Boşanma Hikayem

Hepinize canı gönülden iyi akşamlar dilerim öncelikle..

Hanımlar 7 yıllık bir birliktelik 5 aylık evliliği Ocak ayında evden ayrılarak baba evine gelerek sonlandirdim davamı o ay içerisinde açtım. Mayis ayında ilk duruşma gerçekleşecek insallah.

Ayrılma sebeplerine gelirsek aldatilma fiziksel-psikolojik-cinsel şiddet, ailesinin hakaretleri, eve geç gelme veya hiç gelmeme tamamen beni hiçe sayma sebeplerinden dolayı en sonda aldatıldığımi öğrenince açtım davayı.

Benim hatam şudur ki balık baştan kokmuştu ve ben evlenmiştim.. tabi o zamanlar tek sorun ailesiydi ben uzaktalar bir şekilde seviyorsak bu evlilik iyi olur dedim ama evlendigim adam tam manasıyla Manyak cıktı.. hakaret şiddet vs derken dediğim gibi aldatildigim için ayrılmaya karar verdim ve şuan da bitik durumdayım çok üzgünüm..

Yaşım 24 bu arada.. Destekleriniz için açtım konuyu. Davamı çekişmeli olarak açmış bulunuyorum karşı taraf altınlarımı vermeyi kabul etmedi 1 yıl dolmadigindan da anlaşmalı boşanamıyoruz. Benim sizlere sormak istediğim çekişmeli dava açıp tazminat alan var mı ne kadar aldınız davanız ne kadar süre içinde sonuçlandı? Birde tam olarak bu aldatilma acısı ne zaman geçiyor.. psikolog tedavisine de başladım ama kendimi çok değersiz hissediyorum.. Gelecek yorumlar içinde şimdiden teşekkürler..
Geçmiştir umarım sancılarınız,yeni okudum hikayenizi merak ettim sizi toparlanabildinizmi?

Evet onu anladım da
Satış olunca , boşanma bittiğinde evlilik birliğindeki mallar yine yarı yarıya bölüşülür diye düşünmüştüm
Taraflar mal davası açıp hakkımi istiyorum derse olabilir ama bu çift anlaşma yapmışlar, mahkemenin görüşünu almıyorlar,mal isteyen yok şu an.

Kendi isteği ile evi bana 0 tl karşılığında sattı. Öyle söyleyeyim.

Yok zaten en başta öyle anladım.
Sorumu tam anlatamadım
Siz şuan hala evli olduğunuz için bu evi size satmış olsa bile , evlilik içerisinde edinilen mal olarak geçmiyor mu , öyleyse boşanmada ev bölünür demek istedim . Kanunen Ekstra başka bir durum mu oluyor ? Boşanma durumunda evden hal talep etmeyeceğim tarzı bir sözleşme mi yaptı

X