canını yananın ettiği beddua.... fikri olan yazsın lütfen kızlar......

Beddua gider, gider geri döner lafını bende duydum. Gerçeklik payı da eminim vardır.
3 sene önceki erkek arkadaşıma baya bayaa çektirmiştim. Oda bana " bi gün umarım aynı benim gibi aşık olur, acı çekersin " demişti... Hoş ya daha sonra beni aldatmış ve şu anda nişanlı ammaa velakin beni buldu mu bedduası? Tabii ki buldu. Nişanlı olmasa gider helallik isterim, o derece canım yandı.

Ben haksız yere edilen bedduaya inanmıyorum. Ama canı yanan kişinin ahı tutuyor teyzem birisini çok seviyor ve nişanlanıyor sonra adam teyzemi terkedip başkasıyla evleniyor o kadınla mutlu olamıyor ve boşanıyor ikinci kez başka bir kadınla evleniyor o kadınla evli şu anda ama duyduğumuz kadarıyla mutlu değilmiş. Umuyorum ki benim ahımı alan kişide mutlu olmaz :KK14:

Arkadaşların dediği gibi allaha havale et kuzum ve sonrasında sabret çünkü allahın adaletinde zaman aşımı yoktur ; mutlaka herkes bi şekilde yaptığının cezasını çekiyor .. Sadece biz hemen olmasını istiyoruz sabırsızız .. Ben bunu yaşadım allaha havale ettim ve tam iki yıl sonra allahın adaleti tecelli etti aynı şekilde ...

Arkadaşların dediği gibi allaha havale et kuzum ve sonrasında sabret çünkü allahın adaletinde zaman aşımı yoktur ; mutlaka herkes bi şekilde yaptığının cezasını çekiyor .. Sadece biz hemen olmasını istiyoruz sabırsızız .. Ben bunu yaşadım allaha havale ettim ve tam iki yıl sonra allahın adaleti tecelli etti aynı şekilde ...
Nasıl oldu anlatırmısın merak ettim de ?

bende duydum ..fakat herkes birbirinden duyduğunu söylüyor..ben inanmıyorum..dönüp dolaşacağına..insanın bazen canını acıtıyorlarki söylememek elde değil..insanın içi rahatlıyor..

Beddua nezdinde değil ama ben ne yaparsak onu bulacağımıza inanıyorum olağan haller dışında.Mesela ben bir arkadaşıma bir şeyimi verdiğimde sanki daha da bereketleniyor malım ve insanlarla ilişkim artıyor.Aynı şekilde birinin kalbini kırdığımda o gece bende o kişi gibi uyuyamıyorum.Ve bende çok acı çektim canımı aldılar arkadaşımı aldılar inşallah Rabbimde onların canını öyle acı çekerek alacak ya da ahirette davacılarıyım.

bir şekilde birinin canını yakanın canı yanar...sanmayın yanına kalır...ya bunu duyarsınız ya da duymazsınız ama ilahi adalet bir şekilde işler...hemde sizin istediğinizden daha güzel bir şekilde...ve bu genelde siz mutlu olduğunuzda olur garip bir şekilde...o şuan mutlu diyebilirsiniz,öyle görünüyor diyebilirsiniz...belki de değil belki de Allah en mutlu anını bekliyor bilemezsiniz...unutmayın ne verirseniz fazlasıyla karşılığını alırsınız...birinin canını yakmak,birinin hayallerini yıkmak kolay olabilir bazılarına göre...ama emin olduğum tek şey bir şekilde bunun bir bedeli olduğu.

bir şekilde birinin canını yakanın canı yanar...sanmayın yanına kalır...ya bunu duyarsınız ya da duymazsınız ama ilahi adalet bir şekilde işler...hemde sizin istediğinizden daha güzel bir şekilde...ve bu genelde siz mutlu olduğunuzda olur garip bir şekilde...o şuan mutlu diyebilirsiniz,öyle görünüyor diyebilirsiniz...belki de değil belki de Allah en mutlu anını bekliyor bilemezsiniz...unutmayın ne verirseniz fazlasıyla karşılığını alırsınız...birinin canını yakmak,birinin hayallerini yıkmak kolay olabilir bazılarına göre...ama emin olduğum tek şey bir şekilde bunun bir bedeli olduğu.
Sabırla bekliyorum rabbimin adaletine güvenim snsuz asla inkar etmiyorum ama böyle şeyleri duydukça ben mutlu oluyorum haklımıyım haksızmıyım onu Allah bilir ama ben haklı olduğumu düşünüyorum ve sabırla bekliyorum

Sabırla bekliyorum rabbimin adaletine güvenim snsuz asla inkar etmiyorum ama böyle şeyleri duydukça ben mutlu oluyorum haklımıyım haksızmıyım onu Allah bilir ama ben haklı olduğumu düşünüyorum ve sabırla bekliyorum
tabi ki mutlu olman çok normal...canın yandıysa ve bunun onun yanına kalmadığını görmek tabi ki seni huzurlu kılacak...bir şekilde Allah hakkının karşılığını alır ondan...sen yeter ki güçlü olmaya çalış...mutlu değilsen bile şuan mutluymuş gibi fotoğraflar çekil koy,görsün haberi olsun...unutma sensiz mutlu olduğunu gördüğü zaman başlar bir şeyler...

tabi ki mutlu olman çok normal...canın yandıysa ve bunun onun yanına kalmadığını görmek tabi ki seni huzurlu kılacak...bir şekilde Allah hakkının karşılığını alır ondan...sen yeter ki güçlü olmaya çalış...mutlu değilsen bile şuan mutluymuş gibi fotoğraflar çekil koy,görsün haberi olsun...unutma sensiz mutlu olduğunu gördüğü zaman başlar bir şeyler...
Facebook telefon hiç bişeyim yok ayrıldığımzdan beri herşeyi kapattım. Ama o mutlu istemeye geldiler beni abisinin baldızıyla aldattı ben saf saf etrafımdakilere onu anlatıyodum nasıl heveslenmiştim gelinlik bakıyodum o kızında haberi vardı benden

Facebook telefon hiç bişeyim yok ayrıldığımzdan beri herşeyi kapattım. Ama o mutlu istemeye geldiler beni abisinin baldızıyla aldattı ben saf saf etrafımdakilere onu anlatıyodum nasıl heveslenmiştim gelinlik bakıyodum o kızında haberi vardı benden
benimde başıma geldi...inan ne kadar zor olduğunu biliyorum...bizim yapacağımız en doğru şey onları düşünmemeye çalışmak ve kesinlikle aklımızı oyalayabileceğimiz şeyler yapmak...eğlenmelisin,kahkahalar atmalısın sevdiklerinle...bir süre sonra içimizdeki acı gidecek...sen mutlu olduğunda onlar mutsuz olacak emin ol...şükret çünkü bu tarz insanlar değişmez...ya evlenseydik ya çocuğumuz olsaydı ne zor olurdu...kurtulduk açıkcası

benimde başıma geldi...inan ne kadar zor olduğunu biliyorum...bizim yapacağımız en doğru şey onları düşünmemeye çalışmak ve kesinlikle aklımızı oyalayabileceğimiz şeyler yapmak...eğlenmelisin,kahkahalar atmalısın sevdiklerinle...bir süre sonra içimizdeki acı gidecek...sen mutlu olduğunda onlar mutsuz olacak emin ol...şükret çünkü bu tarz insanlar değişmez...ya evlenseydik ya çocuğumuz olsaydı ne zor olurdu...kurtulduk açıkcası
Evet öyle oldu ama bu şekilde bitmesi beni çok üzdü aileme mahçup oldum. Kızın kötü biri olduğu o kadar belli ki mutsuz olacağına eminim

Evet öyle oldu ama bu şekilde bitmesi beni çok üzdü aileme mahçup oldum. Kızın kötü biri olduğu o kadar belli ki mutsuz olacağına eminim
aynen beni de aileme herkese karşı mahcup etti...asla yapmaz dediğim bir insandı ama yaptı...geri dönüşü olmayan bir şekilde,bir ihanetle.kız iyi olsa ne olur kötü olsa ne olur...seni bile bile sana ihanet ettiler...bundan büyük ihanet mi olur?...bunların ki aşk falan değil...öyle sanmak istiyorlar o kadar...ihanetlerine masumluk katmaya çalışıyorlar o kadar...

aynen beni de aileme herkese karşı mahcup etti...asla yapmaz dediğim bir insandı ama yaptı...geri dönüşü olmayan bir şekilde,bir ihanetle.kız iyi olsa ne olur kötü olsa ne olur...seni bile bile sana ihanet ettiler...bundan büyük ihanet mi olur?...bunların ki aşk falan değil...öyle sanmak istiyorlar o kadar...ihanetlerine masumluk katmaya çalışıyorlar o kadar...
Benim olayı yazsam okuyup öyle yorum yapabilrmsn :KK43:

5 senelik bi ilişkim vardı ayrıl barış bugünlere kadar geldik çok emek verdim ama evliliğe de hazır değildim bekleyelim dedim sonra o istiyo diye tamam dedim ailemi krşıma aldım annem istemiyodu ağladım sızladım yalvardım yakardım ikna ettim geldiler tanıştılar annem yşne istemedi ikna etmek için çok şey yaptım tam oldu bunun ilgisizliği başladı bişeylerden şüphelendim. ayrılmadan 3 gün önce buluşmuştuk gözümün içine baka baka evlenme teklifi etti dans ettik o gün çok güzel geçti ta ki sonuna kadar. bu bekar olan abisiyle kavgalı diye diğer abisinde kalıyodu son bir kaç aydır abisi 3 yıllık evli iki tane çocuğu var bu sürekli yengesinden bahsetmeye başladı sinir oluyodum ama hiç belli etmedim buluştuğumuz gün bana dedi ki yengemle karşılıklı oynuyoruz bizi karı koca sanıyolar dedi ben çıldırdım dondum kaldım yine o kdar tepki vermedim başkası olsa neler yapardı ben sadece dedim ki yanlış konuşuyosun o senin yengen dedim nasıl öyle bişey söylüyosun saçmalıyosun dedim

oda doğru söylüysun yani lafın gelişi gibi bişey dedi tam olarak hatırlamıyorum bide dediki yengemin kız kardeşleri geldi bugün ayağıma çelme taktı dolabın kapağını bana çarptı, yengesinin kız kardeşine bide demiş ki sevgilnle aran nasıl bide geldi bunu bana anlatıyo o gün. bende sinirlendim dedim ben bir erkekle konuşmazken sen nası bunu yapıyosn bide anlatıyosun bana dedim dediki onlar benim kardeşlerim kıskanma falan ddi ben dedim ben kıskanırım ben böylyim samimi olmycaksn kmseyle falan aklımın ucundan kötü bişey geçirmedim o gün kötü ayrıldık eve geldim yengesine karşı ilgisimi var falan diye düşündüm çnkü konuşmaları onu gösteriyodu ilk defa böyle bişey gördüm şaşırıyorum bizde öyle bişey yok çünkü ne bilim ya öyle düşündürdü ama sen olsan sende öyle anlarsın her neyse işte bunun bana karşı ilgsizliği başladı aramızda soğuktu o günden sonra.

ona defalarca dedim niye ilgisizsin ayrılmak mı istiyosun yok dedi yine ilgilenmemeye başladı. o yengesinin annesi onları yemeğe çağırmış yine bişey demedim sesimi çıkarmadm ne güzel seni seviyolar falan dedim kıskandğm halde. bunun bu halleri devam etti en son dedm ki ben kabul edemiyorum bunu dedim ilgisizsn dedm değiştin dedm kırdım hattı annemlerde istemiyodu zaten. aradan 3 5 gün geçti yengesinin kız kardeşi ile çıkmaya başlamış

düşündüğün her şey de haklısın...herkes bunu düşünebilir...seninleyken ilişkileri olmadıysa bile ne demek ya sen ayrılmışsın bu kadar kısa bir sürede başkasıyla ilişkiye başlamak...asla kabul edilebilir bir şey değil bu...bu tip insanların hiç bir şeye saygıları yoktur...sen yıllarını ver adam bir kaç tatlı söze kansın hop başkasına...ne kolay...hani senin emeklerin,yılların?...mutlu olmak için dua etmesinler bile

düşündüğün her şey de haklısın...herkes bunu düşünebilir...seninleyken ilişkileri olmadıysa bile ne demek ya sen ayrılmışsın bu kadar kısa bir sürede başkasıyla ilişkiye başlamak...asla kabul edilebilir bir şey değil bu...bu tip insanların hiç bir şeye saygıları yoktur...sen yıllarını ver adam bir kaç tatlı söze kansın hop başkasına...ne kolay...hani senin emeklerin,yılların?...mutlu olmak için dua etmesinler bile
Durum bu işte canım ben bu yaşıma kadar hiç annemin babamın karşısında bi erkek için ağlamadım ilk defa anneme sarıldım ağladım gecelerce uyku uyumadım ama hep Allah'a sığındım rabbim sabrını verdi. Hala mutlular sonu ne olur bilmiyorum ama çok üzülüyorum:KK43:

X