Bu Mesaj Çok Can Yakar

BIZIMKISIbirASKhikayesi

YASAMA SEBEBIMSIN ASKIM
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2009
223
0
35
Son dönemde artan dolandırıcılık olaylarına bir yenisi daha eklendi. Daha önce kendilerini emniyet mensubu gibi gösterip kontör isteyenlerden sonra şimdi de yaşanan ekonomik krizi kullanarak duygu sömürüsü yapan SMS'ler ortaya çıktı

anne napiyorsun? senden kac gündür haber bekliyorum.. bu aydami ayligini vermediler??

Size tanımadığınız bir numaradan mesaj geliyor. Açtığınızda ise bu mesajın size gelmediğini hemen anlıyorsunuz ama okumadan da geçemiyorsunuz. Çünkü "Anne ne yapıyorsun, kaç gündür senden haber bekliyorum. Bu ay da mı maaşınızı vermediler..." ile başlayan oldukça duygusal bir metin ilginizi çekiyor.

Mesajın sonuna geldiğinize gerçekte annesinden para isteyen ve ailesinden farklı bir şehirde okuyan genç bir kızın durumuna üzülüyorsunuz. En azından mesajın yanlışlıkla size atıldığına inanıp genç kızı uyarmak istiyorsunuz. Aradığınızda telefonu duygusal bir ses tonuyla genç bir kız açıyor. Ağlamaklı bir ses tonuyla özür diliyor ve mesajı yanlışlıkla gönderdiğini söylüyor. Siz de yutkunarak telefonu kapatıyorsunuz. Ancak dakikalar geçmeden vicdanınız sizi yeniden "Üzgün, zor durumdaki" genç kızı aramaya itiyor.

Arıyorsunuz sonrası malum, size bir hesap numarası veriyor: Artık gönlünüzden ne koparsa!
İşte 2009'un son moda ve teknolojik duygu sömürücülüğü...

kim inanır ki buna şahsımca ben para mara göndermezdim tanımadığım bilmediğim hesaba :dilcikar:
ama geçen aylarda yakınımı sürekli bi numara rahatsız ediyordu arıyordu ve her açmasında karşı tarafa kontör yükleniyormuş bunu araştırıp nerde olduğunu adını ve adresine kadar buldular arayıp sen şusun şurdasın ve seni yakalatacağız diyerek korkuttular
dahada aramadı o şahıs
yalnız tanımadığınız numaraları açmayın defalarca arayıp siz açtığınız takdirde karşı tarafa kontör yükleniyormuş sizin hattınızdan
bilginize arkadaşlar

bu olay bi kere olmus ve haberlerde yayilmisdi.. ve sakin bilmediniz öyle konularda arasdirmadan o olaya el atmasin.. mesela bizim basimizada kontörle ilgili olay oldu yani bizim basimiza derken babamin msn calinarak arkadaslarindan kontör istemisler.. kanan kanmis..

X