çalışan annenin çocuk bakımı ile imtihani ve sorumluluğu...:(

Gece çocuğa baktığı için mi hasta olmuş ?
Ben hem gündüz çalışan hem isten sonra evde yemek temizlik çalışan hem de gece ilgilenen biri olarak ölmüşüm de ağlayanım yok o zaman.
Benim eşimin çok dikkat isteyen bir işi var bu nedenle uykusunu iyi alsın diye ve oglum da zaten ben olmadan susmadigi icin kalkip ben bakarim gece ama bu insani hasta etmek icin tek başına bir sebep degil.
Kv oğluna toz konduramıyor ama hastalığının sebebi farkli olsa gerek.

Şimdi evde olup sadece çocuk bakan anne olsaydı buradaki hanımlar böyle yorum yapmazdı sanki. Geceleride eşin yardım etsin çocuk bakmak zor derlerdi büyük bi ihtimal.
Anladığım kadarıyla aslında sizde bu durumdan rahatsızsınız. Akşamları iş yemek yapmasanız çocuğunuzla ilgilenseniz aslında onun içinde iyi olur.
Sizi kırmak istemiyorum. Bende çalışan birisiydim. Çok zoor hem çalışmak hemde çocuk büyütmek. Derdinizide tam anlatamamışsınız sanki.

Çok karışık yazmışsın. Başlamışken bitireyim dedim için sıkıldı okurken. Tekrar tekrar yazmışsın bazı şeyleri.

Eşin aslında yapması gereken şeyleri yapıyor. çalışsa bile bunların çoğunu zaten yapması lazım. Bir de çalışmıyorken gece kalkıp çocuğa baktı diye lafını etmemeli. Senin çocuğunsa onun da çocuğu.
Ayrıca KV güzel doldurmuş baya baya doldurmuş senin ki de iyi gaza gelmiş

7/24 çocukla mı ilgilencez ya biraz da babası bakacak tabi

Ben de eşim de kamudayız
Benim maaşım tek başına ev geçindirir ama eşiminkiyle geçinemeyiz.
Diyorum ki bakıcı tutup 2000 tl gibi masraf yapacağımıza sen ücretsiz izne ayrıl (kanunda anne ya da baba doğum iznine ayrılabiliyor 2 seneye kadar)
Neden erkek kullanmasın ki bunu?
Bakıcı bakacağına babası baksın mesela.

Takma ya her şeye yetişmek zorunda değilsin. Anne gibi baba da çocuk bakımından sorumlu

aslında keşke çocuk yapmadan önce bir simulasyon yapılsa da şöyle bir kaç ay denense, anne-baba sorumluluk alamıyorsa ya ertelense ya da iptal edilse.. bizim ülkede anneler sadece bebek değil babaları da büyütüyorlar çünkü..

direne direne yapıyorum ama şöyle, eşime vereceğim ve veremeyecğim işler var benim, gece cocuga eşim kalkar mesela, ama altını hep ben temizlerim, yani bi iş bölümü var evde, çalıştığımın ve yoruldugumun farkında, esasında ben begnesem birçok şeyi daha yapar ama dediğim gibi ben çok fazla içime sinmeyen şeyleri kendim yaparım, ilk çocukta ikimizde çalıştıgımız halde gece hep ben kalkardım ona güvenemezdim, kv ile yaşadığım için ondan da etkilenirdim, ama şuan 2'de o da herşeyi benle yapıyor kalkıyor bakıyor mama vs herseyı yapıyor, ama devamlı verilmiş görevler yok bizde....

merhaba )
çalışan anne olmak bütün sorumluluğu yüklemek demek mi? çalışan anne mükemmel miydi çalışan anne gece çocuga bakanmiydi..
kızlar ben kamuda memurum 1,5 yaşinda bi kızımız var. eşim 4 ay önce hastalığı ötürü yüzüden işten ayrıldı şu an işsiz.. eşim işten ayrıldı bende kızım 1 yaşina olunca işe başladim.
dün eşimle tartıştık beni anneliğime sorgu etti sen çocuga bakmiyorsun az ilgileniyorsun diyoo... bu konu nerden çikti ?
eşim ben uyurken kızım gece uyanmiş.. biraz baksin diye yukarda oturan kv yanina birakmiş biraz oturup konuşmuşlar...
kv demiş orkide çocuga bakmiyo ilgilenmiyo gece hep sen bakiyorsun diyoo..
sonra eşim bunu bana sölüyo ilk başta bişey demedim... ama kaldiramadim çok düşündüm iyi anne olmadığımı iddia etti.. ben hasta oldum çocuk bakmaktan diyoo... yani ben hasta etmişim gece işi ona birakmişimmm:KK43: uyandir beni ben bakarinm dedim.... yok.:KK43: kv kişisi eşimin aklina yattirdi......
gece hep sen bakiyorsun diye kv.. ben gece uyuyormuşum bakamiyomuşummm içinden geleni yapmıyormuşum gevşek davraniyormuşummmm.
çalşııyorum eşim çalışmıyo. sanki babasi gibiymişim...
Az ilgileniyorsun diyoo:KK43:
ben herşeyi eşime yüklediği düşünüyorum. birak ben yapayim dedim ama ben çok yoruluyorum bende erkek gücüne sahip degilim erkekler çok dirençli. ben dirençli olamiyorum.
gece hep ben bakiyorum diyo. sen yoruluyorsun diye kıyamiyorum diyo.. böle deyince çok yükü ona verdiğimi düşündüm..
ben uyurken eşim biraz bakiversin diye kızımı yukariya çikarmiş...
ve eşime neler demiş hiç bakmiyo çocuga diyomuş gece hep sen bakiyorsun az ilgileniyo. vs vs...
eşim beni savunsada bazi şeyleri içine kaldiramadi gece mahvoldum hastalığım çikti diyo. bakmadığım için ona hasta etmişim... çok üzüldüm:KK43:
kv demiş nice çalışan anneler var çocuga gece bakiyo gündüz işe gidenler demiş kimden duydu bunu bilmiyorum böle çalışan anneler çocuga tek başina bakan varmiydi??? benim gibi iyice yorulan varmiydiii ?
çok düşündüm nerede hata yapıyorum diye
kv cocuklari hep kendi bakmiş üstelik çalışmıyordu.. kp de çalışıyordu hiç orali degildi.. o yüzden kadin içine sindiremediği için hepsini oğluna yüklediği benim ona hasta ettiğimi düşündü buna görümce de dahil...
çalışıyorum sürekli evde degilim haftasonu bile gece eşim baktığı için sanirim bunu içine sindiremedi...
sabahlari ben bakiyorum altını alip yemegini yediriyorum. haftasonlari..
işten gelince yemek yapıyorum.. bwen gelince bana getiriyolardi ...
azicik 5 dk onlara biraksam laflari mi duyayim... hiç ilgilenmiyo bakmiyo mu desin istiyorum HAYIR.. ben birakmiycam.. inanki zoruma gitti. böle demeleri hiç beklemezdim....
haftasonu işlerim oluyor çamaşırım oluyor evi toparlamaya çalışıyorum kızımla ce ce oyun oynuyoruz yetmiyo mu bana:KK43:
hafta içi işten gelince yemek.. bulaşık derken kızıma koşuyorum akşamlari genelikle babasi yediriyo yemegi arada ben... çünkü işim oluyo.. bide kızım uyunca bende uyuyorum... 10-11 gibi .
eşim uyumuyo sahura kadar.sahurdan sora uyuyo... sahuru da eşim hazirliyo Allah ondan razi olsun...
kızımı beşikte salliyo eşim. ben bakamiyormuşum. edemiyormuşum sürekli tel elindeymişim. bi 5 dk bakivereyim dediğimde onada karişti :KK43:
mükemmel anne degilim bundan eminim. çalışan annelerin çoğu mükemmel degildir eminim ki benim kadar çok yoruluyordur. ama hiç anlamiyolar beni ben hasta etmişim eşimi benim suçummuş...
eşim bana yardim ediyo saolsun elinden geleni yapıyo diyordum... anneliğimi sorgulamaya başladim..
uzun oldu küsüra bakmayin...
çalışan annelere soruyorum siz dinç güçlü olabiliyormusun çocuk bakmalarina... çok şükür evladim olduğuna.. ama zoruma gitti napmaliyim..?
Ben durumunuzda yanlış bir şey göremedim, eşin çalışmıyormuş bütün gün evde, siz çalışıyorsunuz eve gelip birde ev işiyle uğraşıyorsunuz gecede bir zahmet kendisi kalkıp bakıversin çocuğa. Müşterek çocuk bu siz anneyseniz oda babası, bütün gün evde olan adam geceleri çocuğa bakmaktan gocunmamalı. Siz sabah kalkıp işe gidiyorsunuz, gecede çocuğun başını bekleyin, aralarda evin işini yapın oda bütün gün evde kılını kıpırdatmadan yatsın ozaman, hak mı bu?
İçiniz rahat etmiyorsa eşiniz ev işleriyle ilgilensin sizde işten eve döndüğünüzde çocuğunuzla daha fazla zaman geçirin.
Hem evde oturup hemde çocuğa bakmaktan sızlanmak olmamış, sonuçta sizde gündüzleri gezmeye değil işe gidiyorsunuz, evin geçimin sağlıyorsunuz, herşeye tam olarak yetememeniz normal.

7/24 çocukla mı ilgilencez ya biraz da babası bakacak tabi

Ben de eşim de kamudayız
Benim maaşım tek başına ev geçindirir ama eşiminkiyle geçinemeyiz.
Diyorum ki bakıcı tutup 2000 tl gibi masraf yapacağımıza sen ücretsiz izne ayrıl (kanunda anne ya da baba doğum iznine ayrılabiliyor 2 seneye kadar)
Neden erkek kullanmasın ki bunu?
Bakıcı bakacağına babası baksın mesela.

Takma ya her şeye yetişmek zorunda değilsin. Anne gibi baba da çocuk bakımından sorumlu
eşim şimdilik çalışmıyor yakin zamanda işe girecek.
öğleden sora kv görümce bakiyo.
ben işten gelice getiriyolar zaten.
şimdilik tek maaşla geçiniyoruz. çok şükür gücümüze yetiyo.
ücretsiz izin 6 ay kullandim bi daha ayrılmayı düşünmüyorum imkansiz..
çalışan bir annenin her işe koşma sorumluluğu var mi HAYIR...
çalışan anneler mükemmel mi?
HAYIR...
eşime herşeyi yüklediğimi düşündüm eşim boş duracak ibiri degil çok şükür yardim ediyo.
kaynanam eşime hep sen bakiyorsun ilgilenmiyo bakmiyor demesi zoruma gitti. bi daha bi yere çikarken nasıl teslim edicem o lafi yine derlese.. ne bilim çok gücendim.
o işe kolay kolay kaldiramam.
onlara dersini verecek birşey yapmak istiyorum.

Kv yılanmis. Siz de o zaman ben işten ayrılalım madem kötü anneyim sen
.. iyileş iş bul sonra bize bak diyin .

Kv dende az değilmiş hani..sende kvnin yuzune deki dogrudur ben calistigim icin bakamiyorum cocuguma o yüzden işten ayrilip kizima daha ilgili bir anne olmaya karar verdim..bak nasıl tutusuyor..oglusu evde yatarken sabahtan aksama laf yok..neymis gece kalkip bakıyormuş tabii bakacak..sen o evi gecindiriyosun ogluda az çalışsın evde.

hayat miüşterek.erkek çalışıp kadın evde otursaydı da aynı şekılde konuşabılcekmıydı sevgılı kayınvalıdeceğin...oğlum çalışıyor ağzına kaşıkla yemek vermıyosun dıye senı eleştirip yıne doldururdu eşini.

merhaba )
çalışan anne olmak bütün sorumluluğu yüklemek demek mi? çalışan anne mükemmel miydi çalışan anne gece çocuga bakanmiydi..
kızlar ben kamuda memurum 1,5 yaşinda bi kızımız var. eşim 4 ay önce hastalığı ötürü yüzüden işten ayrıldı şu an işsiz.. eşim işten ayrıldı bende kızım 1 yaşina olunca işe başladim.
dün eşimle tartıştık beni anneliğime sorgu etti sen çocuga bakmiyorsun az ilgileniyorsun diyoo... bu konu nerden çikti ?
eşim ben uyurken kızım gece uyanmiş.. biraz baksin diye yukarda oturan kv yanina birakmiş biraz oturup konuşmuşlar...
sonra eşim bunu bana sölüyo ilk başta bişey demedim... ama kaldiramadim çok düşündüm iyi anne olmadığımı iddia etti.. ben hasta oldum çocuk bakmaktan diyoo... yani ben hasta etmişim gece işi ona birakmişimmm:KK43: uyandir beni ben bakarinm dedim.... yok.:KK43: kv kişisi eşimin aklina yattirdi......
gece hep sen bakiyorsun diye kv.. ben gece uyuyormuşum bakamiyomuşummm içinden geleni yapmıyormuşum gevşek davraniyormuşummmm.
ben herşeyi eşime yüklediği düşünüyorum. birak ben yapayim dedim ama ben çok yoruluyorum bende erkek gücüne sahip degilim erkekler çok dirençli. ben dirençli olamiyorum.
gece hep ben bakiyorum diyo. sen yoruluyorsun diye kıyamiyorum diyo.. böle deyince çok yükü ona verdiğimi düşündüm..
ve eşime neler demiş hiç bakmiyo çocuga diyomuş gece hep sen bakiyorsun az ilgileniyo. vs vs...
eşim beni savunsada bazi şeyleri içine kaldiramadi gece mahvoldum hastalığım çikti diyo. bakmadığım için ona hasta etmişim... çok üzüldüm:KK43:
kv demiş nice çalışan anneler var çocuga gece bakiyo gündüz işe gidenler demiş kimden duydu bunu bilmiyorum böle çalışan anneler çocuga tek başina bakan varmiydi??? benim gibi iyice yorulan varmiydiii ?
kv cocuklari hep kendi bakmiş üstelik çalışmıyordu.. kp de çalışıyordu hiç orali degildi.. o yüzden kadin içine sindiremediği için hepsini oğluna yüklediği benim ona hasta ettiğimi düşündü buna görümce de dahil...
çalışıyorum sürekli evde degilim haftasonu bile gece eşim baktığı için sanirim bunu içine sindiremedi...
azicik 5 dk onlara biraksam laflari mi duyayim... hiç ilgilenmiyo bakmiyo mu desin istiyorum HAYIR.. ben birakmiycam.. inanki zoruma gitti. böle demeleri hiç beklemezdim....
haftasonu işlerim oluyor çamaşırım oluyor evi toparlamaya çalışıyorum kızımla ce ce oyun oynuyoruz yetmiyo mu bana:KK43:
hafta içi işten gelince yemek.. bulaşık derken kızıma koşuyorum akşamlari genelikle babasi yediriyo yemegi arada ben... çünkü işim oluyo.. bide kızım uyunca bende uyuyorum... 10-11 gibi .
eşim uyumuyo sahura kadar.sahurdan sora uyuyo... sahuru da eşim hazirliyo Allah ondan razi olsun...
kızımı beşikte salliyo eşim. ben bakamiyormuşum. edemiyormuşum sürekli tel elindeymişim. bi 5 dk bakivereyim dediğimde onada karişti :KK43:
mükemmel anne degilim bundan eminim. çalışan annelerin çoğu mükemmel degildir eminim ki benim kadar çok yoruluyordur. ama hiç anlamiyolar beni ben hasta etmişim eşimi benim suçummuş...
eşim bana yardim ediyo saolsun elinden geleni yapıyo diyordum... anneliğimi sorgulamaya başladim..
çalışan annelere soruyorum siz dinç güçlü olabiliyormusun çocuk bakmalarina... çok şükür evladim olduğuna.. ama zoruma gitti napmaliyim..?
Valla canım ben 3 cocuk büyütmeye çalışıyorum çalışarak.Bir tanesi ikiz bütün gece kalkıp onları emzirirdim düşün.

merhaba )
Eşinde kaynanan da tamamen haksız hem evi senn geçindir herşeye koş bir de konuşsunlar başka istekleri varmı ? Zahmet olacak eşine ama ya işe girsin o zaman ya da çenesini kapatsın ...

Eşinde kaynanan da tamamen haksız hem evi senn geçindir herşeye koş bir de konuşsunlar başka istekleri varmı ? Zahmet olacak eşine ama ya işe girsin o zaman ya da çenesini kapatsın ...
işe girecek yakin zamanda.
kadin çalışsın adam evde otursun duruma kaldiramiyor.
ben ona gücendircek laflar söleyemem Allaha havale ettim.

bak ben bebeğini ona buna bırakıp iş yapan kadınlara karşıyım acayip sinir oluyorum.
mesela arada eltime gidiyoruz arada dediğim birkaç ayda bir. sonundaoldu 5 dakika tut geliyorum diyor 3 saat yok ortada acayip sinirleniyorum.
amaaaaaa sizin ki öyle değil. babası ya hu babası. kaldı ki evin yükü maddi ve manevi sizde. ne var iki salladı diye nolmuş??
kendi çocuğu yapcak tabi. boşa kendinize yüklenmeyin. ben ne kadar annesiysem sen de o kadar babasısın deyip geçin

X