Boşanma Kararı Vermek-Annesinin Eşi Koca

Güncelleme yapıyorum. Hiçbi şey yok gibi geldi.
Naptın, ne ettin? İyi, şöyle böyle. Sen naptın?
İş arası annemlere uğradım. Nasıl annen baban? İyiler, onlar iyi ben iyi.
Ee başka kim vardı? Komşu vardı bi de son dakika yengem olacak zat geldi. Öğrenmiş mi adabıyla konuşmayı dedim. Niye tadsızlık çıkartıyorsun. Bi saat aileme uğradım bıdı bıdı.
İstesen birlikte gidebilirdik, sen bana söz verdin. Bundan rahatsız olacağımı düşünmeliydin. Dedim.
Aileme giderken sana sormayacağım ben takmıyorum bunu, gelme diyemem orda yaşayan adama. Yeter dedi.
Yeterse ben de abinle samimiyeti artıracağım. Yarın gidip her şeyi anlatcağım dedim çıktım gittim. Ne diyeyim yani.
O annesi itina ile senin adını çıkartır. Çünkü oğlunun karısız kalacağından korkmaz. İkiniz bu kadar değerli değilsiniz.

Evet ama sadece sana narsist. Çocuğun olsa ona da narsist. Ama patrona, dişli iş arkadaşına, eli mahkum olduğu herhangi birine, eee tabi ki ailesine kuzu.
narsistlik boyle bir sey degil bence, narsistlik bir kisilik problemi ve kisiden kisiye davranis farkliligi gostermez. sadece narsistin karsisindaki insanlar farkli davranislar gosterebilir. bence narsist kelimesi kullanarak olay basite indirgeniyor. ama acik olan sey su an iliskinizin yurumedigi ve sizin mutsuz oldugunuz. siz terapiye gidiyorsunuz degil mi? nasil bir terapi ve ne kadar siklikla aliyorsunuz? alaninda yetkin birisi mi? bunlar onemli. terapi aldiginizda bazi seyleri daha da rahat gorme firsatiniz oluyor. ama dedigim gibi aile meselesini elimine etmeden iliskinize odaklanamazsiniz. annesi cok toxic bir kisilik ve onun sacma sapan muhabbetleri yuzunden asil meselelerden uzaklasiyorsun bence

Bu arada çok önceden bi seans almıştım ilişki koçundan, randevusu bugündü.
Ben sanırım uğraşamayacağım ama durumu farklı ya da gücü olanlara fikir olsun diye sizle paylaşayım notları.

-Uzun konuşmaları, dert yanmaları, bu bu yüzden böyle bıdı bıdıyı kadın arkadaşlarınıza yapın. Erkek uzun cümle anlamıyor. Şunu yaptın, üzüldüm. Şunu hissettim deyin geri çekilin diyor.

-Durum uygunsa her şey için önce tatlı tatlı nazla, sonra restle halledin. Örneğin lütfen bi terapi desteği al, benimle gel senle gitmek iyi hissettiriyor falan. Olmuyorsa ya gidersin ya konuşmam diyor.

-Başa çıkma yöntemi kaçıştır erkeğin, kaçıyor durumdan.

-Eldeki kuş olmayın, daldaki kuş olun. Gezin, etkinliğe gidin, arkadaşlarınızla çıkın. Hep elimde demesin.

-Bitirmeden önce bi süre ayrı yaşamayı teklif edin. Evden gitsin. Değerlendirin.

Aklıma geldikçe yazarım..

narsistlik boyle bir sey degil bence, narsistlik bir kisilik problemi ve kisiden kisiye davranis farkliligi gostermez. sadece narsistin karsisindaki insanlar farkli davranislar gosterebilir. bence narsist kelimesi kullanarak olay basite indirgeniyor. ama acik olan sey su an iliskinizin yurumedigi ve sizin mutsuz oldugunuz. siz terapiye gidiyorsunuz degil mi? nasil bir terapi ve ne kadar siklikla aliyorsunuz? alaninda yetkin birisi mi? bunlar onemli. terapi aldiginizda bazi seyleri daha da rahat gorme firsatiniz oluyor. ama dedigim gibi aile meselesini elimine etmeden iliskinize odaklanamazsiniz. annesi cok toxic bir kisilik ve onun sacma sapan muhabbetleri yuzunden asil meselelerden uzaklasiyorsun bence
Öyle bir gösterir ki. Narsist istediğini alana kadar kuzudur. Ona verecek bir şeyin, edecek hizmetin kalmadığında seni bırakır.

Bu arada çok önceden bi seans almıştım ilişki koçundan, randevusu bugündü.
Ben sanırım uğraşamayacağım ama durumu farklı ya da gücü olanlara fikir olsun diye sizle paylaşayım notları.

-Uzun konuşmaları, dert yanmaları, bu bu yüzden böyle bıdı bıdıyı kadın arkadaşlarınıza yapın. Erkek uzun cümle anlamıyor. Şunu yaptın, üzüldüm. Şunu hissettim deyin geri çekilin diyor.

-Durum uygunsa her şey için önce tatlı tatlı nazla, sonra restle halledin. Örneğin lütfen bi terapi desteği al, benimle gel senle gitmek iyi hissettiriyor falan. Olmuyorsa ya gidersin ya konuşmam diyor.

-Başa çıkma yöntemi kaçıştır erkeğin, kaçıyor durumdan.

-Eldeki kuş olmayın, daldaki kuş olun. Gezin, etkinliğe gidin, arkadaşlarınızla çıkın. Hep elimde demesin.

-Bitirmeden önce bi süre ayrı yaşamayı teklif edin. Evden gitsin. Değerlendirin.

Aklıma geldikçe yazarım..
terapi bu degil, mutlaka baska birisi bulun. hangi sehirde yasiyorsunuz?

O annesi itina ile senin adını çıkartır. Çünkü oğlunun karısız kalacağından korkmaz. İkiniz bu kadar değerli değilsiniz.
Ben nişan attığımda annesi madem evlenmeyeceksin niye nikah şekeri aldırdın demişti.
Ki ben evvelden dedim ki, biz ayrılsak annen ancak masrafa ve elaleme rezil olup evlendiremedi diye üzülür sen ben umrunda olmayız diye.
Şu an boşansam zil takar oğlum elime kaldı diye.. Beni zaten geçin, umrunda bile değilim.

Ben nişan attığımda annesi madem evlenmeyeceksin niye nikah şekeri aldırdın demişti.
Ki ben evvelden dedim ki, biz ayrılsak annen ancak masrafa ve elaleme rezil olup evlendiremedi diye üzülür sen ben umrunda olmayız diye.
Şu an boşansam zil takar oğlum elime kaldı diye.. Beni zaten geçin, umrunda bile değilim.
Evet, sen geldin, sümüklü oğlu kıymete bindi. Eşin bunu da biliyor. Seni kaybetmek istemeyecek.

Evet, sen geldin, sümüklü oğlu kıymete bindi. Eşin bunu da biliyor. Seni kaybetmek istemeyecek.
Bundan emin değilim. Boşanalım desem bak beni yalnız bıraktın. İstemedin ailemi der gider anasına höyt, sizin için terkettim annem der ağlar.

Blöf olmasın zaten. Elinde patlarsa üzülürsün.
8C01A7CE-CBF9-4B78-81A7-5AD96B5F2A2B.png

Ben neden evimden gideyim ki? İlmek ilmek ben kurmuşum anasını oturtsun diye mi bırakacağım. O gidip düzen kursun kendine. Evimde de gözleri bar aman ne güzel sessizmiş, siteymiş, ferahmış.
Ah canım, bunlar hep bahane işte. Biri de kocasına blöf yaptıydı, koca yemediydi, diyo ki ama '' Çamaşır makinemi almadan gidemem ''. Halbuki bi nakliyatlık işi var.

X