Bosanmak uzereyim esimi seviyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Konu siz mısınız, yoksa sizin dışınızda herkes mi? Herkes hakkında bir fikriniz,yorumunuz var ama kendiniz evlenirken sadece maddiyatı baz almışsınız. Konudan sadece bunu anlayabildim:)
Cunku biz o kadar sıkıntılar cektik yanimizda olmadilar kendilerini dusunduler ama kendilerine gelince herseyi bekliyolar

Zor okudum ama neyse. Eşine beş parasız olduğunu bile bile kaçmışsın. Ailesi de şansına böyle çıkmış. Sürekli insanlardan bi beklenti içindesin şunu yapmadılar bunu yapmadılar. Yapmak zorunda değiller. Sen oğullarıyla evlendin, onlarla değil. Sürekli bık bık adama ailesine laf sayamazsın. Napsın eşin maddi destek olmuyorlar diye ailesini mi silsin. Sen seni istemediğin biriyle nişanlayan, bütün bunları yaşamana sebep olan aileni sildin mi? Ya eşinle mutlu olup ailesiyle mesafeli bi ilişki sürdür ya da ayrıl. Ama sürekli şikayet edip durma. Girin işe ikinizde çalışıp kimseye muhtaç olmayın, bu sizin sorumluluğunuz.
Dogru ama bn onlara elimi veesem kolumu kurtaramiyorum esim her aksam ya orda ya burdalar misafirlerini bike esim bnm basima getiyo

Sahsen sizin önce bir kendinize hayat kurmaniz gerektigini düsünüyorum. Siz bu evlilikte yoksunuz farkindamisiniz? Bir birey olarak hic var olmamissiniz. Aile baskisindan böyle hödük bir aileye düsmüssünüz. Bence siz ne yapin edin önce bir kendi ayaginizin üzerinde durmaya baslayin. Esinizin neyini seviyorsunuz orasi da cok büyük bir muamma benim icin, ama ondan da pek ümit yok. O sadece ailesine yaranmak pesinde cünkü anneden babadan sevgi ve ilgi görmemis ve kendince onu hala kazanmaya calisiyor. Arada siu yine yok oluyorsunuz. Bir erkek buna deger mi? Hayir
Aynen oyle onlarin memletine tasinmadan once boyle degildi suan icinden aile canavari cikti resmen o unuttu yasatilanlari bn unutmadim o zoe günlerimi

Tamamını okuyamadım gözüm kanadı resmen. Kelimeler harfler birbirine girdi okurken
Noktalama işareti, paragraf falan bilmez misiniz? Düzenleyerek yeniden yazın lütfen bu şekilde hiçbişey anlaşılmıyor
gerçekten bakın bu zamana kadar hiç bu konuda eleştiri yapmadım kimseye ama nolur biraz boşluk,paragraf falan koyun gerçekten gözlerim birbirine girdi okuyamadım,okuduğum yerleri de anlayamadım :KK43:

konunuzu okuyup fikir belirtmeyi çok isterim ama nolur düzenleme yapın öncesine,asla okuyamıyorum :KK43:

Evet bunu yaptım.
Hepsini okudum.
Hiçbirşey anlamadım.
Ben anladığım kadarını anlatayım 😁

İşsiz güçsüz adama kaçan 21 yaşında bir kız, her şeyi kayınvalide ve kayınbabadan bekliyor. Beklemekle kalmıyor açık açık kayınbabaya söylüyor "Bana yüzük al, bana altın al" diye. Adamın aldığını da gramı hafif diye küçük görüyor.

Aralar kayınvalide dedikodusu, biraz daha dedikodu, ailem her şeyi yaptı, gene kayınvalide dedikodusu...

Kayınbabadan kazak istiyor, adam "ben almak zorunda değilim" diyor. Gene kayınvalide dedikodusu.

Sürekli kayın aileden para ve maddiyat beklentisi. Başka bir şey yok.

Okunmuyor bile. Harfleri, noktalama işaretlerini de mı kaynananız alır diye beklediniz?Hadi noktalama yapmayın tamam da harfleri eksik yazmak neden yani bilmemekle alakası yok bunun.

İşsiz güçsüz adama kaçan 21 yaşında bir kız, her şeyi kayınvalide ve kayınbabadan bekliyor. Beklemekle kalmıyor açık açık kayınbabaya söylüyor "Bana yüzük al, bana altın al" diye. Adamın aldığını da gramı hafif diye küçük görüyor.

Aralar kayınvalide dedikodusu, biraz daha dedikodu, ailem her şeyi yaptı, gene kayınvalide dedikodusu...

Kayınbabadan kazak istiyor, adam "ben almak zorunda değilim" diyor. Gene kayınvalide dedikodusu.

Aslinda bnm onlarin hic birseye ne ihtiya cim uok ailem herseyimi aldi cok sukur bn eger ailem arkamda olmasaydi ortada kalicaktik hic birseyimiz olmicakti kayinvaldem evlendigim hafta kendi eskilerini getirdi bana

Neden buna katlanıyorsunuz? Hayatınızın hiç mi kıymeti yok? Ne demek çok seviyorum? 10 yıl sonra sinir hastası olduğunuzda, o adam sizi kapı önüne koyunca ama ben onu seviyordum mu diyeceksiniz?

Sağlığınız yerinde iken kurtarın kendinizi. Seviyorsanız da bir süre sonra unutursunuz. Neler unutulmuyor. En fazla 1 sene acı çekip, hayatınızın geri kalanını kurtaracaksınız. Huzurlu ve sağlıklı bir hayat, sevgiden çok çok daha fazla tercih sebebidir.

Ben demedim bana yuzuk al atin al diye dugunum olucakti kendi aldi onu sadece o dedigim bnm evimde bi goz odada bn onlari 3 baktim gelip gittler her aksam

Yahu gözüm kanadı, migrenim tetiklenmese bari. Kaçıp giderken neye uğrayacağın hakkında en ufak fikrin yok muydu? Kök aileler size bakmak zorunda değil, bi zahmet ikiniz de girin işe, çalışın.

Aslinda bnm onlarin hic birseye ne ihtiya cim uok ailem herseyimi aldi cok sukur bn eger ailem arkamda olmasaydi ortada kalicaktik hic birseyimiz olmicakti kayinvaldem evlendigim hafta kendi eskilerini getirdi bana
Anlamadığınız durum ne biliyor musunız? Kayın aile hiçbir şey yapmak zorunda değil. Hatta eskilerini bile vermek zorunda değil. Kendinizi evlenecek kadar yetişkin görüyorsunuz ama çocuk gibi her şeyi aileler yapsın istiyorsunuz. Bir de evlenirken hiçbir aileye danışmamışsınız. Resmen emrivakiyle evlenip sonra da size baksınlar istiyorsunuz. Kusura bakmayın ama evlenecek kadar olgunsanız evinizi geçindirecek kadar da olgun olmanız gerekiyor. Ben şahsen evli barklı bir kadın olarak kayınpederime bana kazak al demeye utanırım. Elim kolum tutuyor, çalışıp kendim alırım.

Ailenle konuş destek olsunlar geri dönün onlar araya girsinler ya da boşan yapamayacaksın sanki
Ablanla da konuşma bi daha

Hiçbir şey anlamadım size ne yaptı bu insanlar? Kaçmışsınız hala yüzük bilezik derdine düşmüşsünüz. Yani kaçıyorsanız karşınızdaki insanın hazır olmadığı bir zamanda evleniyorsanız alınan alınamayan her şeye razı olacaksınız. Planlı bir evlilik değil bu ki öyle olsa bile ben isteyemem dayatamam insanlara. Hemen nasıl kendinizde o samimiyeti buldunuz da evine yeni gittiğiniz insanlardan altın isteyebildiniz? Yoksa yoktur takmamışlar sorun nedir? Daha sonra kayınpederinizin eşine aldığı takılar sizi alakadar etmez. Talebiniz varsa eşinizden isteyin. Eşinize pantolon almıyormuş siyah ruju varmış? Eşiniz 8 yaşında değilse bundaki sorun ne? Evleniyor madem kendi pantolonunu kendisi alabilecek kapasiteye sahiptir herhalde.

Onların kendi aile hayatları onları ilgilendirir. Eşiniz birden çok yerde de sizi korumuş cevap vermiş. Ne yapsın ailesini hayatından mı silsin sizin için? Yemin ederim kendisi sorun yaşıyor diye benim ailemle gizli gizli görüşmeme sebep olacak kişiyi ben de şutlarım. Aynı şekilde ailem de ya kocan ya biz dese kocamı seçerim. Kimsenin dayatmasıyla kimseden vazgeçmem. Adam sizin yüzünüzden gizli görüşmek zorunda kalmış bir de suçlu çıkartmışsınız adamı.

He sen de sana ters geliyorlarsa ya görüşmezsin ya da eşininin görüşmesine tahammül bile edemiyorsan yolları ayırırsın. Bu kadar problemde sevgi mevgi olmaz zaten.

Anlamadığınız durum ne biliyor musunız? Kayın aile hiçbir şey yapmak zorunda değil. Hatta eskilerini bile vermek zorunda değil. Kendinizi evlenecek kadar yetişkin görüyorsunuz ama çocuk gibi her şeyi aileler yapsın istiyorsunuz. Bir de evlenirken hiçbir aileye danışmamışsınız. Resmen emrivakiyle evlenip sonra da size baksınlar istiyorsunuz. Kusura bakmayın ama evlenecek kadar olgunsanız evinizi geçindirecek kadar da olgun olmanız gerekiyor. Ben şahsen evli barklı bir kadın olarak kayınpederime bana kazak al demeye utanırım. Elim kolum tutuyor, çalışıp kendim alırım.
Kazak al derken kayinvaldem kiyafet satiyolardi bana denettiyolardi nasil modelilleri diye kiyafetler evdeydi bi gorgu vardir sonucta bi hirkada gelinine al ne olmus dedim evde olaln bisey ama yapmiyolar ve bnm ekmegimi yiyip suyumu icip bni kullamiyolar surekli

bana bi yuzuk istedim babasi alicagini soyledi, sonra almam bn dedi esim annesinin kapisini kirdi noldu dedi k v dedim bn yuzuk istedim baba dedi daha bnm parmagimda yuzuk yok sen ne yuzugu istiyosun ..

Ben demedim bana yuzuk al atin al diye dugunum olucakti kendi aldi onu sadece o dedigim bnm evimde bi goz odada bn onlari 3 baktim gelip gittler her aksam
Bu iki cümle de size ait.

Kazak al derken kayinvaldem kiyafet satiyolardi bana denettiyolardi nasil modelilleri diye kiyafetler evdeydi bi gorgu vardir sonucta bi hirkada gelinine al ne olmus dedim evde olaln bisey ama yapmiyolar ve bnm ekmegimi yiyip suyumu icip bni kullamiyolar surekli
Bence siz parası olan mühendisle evlenseydiniz daha mutlu olurdunuz. Tüm derdiniz alınan alınmayan şeyler.

Sorun sizin karı-koca geçinecek gelire sahip olmamanız.
aileler niye size bir şey yapsın diye bekliyorsunuz ki?
hayatında belki bir iki lere gördüğünüz, henüz askerden yeni gelmiş, cebindeki parayı da arkadaşından borç almış, elin adamına kaçmayı biliyorsunuz ama iş çalışmaya kazanmaya gelince neredesiniz?

bu kadar hakaretler havada uçuyor, rezillik diz boyu, hala da seviyorum diyorsunuz.
Sevmek evli kalmaya yetmiyor, yetmez.
Eşiniz de siz de kendi ayaklarının üzerinde duramayan ‘cocuk’larsınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X