bugün iftara neler hazırladık???

elavinya

Başarmanın yarısındayım,başaracağım dedim çünkü :)
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2008
1.542
578
43
cokacimcoookhadi bakalım ne pişirsem derdinden kurtuluruz belki biraz ne pişirdiysek yazalım yada yemek tarifleride verebiliriz şööyle resimli filan olanından ...cokacimcoook

daha sabah saatleri aç susuz değilim şükür şimdilik amaaaaa öğleeden sonra bu topic reyting yapabilir:)aslında hep oruçken anımız istiyo ama bi çorbaylada doyuyoruzbu yıl çok çeşit yapmayı düşünmüyorum çorba ve salata mutlaka olmalı ramazanda yanınada 1 çeşit yemek yapsam yetiyo bize ben bugün kır.mercimekle açılışı yapcamda yemeğe karar vermedim tavuk sote olabilir ama ilav yapmam çok olur

aa onu hiç düşünmedi tüh yaaa nolcak kapanırmı konu üzüldüm şimdi 2009 nisan annelerindenmi konuşsaydık görmezlerdi orda napcaz

ben oruc tutamıyorum bu sene malum ama eşim için guzel bır sofra hazırlamam lazım :)))

ben baktımd konuyu silebiliyorum galiba siliyimmii

ama hamile arkadaşlarımız istese yemek bölümüne de bakar ki......CADIARZU
sabah erkenden yaptım yemeklerimi.cokacimcoook
ezogelin çorbası,
patatesli,havuçlu bezelye yemeği.
pilav üstü döner
ayran ve salata(akşama yapıcam)
tatlıda pudingkaydirigubbakcemile3
eşim işteki yemekleri beğenmediğinde öğlenleri eve gelir adet edinmişim sabahtan yemek yapmayı...

valla bende tarhana çorbası yaptım yanına
mercimek yemeği malum bu gun sevap birazda komşulara dağıtıcam
pilav
soya soslu tavuk
fırında kremalı patates
salata ve seftali hoşafı
tatlıda revani yaptım
ilk gunden misafir olunca herşeytam takın oluyo

ben ezogelin çorbası, , fırında patates köfte, çoban salata, kemalpaşa tatlısı yapacagım. tabii yasemin hanım izin verir de yetiştirebilirsem :))

aslında hakısın burda yemek bölümüde var orayada bakabilirler aslında ozaman onlardan biri sil dyene kadar dursun arada kaldım bencede iyi olurdu bu konu

ama hamile arkadaşlarımız istese yemek bölümüne de bakar ki......CADIARZU
sabah erkenden yaptım yemeklerimi.cokacimcoook
ezogelin çorbası,
patatesli,havuçlu bezelye yemeği.
pilav üstü döner
ayran ve salata(akşama yapıcam)
tatlıda pudingkaydirigubbakcemile3
eşim işteki yemekleri beğenmediğinde öğlenleri eve gelir adet edinmişim sabahtan yemek yapmayı...

kız çok değilmi bunlar yaa cok güzeller ama

canlarım takılmayın bu kadar. canının cekecegini düşünen konunun içini açıp bakmaz zaten. bu orucluyken yemek kitabından fotograflara bakıp iç geçirmeye benzer yani zorla kendine eziyet eder gibi. hem şimdi ramazan zaten her yerden yemekle ilgili bombardıman var televizyonda yemek tarifleri, reklamlar... onlarla karsılasabilir secme sansı yok ama bu topiği açıp bakmayabilir hamişler.

Benım bu gÜnkÜ menÜm (malumunuz dıyete uygun olmalı doktordan ramazan dıyetınıde aldık )
yayla Çorbası (yapıldı)
mantar sote (yapılacak)
salata (yapılacak)
kayısı tatlısı (yapılacak eŞım ıÇın ben yıyemıycem )
bugÜn 11. GÜn ve 3 kılo verdım arkadaŞlar ınŞallah ramazan boyunca hedefım 5 kılo daha verebılmek :)))))))

bu kadar sert olmanıza gerek yok sonucda bu yemek bolumunde acılması gereken bı konu

canımcım hamişsin alıngansın
öle sert kırıcı bişi sölemedik bakmayıversinler dedik sadece
sonuçta konunun başlığı belli öle yanlışlıkla açılıp bakılcak bi yer değil ki

X