Bu şartlardaki iş kabul edilir mi

zaten bekarsınız ne ev işi rekabet öyle fazla ki en az 2 seneniz siz iş olacaksınız...başka türlü iş öğrenilmiyor...ben de yeni mezunken 2 sene bütün hayatımı çöpe atıp kpss çalıştım çünkü başka türlü olmuyor...

Adalet mezunuyum stajımı istanbul avrupa yakadında bir adliyede icra kaleminde yaptım . Avukatlarla oldukça içli dışlıydım . Bulduğunuz iş aslında güzel çünkü deneyimsiz bir avukatı genelde istemezler. Bir yıllık çalıştığınız döneme deneyim gözüyle bakmıyorlar nedense Bence iş bir ömür boyu gidecek bir iş değil ama adınızı duyurup çevre yapana kadar gidecek bir iş . Pazar günleri istemediğinizi ama acil bir durumda tabi ki üzerinize düşeni yapacağınızı söyleyin. Baktın bir iki pazarı da abarttılar o zaman pazar günleri istemediğinizi baştan belirttiğinizi hatırlatırsınız

katılıyorum kesinlikle. bir dönem 2 avukatla aynı ofisi paylaştım (avukat değilim ) onların kendi bürosu olduğu için cumartesi de geliyorlardı ama çoğunlukla cumartesi evrak işleri oluyordu.

Ben olsam kabul eder 1-2 sene dayanır deneyim kazanırdım.
Yeni mezunsunuz daha iyi bir iş yoksa bence tolere edilebilir sartlar zira en basitinden istanbulda ben kızımın 8 km mesafedeki okuluna bazen 45 dakikada gidiyorum sıkışık trafikte,kimsenin evi ile işyeri aynı sokakta değilse işe kolay ulastığını sanmıyorum.
Ayrıca iş yoğunluğu olması sizin açınızdan yorucu olsada deneyim kazanmanız açısından güzel bence.
Hakkınızda hayırlısı olsun

kariyer hedefiniz varsa ancak piyasaya ilk atıldığınız da, zorunlu olmasa dahi kendiniz bu emeği vermeden ilerlemeniz ne yazık ki mümkün olmuyor.
özellikle deneyim kazanma sürecinde öne çıkmak bu neredeyse bir zorunluluk.
10 sene önce ben de böyleydim.
yaptıkça başarı geldi.
şu anda da çok istediğim bir alanda ve hayatıma uygun çalışma koşullarında müdürlük title'ını aldım.
fakat o dönemki özverim olması bugün bu pozisyon için teklif alamazdım.
gelecekteki istediğiniz hayat nasıl ? kariyer yapmak mı yoksa az çalışmak, ortalama bir iş hayatı ama tam gönlünüze göre bir özel hayat mı ?
buna göre karar verin derim.

Çok yenisiniz o yuzden kabul edip çalışın bir müddet
Ve yeni olduğunuz için bulduğunuza dua edin bu işi

Sonrasına istediğiniz sekilde karar verırsınız zaten . Yenilik durumlarını atlatmak önemli
Deneyim kazanınca yolunuza devam edersiniz

Her zaman soyledigim bir sey vardir. İlk is yeriniz geleceginizin ozetidir. Mesleginiz ne olursa olsun, kurumsal ve buyuk capli bir firmada baslamaniz kariyerinizi kucuk kucuk olcekli bir buroda baslayana gore daha hizli ilerletecektir. Sekreter icin de boyledir, avukat icin de.

Hayirli olsun. Adaletten ayrilmayin.

İstanbul çağlayan ve şişlide adımınızı attığınız her adımda bir hukuk bürosu var.
İlk görüştüğünüz yer mi burası ?
Çok alternatif var orada araştırabilirsiniz aslında.
Bu kadar yoğun çalışan bir büro sizi çok yorar.
Ayrıca icra değil de dava ağırlıklı bir büro bakmanızı tavsiye ederim.
1-2 sene iyice yoğrulup sonrasında kendi ofisinizi açarsınız.

Çoğunluk olarak dişini sık ve tecrübe edinmeye bak demişsiniz.

Bir de para beklentim sorulmuş. Aslında paradan ziyade mutlu bir hayat koşulu istiyorum. En azından cumartesi iş olsa bile evden halledebilmek, pazarları da kendime ve sevdiklerime ayırmak gibi.

Ancak dediğiniz gibi küçük çaplı bürolarda da aynı yoğun koşullara denk gelebilirim ve işte o zaman burayı kaçırdığıma pişman olma ihtimalim var…

Bi kere o köklü hukuk büroları malesef ki çoğu çalışanını üç kuruşa çalıştırıyor...canınızı çıkarırlar ama tüm angarya isleride yeni avukata yuklerler..patron iyi kazanırken yanlarında çalışan avukatlar deneyim pahasına meslekten soğuklar
Bu mesai saatleri resmen kölelik zaten. Asla kabul etmezdim

Evime yakın bürolara özgeçmiş atıyordum aslında, bir de büyük bürolara atmıştım bir seferinde. Biraz tesadüf oldu açıkçası.

Tecrübesiz avukata her zaman ilan olmadığı için bulmak biraz zor oluyor, tabii işe girmişken de içime sinen bir yer olsun dediğim için (büronun baktığı dava alanları vesaire) her mülakata olumlu da bakamıyorum bazen.

Her meslekte illa ki bir çaylaklık,bir ezilme dönemi oluyor malesef.Ben olsam hiç düşünmeden kabul ederdim.Tecrübe bu şekilde ediliniyor.Hakkınızda hayırlısı olsun.

çalışma hayatına hoşgeldin. welcome to cehennem
Şaka bir yana istanbul büyük şehir. yakın bir yer yok. Kaç kişi evinin yakınlarında çalışma şansı buluyor ki? herkes günde kilometrelerce yol gitmek zorunda o yoğun trafikte.

Artık çalışma hayatına atıldığına göre sorumluluğunu alacaksın maalesef zorda olsa. Nice avukat arkadaşım çok komik paralara staj yaptılar/yapmak zorunda bırakıldılar. O yüzden iyi bir yer bulmuşken dişini tırnağına tak ve bir yılı (değişti mi bilmiyorum hala bir yıl mı?) bitirmeye bak. Bu geçici bir süreç, bittikten sonra çalışma hayatını istediğin gibi şekillendirirsin. Türkiye şartları ortada maalesef

Ben olumsuz düşünüyorum geç olsun ama sabit olsun 8 desinler mesela. 9 10 11 çok geç İstanbul gibi bir yerde tek başınıza gidiş geliş bile eziyet olur :S
Belirsizlik ve çok geç saatlerin telaffuzu sizden çok şey çalar şu anki enerjiniz kirildimi asla yerine gelmez. Net şartları olan bir yer aramaya devam edin derim

bir istanbullu olarak yol oldukça kısa geldi bana , istanbulda bir yerden bir yere 40-45 dakikada gidiliyorsa orası burnunun dibidir zaten. avukat arkadaşlarım da olduğundan çektiklerini biliyorum hukuk mezunlarının. Zaten daha mülakat sürecindeymişsiniz kesin bir şey de yok ortada. Ancak ola ki olursa kabul etmemek saçma olur bu anlattıklarınıza göre eğer kariyer planınız varsa

Ben de sizin gibi düşündüm. Ne olursa olur çalış demek köleliğin 21.yy versiyonu değil mi? Kişi çok muhtaç değilse belirli standartları olmalı diye düşünüyorum baştan bu kadar tavizli başlamak sonrasında saygı duyulmamasına evriliyor. Nasılsa her şeye tamam diyor gibi bir durum. Yüksek cirolu ofislerin böyle yapması ekstra sinirimi bozuyor. Her şeye sabret mentalitesinden çıkmadıkça çalışma koşulları asla iyileşmeyecek

Önü açık bir yerse bir iki sene sıkın dişinizi derim. Yeni mezunsunuz neticede. İyi bir firmada çalışmak size çok artı sağlar. Evet çalışma şartları zor ama inanın yeni mezunların çoğu aynı durumda. Benim de eşim avukat. Cumartesi çoğu avukat çalışıyor, bu normal bir durum. 40-45 dakika bu arada İstanbul’da hiç bir şey yol için.

Bu konu başlığında insanlar ikiye ayrıldı

Bir taraf kaçırma fırsatı dayan biraz diyor, diğer tarafsa yoğunluk çok fazla kaldırılamaz bu şartlar diyor.

Aynen ben de böyle ikiye bölünmüş durumdayım.

Kara kara düşünüyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…