Boşanmakta kararlı olmak için

Daha yeni bir sene oldu. Dava açtım duruşma günü verildi sanırım artık anlaşmalı boşanacaz. Ama kararlı olamıyorum sanki yanlış mı karar verdim diye gel git yaşıyorum. Çünkü sadece 4 ay evli kaldık. Bir yandan şans versek mi evliliğe devam etsek olur mu olmaz mı çok kararsız kaldım. Biz kaçarak evlendik ve en büyük hatayı orda yaptım. Hemen nikah kıydık ve ilk iki ay iyi geçti eşim iyi davrandı üstüme titredi. Ama ailesi zamanla beni ezmeye başladı. Abisi yengesi aileme küfürler etti bana kimsesiz garip demeye başladılar. Eşime dediğim zaman önemli değil boşver bunları dedi. Abisi dövmeye kalktı bende kızdım aileme küfür etti abisi edemezsin kimsin sen böyle konuşuyorsun dedim abisi dedi ki kardeşimden boşatacam görürsün birde o gün annesinin evinde idim kovdu beni bende gittim evime eşime de dedim anlattım dedim gidecem ailemin evine yeter olaylar büyüdü derken neyse sakinleştim devam ettik eşimle normal gibi hayatımıza anlatsam daha çok şey yaşadım kısa zamanda ama bilmiyorum bunlar oldu her evlilikte olur mu yinede yeni evliyiz denesek ilerde güzel olur mu çok kararsızım ailem boşan diyor ama kafam çok karışık birşey söyleyin fikir verin lütfen. Şunları da söyleyim ilk evlendik iki ay boyunca annesinin evine sabah 8 de gittim akşam sekize kadar annesinin yengesinin işini gücünü yaptım oturmadım akşama kadar eşim gelirdi yemeğini yer öyle evimize giderdik. Annesi ile evimiz arasında da yarım saatlik mesafe var. Hergün gittim geldim ne deseler yaptım ama yinede eltim fesatlık edip eşimi doldurdu hiç iş yapmıyor birşey de şuna diye kaynanama dedim yapmadım mi söyler misin lütfen dedi yapıyor ne dersem eltim o zaman düşman oldu sen gelinini savunma boşa diye çok çektim ama bilmiyorum her evlilikte bunlar normal mi ama yaşadıklarım aslında ağır idi sizce düzelir mi bir şans versem mi bilmiyorum
Gidince aynı şeyleri ömür boyu yaşayıp mutlu olabileceğini düşünüyormusun. Düşünüyorsan boşanma.

Gidince aynı şeyleri ömür boyu yaşayıp mutlu olabileceğini düşünüyormusun. Düşünüyorsan boşanma.
Bazen acaba düzelir herşey mutlu olur muyuz çok yeniyiz evliliği bile çok az yaşadık diyorum ama 4 ayda bunları yaşattılar daha da aynı şeyleri yaşarsam psikolojik olarak biterim diye de boşanmakta kararlı oluyorum inşallah 20 Ekim'de tek celsede biter bu gel gitten kurtulurum

Bazen acaba düzelir herşey mutlu olur muyuz çok yeniyiz evliliği bile çok az yaşadık diyorum ama 4 ayda bunları yaşattılar daha da aynı şeyleri yaşarsam psikolojik olarak biterim diye de boşanmakta kararlı oluyorum inşallah 20 Ekim'de tek celsede biter bu gel gitten kurtulurum
Hakkında hayırlısı olsun ailenin dediğini yapmanı öneririm bundan sonra

Hakkında hayırlısı olsun ailenin dediğini yapmanı öneririm bundan sonra
İnşallah doğru karar bitirmek gibi duruyor bundan sonrası için güzel bir hayat diliyorum herkes ailem çevremde bitir en doğrusu hayırlısı diyor

Evliliğin temel taşları yok.Siz seviyorsunuz ama o sevmiyor,saygısi yok, manevi desteği yok vs.Vermis sizi ailesinin ayağının altına yarın bundan daha iyi olmayacak daha kötü olacak.Sizi geri kazanmaya bile çalışmıyor.

Evliliğin temel taşları yok.Siz seviyorsunuz ama o sevmiyor,saygısi yok, manevi desteği yok vs.Vermis sizi ailesinin ayağının altına yarın bundan daha iyi olmayacak daha kötü olacak.Sizi geri kazanmaya bile çalışmıyor.
Gururu hep ön planda çünkü ve geri kazansa bile tereddüt ettiğim konu ailesinin sözünden çıkmıyor hep onları üstün tutuyor. Ve ben çok yıprandım ilerde de daha çok yıpranmak istemiyorum çünkü çok yoruldum. Biraz arkamda dursa biraz destek olsaydı ezdirmeseydi bu raddeye gelmez idik. Ama burda içimi döküp yorumları gördükçe kendime geldim. Artık kararım kesin çünkü annem babam beni bu günlere başkaları ezsin, hor görsün diye getirmedi. Bende bir anne baba çocuğuyum hak etmedim bunları ve hak etmiyorum kötü muameleleri çünkü tek suçum aşırı iyi niyetli olmaktı ve fazlaca safça davranmak. Derdimi sanırım aldım artık. 20 Ekim'de inşallah bu iş bitecekti ve derin nefes alacağım inşallah bundan sonra hayatım yoluna girer bundan sonra inşallah mutlu olabilirim en azından huzurlu bir hayat istiyorum. Çok yıprandım.

Gururu hep ön planda çünkü ve geri kazansa bile tereddüt ettiğim konu ailesinin sözünden çıkmıyor hep onları üstün tutuyor. Ve ben çok yıprandım ilerde de daha çok yıpranmak istemiyorum çünkü çok yoruldum. Biraz arkamda dursa biraz destek olsaydı ezdirmeseydi bu raddeye gelmez idik. Ama burda içimi döküp yorumları gördükçe kendime geldim. Artık kararım kesin çünkü annem babam beni bu günlere başkaları ezsin, hor görsün diye getirmedi. Bende bir anne baba çocuğuyum hak etmedim bunları ve hak etmiyorum kötü muameleleri çünkü tek suçum aşırı iyi niyetli olmaktı ve fazlaca safça davranmak. Derdimi sanırım aldım artık. 20 Ekim'de inşallah bu iş bitecekti ve derin nefes alacağım inşallah bundan sonra hayatım yoluna girer bundan sonra inşallah mutlu olabilirim en azından huzurlu bir hayat istiyorum. Çok yıprandım.
Tabiki haklısınız.
Bu arada evleneli 4 ay oldu demişsiniz bir yıl dolmadan nasıl bosaniyorsunuz ki..bir yerde de Haziran demiştiniz

Tabiki haklısınız.
Bu arada evleneli 4 ay oldu demişsiniz bir yıl dolmadan nasıl bosaniyorsunuz ki..bir yerde de Haziran demiştiniz
Bu Ağustos'ta bir yıl doldu ve anlaşmalı boşanma protokolünü mahkemeye verdim. Haziran ayında dava açmıştım ben ama Haziran'da bir yıl dolmadığı için çekişmeli oldu dava. Ağustos sonunda ise anlaşmalıya çevirdim tabiki karşı taraf caymaz ise anlaşmalı boşanma olacak şuan. Evleneli 4 ay değil şuan 1 yıl oldu 4 ay birlikte yaşadık aynı evde yaşadık. Ben 8 ay ailemin yanında kaldım ve kalmaya devam ediyorum.

X