Bu yaşıma kadar bir şeyin sahibi olamadım.

Anladim siz zaten yillardir yaptiginiz gibi hep kolaya kacmissiniz.bu dusuncenizden sonrada kpss isini unutun.eczacilik nerde ogretmenlik nerde.kendinizi kandirmayin.hem is hem ev hem calisma hem sinav bi arada yurumez.siz seciminizi yapmissiniz zaten.hayirlisi olsun hakkinizda
Malesef kararsızım seçim yapmak nerdeee bi öyle düşünüyorum bi böyle...

Ben deaslında öyle düşünüyorum yine elimden geleni yaparım diyorum olmazsa bile bi iş öğrenmiş olurum başka yer de olsa eczaneye girerim her türlü biraz tecrübe kazanırım diyorum.

Bence de eczaneye girin, rahat iştir eczane işi öğrenciyken çalışmıştım. Boş kaldığınız zamanlarda ders çalışırsınız. Kpssyi yine zorlayın ama olmazsa da elinizde bir mesleğiniz olsun.

seni çok iyi anlıyorum.
2010 öğretmenlik mezunuyum bende.
inan ki tek öğrendiğim şu 4 senede;
hayatını öteleme bir sınav için.
çalış ama merkezi de olmasın.
ben geçen sene hem iş hem eş hem dershane yürüttüm. sonuç yine olmadı.
ve tükendim dedim.

paraya ihtiyacın varsa ve çalışma saatleri seni yormayacaksa bence hem eczanede çalışıp evde de kpss hazırlanabilirsin.

Paraya ihtiyacım söyle var eşimin maaşı bize kalmıyor su anda kv ile bir duruyorum 3 4aydır e elbet çıkacağız ama nasıl bilmiyorum çıkarsak da nasıl geçinecegiz. O zaman ya çalışacağım ya da eşim ailesine rest çekecek.

Inşallah senin içinde hayırlısı olur canım karar verememek çok kötü.

Yuzmus yuzmus kuyruguna gelmissin neyin kararsizligi bu arkadasim.elinin tersiyle iteceksin o teklifi.ve atanacaksin.atanacagim dersen atanirsin.yeterki ustunde dur.
Onca atanamayan var evet.ama yeterli puani alanda ataniyir.yapmaniz gereken yeterli puani almak ve azimle calismak.formasyon dedigin yarim donemde bitiyor zaten.
Bu kadar gozunde buyutme
ders çalışma konusunda sorunlu değilim çok şükür ama heyecan yapıyorum ve sınavda çuvalladim bunu atmam lazım üstümden çünkü denemelerde çok güzeldi geçen sene hazırlandığımda hatta matematik hocası bi sözel öğrencisi için çok güzel demişti matematiğim için filan ama tabi bi işe yaramadı sınavda :-(

Bence kafanda bir hedef belirlemelisin.

Eğer kpss olmazsa yine ücretli veya özel okulda öğretmenlik mi düşünürsün yoksa özel bir şirkette masa başı bir iş mi var kariyer planında? Eğer hedefin bunlar olacaksa eczane kalfalığı çok alakasız kalır. Özgeçmişine yazsan da abes kalır. Sen özel sektörde şansını deneyeceksen tecrübe kazanmak istiyorsan kariyer sitelerinden başvuru yap, eczanede çalışırsan sadece para kazanırsın. Önce kafan net olsun. Ne istediğine karar vermelisin.

Paraya ihtiyacım söyle var eşimin maaşı bize kalmıyor su anda kv ile bir duruyorum 3 4aydır e elbet çıkacağız ama nasıl bilmiyorum çıkarsak da nasıl geçinecegiz. O zaman ya çalışacağım ya da eşim ailesine rest çekecek.

Inşallah senin içinde hayırlısı olur canım karar verememek çok kötü.

evlisin eşin bu konuda destek olmuş çok güzel.
ama pollyanna gözlüğü ile de bakmamak lazım hayata.
ayrı eve çıkacaksın demek ki paraya ihtiyacın var.
dediğimgibi iş saatleri seni yormayacaksa bence dene. evine de katkın olur.

diğer yandan bu yaşıma dek bir şey sahibi olamadım deme... bence seni destekleyen çok iyi bir eşe sahip olmuşsun.

benim sırf kpss yüzünden ilişkisini erteleyen ve şimdi sen en azından evlendin benim şimdi yalnızlıktan başka kimsem yok diyen arkadaşım var.

umutsuz olma.mücadele et.

Ayni bölümün örgününü okurken liseler 4 yıla çıkmamışti o zaman atama planlarına bakarken 95le falan kapattigini görür kendimi hiç öğretmen olarak hayal edemez boşa okuduğumu düşünürdüm ki formasyon almak bir 9-10 yil öncesinden bahsediyorum çok zordu sonra Allah çok isteyince önümü öyle bir açtı ki liseler 4 yila çıktı her sinif kademesinde edebiyat ve dil ve anlatim dersi olunca puanlar düştü formasyonu aldim, şimdi üniversiteden mezun olan öğrencilerini gören bir öğretmenim demem o ki çok isteyince önündeki engeller kalkar yeter ki iste ve önceliğin o olsun çalış çalıştıktan sonra neden olmasin ki...

evlisin eşin bu konuda destek olmuş çok güzel.
ama pollyanna gözlüğü ile de bakmamak lazım hayata.
ayrı eve çıkacaksın demek ki paraya ihtiyacın var.
dediğimgibi iş saatleri seni yormayacaksa bence dene. evine de katkın olur.

diğer yandan bu yaşıma dek bir şey sahibi olamadım deme... bence seni destekleyen çok iyi bir eşe sahip olmuşsun.

benim sırf kpss yüzünden ilişkisini erteleyen ve şimdi sen en azından evlendin benim şimdi yalnızlıktan başka kimsem yok diyen arkadaşım var.

umutsuz olma.mücadele et.
Eşim destek canım şükür yaparsın edersin ben maddi manevi yanındayim diyor ki geçen sene bi şekilde dersaneye gittim. Çok umutluydum hem ben hem eşim öyle ki hocalarım bile . Sınav sonrası hocalar bile çok şaşırdı nasıl oldu böyle diye.
Iş saatleri de canım 8.30 7arası eczaneler 7de kapanıyor.

Acaba diyorum öyle formasyon alana kadar mi çalışıp harçlığımi çıkarsam yani yazın. Ondan sonrasını öyle düşünsem ama bu seferde kadını yarıda bırakmak zorunda kalacağım bu da sıkıyor beni.

ders çalışma konusunda sorunlu değilim çok şükür ama heyecan yapıyorum ve sınavda çuvalladim bunu atmam lazım üstümden çünkü denemelerde çok güzeldi geçen sene hazırlandığımda hatta matematik hocası bi sözel öğrencisi için çok güzel demişti matematiğim için filan ama tabi bi işe yaramadı sınavda :-(
Daha bir kere denemissin kac yil ugrasip atanan var...bir yil boyunca geceni gunduzune kat calisma tek ugrasin sinav olsun.ama kendini kandirmadan.bak bakalim ataniyormusun atanamiyirmusun.
Olumsuz orneklerden ornek olmaz arkadasim.ogrenilmis caresizlik yasamissin ve kendini gerceklestiren kehanet yasayacaksin o ise girince..

Sen bi elinden geleni yapta sonra
kadere yuklen.
Cok cok isteyipte calisan hic kimsenin atanmadigni gormedim.bende kolejde ogretmendim.isi gucu herseyi biraktim ve sinava hazirlaniyorum.bende meslek lisesinde tekstil okudum nefret ederek.

Yil sonunda marmara mimar sinan gibi unv puanim yettigi halde ben resim kursuna gittim.bir yil gece gunduz sinava hazirlandim.ve selcukta resim ogretmenligini kazandip okudum sukur.

Simdi ise ikinci hayalimi gerceklestrmek icin ugrasiyorum.bende 1.5 yillik evliyim.bir yigin borc var esim tek gecindiriyor.ama ben yinede calismadim..hayalimden onemli degil hicbisey.ben arabami bile sattim bu inanc ugruna ve hic matematik bilmeme ragmen bu yil gecemi gunduzume kattim sifirdan mat ogrendim.dusunebiliyirmusun meslek lisesi okumus sonradan resim ogretmeni olmus biri icin ne kadar zor oldugunu.

Burda cogu kisinin yorumundan etkilenip muhtemelen kolaya kacip eczaneye gireceksin.hic bi gayret goremedim ben sende.bosunada yaziyorum o kadar .
Ama ilerde atanmis coluk cocuga karismis,devlette rahat ogretmenleri gordukce sucu kadere atma olurmu.
Hayatinin donum noktasini yasiyorsun suanda

Ayni bölümün örgününü okurken liseler 4 yıla çıkmamışti o zaman atama planlarına bakarken 95le falan kapattigini görür kendimi hiç öğretmen olarak hayal edemez boşa okuduğumu düşünürdüm ki formasyon almak bir 9-10 yil öncesinden bahsediyorum çok zordu sonra Allah çok isteyince önümü öyle bir açtı ki liseler 4 yila çıktı her sinif kademesinde edebiyat ve dil ve anlatim dersi olunca puanlar düştü formasyonu aldim, şimdi üniversiteden mezun olan öğrencilerini gören bir öğretmenim demem o ki çok isteyince önündeki engeller kalkar yeter ki iste ve önceliğin o olsun çalış çalıştıktan sonra neden olmasin ki...

Bir şey diyeyim mi herkes çok umutlu benden. Annem eşim kardeşim babam çevrem. Çünkü o zamanlar hep hata yaptın önünde yol gösteren olmadı hep tersine gittin diyorlar. Hele kardeşim şimdi herşeyin farkındasin abla çok araştırır atama sıkıntı çıkmasın diye uğraşıriz. Sen yeter ki çalış diyor. O da matematik okuyor bende yardımcı olurum birlikte çalışırız diyip manevi olarak yardımcı oluyor. Bu işin peşini bırakmamı istemiyor. Ama beni yoran su şanssızlıklarim hep nedense ders konusundan yapamam edemem demiyorum. Çünkü bi kere hazırlandım aslında hakkını verdim ama sınav zamanı heyecandan çuvalladim bunu halletmem lazım. Hayallerimi bu sebepten de bırakmak istemiyorum.

Sen işe başlada gerisi hallolur işi yapamazsan cıkarsın işi sewersen okulu bitirp kpss ye hazrlanrsn işi sewpte kpss ye hazırlanablrsn hem çalış hem işe git

Kesinlikle ogretmenlik yapmanizi istemem. Her zman soylerim formasyon alinarak ogrrtmen oldum denmrz bbence. Kaldi ki acikogretim mezunuymussunuz. Kisisel algilamayin ama o ogrencilere yazik. Maddi imkansizliktan olabilir baska bseydrn olabilir farketmez ama ogretmen ,egitim fakultesinden olunur. Diger isi kabul edin

Daha bir kere denemissin kac yil ugrasip atanan var...bir yil boyunca geceni gunduzune kat calisma tek ugrasin sinav olsun.ama kendini kandirmadan.bak bakalim ataniyormusun atanamiyirmusun.
Olumsuz orneklerden ornek olmaz arkadasim.ogrenilmis caresizlik yasamissin ve kendini gerceklestiren kehanet yasayacaksin o ise girince..

Sen bi elinden geleni yapta sonra
kadere yuklen.
Cok cok isteyipte calisan hic kimsenin atanmadigni gormedim.bende kolejde ogretmendim.isi gucu herseyi biraktim ve sinava hazirlaniyorum.bende meslek lisesinde tekstil okudum nefret ederek.

Yil sonunda marmara mimar sinan gibi unv puanim yettigi halde ben resim kursuna gittim.bir yil gece gunduz sinava hazirlandim.ve selcukta resim ogretmenligini kazandip okudum sukur.

Simdi ise ikinci hayalimi gerceklestrmek icin ugrasiyorum.bende 1.5 yillik evliyim.bir yigin borc var esim tek gecindiriyor.ama ben yinede calismadim..hayalimden onemli degil hicbisey.ben arabami bile sattim bu inanc ugruna ve hic matematik bilmeme ragmen bu yil gecemi gunduzume kattim sifirdan mat ogrendim.dusunebiliyirmusun meslek lisesi okumus sonradan resim ogretmeni olmus biri icin ne kadar zor oldugunu.

Burda cogu kisinin yorumundan etkilenip muhtemelen kolaya kacip eczaneye gireceksin.hic bi gayret goremedim ben sende.bosunada yaziyorum o kadar .
Ama ilerde atanmis coluk cocuga karismis,devlette rahat ogretmenleri gordukce sucu kadere atma olurmu.
Hayatinin donum noktasini yasiyorsun suanda

Eşim ve kardeşim de böyle konuşuyor biliyor musun. Bu zamana kadar olmamış olmamis olabilir ama sen talihini döndürceksin. Başladığın isi bitir. Başkasının tamamladığını görürsen için yanar diyor hep.Sen yapacaksın ben sana inanıyorum diyor öyle deyince kendimi çok güçlü hissediyorum.
Ama hep şanssızlık peşimdeydi canım ama herşeyde öyle herşeyde daha geçen gün otobüse binicez bekle bekle gelmez 1saat bekledik abartısız. Eşime bak şimdi ben duraktan geri dönüyorum otobüs gelecek dedim. Çıktım duraktan yürüyemeye başladım araba geldi eşim bağırdı koş diye bi daha geri döndüm inanır mısın. Eşim bile böyle birşey olamaz dedi.

Ama böyle devam etmez bu olumsuzluk çarkini sen tersine döndürebilirsin olumsuzu kafandan silerek kpss ye çalışırken olumsuzu hiç düşünmedim olacak başka ihtimali yok diye ben de heyecanli biriyim yapi olarak ama sinavda gayet sakindim ki sanki deneme sinaviymis gibi sadece çok iste ve odaklan ancak bu sekilde olur.

Ben uc yil
Kesinlikle ogretmenlik yapmanizi istemem. Her zman soylerim formasyon alinarak ogrrtmen oldum denmrz bbence. Kaldi ki acikogretim mezunuymussunuz. Kisisel algilamayin ama o ogrencilere yazik. Maddi imkansizliktan olabilir baska bseydrn olabilir farketmez ama ogretmen ,egitim fakultesinden olunur. Diger isi kabul edin
Ben daha evvel uc yil ogretmenlik yaptim.bende egtim fak.mezunuyum ama egt fakultesi nice ogretmen gordum argolu konusan,konulari gecistiren ogrenciye bagiran.
Hatta kucucuk cocuklari iteliyip ders sonunda sirf ailesine soylemesin diye hediye verip gonlunu yapan ogretmenlerde gordum...
Amma velakin acik ogretimden okul oncesini bitirmis mukkemmel bir sekilde anasinifi ogretmeni olanida tanidim.
Acaba hangi ogrenciye yazik simdi.
Tamamen kisilikle alakali lutfen bu zihniyetten vazgecin.

Iyi de ben kimsenin hakkına girmiyorum ki torpil bile yokki sınavla yarışıyoruz başarılı olan öğretmen oluyor. Neden öğretmenlik yapmayayim ki kazanırsam gayette yaparım. Sizde kişisel algılamayın ama çok iyi geldi yorumunuz açıköğretim öğrencisinden olmaz algısini kırmaya karar verdim. Teşekkür ederim. Sınava hazırlanacağım.

Bu kız 4 yıl emek harcamış ya ne demek ÖĞRETMEN denemez. Neticede okumuş imkanlar dahilinde de olsa. Bi insana akıl verirken hevesini hayallerini kıracaksan yapmayı verin bi zahmet. Açıköğretim den okuyan insan da Çalışıyor havadan mı geçiyor dersleri. Ha diyeceksin sende Açıköğretim mezunusun yaran var gocunuyorsun aksine değilim Sağlık fak. Mezunuyum. AMA BEN EMEĞE SAYGI DUYANLARDANIM VESSELAM.

Bu kız 4 yıl emek harcamış ya ne demek ÖĞRETMEN denemez. Neticede okumuş imkanlar dahilinde de olsa. Bi insana akıl verirken hevesini hayallerini kıracaksan yapmayı verin bi zahmet. Açıköğretim den okuyan insan da Çalışıyor havadan mı geçiyor dersleri. Ha diyeceksin sende Açıköğretim mezunusun yaran var gocunuyorsun aksine değilim Sağlık fak. Mezunuyum. AMA BEN EMEĞE SAYGI DUYANLARDANIM VESSELAM.

Devlet imkan veriyor ki bu kadar insan yapiyor. Dikkat edersin ben "bence" dedim kendi fikrimi soyledim. Ben lise hayatim boyunca ders calisip 450 puan alip baska cokguzel sehirlerdr istedigim her bolumu okumaya hakkim varken sirf ogretmen olmak icin kiytirik bi sehirdr okuyorsam , ve birisi de cikip 200 puanla ogretmen oldum diyorsa o kisi benim 4 yillik hakkimi yemistir. Ben boyle gorurum. Egitim fakultesinden mezun olup hakkini vermeyenlerin de vicdaninda biter olay.

Ben uc yil

Ben daha evvel uc yil ogretmenlik yaptim.bende egtim fak.mezunuyum ama egt fakultesi nice ogretmen gordum argolu konusan,konulari gecistiren ogrenciye bagiran.
Hatta kucucuk cocuklari iteliyip ders sonunda sirf ailesine soylemesin diye hediye verip gonlunu yapan ogretmenlerde gordum...
Amma velakin acik ogretimden okul oncesini bitirmis mukkemmel bir sekilde anasinifi ogretmeni olanida tanidim.
Acaba hangi ogrenciye yazik simdi.
Tamamen kisilikle alakali lutfen bu zihniyetten vazgecin.

Canım Allah senden razı olsun kararımı verdim sınava hazırlanacağım formasyonumu alacağım. Ben başarısız değilim ki edebiyat bölümü açıktan okunmaz belki ama ben gayette başarılı oldum derslerimde çok güzeldi osmanlıca 1 2sertifikam var gayette güzel öğrendim. Ayrıca diksiyon kursuna gidiyorum hocamda edebiyat mezunu maşallah osmanlıcayi halletmişsin herşeyi yaparsın sen dedi.
Ayrıca eşim ailem arkamda destek veriyorlarken bu şansımi kullanacağım geri vermeyeceğim. Sen çok iyi geldin bana çok sağol. Ayrıca açıköğretim öğrencisinden olmaz algısini kıracağım. Çok iyi geldi bana yapamazsin yapmamalısin demesi belki de bunu bekliyormuşum :)

Kpss'nin nasıl yapıldığını hırs savaşları sayesinde öğrenmiş olduk.
Çalışmak istiyorsanız iş hayatına atılıp hayatınızı çizmenizi öneririm.
Sistem çok saçma bir hal aldı. Hak eden değil "halleden" atanıyor görüyorsunuz.

X