Böyle ana-baba olur mu?

MaysaveBulut

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2020
376
448
Merhaba arkadaşlar,

O Kadar çok sinirli ve üzgünüm ki.
Ben mi yanlışım, abartıyor muyum ne demeli ne düşünmeli
Annem-babam dan nefret ediyorum 30 küsur yaşındayım. Ve bu his berbat
Çocukluğum ev işi yapmakla, kendime ve kardeşime bakmakla geçti bana ne pişirdin diye sorulurdu hep iş den döndüklerinde okulun nasıldi deyil!
Annem evden uzaklaşmak için çalıştığını söyleyen biriydi
Ve çok fazla.dayak yedim sopayla maşayla kemerle her yanim mor gezerdim.bi sebebi.yok sonra bi sure çalıştım tüm parami aldilar akabinde
Bu çilemin içinde okudum. Cok iyi bi.bolum deyil.ama.idare eder
is buldum.evlendim her seyimi.kendim yaptim aldım annem.iste tencere tabak.dantel öyle şeyler yapti.sadece
12.yıllık evliyim tek bir Işime.derdime.care olmadilar maddi.manevi
Fakat erkek kardeşime 18.e.girince altina araba aldilar ehliyet aldılar kizlarla gezdi.kazalar yapti.odediler sonra 100.bin harcayip evlendirdiler esya taki vs ev aldılar, araba aldi yardim ettiler nakit. Karisini kardesimi.torpille işe soktular millete yalvar yakar
Bana ne maddi ne manevi hic bir sey yapılmadı ne simdi ne çocukken

Ben boşanacağım diye gittiğim de oralı bile olmadilar gelirsen çalışırsın bilmem ne dediler yeni ev aldılar ben geleyim.ayrilip orda oturayim cikar esyalarini anne dedim cikaramam dedi sana.para vermedik.diye.kötü olduk dimi utanmaz falan bir sürü şey saydı
Bana bi tarafını sık da çalış kendi başının çaresine bak diyor ki zaten 15 yıldır böyle. 9 yılını çalıştım
Neden bana ev yok para yok araba yok imkan.yok?
Çünkü ben bir kız çocuğuyum alan adam baksın ya da kendi naparsa yapsın
Bi.kere.babam.bizim gelinde söyle araba sürdü felan demis.kocama kocamda diyor sen kendi kızına ogretmemissin sanane elin.kizinin.surdugunden hava atıyon sen kizina bak.once adamdan.da sürekli laf duyuyorum.😐
Bana s..ktir çekiliyor da neden oğluna tüm imkanlar sunuluyor ben 2 yildir görüşmüyorum sürekli arayıp taciz ediyorlar bugun yine kavga ettik banada imkanlar sunun dedim paralari.yokmus😂kafa hâlâ aynı millet kocadan kaçıp anasına babasina sığınır ben babamdan yumruk yiyip kocama döndüm
Ben bunlarla hayat boyu görüşmek istemiyorum günah mi yanlış mi böyle ana baba olur.mu?
Böyle evlât ayırılır mı?
Kahrımdan öleceğim anan baban boyleyse.kim.ne yapmaz

Umarım en kısa zamanda dimdik kimseye yaslanmadan bir iş imkanına sahip olup ne baba ne koca evi umursamadan mutlu bir hayat kurarsınız.
Bazı kök aileler böyle, kimi kız erkek diye kimi evlatların genelinde ayrıma gidiyor. Ayrılan çocuk kötüye çatmışsa vay haline. Sizin hikayenizde böyle olmuş. En kısa zamanda kolaylıkla huzurlu mutlu bir hayat kurmanızı diliyorum.

Sığ görüşlü bir aile daha….Böyle ailelerde erkek çocuk baş tacıdır bu hep böyledir.O yüzden daha da ailenizden bir şey beklemeyin.Dua edin Allah’a sığının.Eşinizle neden boşanacaksınız bilemem ama nolursa olsun bir işiniz varsa birikim yapmaya çalışın.İnşAllah evliliğinizde yoluna girer de eşiniz de size destek olur

çok üzüldüm. Bi de sana para vermedik diye kötü olduk di mi falan diye üste çıkmışlar bunlar nasıl yuzsuzler. Yerinizde olsam ve hastalığa dusseler, böyle aileye şifa niyetine bir tüp kan bile vermem. Gorusmuyomussunuz zaten, gorusurseniz de her seferinde sökün lafı huzurlari bozulsun, bi de içinizde kalmasın bari. Bir de iş bulun, çalışın, para biriktirin.

Anne, baba kimseye yardım etmemeli sanırım yoksa isteklerin sonu bitmiyor. Siz haklısınız ayrım yapmışlar ve kötü bir çocukluk geçirmişsiniz ama koca koca insanların hala ana,baba yardım et, evi boşalt ben geceyim, araba alıyorum yardım et vs vs demesini doğru bulmuyorum. Aile yapısında aslinda ebeveynlere ayrı çocuklara ayrı üzülüyorum. Aslında daha çok ebeveynlere

Erkek kız ayrımı yapan ailelerden nefret ediyorum. Sizinki ayrımı geçmiş bir evlatları oğulları var. Size verseler elin oğlu yer gözüyle bakılıyor. Ama kendi kızına yedirmeyip elin kızına yedirmeleri batmaz düşünceleri bu :olamaz: Sizde yarın bir gün oğulları yüzlerine bakmayınca anne babalık yaptığın tek evladınızdan isteyin dersiniz. Zira sadece maddiyat söz konusu yok ortada bildiğiniz sevgi saygı her şey tek oğullarına paşalarına var.

gelir şimdi ana baba kutsaldırcılar. ben yerinde olsam hiçbir şekilde yüzlerine bakmam, kendim çalışırım paramı biriktirmeye de gayret ederim. yaşlandıklarında da bir bardak su isteseler vermem, "çok değerli oğlunuz baksın o zaman" der çekilirim.
Aynen bende böyle düşünüyorum teekkur ederim

çok üzüldüm. Bi de sana para vermedik diye kötü olduk di mi falan diye üste çıkmışlar bunlar nasıl yuzsuzler. Yerinizde olsam ve hastalığa dusseler, böyle aileye şifa niyetine bir tüp kan bile vermem. Gorusmuyomussunuz zaten, gorusurseniz de her seferinde sökün lafı huzurlari bozulsun, bi de içinizde kalmasın bari. Bir de iş bulun, çalışın, para biriktirin.
En çok sinirlendigimde zeytinyaği gibi üste çıkmaları zaten hâlâ yaptıklarının normal olduğunu benim kardeşimi kıskandığımi paraci olduğumu söylüyorlar😬
Teşekkürler katkınız için

Umarım en kısa zamanda dimdik kimseye yaslanmadan bir iş imkanına sahip olup ne baba ne koca evi umursamadan mutlu bir hayat kurarsınız.
Bazı kök aileler böyle, kimi kız erkek diye kimi evlatların genelinde ayrıma gidiyor. Ayrılan çocuk kötüye çatmışsa vay haline. Sizin hikayenizde böyle olmuş. En kısa zamanda kolaylıkla huzurlu mutlu bir hayat kurmanızı diliyorum.
Çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için 💕

En çok sinirlendigimde zeytinyaği gibi üste çıkmaları zaten hâlâ yaptıklarının normal olduğunu benim kardeşimi kıskandığımi paraci olduğumu söylüyorlar😬
Teşekkürler katkınız için
Çünkü normalde sizin onların telini bile acmamaniz yüzüne bile bakmamaniz gerekiyor, kemerle dövmek falan nedir yani. Ama siz bir şekilde iletişimi devam ettirip aradaki farkı ortaya koyup üstüne bir şeyler istiyorsunuz. Onlar da derdinizin para olduğunu sanıyor. Olay orayı geçmiş bırakın ne yapıyorlarsa yapsınlar tüm bağları kopartin

Yahu gerçekten bu kız erkek evlat ayrımı neden yapılır anlamam. Babam yıllardır anlatır en küçük kız kardeşim (üç kız kardeşiz) doğumu cuma namazına denk gelmiş. Hoca aynen şöyle demiş: Bugün hastaneye gittim. Bir tanesinin yanında gelini yoktu. Yanında kızları vardı demiş.Babam sanki bana demiş gibiydi der.

Ailenin dar kafaliligindan nefret ettim. Agzinla kus tutsan bakis acilari degismez. Ama ilerde Allah korusun baslarina bi hastalik gelse kiz cocuk bakacak derler.
Halbu ki doğu ya 'da güneydoğulu değiliz orada daha baskin diye söylüyorum yanlis anlasilmasin batı dayiz ama bölge farketmiyor işte zihniyet meselesi iş yapmak hasta bakmak çile kız çocuğunun görevi zaten sefasini sürmek kaymak yemek erkek.çocuğu ülke de kadina daha en temelde ailde deger verilmiyor ki 🙄😢

Çünkü normalde sizin onların telini bile acmamaniz yüzüne bile bakmamaniz gerekiyor, kemerle dövmek falan nedir yani. Ama siz bir şekilde iletişimi devam ettirip aradaki farkı ortaya koyup üstüne bir şeyler istiyorsunuz. Onlar da derdinizin para olduğunu sanıyor. Olay orayı geçmiş bırakın ne yapıyorlarsa yapsınlar tüm bağları kopartin
Yok ben iletişimi devam ettiremiyorum her yerden engelledim kardeşime arattırip illa fenalik gecircez açsın falan duygu sömürüsü yapiyorlar konuşuncada dayanamiyorum kavga çıkıyor
Şey istiyorlar her şeyi kapatayim görmezden geleyim unutayım goy goy yapalim bu yani

Yok ben iletişimi devam ettiremiyorum her yerden engelledim kardeşime arattırip illa fenalik gecircez açsın falan duygu sömürüsü yapiyorlar konuşuncada dayanamiyorum kavga çıkıyor
Şey istiyorlar her şeyi kapatayim görmezden geleyim unutayım goy goy yapalim bu yani
Ee kardeşinizi de açmayın o da farkında her şeyin, değil mi?

X