çalışan annenin çocuk bakımı ile imtihani ve sorumluluğu...:(

Benim kv nin kopyası senin kv. Ben hastaneye kızımla tek başıma gidiyorum saatlerce hemde hamile halimle serum du doktor du sıraydı bekliyorum oğluşu beni hastaneden almaya gelince ben kötü gelin oluyorum. Niye oğluşu bütün gün çalışıyor yoruluyor ya peşimize dönmek zorundamiymis ve ben bunları arkamdan konuşurken bizzat kulaklarimla duydum öyle bir konuşuyor ki benim dedikodumu yapıyor arkamdan dersin yanında olsam bir kaşık suda boğacak beni. Totoşu yemiyor ama suratıma söylemeye ardımdan atıp tutmak ne kadar kolay aynı senin kv den gibi.
kaynanalar herşeyi der..
başta iyiydi herşeye göze batti galiba . yardim felan beklemeye başladi ben hiç etmedim. milletin gelini ediyormuş da kulaga geçiyo birileri dolduruyo onu.

Kadınlara yapılanları aklım almıyor. Siz çalışıyorsunuz yemek temizlik sizde. Eşiniz çalışmıyor ve sadece sabah çocuğa bakıyor sonra annesine bırakıyor. Sonra siz işten gelip çocuğu alıyorsunuz ve yemekti ev işiydi uğraşıyorsunuz. Pes diyorum. Gece biraz çocuk baktı diye de triplere giren eş ve kv. Şu ülkede hiç bir erkek bu kadar yükün altına girmez. Sadece gece çocuk baktı diye hasta olurlar. Allah kadınlara yardım etsin.
eşim gece çocuk bakiyordu.. sonra demiş biraz da orkide baksin demiş. anne orkide çalışıyor çok yoruıluyo demiş.
başta sorun etmedi sora birileri dolduruşa mi geldi onu anladim. az ilgileniyormuşum bakmiyormuşum.. vs

Doğum iznindeyim şuan çalışmıyorum gece kalkıp eşim bakıyor kız uyandığında. Ne var yani lütuf mu? Ben anneysem o da baba. Elbet bakması lazım. Erkekler daha dayanıklı oluyorlar. Hastalığı engel teşkil ediyorsa haklı olabilir o kısmı bilmiyorum. Ama normalde bakması ekstra birsey degil
evet erkekler kadinlardan çok dirençli dayanikli.. ben eşimden daha çok yoruluyorum.
gece bakinca hasta olmuş stres yapmış da benim suçum muydu o gece baksin mi istedim.

evet malesef çoğu şeyi yapıyorsun yani bi süre sonra herşeye yetişiyorsun ben oturduğum zaman acaba benim başka işim varmıydı derim akşama kadar zaten yokum çocukların yanında sabaha kadar olayım diyorum geceleri ben bakarım eşim de sağolsun elinden geleni yapar yardım eder ama annelik iç güdüsü bilmiyorum gece kırk kere üstlerini örtmeye kalkarım ben anneme derdim ne ara uyuyon diye gerçekten annelik böyle birşeymiş eşinizin de haklı olduğu yerler var hastaymış işten ayrılmış sebebi var yani üstüne çocuk bakıyo gece gündüz dertlenmiş belli ki
sabah bakiyo. öğleden sora annesine birakiyo. o yönden adam evde rahat yani.
gece de ona birakiyom çünkü işe gidiyorum benim de uyumaya ihtiyacim var eşim gece uyumuyor ki baksin.

Geçmiş olsun. Çocuğa bakmak İçin engel bir durum yok yani. Kendinizi kötü hissetmeyin. Her şeyi dört dörtlük yapamazsınız. Bunu içinize de atmayın. Kayınvalidenize söyleyin.
Eşinizi işten çıkacak kadar kötü durumda mı? Nereye kadar evde oturacak?
yakin zamanda başliycak inşallah.
dün kızım dişariya çikmak istedi kaynanam bahçede kiraz topluyordu. verdim biraz ilgilensin diye bende gittim soframi hazirladim.( annemleri çagirdim iftara) işim bitince geri istedim. saolsun getirdi :) sora hep onunla ilgilendim:) işim olduğu kadinda biliyo bişey demedi.

Kayınvaliden kompleks yapmış siz çalışıp para kazanıyorsunuz oğluda evle çocukla ilgileniyor bunu yedirememiş belli ki.Sırf kendi düşüncelerinden,bakış açısındaki işkenceden kurtulmak için size ev ve çocuk sorunlulugunu yükleyecek anladıgım kadarıyla..Oğlunun durumunu kabullenememiş sizden cıkarıyor acısını kısacası..Bence siz rahat olun hayatınizda herhangi bir değişiklik yapmayın hatta madem diliniz bu kadar keskin bende konusayım deyin ve şunlari söyleyin."Benimde hayal ettigim bir hayat var mesela eşimin çalışıyor olması ama sağlığının bozuk olduğunu bildigim için bunu düşünmemeye çalışıyorum.Eger siz ortada böyle bir durum yokmuş gibi davranacaksaniz o zaman bende fikrimi söyleyim.Bence benim tüm gece uyumam ne kadar sorunsa oglunuzun gündüz uyumasıda bir o kadar sorun.Birazda bunu konusalim"deyip cekilin kenara.Yani ben olsam böyle yapardım.

Calismiyorum, 2 cocuk var, geceleri donusumlu bakiyoruz.

Esimin calismayip benim calistigim donemde de cocuk bakimi konusu ayniydi, ama esim ev islerini tamamen ustlenmisti. Ah ne guzel gunlerdi :)

Kv klasik kv imis ama, bosverin onu siz, esinizle bolca konusun bu konular uzerine. Eger ki iyi niyetli biriyse size yaptigi haksizligi fark edecektir.

yaptır inşallah kv den azar yemezsin:) altlı üstlü oturmak çok zor.. duyuyolar herşeyimiz ama mecburum :KK43: çocuğa bakiyo diye bişey diyemedim ama herşeyi eşime yüklemişim olana kaldiramadim.
Ya yemeği temizliği ben yapıyorum demediniz mi nasıl herşeyi eşinize yüklemiş oluyorsunuz? Ben mi yanlış anladım?

Tamam da şöyle bir şey var sabah altını alıp haftasonları da yemek yediriyorum arada oynayıp ce ce yaptırıyorum diyorsunuz bu çocuğun annesiyle geçirmesi gereken bir süreden az.

Eşiniz zaten gündüz evde olduğu için çocuğa bakıyor anlatımıza göre akşamda o bakıyor yemeğini yediriyor falan ee gece de o uyanıyor uyutuyor tamam çalışıyorsunuz ama eşinizin daha çok zamanı olsa da bebeğinizin size de ihtiyacı var geceleri sizin kokunuzu duymaya vakit geçirmeye bence biraz daha ilgilenebilirsiniz karı koca tüm hafta çalışan kişiler ne yapsın her gece kalkan uykusuz işe gidenler ne yapsın bence az ilgileniyor gibisiniz en azından birkaç gece siz kalkabilirsiniz. Ama telefonda vakit geçiriyormuşsunuz

oyle mi? o zaman yemeği temizliği yapmayacaksınız. sadece çocuğunuzla ilgileneceksiniz işten dönünce.
bu yazdıklarınızdan çocuğunuz ile hiç vakit geçirmediğinizi anlıyorum. çocuk kenarda dursun ben altını alayım yemeğini yedireyim cee ee yapayımla olmuyor annelik.

özel sektörde haftanın 5 günü bazı haftalar 6 günü çalışıyorum. eşimde özel sektörde. kızım 16 aylık. kayınvalidem bakıyor sağolsun.

yeri geliyor evde sadece yumurta kırıp yiyoruz ama yatana kadar tüm zamanımızı onunla geçiriyoruz.
o uyuduktan sonra benim de telefonum nerede ki diyorum mesela? baba babadır. anne anne. annenin yeri o kadarlık çocuk için daha kıymetlidir.

bırakın ev dağılsın yemek pişmesin ama çocuklar mutlu olsun. çocuğunuz bir daha 1,5 yaşında olmayacak ama siz hergün evi temizleyip supurebilirsiniz.

Ayrıca akşam uyanmalarında çocuk anneyi arar. düşünsenize tüm gün anne yok. akşam uyanıyorum yine anne yok. kim var baba ve babanne eee anne nerede uyuyor?

gece uyanınca çocuğunuzun size nasıl sarıldığını nasıl kokladığını bir kere yaşasaydınız uyumazdınız.

ben biraz sizi nazlı gördüm. sırf kaynananız söyledi diye kadını kötülemize dolduruyor demenize gerek yok. bir kere çocuğunuz yabancı ellerde büyümüyor diye şükretmeniz lazım.

Sonra da hayatınızın öncelik sırasını yeniden düzenlemeniz lazım.

Saçmalamayın çalışıyorsunuz yoruluyorsunuz. Ev hanımı olsanız eşiniz çalışsa ev ve çocuk bakımı sorumluluğunun çoğu sizde olmayacak mıydı? Şimdi de çalışmayan kişi eşiniz, eve bir katkısı olması lazım. Tabii ki de sabah erkenden kalkıp işe gidecek olan kişi gece boyu çocukla ilgilenemeyebilir.

Konunun neresinden tutsak elimizde kalıyor. Çocuğu baba evinden mi getirdiniz? İkinizin anladıysa bir zahmet baksın. Ne diye sorumluluktan kaçıyor? Kaynananıza götürmesini de saçma buldum.
Siz çalışıyorsunuz kendisi evde. Gündüz istediği zaman bebek uyuyunca uyur. Sizin öyle bir şansınız yok. Evi idare etmek de gece kalkmak da onun görevi. Siz köle değilsiniz. Siz anne iseniz o da baba! Tüm sorumluluk sizde değil. Biraz bilinçli olun. Hemen kapılıyorsunuz ya. Kaç gün uykusuz kalacaksınız hiç düşündünüz mü? Kaynana boş boş konuşuyor. Fırsat vermeyin.

Temizlik yemek onları eşiniz yapsın .Bence yanlış görev dağılımı var .Eş yardım edecekse yemek yapsın çamaşırları atsın siz çocuğunuzla ilgilenin .Yavrunun anneye ihtiyacı var size ihtiyacı var babaya değil .Üstünüzde çok yükümlülük var biraz kocanız bu konularda destek olsun yükünüzü hafifletsin bakın o zaman nasıl rahat annelik yapılıyor.

Eşinin Kv söylediklerini gelip sana atlatması bile yanlış. Hemde kendisi evde ilken. Ben çok yoğun çalışan gerektiğinde birkaç günlüğünü şehir dışına iş seyahatine çıkan biriyim. İşimin yoğunluğundan eve geç geldiğim zamanlar bile oldu. 21 aylık kızıma kv bakmasına rağmen ne eşim ne kv bunu sorun etmedi. Aksine hep gurur duydular kızının geleceği için nasıl çalışıyor diye. Ha benimde çok gelgitlerim oldu bebeğime yetemiyorum yeterli zaman yaratamıyorum diye. İnanın ki bu konuda en büyük destekçim kv idi bu düşünceleri tamamen çıkardı aklımdan. Bebeğinle kaliteli zaman geçirmeniz yeterli. Gün içinde arıyor musunuz? Eve geldiğiniz gibi direk ona mı koşuyorsunuz yoksa öncesinde ev işleri yemek ve mi yapıyorsunuz? İzinli olduğunuz günlerde çocuğunuzla değil misiniz? Kayınvalideniz neden böyle bir düşünceye girdi onu anlamaya çalışıyorum. Çünkü sadece gece kalkamamanızı buna bağlaması normal gelmiyor çünkü bana. Hepimiz insanız çalışıyoruz ve yoruluyoruz kalkamamanız çok normal heleki eşinizin sabah işe gitmeyeceğini bilirken. Siz anne iseniz oda baba. Herşey neden kadınlardan beklenir anlamadım anlamayacağım da bu gidişle. Ama sizde en büyük sorun kv de değil eşte bence

Bir zahmet iş bulsun bu kadar dertlilerse gece çocuğa bakmaktan.Hem boş boş evde oturacak sen çalışacaksın bir de utanmadan kayınvalideyle seni çekiştirecek!!Sakın alttan alma güzelce uyumana bak,gerçekten inanamıyorum ben böyle arsız yüzsüz kocalara,kayınvalidelere

X