Bu kadar haksızlık çok değil mi?...

ayy ne muhteşem bi tespit tam da buna ihtiyacı vardı konu sahibiin bravo size

Tam olarak böyle düşünüyorum ben de.. Nasıl bi ezik ruhsa artık ..

Kimse salt iyi ya da kötü değildir diye düşünürüm hep. Ve evet az olsa da iyi özellikleri de var ama kötüler onları silip süpürüyor. Teraziye koysam daha çok psikolojik şiddetini görüyorum. Baskıcı kıskanç her şeyi eleştiren halleri...
Tanıdıklar akrabalara gelirsek umrumda değil. Sonuçta kafamı yastığa koyup ağladığımda ben bir başıma kalıyorum. İsteyen istediğini düşünsün sonuçta bu hayat benim. Bazı şeyler var hani kaldırılmaz, aldatma gibi. Eşimin de namusum hakkında ileri geri ağzına her şeyi almasını kaldıramıyorum. Ne insanlar var karışı aldattığı halde kimse kötü bilmesin diye çabalıyor. Benimki babama söylemekle tehdit ediyor. Aslında kaybetmekten nasıö korktuğunu buradan da görebiliyorum. Oysa o kadar çok söyledim ona anlattım, korkma beni üzmesinin sürece kaybetmezsin dedim.

Aslında dediğiniz gibi sinyaller verdi elbette ama bu kadar değildi. O zamanlar özürler dileyip hep yolumdan çevirdi beni. Bir daha olmayacağına inandırdı. İnandım işte biraz kör kütük aşık olunca. Biraz da özgüvenim elden gidince yapıp ettikleriyle düzelir diye umut ettim ama öyle olmadı. Boşansak aynı iş yerindeyiz ne olur bilmem. Ama milletten çekinip belkibirşey yapmaz.

Okuduğum en guzel yorum. Ataerkil zihniyeti hic sevmedim ve kocami secerken buna ozellikle dikkat ettim

Çok güzel özetlemişsiniz. Aslında ben serbest bir hayatım vardı derken toplum kriterlerine göre serbest olduğumu anlatmak istedim. Yoksa normali elbette insanın özgür iradesi ile hayatına devam etmesi.

Tüm bunlardan sonra hala birlikte bir gelecek hayal edebiliyor musunuz?

Ben anneliğini değil çocuğa yaşattıklarınızı sorguluyorum.
Elbette evladına canın feda.
Ama çocuklar aptal değil. Karı koca arasındaki gerilimin, sarhoş babanın, mutsuz annenin gayet farkındalar.
Büyüdükçe yaşadıklarını önce sorgulayacak, sonra kanıksayacak. Belki zamanla sizi suçlayacak hayatındaki aksaklıklar için.

Evet bu yüzden yetişkinlerin bencil olouğunu iddia ediyorum, çocuk bahane.

Ben her şeyden çok kızımı düşünerek hareket ediyorum. Her şeyi inçe inçe düşünüyorum. Hatta bazen öyle noktaya geliyorum ki akışına bırakmayıp şimdiden her şeyi planlamaya çalışmak doğru mu derken buluyorum çoğu konuda kendimi. Bencil olmadığım ve kızımı düşündüğüm için bu kadar yorgun hissediyorum. Elbette eşimin katkısı çok ama kızıyla oyunlar oynarken acaba kızıma haksızlık eder miyim diye de düşünüyorum, düşündüm. Mutsuz birinden çok yaşadıklarını kanıksamış birini düşünün. Evde her zaman bağırış, kavga gürültü yok elbette bazı durumlarda oluyor. Genelde ben bir yere gideceksem surat asar sonra kabullenir. Ya da ben ona ters gelen birşey giyindiysem bakıp durur gözleriyle taciz eder. Çocuklar çok zeki ve her şeyin farkında böyle gitmeyeceğini ben de biliyorum. Ama herşeyi kendimden çok kızım için düşünüyorum. Can feda olayından ziyade hangisi kızımı daha mutlu eder diye hareket etmeye çalışıyorum. Büyüdüğünde bana hesap sormaması için, beni suçlamaması için zaten bunca düşünce dolu geceler.... Bencil olmak karakter meselesi. Ben kesinlikle biraz bencil olmayı isterdim. Ki o zaman eşim için onca fedakarlık yapmamış olurdum. O zaman bu yaşadıklarım bu kadar ağırıma da gitmezdi. Çoçuğum için şimdi bencil olmak zorundayım. Ben hiçbir zaman çocuğu bahane eden ebeveynlerden olmadım. Tanımadan genel yargıyla itham etmeyin. Çocuk için bu evliliği sürdürüyorum hiçbir zaman demedim.

narsist insanlar, kuralları her zaman kendisi koyar, başkasının koyduğu kurala sadece çok işlerine geliyorsa uyarlar. hatta sınırda tanımazlar ve mutlaka o sınırı aşarlar, eğer karşısındakini gerçekten sonsuza dek kaybedeceğini bildiği bir sınır değilse, çünkü kaybetmeyide aslında hiç sevmezler. gerçekten bir narsist aynı zamanda vicdanlı, merhametli ve iyi kalpliyse ancak o zaman onunla birlikte olunabilir.

Niye bu kadar hizmetçi ruhlusunuz? Manyak mısın kendini o kadar heder edip bayramda onları yapmaya.. Kendi değerini bil seninle mesafe koyana sende koy.. Kendi arkadaşlarınla gün yap o ne mıç mıç cidden kafayı yiyorum görünce

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…