Boşanma

Lağım çukuruna dusmussunuz
Belediye bile temizleyemez bu çukuru
Sonuçta ücretli vs yaparsınız ama bu ailede bu adamla yaşanmaz
Branş nedir atanma durumunuz var mı
Gidin ailenizin evinde hazırlanın sinava.
Sosyal bilgiler atamasi düşük. Ailem boşanmama karşi bu hasta halimle ayrilip bi işte çalişmam çok zor

Samimi cevabiniz için çok teşekkür ederim. Bayrama memlekete gidecem ailemle konuşacam. Ailem bu evliliğe onay vermemişti onlari dinlemedim çok sevmiştim. O ve ailesinden yana çok sikintilar çektim. Bende öyle düşünüyorum çocuğum hazir yokken yoksa çocukla zor olur. Aslinda ben atanamadim ve hastayim diye ona mecbur olduğumu düşünüyor birazda ondan böyle davranıyor. Gerçi belli bir süre sonra ailesine babasına ne kadar çok benzediğini anladim bende çok soğudum
Canım çok üzüldüm adına meslektasmisiz bak bende önceden öğretmendim atanamayınca sağlık sektörüne gectim.esin şuan da sen ona muhtaçmışsin gibi düşünüyor o yüzden böyle yapıyor. Bak sen bayramı faaln bekleme. Ben bu adamdan çok gördüm. Bu adam 7 de işten geliyorsa onun.gelmesine yakın valizini topla odada seni öyle görsün sen Napiyosun ya vs dediginde senin istediğini yapıyorum. Madem ben ise yaramazın tekiyim. Boşanıyorum senden sende al aileni başına çal bugün ve mahkemede beni son görüşün olacak de bağırarak deme sakin bir sesle söyle. Emin ol tutuşacak saçmalama vs diyecek. Göndermeyecek.. O yüzden korkma ve dene

Canım çok üzüldüm adına meslektasmisiz bak bende önceden öğretmendim atanamayınca sağlık sektörüne gectim.esin şuan da sen ona muhtaçmışsin gibi düşünüyor o yüzden böyle yapıyor. Bak sen bayramı faaln bekleme. Ben bu adamdan çok gördüm. Bu adam 7 de işten geliyorsa onun.gelmesine yakın valizini topla odada seni öyle görsün sen Napiyosun ya vs dediginde senin istediğini yapıyorum. Madem ben ise yaramazın tekiyim. Boşanıyorum senden sende al aileni başına çal bugün ve mahkemede beni son görüşün olacak de bağırarak deme sakin bir sesle söyle. Emin ol tutuşacak saçmalama vs diyecek. Göndermeyecek.. O yüzden korkma ve dene

Tesekkür ederim cevabiniz için. Onu yaparsam gitme diye yalvarir çünkü bunlari çok yaşadim. Yapiyor sonra bi ton söz veriyor bir daha olmaz herşey senin dediğin gibi olacak diyor. Sonra bi iki hafta geçince tekrar yapıyor. Çok sıkıldım. Misal memlekete gidene kadar sirf zarar görmeyeyim diye susuyorum bu aralar çok iyi davraniyor hatta ailesinden biri arayinca of biktim bunlardan o kadar şey yaptilar hâlâ beni ariyorlar gibi şeyler diyor. Bildiğin dengesiz biri biktim artik pdikolojim bozuldu onun yaninda . Ona dedim zaten bu seninle son günlerimiz bu mübarek ramazanda kimseye huzursuzluk çikartmayacam ama bayramdan sonra bu iş bitecek herkes kendi yoluna. Sizin dediğiniz gibi hemen telaşa verdi

Biz bazen fark etmeden iyi olmayan bir durumu kendimizden taviz vererek iyilestirmeye deniyoruz, ama olan bize oluyor. Siz bu seneler icin tüm o enerjiyi ve emegi kendinize harcasanaz acaba nerde olurdunuz, kim bilir.
Aileniz belki arkanizda olmayacak ama annemin bir arkadasini hikayesini anlatiyim: Onun ailesindede bosanmak yok. Kadinin esi ama deli gibi birsey. Evde yok yerden huzusuzluk yaratan, siddet gösteren, eve gelen misafirin ayakkabisini bahceye atan (annemin ayakkabilari da nasibini aldi), degisik bir adam. Kadin bosanmak istediginde abileri "bosanirsan seni öldürürüz" dediler senelerce cekmeye devam etti. Gün geldi kadinda sabir kalmadi abilerine "isterseniz öldürün ben bu adami bosuyorum" dedi. Bosadi ve kendine bir yeni hayat kurdu. Abileride durumun ne kadar vahim oldugunu anladiklarinda saka gibi arkasinda durdu. Siz siz olun senelerinizi hic bir insan icin heba etmeyin.

Biz bazen fark etmeden iyi olmayan bir durumu kendimizden taviz vererek iyilestirmeye deniyoruz, ama olan bize oluyor. Siz bu seneler icin tüm o enerjiyi ve emegi kendinize harcasanaz acaba nerde olurdunuz, kim bilir.
Aileniz belki arkanizda olmayacak ama annemin bir arkadasini hikayesini anlatiyim: Onun ailesindede bosanmak yok. Kadinin esi ama deli gibi birsey. Evde yok yerden huzusuzluk yaratan, siddet gösteren, eve gelen misafirin ayakkabisini bahceye atan (annemin ayakkabilari da nasibini aldi), degisik bir adam. Kadin bosanmak istediginde abileri "bosanirsan seni öldürürüz" dediler senelerce cekmeye devam etti. Gün geldi kadinda sabir kalmadi abilerine "isterseniz öldürün ben bu adami bosuyorum" dedi. Bosadi ve kendine bir yeni hayat kurdu. Abileride durumun ne kadar vahim oldugunu anladiklarinda saka gibi arkasinda durdu. Siz siz olun senelerinizi hic bir insan icin heba etmeyin.
Ayni fikirdeyim güya ikimizde eğitimli insanlariz evlenince de dedik birbirimize hayati zehir ettiğimiz yerde bu iş biter diye. Sizin dediğinizi düşünüyorum da belki evlenmeseydim şu an çoktan atanmiş hatta egitimimi ileriye dönük tamamlardim . Zaten beni taniyanlar diyorlar senin bi sikintin var yoksa senin için atanmak çocuk oyuncaği. Gercekten de öyle bu evlilikte kafam hic rahat değil onun için caliştiğim halde kafamı veremedim olmadi. Bazen düşünüyorum boşanınca herşey yoluna girecek diye. Evlendigim gunden beridir gün yüzü gördüğüm yok hep bi sikinti hastalik olaylariyla uğrastim. Bana bu evlilik kara büyü gibi geliyor çünkü hiç huzur bulmadim

Merhaba. Ben son 1 yildir eşimden boşanmak istiyorum ama bir türlü çeşitli sebeplerden dolayi çekiniyorum. Ben 5 yıllık evliyim öğretmenim ama şimdilik çalişmiyorum çünkü bir takim sağlık sorunlarım var. Benle eşim evlilik hazirliklari ve sonrasindaki sorun ve sikintilarla kendi kendimize hallettik. Eşim düğün için borç yapti ailesi 1 lira bile katki sağlamadı yetmezmiş gibi bizim düğünümüze karıştılar. Kayinpeder gelinlik giymeme kina gecesi yapmama ve düğün alayina karşi çıktı. Eşime gelinlik giymeyecek kina yapilmayacak dedi eşim kabul etmeyince gerginlikler oldu. Hem destek çıktığı yoktu hemde olmayacak istekleri vardi. Ben üniversiteden o yil mezun oldum eşimde memurluğa yeni atanmıştı bizim arkadaş çevremiz vardi kabul edilecek bi talep değildi babasının istediği. Düğün günü düğün alayi kalabalik diye gene karşi çıktı eşime demişti sadece 2 araba almaya gidecek sende gitmeyecen. Eşim bunu kabul etmeyince en mutlu günümüzde eşimi dövmeye kalkişmiş kalabalik araya girdi. Eşim beni almaya geldi kayinpeder gelmedi üstelik evine gelin olarak geldiğim halde ne tebrik etti ne de bi hoşgeldin dedi. O gün eşimi zor ikna ettim nakliye tutacakti düğün gününde görev yerine gidelim dedi. Insanlik bizde kalsın dedik oturduk . Sonra 1 hafta icinde eşimle görev yerine gittik. Normalde yeni gelin dayali döşeli eve hazır girer. Ortada ne ev vardi ne eşya. Neyse dedim buna da sabır daha 21 yaşındaydım hep eğitim hayatim olduğu için bi yol yordamda bilmezdim kimse yardimci olmadi. Eşimle evimizi kurduk. Tam 4 yil atandığı yerde kaldik. Atandiği yerin koşulları çok kötüydü katlandım sevdiğim için ailesinin beni istememesine de ses çıkartmadım. Borcumuz çoktu sırf eşime yardimci olmak için birseye ihtiyacım olsa bile söylemedim parası yok diye hatta altinlatimi da hepsini bozdurdum borcu ödesin diye. Bende 3 yıl ücretli öğretmenlik yaptim ve hergün 1 saat gidiş geliş yapıyordum okul ile ev arasinda ulaşim yoktu köydeydik okulda köyden uzakti. Eşim hiçbir zaman beni okula getirip götürmedi yol çok tenha olmasina rağmen aslinda orda bir şeyler yanliş dedim kendime seven nasil düşünmez eşim karda kişta tenha yollardan gidiyor diye. Calistiğim dönem saat 7 ile 2 arası okul vardi yürüyerek gidip geldiğim halde eve gelip yemek yapar yetmez gece yarisina kadar da ders çalışırdım. Anne ve kiz kardeşi her ay bizdeydiler farkli şehirde olmamiza rağmen. Ve çalisip yorulduğumu bildikleri halde bir kere bile yardimci olmadilar aksine beni beklerlerdi ben yemek yapayım diye. Kaynanam da eşimin yaninda bana iyi arkasindan kötü davranirdi ama eşime durumu izah ettim. Neyse hastalik olurdu ailesi yok maddi sikinti olurdu ailesi yok tasinirdik yardim isterdik gelmezlerdi ama keyif içinher ay bizdelerdi. Kaynana ve kayinpeder beni insanlarin içinde rencide etmişlikleri de çoktu.Yani ben onlardan yana çok çektim. Ama eşimi çok sevdiğim için hep katlandim. Taaaki eşimi de taniyana kadar. Evliliğimin 4. Yilinda trafik kazasi geçirdim ve bir bucuk yildir sol bacak bel kasik ağrım var gitmedigim yer doktur kalmadi ama bi çözüm bulamadim. Ister istemez bu durum ilişkimi de bozdu. Artik eşim beni eskisi kadar sevmiyor çok küçük seykerden kavga çıkıyor. Hatta artik fiziksel psikolojik şiddete maruz kaldim. Ailemden de uzaktayim ki ailem kapali bi toplumda bulunuyor kiz evlenince kizin ailesi birşey yapmıyor hatta kiza destek çikmazlar. Evimin işini eşimin ihtiyaçlarini elimden geldiğince karşilamaya çalışıyorum. Iş yapinca yorulunca ağridan uyuyamiyorum tedavide gördüm ama çözüm olmadi. Eşim bana işe yaramaz diyor iş bana hakarete kadar dayandi. Geçen gün kardesinin lise açık öğretim sinavi vardi bana yapacaksin dedi eşim . Bende ben kaç aydir hastayim bir kere bile beni aramayan işi düşunce seni arayip bana sunavlarini yaptirtiyor bunu kendime yapmam dedim. Sen nasil kardeşimin sinavini yapmazsin yapmak zorundasin deyince tartıştık. Ve eline geçen sıcak su torbasını duvara atti duvardan geldi kafama çarptı. Hastanelik oldum tam 1 hafta yataktan çıkamadım. Ve ne benden ozür diledi ne de başka birşey yapti. Suçlu olduğu halde hâlâ o trip atiyor neymiş benden soğumuş . Benle arası bozulunca hemen ailesine sarıyor. Onlar eşime bir sürü kötü şey yaptiklari halde onlar eşimin gözünde iyi kötü olan da bnm. Ben onun için anlatmadiğim daha bir sürü fedakarlık yaptim ama eşim nankörlük etti sevgime de emeklerimede . Şuan bu evde kendimi bi siğinti gibi hissediyorum. Sürekli bana sen ne işe yariyorsunki diyor çok bunaldim. Ailem destek çıkmıyor üstüne üstelik atanamadim hastayim. Kpssye cok çaliştim onun ailesi ozellikle annesi sinava 1 ay kala bana yerleşirdi eşim bir kere sesini çikartmadi. Ve şu an çok iyi anladim eşim dediğim insan tam vefasiz çıktı. Oña en cok ihtiyacim oldugunda beni hep hor gördü. Boşanmak ıstiyorum ama bu hasta atanmamiş kimsesiz halimle ne yapacam ama onunla evli kalmak gururuma dokunuyor . Lütfen bi akil verin
Okadar emek vermissin😔 bundan sonra kendine emek ver. Daha gencsin. Kendi kendine de haksizlik etme. Bosan hic dusunme. Aman hamile kalirsin. Allah yardimcin olsun🌸

Merhaba, herkesin aksine ben biraz daha sabırlı ve akıllıca davranmanı öneririm. Şöyle ki, ben de boşanma sürecindeyim üstelik 8 aylık bir evlilik geçirdim konumu okursan durumumu anlarsın. Ama şunu anladım hayatta kendinden değerli kimse yok. Çok zorlanacaksın burası net. Anladığım kadarıyla ailesi hır gürle bitirecek bu evliliği, sen boşanmak istediğin zaman anlaşmalı boşanmamalısın. Verdiğin emeklerin çalışıp ödediğin borçların, kurulu düzenin içine başkası mı girsin otursun? Her açıdan düşün. Eğer fiziksel bir şiddet varsa kesinlikkkle kayda al. Sana hakaret ettiği anları alabiliyorsan kayda al. Boşanmak istemene sebep olabilecek ne varsa kayda al ki sonradan onların iftiralarıyla yalanlarıyla uğraşma mahkemede. Ben yapmadım ceremesini çekiyorum... Biraz daha sabret ve eline alabildiğin kadar delil al ki sonrasında ayakta çok daha rahat durabilesin, şimdi saçma gelir belki ama eğer boşanmaya kalkarsan anlayacaksın

Merhaba. Ben son 1 yildir eşimden boşanmak istiyorum ama bir türlü çeşitli sebeplerden dolayi çekiniyorum. Ben 5 yıllık evliyim öğretmenim ama şimdilik çalişmiyorum çünkü bir takim sağlık sorunlarım var. Benle eşim evlilik hazirliklari ve sonrasindaki sorun ve sikintilarla kendi kendimize hallettik. Eşim düğün için borç yapti ailesi 1 lira bile katki sağlamadı yetmezmiş gibi bizim düğünümüze karıştılar. Kayinpeder gelinlik giymeme kina gecesi yapmama ve düğün alayina karşi çıktı. Eşime gelinlik giymeyecek kina yapilmayacak dedi eşim kabul etmeyince gerginlikler oldu. Hem destek çıktığı yoktu hemde olmayacak istekleri vardi. Ben üniversiteden o yil mezun oldum eşimde memurluğa yeni atanmıştı bizim arkadaş çevremiz vardi kabul edilecek bi talep değildi babasının istediği. Düğün günü düğün alayi kalabalik diye gene karşi çıktı eşime demişti sadece 2 araba almaya gidecek sende gitmeyecen. Eşim bunu kabul etmeyince en mutlu günümüzde eşimi dövmeye kalkişmiş kalabalik araya girdi. Eşim beni almaya geldi kayinpeder gelmedi üstelik evine gelin olarak geldiğim halde ne tebrik etti ne de bi hoşgeldin dedi. O gün eşimi zor ikna ettim nakliye tutacakti düğün gününde görev yerine gidelim dedi. Insanlik bizde kalsın dedik oturduk . Sonra 1 hafta icinde eşimle görev yerine gittik. Normalde yeni gelin dayali döşeli eve hazır girer. Ortada ne ev vardi ne eşya. Neyse dedim buna da sabır daha 21 yaşındaydım hep eğitim hayatim olduğu için bi yol yordamda bilmezdim kimse yardimci olmadi. Eşimle evimizi kurduk. Tam 4 yil atandığı yerde kaldik. Atandiği yerin koşulları çok kötüydü katlandım sevdiğim için ailesinin beni istememesine de ses çıkartmadım. Borcumuz çoktu sırf eşime yardimci olmak için birseye ihtiyacım olsa bile söylemedim parası yok diye hatta altinlatimi da hepsini bozdurdum borcu ödesin diye. Bende 3 yıl ücretli öğretmenlik yaptim ve hergün 1 saat gidiş geliş yapıyordum okul ile ev arasinda ulaşim yoktu köydeydik okulda köyden uzakti. Eşim hiçbir zaman beni okula getirip götürmedi yol çok tenha olmasina rağmen aslinda orda bir şeyler yanliş dedim kendime seven nasil düşünmez eşim karda kişta tenha yollardan gidiyor diye. Calistiğim dönem saat 7 ile 2 arası okul vardi yürüyerek gidip geldiğim halde eve gelip yemek yapar yetmez gece yarisina kadar da ders çalışırdım. Anne ve kiz kardeşi her ay bizdeydiler farkli şehirde olmamiza rağmen. Ve çalisip yorulduğumu bildikleri halde bir kere bile yardimci olmadilar aksine beni beklerlerdi ben yemek yapayım diye. Kaynanam da eşimin yaninda bana iyi arkasindan kötü davranirdi ama eşime durumu izah ettim. Neyse hastalik olurdu ailesi yok maddi sikinti olurdu ailesi yok tasinirdik yardim isterdik gelmezlerdi ama keyif içinher ay bizdelerdi. Kaynana ve kayinpeder beni insanlarin içinde rencide etmişlikleri de çoktu.Yani ben onlardan yana çok çektim. Ama eşimi çok sevdiğim için hep katlandim. Taaaki eşimi de taniyana kadar. Evliliğimin 4. Yilinda trafik kazasi geçirdim ve bir bucuk yildir sol bacak bel kasik ağrım var gitmedigim yer doktur kalmadi ama bi çözüm bulamadim. Ister istemez bu durum ilişkimi de bozdu. Artik eşim beni eskisi kadar sevmiyor çok küçük seykerden kavga çıkıyor. Hatta artik fiziksel psikolojik şiddete maruz kaldim. Ailemden de uzaktayim ki ailem kapali bi toplumda bulunuyor kiz evlenince kizin ailesi birşey yapmıyor hatta kiza destek çikmazlar. Evimin işini eşimin ihtiyaçlarini elimden geldiğince karşilamaya çalışıyorum. Iş yapinca yorulunca ağridan uyuyamiyorum tedavide gördüm ama çözüm olmadi. Eşim bana işe yaramaz diyor iş bana hakarete kadar dayandi. Geçen gün kardesinin lise açık öğretim sinavi vardi bana yapacaksin dedi eşim . Bende ben kaç aydir hastayim bir kere bile beni aramayan işi düşunce seni arayip bana sunavlarini yaptirtiyor bunu kendime yapmam dedim. Sen nasil kardeşimin sinavini yapmazsin yapmak zorundasin deyince tartıştık. Ve eline geçen sıcak su torbasını duvara atti duvardan geldi kafama çarptı. Hastanelik oldum tam 1 hafta yataktan çıkamadım. Ve ne benden ozür diledi ne de başka birşey yapti. Suçlu olduğu halde hâlâ o trip atiyor neymiş benden soğumuş . Benle arası bozulunca hemen ailesine sarıyor. Onlar eşime bir sürü kötü şey yaptiklari halde onlar eşimin gözünde iyi kötü olan da bnm. Ben onun için anlatmadiğim daha bir sürü fedakarlık yaptim ama eşim nankörlük etti sevgime de emeklerimede . Şuan bu evde kendimi bi siğinti gibi hissediyorum. Sürekli bana sen ne işe yariyorsunki diyor çok bunaldim. Ailem destek çıkmıyor üstüne üstelik atanamadim hastayim. Kpssye cok çaliştim onun ailesi ozellikle annesi sinava 1 ay kala bana yerleşirdi eşim bir kere sesini çikartmadi. Ve şu an çok iyi anladim eşim dediğim insan tam vefasiz çıktı. Oña en cok ihtiyacim oldugunda beni hep hor gördü. Boşanmak ıstiyorum ama bu hasta atanmamiş kimsesiz halimle ne yapacam ama onunla evli kalmak gururuma dokunuyor . Lütfen bi akil verin
Boşanmakta haklisin alalh yardım etsin çocuğun yoksa tek başına bir şekilde ayakta durabilirsin kadın sığınma evine gidip bir iş bulana kadar kalabilirsin mesleğine arabana kadar başka bir ose girebilirsin sigortasız

21 yaşında evlenerek en büyük hatayı yapmışsın. Balık da baştan kokmuş aslında ama toyluk bazen büyük hatalar yaptırıyor. Sen ne işe yararsın ki diyen vefasız adam.. Gün gelir işe yaramaz hale gelir. Allahtan korkmadan nasıl böyle konuşur anlamıyorum. Para getiren kadının tenhada ne olacağını düşünmeyendwn de çok beklentiye girmemek lazım. Hala çok gençsin ailenle konuş biran önce.

Bosanmis biri olarak akıl veriyim. Bu adamla yurumez. Ama boylesi bir tiple de anlasmali bosansan birsey vermeden emeklerini alamadan ancak o sartlarda bosanmayi kabul eder. Esyalar kurdugun tum duzen takilarini alamadan onda kalsin ister. Herkes ailene git demis de dava dilekcesini vermeden evden gitme. Cunku anladigim kadariyla siddet uyguladigi halde darp raporun yok degil mi? Sahitin var mi? Eger elinde darp raporun olsaydi siddet yuzunden dayanamadim gittim derdin. Oysa simdi kanitin olmadigi icin gidersen esin evi terk etti der. Evi terk etmek de kusurdur. Kusurlu taraf sen olunca tazminat isteyemezsin
Bence once gizlice esinin haberi olmadan bir avukat ile gorus. Herseyi ogren danis. Bosanma dilekcesi verdikten sonra evden gidebilirsin. Bu arada dugun CD si ya da uzerinde takilarin takili oldugu bir fotograf varsa onu delil sunarak taki davasi acarak takilarini alabilirsin. Dugun borclarini odemek icin takilarimi aldi dersin. Tum haklarini iste. Sana siddet uyguladigi icin tazminat da iste. Hatta yuklu iste. Gerci sen ne istersen hakim senin istedigin miktarin aynisini vermiyor ama yine de tazminattan vazgecme. Hakaret siddet tazminata girer. Umarim sahitin vardir. Avukatla konus bosanana kadar kanit topla. Nafaka da iste. Adamin arabasi mali birseyi varsa evlendikten sonra aldigi, onda senin de hakkin var bu arada. Adam hastalikta bile destek olmamis sana nasil bir adam bu. Gecmis olsun.

Çok üzüldüm geçmiş olsun öncelikle kendine güvenin olsun ogretmenmissin tek kuru ekmek ye sözleşmeli çalış atanana kadar genelde onun eline bakma kötü gününde yanında olmayacaksa niye kocan oldu hemen kurtul ondan

Aslında bu konuyla evlilikte ailenin önemini bir kez daha anlamış oluyoruz. Kim ne derse desin; tarafların aileleri şiddetle o evliliğe karşı çıkıyor ve düğün zamanı bile huzursuzluk çıkarıyor, düğünü rezil ediyorsa o evlilikten maalesef çok fazla bir şey beklenmiyor. Ailelerin onayı, en azından onaylamasa da karşı çıkmaması çok çok önemli. Ne yazık ki evliliği çok etkiliyor bu durum. Ama gerçekten de bu saatten sonra dik durup kendini ezdirmemeni tavsiye ederim. Okumussun, her türlü yaşamını idame ettirebilirsin. Kendine güven ve korkma. Yalnız değilsin. Bu şekilde talihsizlikler yaşayıp, savaşıp sonunda bu savaştan galip çıkan bir sürü tanıdığım insan var. Umarım her şey gönlüne göre olur🙏

Durumuna çok üzüldüm. Eşin gerçekten karaktersiz birisi.senden soğumuş ben sana söyleyeyim. Bence ailenin yanına dön ve çok çalış atan hayatına bak.daha çok gençsin buda sana hayat tecrübesi olsun hiç kimseyi kendinden çok sevmeyeceksin. Sen git eşin bak nasıl seviniyor. P.s.l.k

anlayacaģim eşinizin bir yerde kururu incinmiş .bunu ona etrafdan da yalan dolan imalarla hiss etdire bilirler .
neden bir gun kisa ve net, kavga siz , once zamanlari detayila one sermeyerek, samimibir şekilde konuşmuyorsun? içindekileri daha şeffaf halde soyle bir birimize yardimci olalim . boşansakda, bu medeni insanlar gibi olsun de.

anlayacaģim eşinizin bir yerde kururu incinmiş .bunu ona etrafdan da yalan dolan imalarla hiss etdire bilirler .
neden bir gun kisa ve net, kavga siz , once zamanlari detayila one sermeyerek, samimibir şekilde konuşmuyorsun? içindekileri daha şeffaf halde soyle bir birimize yardimci olalim . boşansakda, bu medeni insanlar gibi olsun de.

Sıcak su torbasından sonrasını okumaya gönlüm el vermedi.
Umarım bu mikrop adamdan kurtulmussundur.

Benim eşimin maaşı 4 bin lira ...ve ben ona ne istersem söylerim bir şekilde parasını biriktirir alır...sıraya ekler ne istersem kesin alıyor çok pahalı bir istekte bulundum onu dahi almaya çalışıyor ... Şu en lüks telefonlardan ama araba parası ben yok aşkım şakasına dedim bende çalışirsam alırım dedim misal ama onun için bile çabalıyor...senin eşin öğretmen maaşı daha yüksek köy yerinde fazla masrafinizda olmaz neden bir şey istemedin eşinden fedakarlıktan anlamadığını surdan anlayabilirdin seni 3 kuruş için o kadar yol yurumene razı olacak adam , adam değildir ..kesinlikle o paraları ailesine veriyordur ..ben kpss çalışıyorum 3 aydır eşim tam destekçi onun ailesi ben ders çalışayım diye son 1 ay evime dahi gelmediler..sen çok sevmişsin ama eşin tam bir karaktersiz pislik ...ama üzülme ...iyi olacaksın ..bu sana tecrübe oldu ...hakedene değer verilir bu hayatta öğrenmiş oldun...kadın sığınma evine gidip bundan nafaka al yaptiklarini anlat ..araştır avukat talep ediyorsun ücretsiz... Bu arada evde para vs bulursan al ..altınlarını zorla aldığını anlat ..bu insanımsı senden para saklıyor yada ailesine yediriyor ..benim eşim bu kadar az maaşla bana bunları yapıyorsa seninki kesinlikle senden para kaçırıyor ...kadın sığınma evinde kpss çalışırsın ..

Sana anlatmanın sebebi bazen insan yaşarken farkında olmuyor ..normali benim eşimin yaptıkları inşallah boşanır güzel bir adamla senin sevgini hakedecek adamla evlenirsin ..

Esin memur olduğu için şöyle yapabilirsin sana sıcak su torbası atmış ya git rapor al ..eger hakaret ediyorsa ses kaydı yap...sonra kadın sığınma evine gidince eşine telefon aç şunu şöyle eğer her yıl Üfe Tüfe artacak şekilde bana 2 bin 500 lira nafaka vermeyi kabul etmezsen elimdeki delilleri sunarım ve memurluktan uzaklaştırılır sin bunu avukatimla görüş artık de ...öyle bir tutuşur ki bir yerleri kabul eder hemen kurtulursun ben buna benzer bir şey yaptım ilk yaratiktan ayrilirken

X