Bu kadar haksızlık çok değil mi?...

Sensörü uzun ne anlamadım ama :) Konuyu öyle bırakmak zorunda kaldım elimde birşey olmadığı için. Evden çıkışını görsem elbette kanıtım da olacaktı. Size de iyi geceler.
Aldatsa da ayrılmazsın ki.
Adam sana yapılabilecek her adiliği yapmış. Aldatsa ne değişecek senin için?
Boşan kızın için desek onu da yapmıyorsun.
Otur çek. Hayat senin sonuçta.
Ben sadece kızına üzüldüm bağımlı ve sorunlu anne-babası olduğu için.

Zaten kızını düşünen anne babalar böyle davranmaz. Benciller böyle davranır.

Körü körüne tutkunum bağımlıyım bu evliliğe sanki. Neden bu kadar korkuyorum boşanmaktan bilmiyorum :KK43:
Nedeni ne biliyomusun? Narsist kocan beynini yıkamış. Bilinç altına nasıl işlediyse onsuz kötü olacağını sanıyorsun. O adam sana olan aşkını yitirmiş, bu apaçık ortada. Seni almış avucunun içine. Sen de kum taneleri gibisin, o avucunu sıktıkça sen tükeniyorsun. Tükenmeden, geç olmadan kurtul.

Önceki hayatını hatırla, böyle bir insan mıydın??

Aldatsa da ayrılmazsın ki.
Adam sana yapılabilecek her adiliği yapmış. Aldatsa ne değişecek senin için?
Boşan kızın için desek onu da yapmıyorsun.
Otur çek. Hayat senin sonuçta.
Ben sadece kızına üzüldüm bağımlı ve sorunlu anne-babası olduğu için.

Zaten kızını düşünen anne babalar böyle davranmaz. Benciller böyle davranır.
Konuşurken yorum yaparken biraz söylediklerinizi süzgeçten geçirin. Siz kimsiniz, ne kadar biliyorsunuz da benim anneliğimi sorguluyorsunuz? Buradan okuduğunuz birkaç konu üzerinden kimsenin anneliğini sorgulamaya hakkınız yok! Benim durumumu yaşayıp kendindeki eksik gördüğü yanları ortaya kaç insan var? Bunu dile getirdim diye beni böyle kötü anne ilan edemezsiniz! Ben sırf kızım için bugün boşanmayı düşünüyorum yoksa bana kalsa zaten çekip durdururum bunu da apaçık kendim söyledim. Biraz eleştirirken haddinizi bilmenizi tavsiye ederim! Birazcık bencil olsaydım dediğiniz durumlara hiç düşmezdim zaten. Anneyseniz bilirsiniz “annelik” zaten her annenin kendi içinde sürekli kendini yeterli hissedip hissetmediğini sorguladığı bir durumdur. Üstüne başkasının sizi yetersiz hissetmesine gerek yok. Neyse ki sizin gibiler azınlıkta da burada ihtiyacım olan desteği güzel gönüllü kadınlardan duyarak cesaretleniyorum adım atma konusunda. Siz bu şekilde konuşarak ancak insanın cesaretini de kırarsınız çünkü...

Son düzenleme:
Nedeni ne biliyomusun? Narsist kocan beynini yıkamış. Bilinç altına nasıl işlediyse onsuz kötü olacağını sanıyorsun. O adam sana olan aşkını yitirmiş, bu apaçık ortada. Seni almış avucunun içine. Sen de kum taneleri gibisin, o avucunu sıktıkça sen tükeniyorsun. Tükenmeden, geç olmadan kurtul.

Önceki hayatını hatırla, böyle bir insan mıydın??
Evet yeniden kendimi bulmak için çırpınıyorum. Bunca zaman beyin yıkanmasını atmak kanından zehir atmaya benziyor.

Konuşurken yorum yaparken biraz söylediklerinizi süzgeçten geçirin. Siz kimsiniz, ne kadar biliyorsunuz da benim anneliğimi sorguluyorsunuz? Buradan okuduğunuz birkaç konu üzerinden kimsenin anneliğini sorgulamaya hakkınız yok! Benim durumumu yaşayıp kendindeki eksik gördüğü yanları ortaya kaç insan var? Bunu dile getirdim diye beni böyle kötü anne ilan edemezsiniz! Ben sırf kızım için bugün boşanmayı düşünüyorum yoksa bana kalsa zaten çekip durdururum bunu da apaçık kendim söyledim. Biraz eleştirirken haddinizi bilmenizi tavsiye ederim!

Yaşadıkların zor, psikolojik şiddet ne maddi sıkıntıya benzer, ne höyküre höyküre tartışmaya. İnsanı içten içe yer ruhunu çökertir, öz güvenini yok eder. Korkuyorsun çünkü, bastırılmışsın, hep suçlanarak kendini suçlu gibi görüp kendini eleştirmeye başlamışsın. Buda gücünü, benliğini almış elinden. Bunu aşman çok zor. Bu tarz insanlarla yaşayan herkes aynı durumları yaşar. Ve bir gün maymun gözünü açar, kaçar kurtulur. O günde emek verdiğin, kendine yazık ettiğin zamana yanmaya başlarsın. Maymun gözünü açsın ve geç olmasın lütfen.
Boşanma dilekçende psikolojik şiddet, kök ailenle görüşmenin problem olması, alkol bağımlılığı gibi seni haklı gösterecek bir sürü neden var. Bunlarla ilgi kanıt topla, alkol fişlerini bul ve sakla, bazı konuşmaları mesajlaşarak yap mesela. İnan o çok işine yaracak.
Hakkında hayırlısı olsun, lütfen ayağa kalk. Sen derdine yanmayı bırakıp, hayatın için ayaklanmadan senin için kimse bir şey yapmaz, yapamaz.

Ayrıca kızım için boşanırım, yoksa ben çekip dururum ne demek. Sana bu hayatı o bahşetmedi ki, onun önüne serip kendini ölmeden toprağa görmesin. Bize verilen ömür sayılı, kendin için o sayılı günlerin kıymetini bil.

Kızı en çok babasıyla Mutlu olurmuş babasız büyüt ek hakkım mıymış falan diyor. Kızı babasıyla şu an mutlu ama gelecekte onu da baskılar eminim...
Adam boyle dedi diye siz de buna inaniyor musunuz?
Acilen psikolojik destek alip kurtarin kendinizi bu bagimliliktan , cocugunuz icin yapin bunu
Boyle sagliksiz bir iliskiyi gorerek buyuyen hicbir cocuk saglikli olamaz

Sindirmis sizi..belki bir terapistin size saatleece ugrasmasi gerekli özgüven kazandirmak icin böyle bizim dememizle bisey degismez kendinizi kandirmayin
Bencil narsist biri cocuk sorumlulugu alamaz sizin korktugunuuzu anlamis kizinizla vuruyo kizda sende kalsin yeterki senden kurtulayim de..hayatima gencligime yazik de ..kiziniizi qlmayacaktir cocuk bakmak kolaymi

Yaşadıkların zor, psikolojik şiddet ne maddi sıkıntıya benzer, ne höyküre höyküre tartışmaya. İnsanı içten içe yer ruhunu çökertir, öz güvenini yok eder. Korkuyorsun çünkü, bastırılmışsın, hep suçlanarak kendini suçlu gibi görüp kendini eleştirmeye başlamışsın. Buda gücünü, benliğini almış elinden. Bunu aşman çok zor. Bu tarz insanlarla yaşayan herkes aynı durumları yaşar. Ve bir gün maymun gözünü açar, kaçar kurtulur. O günde emek verdiğin, kendine yazık ettiğin zamana yanmaya başlarsın. Maymun gözünü açsın ve geç olmasın lütfen.
Boşanma dilekçende psikolojik şiddet, kök ailenle görüşmenin problem olması, alkol bağımlılığı gibi seni haklı gösterecek bir sürü neden var. Bunlarla ilgi kanıt topla, alkol fişlerini bul ve sakla, bazı konuşmaları mesajlaşarak yap mesela. İnan o çok işine yaracak.
Hakkında hayırlısı olsun, lütfen ayağa kalk. Sen derdine yanmayı bırakıp, hayatın için ayaklanmadan senin için kimse bir şey yapmaz, yapamaz.

Ayrıca kızım için boşanırım, yoksa ben çekip dururum ne demek. Sana bu hayatı o bahşetmedi ki, onun önüne serip kendini ölmeden toprağa görmesin. Bize verilen ömür sayılı, kendin için o sayılı günlerin kıymetini bil.
Gözyaşlarıyla okudum yazdıklarınızı. Aynen söylediğiniz gibi ancak yaşayan bilir içten içe nasıl eriyip insanı yok ettiğini. Kendimi bulmaya yeniden eski ben olmaya çalışıyorum. Özgüvenim yerle bir olmuş yine de savaş veriyorum. Ömrümü elbette o bahşetmedi ama anlatmaya çalıştığım kızım için acele etmemdi. Zaman hızla geçiyor ve aynı evde babasına alışıp sonra düzeni alt üst olsun istemediğimden bu durumdan kurtulmam gerektiğini düşünüyorum.

Alkol aldığında fişleri olmuyor o yüzden kanıt toplayamıyorum.

Şimdi düşünüyorum ayrılırken iyice çirkefleşip evlenmeden önceki hayatımı masaya yatırmak isteyecek. Evet kimseyi ilgilendirmez ama tek kullandığı silah bu olduğu için beni rezil edecek... Kızmayın bana ama aklıma geliyor :KK43:

Şimdi düşünüyorum ayrılırken iyice çirkefleşip evlenmeden önceki hayatımı masaya yatırmak isteyecek. Evet kimseyi ilgilendirmez ama tek kullandığı silah bu olduğu için beni rezil edecek... Kızmayın bana ama aklıma geliyor :KK43:
Neden rezil olasınız? Adı üstünde evlenmeden önceki hayatınız.

Bir süre zorluk yaşarsınız boşanma sırasında ama bir ömür eşinizin dengesiz tavırlarıyla uğraşmak zorunda kalmazsınız.

yorumları ve konunun tamamını okuyamadım ama, burada çoğu konuda gözlemlediğim kadarıyla evlenmeden önce cinsel birliktelik yaşayanlar evliliklerinde mutlu olamıyor, herkesin günahı da sevabı da kendine, beni ilgilendirmez elbet ama konulardan bu sonuca ulaştım.

yorumları ve konunun tamamını okuyamadım ama, burada çoğu konuda gözlemlediğim kadarıyla evlenmeden önce cinsel birliktelik yaşayanlar evliliklerinde mutlu olamıyor, herkesin günahı da sevabı da kendine, beni ilgilendirmez elbet ama konulardan bu sonuca ulaştım.
Bu kişiye göre değişiyor sanırım. Başka arkadaşlarım evlendi ve gayet mutlular. Zaten benim yanıma erkek sinek yaklaşmamış olsayfı başka problemler yine olurdu çünkü karakter ile alakalı böyle şeyler. Eşim bunu silah olarak kullandığı için sorun yoksa bu silahı olmasa başka silah yine bulurdu.

Ederse etsin yahu. Bu sizin ayıp gibi görmeniz, saklamanız gereken bir şey değil. Kimseye hesap vermenizi gerektiren bir şey de değil. Çok çirkinleşirse siz de çirkinleşirsiniz; "Ayrılıyorum diye iftira atıyor" dersiniz olur biter. Rezil falan edemez sizi dik durursanız. Bu hayatta yaptığınız hiçbir şeyden pişman olmayın, ben bunu bilir bunu söylerim. Siz kendinizi ezerseniz herkes sizi ezer.

Bu kişiye göre değişiyor sanırım. Başka arkadaşlarım evlendi ve gayet mutlular. Zaten benim yanıma erkek sinek yaklaşmamış olsayfı başka problemler yine olurdu çünkü karakter ile alakalı böyle şeyler. Eşim bunu silah olarak kullandığı için sorun yoksa bu silahı olmasa başka silah yine bulurdu.
aynı şekilde bir kaç konu gördüğüm için bu sonuca vardım, her evlilik ve her eş bir değildir tabi ki

Ederse etsin yahu. Bu sizin ayıp gibi görmeniz, saklamanız gereken bir şey değil. Kimseye hesap vermenizi gerektiren bir şey de değil. Çok çirkinleşirse siz de çirkinleşirsiniz; "Ayrılıyorum diye iftira atıyor" dersiniz olur biter. Rezil falan edemez sizi dik durursanız. Bu hayatta yaptığınız hiçbir şeyden pişman olmayın, ben bunu bilir bunu söylerim. Siz kendinizi ezerseniz herkes sizi ezer.
Gözlerim sizi arıyordu ki yazmışsınız. İş mahkemeye taşıdığında da iftira atıyor mu diyeceğim? Yani bire bin kattığı doğru ama aslında benim onu kandırdığım, yalan söylediğim gibi bir durum yokken herhangi bir hakim söylediklerini, benim ondan önceki yaşanmışlığımı dikkate alır mı dersiniz?

Gözlerim sizi arıyordu ki yazmışsınız. İş mahkemeye taşıdığında da iftira atıyor mu diyeceğim? Yani bire bin kattığı doğru ama aslında benim onu kandırdığım, yalan söylediğim gibi bir durum yokken herhangi bir hakim söylediklerini, benim ondan önceki yaşanmışlığımı dikkate alır mı dersiniz?
Hiç bir hakim mahkeme evlenmeden önceki hayatını dikkate almaz, önemli olan evlendikten sonraki hayatın. Eşin gidip evlenmeden önce şöyleydi derse o zaman neden evlendin diye sorulur, bilmiyorduysan o zaman en başında neden boşanmadın diye sorulur. Ayrıca kimse hesap soramaz eşin bile, kandırmadın etmedin.
Bunları dikkate alacak olanlar ancak akrabalar, tanıdıklar olur, ki onlara da iftira atıyor dersin. Asıl ayıp onun ki insan boşansa bile eşinin namusuna çamur atabilir mi? Bununla şantaj yapabilir mi? Seni o kadar sindirmiş ki, mantıklı düşünemiyorsun.
Önceki yorumumda bir şey sordum, hiç iyi yönü var mı eşinin, mutlu olduğunuz zamanlar diye.
Senin yerinde olsam bir kağıda diklemesine bir çizgi çizer, bir tarafa iyi özelliklerini diğer tarafa kötü özelliklerini yazardım, ona göre muhasebe ederdim.
Ama alkol bağımlılığı en kötü şey, bütün iyiliklerini siler süpürür.

Evlenmeden önce bu huylarını hiç mi görmediniz acaba. okuduklarıma çok üzüldüm inan ki. Böyle bir şey ile insan eşini tehdit eder mi. özelini bir başkasına anlatır mı. utanç verici bir durum. Siz boşansanız bile bu karakterde biri musallat olacak biridir. boşanınca bile sizi rahat bırakmaz. kolayını bulsa gazeteye ilan verecektir geçmişinizi :KK43:
benim kız kardeşim sevgilisinden ayrıldı. Tanıma sürecindeydiler. Daha evlenmeden başlamış söylenmeye, ailen bize her istediğinde gelemez ben ne dersem o olacak. anneme saygı duyacaksın. kız kardeşin çocuğunu alıp bizde geceleri kalamaz vs. vs. hani demek istediğim sevgiliyken bazı şeylerin sinyalini vermedi mi. bu huylar evlenince bir anda çıkmaz ortaya yani. ortada şimdi çocuk da var. nasıl örnek olmayı düşünüyor kızına. ilerde elin oğlu kızına böyle yapsa tehditler etse biri gelip senin kızın böyle böyle yaptı dese ne yapacak. ne kadar düşüncesiz kalitesiz bir erkek. böyle insanları taaa en başında hayatımıza almayacağız ki, böyle üzüntüler yaşamayalım. yanlış anlama olan olmuş seni de yargılamak istemiyorum ama çok yanlış bir eş seçmişsiniz. karakterini tanımadan belki de evlilik kararı almışsınız. Bence boşanmayı da çok iyi tartarak düşün karar ver. çünkü bu karaktersizlikle bir insan boşanınca da musallat olacaktır.

Aynen öyle... Dahası büyüdüğünde çocuğuma da anlatacakmış gibi üstü kapalı tehdit etti yuvana sahip çık diye. Ona göre yuvasına sahip çıkmayan Benim çünkü. Susup ailesinin yaptıklarını söylemesem hatta gitsem ellerini öpsem benden iyisi olmaz şimdilik. Şimdilik diyorum çünkü sonra yine birşey bulur kesin. Ben adamlığına laf ettim böyle adamlık mı olur anneme gidip anlattın diye sonra iyice çıldırdı adamlığı kimlerden öğrendin sen diye. Şahsiyet meselesi olduğunu hala anlayamamış adamlığın....
eşiniz o kadar iğrenç o kadar karaktersiz bi mahluk ki şaşırdım kaldım bu evliliği hala sürdürüyor olmanıza. Ve inanın çok üzüldüm size.. Lütfen bu insandan kurtulun lütfen kendinize daha fazla bu kötülüğü yapmayın :KK61:

X