Çalışması eşine bağlı kadınlardan oluyorum

Güncelleme
Arkadaşlar konu açmıştım daha önceden aşağıda da paylaşıyor olacağım eski konuyu. Eşimle oturup konuştum ama beni oyalıyor kreş konusunda yine kendi bildiğini yapıyor çocuk daha küçükmüş kendince tedrginlikleri var hatta kameralı olan çok düzgün bir kreş dahi buldum ama gidip bakmak bile istemiyor. Görümcemle de açık açık konuştum. Sen de haklısın bakmak zorunda da değilsin dedim böyle olunca sana yük biniyor çocukların stresi zaten sana yetiyor dedim. Görümcem de kreşe verilmesi tarafında eşime söylemesini istedim aman onu bana bulaştırma dedi ben çok söyledim dedi ama anlamıyor dedi. Hatta görümcem diyorki işe gidersen mecbur biz bakarız ne yapalım diyor ama ben anlayışsız davranmak istemiyorum çünkü o da gün içinde zaten çok yoruluyor. Görümcem de bana gerçek anlamda 1 2 yıl daha gitme çocugun seninle olsun diyor ama gidersende sen bilirsin biz bakarız dedi. Eşimde annesi ile konuşmuş ablasına götürmemesini söylemiş, kayınvalidem de tamam ben bakarım demiş götürmem. Ama benimde aklıma takılan konu şu 3 yaşındaki çocuk akşama kadar babaanne ile ne yapacak çok sıkılacak. Eşime de anlatıyorum bunu o zaman çalışma diyor. Eşimin bana yön vermesi hoşuma gitmediği için bir yandan gidip çalışmak istiyorum ama diğer yandan da görümcem zor durumda kalmış olacak çünkü babaanne götürmese bile kızım mutlaka halaya gitmek isteyecek. Bu sebeple işe gitmeme kararı veriyorum. Hata yapıyorum belki de bilmiyorum ama başka seçenek kalmıyor.

Eski konu
Merhabalar, 1 hafta önce işe başladım şartları gayet iyi durumda. 3 yaşında kızım var evime 15 dk mesafede olan babaanne ve halaya bırakıyoruz. Maddi durumum iyi çok şükür ama çalışsam da fena olmaz. Görümcem kızımı bırakıp çalıştığım için eşimle bana sitem eder gibi. Anneye ihtiyacı var neden çalışıyorsun otur çocuguna bak diyor. Kayınvalidem bakmasına bakıyor ama yemek yedirmede ve oyalama konusunda pek ilgilenmediği için aynı apartmanda olan kızına yani görümcem götürüyor. Görümcem inde 2 çocugu var biri büyük üniversiteye hazırlanıyor diğeri daha küçük. Böyle olunca konusulunca görümcem ve eşi tarafından eşim sinirlendi. Çalışmamı istemiyor otur kışın çocugunla ilgilen diyor. Sizin çocuklarınız kaç yaşında iken başladınız işe ve kim bakıyor nasıl idare ediyorsunuz kafam çok karıştı. Eşim kreşe karşı çıkıyor güvenmiyor. Tek çare babaanne ama o da yetemiyor. Ne yapmalıyım bilmiyorum. Lütfen bir akıl verin.
Esinizi dinlemeyip gidip krese kaydini yaptiracaksiniz oglunuzun bu kadar basit..Kresin verdikerini anne bile veremez cocuga.Abimin ogluna yani yegenime, sizin oglunuz gibi uc yasindaydi, bir yaz tatili boyunca bakmistik annem ve ben..Yasina uygun ogretici egitici oyunlari, okumalari hergun yaptirmistim..Birlikte cokta egleniyorduk cocuk aksam evine donmek istemiyordu o derece egleniyorduk.Eylulde krese verdiler ve bikac ayda yegenimdeki degisim inanilmazdi..Dil seviyesi oyunlari vs inanilmaz gelismisti..Dinlemeyin esinizi bildiginizu okuyun..Gorumceniz ve yasli babaanne ne kadar ilgilenir ki cocukla?? Benim cocuk egitiminde bilgim olmasina ve yegenimden baska ilgilendigim bisey olmamasına ragmen, kresin kattıklarını katamadim..

Güncelleme
Arkadaşlar konu açmıştım daha önceden aşağıda da paylaşıyor olacağım eski konuyu. Eşimle oturup konuştum ama beni oyalıyor kreş konusunda yine kendi bildiğini yapıyor çocuk daha küçükmüş kendince tedrginlikleri var hatta kameralı olan çok düzgün bir kreş dahi buldum ama gidip bakmak bile istemiyor. Görümcemle de açık açık konuştum. Sen de haklısın bakmak zorunda da değilsin dedim böyle olunca sana yük biniyor çocukların stresi zaten sana yetiyor dedim. Görümcem de kreşe verilmesi tarafında eşime söylemesini istedim aman onu bana bulaştırma dedi ben çok söyledim dedi ama anlamıyor dedi. Hatta görümcem diyorki işe gidersen mecbur biz bakarız ne yapalım diyor ama ben anlayışsız davranmak istemiyorum çünkü o da gün içinde zaten çok yoruluyor. Görümcem de bana gerçek anlamda 1 2 yıl daha gitme çocugun seninle olsun diyor ama gidersende sen bilirsin biz bakarız dedi. Eşimde annesi ile konuşmuş ablasına götürmemesini söylemiş, kayınvalidem de tamam ben bakarım demiş götürmem. Ama benimde aklıma takılan konu şu 3 yaşındaki çocuk akşama kadar babaanne ile ne yapacak çok sıkılacak. Eşime de anlatıyorum bunu o zaman çalışma diyor. Eşimin bana yön vermesi hoşuma gitmediği için bir yandan gidip çalışmak istiyorum ama diğer yandan da görümcem zor durumda kalmış olacak çünkü babaanne götürmese bile kızım mutlaka halaya gitmek isteyecek. Bu sebeple işe gitmeme kararı veriyorum. Hata yapıyorum belki de bilmiyorum ama başka seçenek kalmıyor.

Eski konu
Merhabalar, 1 hafta önce işe başladım şartları gayet iyi durumda. 3 yaşında kızım var evime 15 dk mesafede olan babaanne ve halaya bırakıyoruz. Maddi durumum iyi çok şükür ama çalışsam da fena olmaz. Görümcem kızımı bırakıp çalıştığım için eşimle bana sitem eder gibi. Anneye ihtiyacı var neden çalışıyorsun otur çocuguna bak diyor. Kayınvalidem bakmasına bakıyor ama yemek yedirmede ve oyalama konusunda pek ilgilenmediği için aynı apartmanda olan kızına yani görümcem götürüyor. Görümcem inde 2 çocugu var biri büyük üniversiteye hazırlanıyor diğeri daha küçük. Böyle olunca konusulunca görümcem ve eşi tarafından eşim sinirlendi. Çalışmamı istemiyor otur kışın çocugunla ilgilen diyor. Sizin çocuklarınız kaç yaşında iken başladınız işe ve kim bakıyor nasıl idare ediyorsunuz kafam çok karıştı. Eşim kreşe karşı çıkıyor güvenmiyor. Tek çare babaanne ama o da yetemiyor. Ne yapmalıyım bilmiyorum. Lütfen bir akıl verin.
Bende çalışan anne çocuğuyum 4 yaşnda babaanneme verildim babaannem ölene dekkte sanki evim orasıydı şuan 30 yaşndayım iyki annem çalşmş iyki beni babaannem büytmş diyordm o zmanlarda hiç bunun üzüntüsnü yaşamadım kadın çalışmalı doğurdu diye eve kapatılmamalı ne olursa olsun durumunz iyiyse kreşe olmazsa babaanmeye olmazsa iyi bir bakıcı ve kamera yani binbir yolu var çalışmanın bugn 1 sene der yarn 1 sene dha der snra 2. Çocuk der uzar gider sizde işten soğursunuz.. ben 3 senedir çock istiyorum eşm bana zarf attı çalşmazsn dmi bakarsn çocuğa diye.. 1 yıl dedm 1 yıl snra annen yada annem bakmazsa sen çıkarsn işten bakaran çocuğa ben çalışırım deďm yok öyle muhtaçlk duygusu aşılamakk.. karar sizin ama çalışmak her zaman en doğru olan

Bide çalışan annemin olmasnın avantajı tüm çocuklardan daha kaliteli hayat yaşıyordum her anlamda güzel farklar vardı.. gerçekten hayatınızı 4 duvarda geçirmeyi kabul etmeyin

bazen insanlar cinnet geçiriyor ya nasıl olur diyoruz ama bazende şart gerçekten. cinnet geçiren kadın yada gelin olun bakın nasıl düzeliyor her şey. .

kendinize bahane arıyor gibi geliyorsunuz bana..
silah zoruyla mı evde oturacaksın diyor ?

madem kreşi istemiyosun otur sen bak diceksin konu kapanacak.

Güncelleme

Eski konu
Ah ahh benim annemde beni doğurduğuktan sonra çok çalışmak istemiş yengem hasetinden bakmamış annesi de yokmuş o zamanlar böyle bakıcı bulmak zormuş kaç sene öncesi beni kreşlere anaokullarına bırakmış hep 3 yaşımdan sonra, kardeşim olunca da 7 yaşına kadar yine çalışamadı sonra da bana bıraktı kardeşimle aramızda 7 yaş var. Şimdi Allah nasip ederse emekli olacak bu ay çalışmaya da devam edecek ev alın emekli maaşımı güxüm yettikçe sen al kızım çok zahmet verdin çocuk yaşınla diyor sadede geleyim annem hep der ki aklım olsaydı parayla bakıcıya kendi evinde baktırırdım kimseye minnet etmeden der

Bence suanki durum itibariyle eylule kadar halaya parayla bakmasını teklif edin. Ona da faydasi olursa daha severek bakabilir. Babaanne yasliysa maalesef yetemez çocuğa

ya kreşe vereceksiniz ya kendiniz bakacaksınız, ortada başka bir seçenek göremedim
eşinize kreşin çocuk için neden önemli olduğunu ısrarla anlatmanızı öneririm hatta yapabiliyorsanız ona bilimsel kaynaklar da gösterin

Çocuğunuzun kreş yaşı gelmiş siz çalışsanız da çalışmasanız da o çocuk kreşe gitmeli.

şu an koronadan dolayı mı kreşe gitmiyor çocuk? kapalı mı açık mı kreşler onu da bilmiyorum gerçi.
ama görümceniz neden baksın onu da anlamış değilim yani tüm bunları işe girmeden önce konuşsaydınız, biraz geç olmuş sanki. siz işe girmeden kararlaştırsanız daha iyiydi.
kreş, bakıcı ne gerekiyorsa tutulsun siz de çalışın. şaka gibi bu erkekler ya.

X