle bIr protokol yapıp anlaşmalı boşanma durumunu sağlama almadan, ziynet eşyalarının iadesine ilişkin davaya feragat dilekçesi vermeniz tedbirsizce bir davranış olmuş. Önce boşanma halledilmeli, sonra ziynet eşyası ile alakalı davadan feragat edilmeliydi.

O kadar haklıymışsınız ki. Eşimin boşanma konusunda sıkıntı çıkaracağı asla gelmezdi aklıma. Çünkü hep boşanmak istediğini dile getiriyordu. Şimdi iki aydır bir protokol hazırlayıp göndermiyor.

En iyi ben anlıyorum seni. İntikam bizim gibi naif insanları yorar. En doğrusunu yaptın inan. Güç ve para kimde ise o kazanır. Adalet varsa da bize denk gelmedi. Huzur yanında olsun

Çok teşekkür ederim ama bunlara rağmen boşanamıyorum. Boşanmaya can atan adam, şimdi boşanmıyor.

Nafaka mağduru erkeklerden daha fazla böyle kadınlar var. Ama onların erkek gürültüsünden çocuğuna nafaka vermeyen adamlar görülmüyor bile.
kadının altınının Üzerine yatanlar görülmüyor.
mahkemeler kadını tüm haklarından vazgeçene kadar oyalıyorlar.
Bu ülkede bazı kadınlar artık kurtulabilmek için çocukları için de dahil hiçbişey talep etmiyorlar.
ben nafaka mağduru erkek yok demiyorum. Tabiki var. Ve Çocuğu için bişey ödemeyen adamlar var dolayısıyla mağdur kadınlar var. Ama bazı erkekler bu kadınları görmezden geliyorlar. Adaletli olmaları ve erkek militanlığı yapmayı kesmeleri gerekiyor. Mağdur olan hangi tarafsa o tarafa destek olunmalı.

X