Boşanma Kararı Vermek-Annesinin Eşi Koca

Biz de nisanli iken yaşıyorduk boyle sorunlar
neden koyde oturmuyormusum diye
En son nisani atacak oldum evlendikten sonra da direttim
Allah nasip etti evimizide aldik sehirde kaldik Cok sukur
Simdi ben gidelim diyorum kendi masraf kim arabaya gaz cekecek bosver diyor 😄😄
Ilk once ayiracaksin
Sonra ssen yakinmis gibi olacaksin
Ama asla yakin olmayacaksin
Aba altindan sopa gostereceksin

Biz de nisanli iken yaşıyorduk boyle sorunlar
neden koyde oturmuyormusum diye
En son nisani atacak oldum evlendikten sonra da direttim
Allah nasip etti evimizide aldik sehirde kaldik Cok sukur
Simdi ben gidelim diyorum kendi masraf kim arabaya gaz cekecek bosver diyor 😄😄
Ilk once ayiracaksin
Sonra ssen yakinmis gibi olacaksin
Ama asla yakin olmayacaksin
Aba altindan sopa gostereceksin
Ben benimkine gidelim desem üç kere gider haftada. Bazen poz kesip ne gerek var ya falan diyor. O da annesi her seferinde bi şey açık ediyor diye. İlk hikayede bana da aile apartmanında evd ediler evet der gibi olup vazgeçtim. Ona da takık annesi. Onu istemedim diye. Öteki gelinini oturttu oraya. İyi ki de oturmamışım. Kocam yok aynı apartmansa apartman haftada bir giderim diyordu, günlük selam vermeden tuvalete gidemezmiş çok iyi anladım.

Bu konuyu açmak için üye oldum.
Yaşayıp çözenler yöntemlerini, çözemeyenler sonucu yazarsa çok sevinirim.

Öncelikle ders olması açısından nişanlıyken de burada konu açtığımı (tanınmamak için şu an unuttuğum bir yeni hesap açmıştım o zaman da) çok kişinin durumu gördüğünü ama benim göremediğimi belirtmek isterim. Belki birileri benim kadar kör olmaz. Yorum yazanlar açısından da her yorumu dikkatle yazmak, birinin hayatında taş oyanttığını düşünmesini isterim. İyi ki varsınız. 🌺

4 yıllık sıfır sorun, birbirinin her şeyi olan, her sorunu birlikte çözen ilişki sonrasında 8 ay nişanlı kalıp evlendim.
Eşim hep ailesinden uzak, yıllarca şehir dışında yaşamış, sorunlarını ailesi ile paylaşmayan, annesi ve kardeşinden şikayet eden biriydi.
Aile tanışmaları başladığı an kardeşinin kıskanarak bizle aynı gün evlenmeye kalkması, annesinin yalanları, ilgisizliği, ayrımcılığı, küfretmesi, inkar etmesi gibi binlerce sorun yaşadık.
Eşim hep çok kırgınım, çok kötüler, sen bir şey deme, görüşmeyeceğiz nasılsa diye diye bana haklı olduğumda cevap bile verdirmedi.
Çok basit şeyler söylediğimde ya da olanı eşime anlattığımda bile annesi rezaletler çıkartıp yalan senaryolar uydurdu. Bir kez nişan attım. Annesi o gün bile babasının yanında ayrı beni arayıp ağlayıp ertesi gün tekken arayıp bize boşuna masraf ettirtip hediyelik aldırdın dedi. Bunu da inkar etti.
Ama oğluna hep cehalet, bilemeden yaptım, öyle düşünemedim, bir daha ayrımcılık yapmam diye ağladı.
Şimdi farkediyorum ki eşim aynı annesi!
Aylar geçt hala kinlisin, bak sana iyi davranıyorlar, affet (af dileyen olmadı), kötülükle sürdürmek zorunda mısın, senin ailen de şunu yapmıştı (sadece annesinin kötülüğüne tepki gösterdiler ve bunu düzgün bir üslupla yaptılar) diye üste çıkmaya başladı.
Annesi sürekli tek gelmesi için çağırıyor ve eşim her gittiğinde aftonlanmış olarak annem bir melek, sen kötüsün diye geri geliyor.
Hangi birini anlatacağımı bilmiyorum.
Bana ayrı boncuk dağıtıyor annem çok pişman, üzgün, ağlıyor diye eminim annesine de farklı.
Çünkü annede gram değişim yok.
Birkaç terapis -ki ben de okumalarımla araştırdım- annede narsistik kişilik bozukluğu olduğunu söylüyor.
Babası dünya iyisi, adaletli bir adam. Çok severiz birbirimizi. Tansiyon sorunu var.
Anne sürekli eşime bak babana yansıtma bi şey, hasta olur ölür, bak baban duydu ne var haksızlık yaptıysam kavga ettik tansiyonu çıktı ölecek diye eşimi susturdu.
Şu an eşim annesini yalan söylerken görse, napsın aklı sıra sorun çıkmasın istemiştir diyor.
Ailede dört kişiler, babasının ailesi annesi ile evlendiği için babaya küs. 8 kardeş ve annesi ile asla görüşmüyor kayınpederim.
Hadi bu insanlar kötü annesi kendi 7 kardeşi ile de bozuk. Hiçbir komşu, eş, dost, arkadaş yok.
Anne özellikle kimseyle görüştürmüyor.
Ama eşim asla bir alay insan neden annemi sevmiyor diye düşünmüyor.
Eşim iş ararken, hastayken, evlenirken hiçbir ilgisi desteği olmadı annesinin. Bariz bir şekilde kardeşini kayırır evde yemek olsa eşimden saklar sen nasılsa sorun etmiyorsun derdi.
Şimdi olay biz zaten yalnızız, hayatımdan atamam, anneme yalancısın desem inkar edip kavga çıkarır babamı üzer, ben hep evin iyi çocuğuydum diyor.
Ben kötü oldum.
Anne sürekli aslanım, kaplanım, senden akıl alıyorum, ben bunca yıldır çocuklarım için beni istemeyen bir ailede evli kaldım, sizin için didindim, kardeşin aptal senin gibi değil, sana emanet modunda.
Diyordum ki kendi görsün, ben anlatınca kötü oluyorum.
En son küçük bir olay, kayınpederim bize yiyecek alışverişi yapıp hediye etmek istemiş, annesi içindeki eşyaların yarısını almış. Eşime bu mu düzelmiş ayrımcılık yapmayan hali, mesele eşya değil zihniyet dediğimde ya tamam bi tane getirtmiş işte gidip bunu çaldın desem inkar edecek olay mı çıkartayım diyor.

Sorun ailede olduğu kadar eşimde de. Görmüyor, görse inkar ediyor, kabul etse değişmiyor.
3 aydır evliyiz tamam artık olanları unut diyor.
Affedilmek isteyen af diler dediğimde yapmıyorlar ben napayım diye olayı üstleniyor.
İnsan kendisini bu kadar sevmeyen birini nasıl bu kadar korur, nasıl zarar görse de değişmez anlamıyorum.
Olayın içerisinde bir de kayınvalidemin üst katında yaşayan, eşimin abisinin kıskançlık yüzünden evlendiği kendinden 13 yaş küçük elti olayımız da var.
Eltim eşime asılıyor ve kayınvalidem bunu oğlundan saklayıp orada bir evliliği kendi yürütüyor.
Eşimle hem fikir olduğumuz tek konu bu.
Ama annesine dönüp ben geldiğimde bu kızı buraya getirtme düzenimi bozuyorsun bile diyemiyor.
Dersem annem rezalet çıkartır diyor.
Annen bana evime gelme demişti, bana niye dedirttin o zaman dediğimde de annem bunu inkar ediyor oluyor.
Karışık yazdım kusura bakmayın ama fikirlerinize ihtiyacım var.
Annem hayvan, gerizekalı, paragöz, pislik, babama bakmıyor, kardeşim yalancı, sevmiyorum diyen adam gitti annesi afedersiniz a* budalası demesin diye annem çöp verdi Allah razı olsun, onlara sahip çıkacağım diyen bir adam geldi...
O kadar karısıkkı .Eşime eltım asılıyor kısmı ney ya !!!

O kadar karısıkkı .Eşime eltım asılıyor kısmı ney ya !!!
Ben en kritik noktaları elimden geldiğince özet yazdım size. Detay anlatsam beyniniz yanar. Ben bile bazı şeyleri aaa bana orda napmış diye üç ay sonra anlıyorum. 😂 Bu arada asla kıskanç değilim bir sürü benim, ortak kadın arkadaşımız gelir, gider, kalır, eşim iş ortamında onlarca kadınla, kuzenler vs. Paranoya huyum yok.

Aslında cok basit bunun çözümü ama çokta zor olabilir sizin için çünkü daha çok yeni evlisin..

Napicaksin biliyomusun kapatacaksın kulaklarını o onu dedi bu bunu dedi annen söyle abin böyle demekten vazgeçeceksin ne ariycan ne konuşacan o sana gelmeyecek sen ona gitmiyceksin eşinde aynen bu şekilde söyle bundan sonra ordan bura burdan oraya laf taşıma huzurumuzu bozmayalım de..

Eltiyide salla gitsin esine güveniyorsan sıkıntı yok.

Aslında dürüst olayım, önemsemektir belki bu da ama kinliyim. Zamanında vermediğim her cevapa göstermediğim her tavıra pişmanım. Selam bile hakettiklerini düşünmüyorum. Bir de hırslıyım galiba nasıl olur da bu kadar kötülük yapan kişiye karşı eşim benim özverimi görmedi diye. Belki bundan oturtamıyorum belki de artık eşime güvenmiyorum.. Bilmiyorum her şeye çok yakından bakıyorun sanki.. Yolu da bilmiyorum.

sen daha çok yenisin sana tek tavsiyem çocuk yapmadan kararını ver ya devam et yada boşan ,

en az senın kv kadar , nemrut suratlı bir kv ye sahibim benzer olaylar yaşadık kocasının tarafıyla herkesle küstürmüş kayınbabmı ama kendi çocukları gelinler damatlar yüzünden küserse bedduanın binini bin ediyor ,

ben boşanmadım ama enaz onun kadar suratsız ve nefret bakışlar atabildiğim için duracakları yeri ögrenmeye başladılar ,

3 ayda çok şey yaşamışsın annen seni bunların kahrını çekesin diye doğurmadı

Aslında cok basit bunun çözümü ama çokta zor olabilir sizin için çünkü daha çok yeni evlisin..

Napicaksin biliyomusun kapatacaksın kulaklarını o onu dedi bu bunu dedi annen söyle abin böyle demekten vazgeçeceksin ne ariycan ne konuşacan o sana gelmeyecek sen ona gitmiyceksin eşinde aynen bu şekilde söyle bundan sonra ordan bura burdan oraya laf taşıma huzurumuzu bozmayalım de..

Eltiyide salla gitsin esine güveniyorsan sıkıntı yok.

Çok salağım hiç böyle şeyler görmedim. Bazen bi hafta sonra anlıyorum nolduğunu. Misal örnek kvyi hiç aramıyorum ben, hiç ama. Anca görünce bi konuşma sanırsınız içine sokacak beni milletin yanında. Haftasonu kardeşimin torununu görmeye gidelim gitmek lazım ki size gelsinler. Bilmiyorum anne bakarız misafirimiz olabilir bi de iş güç haftasonu tek boşluğumuz. Bozuluyor. Sonra salona gidiyor oğlum haftasonu misafiriniz olmazsa teyzene gideriz diye konuştuk. Hadi eşimle birlil olup atlatsak bi bahane arayıp geliyor e yokmuş misafir. Ya da babaya söylüyor giderz di mi canım çocuklarımızı alıp konu bağlıyor vay gitsek nolura. Hiç yapamazsa bizden sonra babaya kriz geçirtip ertesi gün telefon baban gece fenalaştı siz uzaktasınız diye aramadık sağolsun abin geldi gece sen zaten yoksun burda adam senin evliliğin bozulmasın diye kalender davranıyor ama arkandan ailece bi yere bile gidemedik diye üzülüyor kafasına takıp fenalaştı işte ühü ühü iki göz iki çeşme. İstediği gibi olsun da kocası mı ölmüş oğlunun evi mi dağılmış umrunda değil. Sorsan ben naptım ki ailecek gezmek istedim anayım ben diyor..

Ben eşime dedim ki;

Annen bana dönüp; 'Senin gibi bir büyük oğlumla evlenmez yani evlenmez di mi' 'Önce abisiyle tanıştıysanız niye eşinle arkadaş oldunuz?' 'Eltin dedi ki abi diyordum kocamı ayarttım.' Dediği için.
Sen, 'bir durum olsa senden saklarım sorun çıkacağını bildiğim için söylemem.' Dediğin için.

Ve birçok şeyi sakladığın için.

Döneminde bana üzgünüm deyip annene kısmet ya üzülmedim biterse bitsin deyip ailen için kendi ilişkinden vazgeçtiğin için.

Kendinden 10 yaş büyük adamlarla para için evlenen kızları bilmem ne diye tanımlayıp bu kızı kayırdığın için.

Seni yatakodasına çağırdığında, sulu sulu konuştuğunda bunu normalleştirip savunduğun için inanmıyorum sen oraya gittiğinde bi şey olmadığına.

Sen yapmazsın. Burda bi sorun yok. Ben de zaten sana normalde hayatımda biriyle görüşme dememişimdir.

Sen o kızın ebeveyni değilsin yapacaklarından sorumlu da değilsin. Kefil olacak kadar tanımıyorsun da ama bunu unutma.

Ve kaç kere yanıldığını da hatırla.

Ama bunu ailen için saklar, üstünü örter, beni bi pozisyona düşürüp gururumla oynarsan, yanında ben yokken oturup onla yiyip içiyorsan kim olursa olsun bu konuya dahil olup saklayan ben de aynı şeyi yapma hakkına sahip olurum.

Ailenle istediğin gibi, istersen günde 750 kere görüş bu beni hiç ilgilendirmez. Benim buna karışmaya hakkım yok. Ben de gitmem demiyorum, demedim hiç. Ama ben yokken o kızla görüşemezsin. Bizim meselemiz başından beri bu. Ki sen bana söz verdin. Bunu söz vererek olanları anlattırmadın kimseye, zaten görmediğimiz insan diye.

Senin yanında karın, onun yanında kocası yokken siz bir araya geliyorsanız ve sen bunu benden saklıyorsan orda bi iş vardır.

Bu güveni kim kırdıysa o düzeltmekle o sorumlu. Artık daha fazla ne bunu üstlen ne de bana yık. Amacın bu değil ama ne yaptığının da farkında değilsin.

Ya da bu konu açık açık konuşulsun. Benim yalanım, karın ağrım yok. Senin de yok. Olan çeksin ağrısını.

Dedi ki sen deli misin abim kızı vurur. Ben anamı babamı mı görmeyeyim o orda diye üste çıkıyor benim de midem bulanıyor. Annesi olacak kişi bana nişanlıyken kızım sen bize gelme büyük oğlum çok kıskanıyor diye beni aylarca evine kabul etmemişti şimdi pek ala öteki kıza da gelme diyebilir dediğimde annem bunu inkar ediyor diyor.

Ben kavgayı çıkartan kişi olamam, ben olgunum, annemle babamın arasını bozmak ne işe yarar, biz farklıyız, abim cahil ondan farklı davranmalıyız.

Anne koşullu sevmiş. İyi çocuk olursan.

Bırak akışına, koy şartlarını gör bakalım seni çok seviyor mu annen? Hayatım bozuluyor ayar çek yoksa gelmem dediğinde seni mi tercih ediyor? Yüzleşmek de istemiyor.
Ben doğruyu söyleyince sevgisiz oluyorum.

sen daha çok yenisin sana tek tavsiyem çocuk yapmadan kararını ver ya devam et yada boşan ,

en az senın kv kadar , nemrut suratlı bir kv ye sahibim benzer olaylar yaşadık kocasının tarafıyla herkesle küstürmüş kayınbabmı ama kendi çocukları gelinler damatlar yüzünden küserse bedduanın binini bin ediyor ,

ben boşanmadım ama enaz onun kadar suratsız ve nefret bakışlar atabildiğim için duracakları yeri ögrenmeye başladılar ,

3 ayda çok şey yaşamışsın annen seni bunların kahrını çekesin diye doğurmadı
Ben surat asınca kv olay çıkartıyor. Afedersiniz ama bi yaplanıp ... girmediğimiz kaldı gene memnun olmadı surat astı diye. Tutturuyor eltinle oturun kahve için samimi olun. Sanane ya sevmiyorum belki. Ama oğlum baak babanın tüm ailesi beni istemedi ben yine de babaannene çorba yaptım seni sevse katlanır aileni dağıtmazdı bak babanın ailesine otuz yıldır bana kötü davranıyorlar. Bi şey yaptıkları da yok..

Ben surat asınca kv olay çıkartıyor. Afedersiniz ama bi yaplanıp ... girmediğimiz kaldı gene memnun olmadı surat astı diye. Tutturuyor eltinle oturun kahve için samimi olun. Sanane ya sevmiyorum belki. Ama oğlum baak babanın tüm ailesi beni istemedi ben yine de babaannene çorba yaptım seni sevse katlanır aileni dağıtmazdı bak babanın ailesine otuz yıldır bana kötü davranıyorlar. Bi şey yaptıkları da yok..

işte memnun etmek için uğraşmayacaksın ,

boyle hayat mi gecer yaaa,

yani illa herkes kayin ailesi ile iyi anlasacak diye bir kaide yok elbette, bu sebeple bosanilmaz da.

e siz anlasamiyorsaniz mesafe koymalisiniz, mesafeli olmayi es kabul etmiyorsa esas sorun orada basliyor aslinda,
boyle hayat mi gecer,
hayir bir de nasil bir kayinpedermis ki o misafirlige gidilmedi diye kalp krizi gecirecek, adamin hic derdi yok demek ki diye dusunurum ben sahsen.bu adam uzulmesin diye mi yasayacaksin hayatini.

bence su kitaba bir goz atin:

Sizin esinizin ailesinde tam da bu dongu var ve kirmak imkansiz. Yerinizde olsam bu kadar erken her sey ortada iken bosanirdim saniyorum ki.

Hepsini geçtim söyle düşün ,ablanın kocası sana asilsa eşin ve sen bu konuda hem fikir olsanız, eşin bir daha seni ailenin yanına, o adamın olduğu ortama yollar mı ? Sen neden eşini eltinin olduğu ortama tek yolluyorsun ?

Bu konuyu açmak için üye oldum.
Yaşayıp çözenler yöntemlerini, çözemeyenler sonucu yazarsa çok sevinirim.

Öncelikle ders olması açısından nişanlıyken de burada konu açtığımı (tanınmamak için şu an unuttuğum bir yeni hesap açmıştım o zaman da) çok kişinin durumu gördüğünü ama benim göremediğimi belirtmek isterim. Belki birileri benim kadar kör olmaz. Yorum yazanlar açısından da her yorumu dikkatle yazmak, birinin hayatında taş oyanttığını düşünmesini isterim. İyi ki varsınız. 🌺

4 yıllık sıfır sorun, birbirinin her şeyi olan, her sorunu birlikte çözen ilişki sonrasında 8 ay nişanlı kalıp evlendim.
Eşim hep ailesinden uzak, yıllarca şehir dışında yaşamış, sorunlarını ailesi ile paylaşmayan, annesi ve kardeşinden şikayet eden biriydi.
Aile tanışmaları başladığı an kardeşinin kıskanarak bizle aynı gün evlenmeye kalkması, annesinin yalanları, ilgisizliği, ayrımcılığı, küfretmesi, inkar etmesi gibi binlerce sorun yaşadık.
Eşim hep çok kırgınım, çok kötüler, sen bir şey deme, görüşmeyeceğiz nasılsa diye diye bana haklı olduğumda cevap bile verdirmedi.
Çok basit şeyler söylediğimde ya da olanı eşime anlattığımda bile annesi rezaletler çıkartıp yalan senaryolar uydurdu. Bir kez nişan attım. Annesi o gün bile babasının yanında ayrı beni arayıp ağlayıp ertesi gün tekken arayıp bize boşuna masraf ettirtip hediyelik aldırdın dedi. Bunu da inkar etti.
Ama oğluna hep cehalet, bilemeden yaptım, öyle düşünemedim, bir daha ayrımcılık yapmam diye ağladı.
Şimdi farkediyorum ki eşim aynı annesi!
Aylar geçt hala kinlisin, bak sana iyi davranıyorlar, affet (af dileyen olmadı), kötülükle sürdürmek zorunda mısın, senin ailen de şunu yapmıştı (sadece annesinin kötülüğüne tepki gösterdiler ve bunu düzgün bir üslupla yaptılar) diye üste çıkmaya başladı.
Annesi sürekli tek gelmesi için çağırıyor ve eşim her gittiğinde aftonlanmış olarak annem bir melek, sen kötüsün diye geri geliyor.
Hangi birini anlatacağımı bilmiyorum.
Bana ayrı boncuk dağıtıyor annem çok pişman, üzgün, ağlıyor diye eminim annesine de farklı.
Çünkü annede gram değişim yok.
Birkaç terapis -ki ben de okumalarımla araştırdım- annede narsistik kişilik bozukluğu olduğunu söylüyor.
Babası dünya iyisi, adaletli bir adam. Çok severiz birbirimizi. Tansiyon sorunu var.
Anne sürekli eşime bak babana yansıtma bi şey, hasta olur ölür, bak baban duydu ne var haksızlık yaptıysam kavga ettik tansiyonu çıktı ölecek diye eşimi susturdu.
Şu an eşim annesini yalan söylerken görse, napsın aklı sıra sorun çıkmasın istemiştir diyor.
Ailede dört kişiler, babasının ailesi annesi ile evlendiği için babaya küs. 8 kardeş ve annesi ile asla görüşmüyor kayınpederim.
Hadi bu insanlar kötü annesi kendi 7 kardeşi ile de bozuk. Hiçbir komşu, eş, dost, arkadaş yok.
Anne özellikle kimseyle görüştürmüyor.
Ama eşim asla bir alay insan neden annemi sevmiyor diye düşünmüyor.
Eşim iş ararken, hastayken, evlenirken hiçbir ilgisi desteği olmadı annesinin. Bariz bir şekilde kardeşini kayırır evde yemek olsa eşimden saklar sen nasılsa sorun etmiyorsun derdi.
Şimdi olay biz zaten yalnızız, hayatımdan atamam, anneme yalancısın desem inkar edip kavga çıkarır babamı üzer, ben hep evin iyi çocuğuydum diyor.
Ben kötü oldum.
Anne sürekli aslanım, kaplanım, senden akıl alıyorum, ben bunca yıldır çocuklarım için beni istemeyen bir ailede evli kaldım, sizin için didindim, kardeşin aptal senin gibi değil, sana emanet modunda.
Diyordum ki kendi görsün, ben anlatınca kötü oluyorum.
En son küçük bir olay, kayınpederim bize yiyecek alışverişi yapıp hediye etmek istemiş, annesi içindeki eşyaların yarısını almış. Eşime bu mu düzelmiş ayrımcılık yapmayan hali, mesele eşya değil zihniyet dediğimde ya tamam bi tane getirtmiş işte gidip bunu çaldın desem inkar edecek olay mı çıkartayım diyor.

Sorun ailede olduğu kadar eşimde de. Görmüyor, görse inkar ediyor, kabul etse değişmiyor.
3 aydır evliyiz tamam artık olanları unut diyor.
Affedilmek isteyen af diler dediğimde yapmıyorlar ben napayım diye olayı üstleniyor.
İnsan kendisini bu kadar sevmeyen birini nasıl bu kadar korur, nasıl zarar görse de değişmez anlamıyorum.
Olayın içerisinde bir de kayınvalidemin üst katında yaşayan, eşimin abisinin kıskançlık yüzünden evlendiği kendinden 13 yaş küçük elti olayımız da var.
Eltim eşime asılıyor ve kayınvalidem bunu oğlundan saklayıp orada bir evliliği kendi yürütüyor.
Eşimle hem fikir olduğumuz tek konu bu.
Ama annesine dönüp ben geldiğimde bu kızı buraya getirtme düzenimi bozuyorsun bile diyemiyor.
Dersem annem rezalet çıkartır diyor.
Annen bana evime gelme demişti, bana niye dedirttin o zaman dediğimde de annem bunu inkar ediyor oluyor.
Karışık yazdım kusura bakmayın ama fikirlerinize ihtiyacım var.
Annem hayvan, gerizekalı, paragöz, pislik, babama bakmıyor, kardeşim yalancı, sevmiyorum diyen adam gitti annesi afedersiniz a* budalası demesin diye annem çöp verdi Allah razı olsun, onlara sahip çıkacağım diyen bir adam geldi...
3 ayda mı yasandı tüm bunlar?
Sütten kesilememis bir birey esiniz.
Anneye zaten söz bitti söylenecek.
Sonunda sizi sinir hastası eder,oturur karsılıklı kahve icerler ana oğul.
Ona göre karar verin geleceğnize.

Hepsini geçtim söyle düşün ,ablanın kocası sana asilsa eşin ve sen bu konuda hem fikir olsanız, eşin bir daha seni ailenin yanına, o adamın olduğu ortama yollar mı ? Sen neden eşini eltinin olduğu ortama tek yolluyorsun ?
Ben bunu söylüyorum. Aile bu ya öyle bakma. Ben uzak duruyorum zaten diyor. Sıyrıl kaç empatiden

3 ayda mı yasandı tüm bunlar?
Sütten kesilememis bir birey esiniz.
Anneye zaten söz bitti söylenecek.
Sonunda sizi sinir hastası eder,oturur karsılıklı kahve icerler ana oğul.
Ona göre karar verin geleceğnize.
3 ay ve birazı evvelinde..

boyle hayat mi gecer yaaa,

yani illa herkes kayin ailesi ile iyi anlasacak diye bir kaide yok elbette, bu sebeple bosanilmaz da.

e siz anlasamiyorsaniz mesafe koymalisiniz, mesafeli olmayi es kabul etmiyorsa esas sorun orada basliyor aslinda,
boyle hayat mi gecer,
hayir bir de nasil bir kayinpedermis ki o misafirlige gidilmedi diye kalp krizi gecirecek, adamin hic derdi yok demek ki diye dusunurum ben sahsen.bu adam uzulmesin diye mi yasayacaksin hayatini.

bence su kitaba bir goz atin:

Sizin esinizin ailesinde tam da bu dongu var ve kirmak imkansiz. Yerinizde olsam bu kadar erken her sey ortada iken bosanirdim saniyorum ki.
Bu kitabı çok okudum.. En sevdiğim kitaptır yıllardır. Eşime de çok oku dedim ama kaçtı

Kv ruh hastası, belli. Muhtemelen oğlunu manipüle ediyor ki narsistlerin en yetenekli olduğu konu budur. Eşini de evlendin bizi unutursun simdi diye ters psikoloji ile kendine çekiyor muhtemelen. Eşin önceden böyle olmadığı için zamanla bu psikolojiden çıkar diye düşünüyorum. Sen eşine bir şey gösteremezsin, o kendisi görür. Kendini bunun için yorma. Tavrından da asla taviz verme. Kendine saygısızlık yaptırma. Sen yerini koru, eşin de ona göre herkesle mesafesini ayarlasın. Kararlı ol. Eşin aklını başına alırsa huzurlu bir yuvası olur, almazsa da sen milletin deli anasını çekmek için gelmedin dünyaya. Tamam o kadın değişmez ama sizinle onunla ilişkiniz değişir.
Benim eşim de aynı, sevgiliyken haftada 1 arayan adam şimdi her gün arar oldu. Hayırsız evlat olamazmış. Bunlar hep manipüle edilmiş çocukların söylemleri. Kv de aynı ruh hastası. Ben ondan daha deli çıktım diye iyi davranıyor şimdi bana. Ama buna kanacak kadar enayi değilim çok şükür 😅 eşim beni kaybetmek istemiyorsa yuvasına sahip çıksın, bu mesajı eşime çok net bir şekilde veriyorum. İlerleme var gibi 😁 taviz vererek, alttan alarak bu durum düzelmez. 3 aylık evlisiniz, biraz zaman verin ilişkinize bence.
Ha bana sorarsan baştan böyle bir adamla evlenmek hataymış ama bizimkiler durdu durdu düğünde vurdu. Öncesinde büyük bir olay yaşamadım. Yaşasam baştan evlenmezdim. Evlendiysem de yürütmek için elimden geleni yapmadan ayrılmak doğru gelmiyor bana.
Son olarak, yaşın kaç olursa olsun, çocuk yapma.

X