Boşanma Kararı Vermek-Annesinin Eşi Koca

Benim de ilk eşim olacak şahsiyetsiz böyleydi. Nişanlıyken, ben evleneyim bir daha hiçbirini görmeyeceğim derdi. Bende kızardım öyle olurmu diye. Bizim ki aile değil. senin ailen ne güzel derdi. Evlendik adam düğün salonundan eve giderken annesini aradı. yok üzgün gibi duruyormuş, biri birşeymi dedi. Zaten orada şok oldum. eve sonraki sabah kahvaltıya davet etmeler. Harçlık vermeler daha neler neler, birşey söylediğimde hep dayak yedim. Sonuç onlar ailesi, annesi oldu. Anneye karşı gelmek günah oldu. o bana vururken annesi beni elinden alacak sandım. Baktım annesi de vuruyor bana. Hayatımı yazsam roman olur derler ya. Öyle bir hayat yaşadım. Eşin değişmez. senide savunmaz hiç bir zaman, çocuk olmadan boşan... Bu tarz insanların yapısı hep aynı.
Ayyymısını dedi. Senin ailen ne güzel. O kadar içimize sokmuyor ama bi vicdan geliverdi. Sze de çok üzüldüm.. Boşandınız mı? Boşanacağım deyince de kötü mü oldunuz?

Bu iyi. Genelde böyle hikâyeler şu kadar aylık hamileyim ne yapayım, diye bittiği için endişelendim bir an. 😅
Allah korusun şu an maalesef.. Hiçbi şey olmasa öocuk anne babaya benziyor. Şu an ben de sağlıksızım. Eşim zaten anormal. Bize benzeyen çocuk vebal almak olur...

Siz belli ki devam etmek istiyorsunuz ama hem aileyle görüşülüp hem bu elti böyle olacak kv ayrı problem çıkarılıcak eş desen aileci nasıl çözülür inanın bilmiyorum ben ne yapardımı söyleyeyim sakin bir şekilde buolanları anlatır aile terapistini de reddettiği için bu çirkinliklerle uğraşamam der ayrılırdım. Sizin tercihiniz belli ki düzelmeye umudunuz var
Aslında yok. İğne çuvaldız meselesi. Ben stratejik ve politik olamadım. Çok şikayet edip o da bilse de yüzüne vurarak biraz ben mi ittim diye düşündüm. Bu da bir umut mı belki de, bilemiyorum. Aptalca bırakamam demiyorum ama üzülüyorum da. Sonuçta ona kötülük yapan birilerine bunca iyiliğim ve haklılığım tercih ediliyor. Değersiz hissediyorum..

Uc aylik evlilikte esinizin sizi korumasini beklemeyin zaten adam normal davranmiyor birde ailesine tek basina gidiyorsa bu mumkun degil maalesef
Cok seceneginiz yok acikcasi ya barismis gibi gorunup cok sik gorusmeyeceksiniz
Yada tum baglari kopartacaksiniz
Birde elti olayi asiri buyuk bir olay nasil bu kadar genis olabiliyor bu aile anlam veremiyorum

Karşılar. Arkamda da durur. Eşimi de ezer. Ama baba aksiyon alınca herkes benim anlattığımı anlar. Eşim de buna tepki gösterir. Madem annenin yaptıkları yenilip yutulacak şeyler babana anlatalım diyorum o da biliyor yutulmayacağını.
Artık kendi yuvanız için bunu göze alacaksınız başka çaresi yok.Yoksa sizin yuvanız dağılacak bu gidişle.Bu arada nişan atınca tekrar birleşmek istediğinizde aileniz karşı çıktı mı ?

Anne bi sekilde ekarte edilir de . Ben yengenin kocanız asilma meselesine takıldım. Bu eşinizin uydurması mi yoksa tanık olduğunuz bi sey mi . Bazi kadinlar pek canım cicim olur içinde günah işleme niyeti olmaz.

Hayatimda okudugum, gordugum en kotu en sacma olaylardan biri de budur.

Kayinvalide cidden cekilir dert degil, ustelik cok uyanik ve sinsi ama esiniz de az degil.
Neden kendinizi fitneleme konumunda goruyorsunuz ki bu manipulasyona dusmeyin
Esiniz normal kv gelin iliskisi yasiyormussunuz da irili ufakli olaylari esinize anlatiyormussunuz gibi davranamaz size

Bunlar cok cirkin seyler kim olsa bu tarz olaylarda ya esinin mudahalesini bekler ya kendisi cevabini verir
Sizde ikisi de yok

Bir de elti meselesi var
Begenmedigi adamla kimse kusura bakmasin uc kasiga bes altina goz dikerek evlenmeyecekti
Bu asilma konusunu esinizle konusmaniz yok efendim hemfikir olmaniz bile evliliginizin ne kadar anormal oldugunu gostermeli size

Ne demek yol yordam bilmiyor yok kucuk vs
Rahatsiz oluyorsaniz, bitti

Ben normalde bu tarz seylere takilmam, yok bakti yok kokladi optu vs sonucta objektif degerlendirilmiyor olabilir ya da ben konduramiyor oldugumdan reddediyor olabilirim ama yasli adamla evleniyorum her sey alinacak diyebilecek kapasitede birinden bahsedilince az cok profil canlandi gozumde

Peki kayinbaba ya da esi fark etmiyor mu
Gerci arkasinda kv var
O kadin fark edilen seylere de bir kilif buluyordur

Ondan para aliyor demissiniz kv icin
Bu ne demek

Son olarak hayat sizin ama ben asla bu adamin da bu ailenin de degisecegini sanmam
Yarin bir gun eltiyle de yakalayabilirsiniz valla
Annem uzulmesin diye ayni yataga girdik cevabini alabilirsiniz yani bu adamdan
Ki zaten yasadiklarinizin eltiyle yakalamak kadar şok edici

Omrunuzu neden burada heba ediyorsunuz
Yazik, uzuldum ben size
Yarin bir gun aklinizi kaciriverirsiniz
Zaten deliydi derler
Ne ugruna?

Artık kendi yuvanız için bunu göze alacaksınız başka çaresi yok.Yoksa sizin yuvanız dağılacak bu gidişle.Bu arada nişan atınca tekrar birleşmek istediğinizde aileniz karşı çıktı mı ?
Çook. Hiç istemediler başından beri. Bak kızım bu kadın çok kötü neticede annesi, durdurulamaz. Sen hiç böyle şeyler görmedin. Çocuğu sevdik, babası çok iyi ama bu anne ile olmaz diye. Ben istiyorum deyince de sen bilirsin ama istediğin gün vazgeç gel dediler..

Anne bi sekilde ekarte edilir de . Ben yengenin kocanız asilma meselesine takıldım. Bu eşinizin uydurması mi yoksa tanık olduğunuz bi sey mi . Bazi kadinlar pek canım cicim olur içinde günah işleme niyeti olmaz.
Bi önceki sayfada yazdım valla detaylı siz yorumlayın lütfen

Çook. Hiç istemediler başından beri. Bak kızım bu kadın çok kötü neticede annesi, durdurulamaz. Sen hiç böyle şeyler görmedin. Çocuğu sevdik, babası çok iyi ama bu anne ile olmaz diye. Ben istiyorum deyince de sen bilirsin ama istediğin gün vazgeç gel dediler..
İşte aileler hissediyor.Ne diyelim hayırlısı olsun.Yine de herşeyi ailenize yansıtmayaya bakın.

İşte aileler hissediyor.Ne diyelim hayırlısı olsun.Yine de herşeyi ailenize yansıtmayaya bakın.
Hiç anlatmıyorum artık. Ailem parçalar duysalar. Üzülürler de.. Anneme gidince orda kalmak istiyorum artık.. Üzülüyorum. Bana kırılmayayım diye soru sormazlardı bazen..

Konuşsam baba erkek kafası kadın muhabbeti der mi çoğu şeye. Adam aksiyon alsa kabak bana patlar almasa ne işe yarayacak. Cidden çok kararsızım..

Uc aylik evlilikte esinizin sizi korumasini beklemeyin zaten adam normal davranmiyor birde ailesine tek basina gidiyorsa bu mumkun degil maalesef
Cok seceneginiz yok acikcasi ya barismis gibi gorunup cok sik gorusmeyeceksiniz
Yada tum baglari kopartacaksiniz
Birde elti olayi asiri buyuk bir olay nasil bu kadar genis olabiliyor bu aile anlam veremiyorum
Sorsan namus davası olur abisi keser diye. Bu olay ilk nişanda ortaya çıktı sen oğlunu düşünsen evlendirmezsin zaten öyle bencil biri.

Bu konuyu açmak için üye oldum.
Yaşayıp çözenler yöntemlerini, çözemeyenler sonucu yazarsa çok sevinirim.

Öncelikle ders olması açısından nişanlıyken de burada konu açtığımı (tanınmamak için şu an unuttuğum bir yeni hesap açmıştım o zaman da) çok kişinin durumu gördüğünü ama benim göremediğimi belirtmek isterim. Belki birileri benim kadar kör olmaz. Yorum yazanlar açısından da her yorumu dikkatle yazmak, birinin hayatında taş oyanttığını düşünmesini isterim. İyi ki varsınız. 🌺

4 yıllık sıfır sorun, birbirinin her şeyi olan, her sorunu birlikte çözen ilişki sonrasında 8 ay nişanlı kalıp evlendim.
Eşim hep ailesinden uzak, yıllarca şehir dışında yaşamış, sorunlarını ailesi ile paylaşmayan, annesi ve kardeşinden şikayet eden biriydi.
Aile tanışmaları başladığı an kardeşinin kıskanarak bizle aynı gün evlenmeye kalkması, annesinin yalanları, ilgisizliği, ayrımcılığı, küfretmesi, inkar etmesi gibi binlerce sorun yaşadık.
Eşim hep çok kırgınım, çok kötüler, sen bir şey deme, görüşmeyeceğiz nasılsa diye diye bana haklı olduğumda cevap bile verdirmedi.
Çok basit şeyler söylediğimde ya da olanı eşime anlattığımda bile annesi rezaletler çıkartıp yalan senaryolar uydurdu. Bir kez nişan attım. Annesi o gün bile babasının yanında ayrı beni arayıp ağlayıp ertesi gün tekken arayıp bize boşuna masraf ettirtip hediyelik aldırdın dedi. Bunu da inkar etti.
Ama oğluna hep cehalet, bilemeden yaptım, öyle düşünemedim, bir daha ayrımcılık yapmam diye ağladı.
Şimdi farkediyorum ki eşim aynı annesi!
Aylar geçt hala kinlisin, bak sana iyi davranıyorlar, affet (af dileyen olmadı), kötülükle sürdürmek zorunda mısın, senin ailen de şunu yapmıştı (sadece annesinin kötülüğüne tepki gösterdiler ve bunu düzgün bir üslupla yaptılar) diye üste çıkmaya başladı.
Annesi sürekli tek gelmesi için çağırıyor ve eşim her gittiğinde aftonlanmış olarak annem bir melek, sen kötüsün diye geri geliyor.
Hangi birini anlatacağımı bilmiyorum.
Bana ayrı boncuk dağıtıyor annem çok pişman, üzgün, ağlıyor diye eminim annesine de farklı.
Çünkü annede gram değişim yok.
Birkaç terapis -ki ben de okumalarımla araştırdım- annede narsistik kişilik bozukluğu olduğunu söylüyor.
Babası dünya iyisi, adaletli bir adam. Çok severiz birbirimizi. Tansiyon sorunu var.
Anne sürekli eşime bak babana yansıtma bi şey, hasta olur ölür, bak baban duydu ne var haksızlık yaptıysam kavga ettik tansiyonu çıktı ölecek diye eşimi susturdu.
Şu an eşim annesini yalan söylerken görse, napsın aklı sıra sorun çıkmasın istemiştir diyor.
Ailede dört kişiler, babasının ailesi annesi ile evlendiği için babaya küs. 8 kardeş ve annesi ile asla görüşmüyor kayınpederim.
Hadi bu insanlar kötü annesi kendi 7 kardeşi ile de bozuk. Hiçbir komşu, eş, dost, arkadaş yok.
Anne özellikle kimseyle görüştürmüyor.
Ama eşim asla bir alay insan neden annemi sevmiyor diye düşünmüyor.
Eşim iş ararken, hastayken, evlenirken hiçbir ilgisi desteği olmadı annesinin. Bariz bir şekilde kardeşini kayırır evde yemek olsa eşimden saklar sen nasılsa sorun etmiyorsun derdi.
Şimdi olay biz zaten yalnızız, hayatımdan atamam, anneme yalancısın desem inkar edip kavga çıkarır babamı üzer, ben hep evin iyi çocuğuydum diyor.
Ben kötü oldum.
Anne sürekli aslanım, kaplanım, senden akıl alıyorum, ben bunca yıldır çocuklarım için beni istemeyen bir ailede evli kaldım, sizin için didindim, kardeşin aptal senin gibi değil, sana emanet modunda.
Diyordum ki kendi görsün, ben anlatınca kötü oluyorum.
En son küçük bir olay, kayınpederim bize yiyecek alışverişi yapıp hediye etmek istemiş, annesi içindeki eşyaların yarısını almış. Eşime bu mu düzelmiş ayrımcılık yapmayan hali, mesele eşya değil zihniyet dediğimde ya tamam bi tane getirtmiş işte gidip bunu çaldın desem inkar edecek olay mı çıkartayım diyor.

Sorun ailede olduğu kadar eşimde de. Görmüyor, görse inkar ediyor, kabul etse değişmiyor.
3 aydır evliyiz tamam artık olanları unut diyor.
Affedilmek isteyen af diler dediğimde yapmıyorlar ben napayım diye olayı üstleniyor.
İnsan kendisini bu kadar sevmeyen birini nasıl bu kadar korur, nasıl zarar görse de değişmez anlamıyorum.
Olayın içerisinde bir de kayınvalidemin üst katında yaşayan, eşimin abisinin kıskançlık yüzünden evlendiği kendinden 13 yaş küçük elti olayımız da var.
Eltim eşime asılıyor ve kayınvalidem bunu oğlundan saklayıp orada bir evliliği kendi yürütüyor.
Eşimle hem fikir olduğumuz tek konu bu.
Ama annesine dönüp ben geldiğimde bu kızı buraya getirtme düzenimi bozuyorsun bile diyemiyor.
Dersem annem rezalet çıkartır diyor.
Annen bana evime gelme demişti, bana niye dedirttin o zaman dediğimde de annem bunu inkar ediyor oluyor.
Karışık yazdım kusura bakmayın ama fikirlerinize ihtiyacım var.
Annem hayvan, gerizekalı, paragöz, pislik, babama bakmıyor, kardeşim yalancı, sevmiyorum diyen adam gitti annesi afedersiniz a* budalası demesin diye annem çöp verdi Allah razı olsun, onlara sahip çıkacağım diyen bir adam geldi...
Elti kocana mı Aslı’ooo??

X