Çıldırıyorum bu ev işleri yüzünden..

Ay hanımlar gülürek okudum bazı yorumları. Şipşipi kınamıyorum gerçekten insan bazen gerçekten bıkıyor ev işlerinden.. Mesela şuan benim bulaşık makinesi içini bi kere silmem lazım, tabaklar dağıldı dolaplara düzgün yerleştirmek lazım, nevresim ütülemem lazım, daha kendi çamaşırlarımı katlamadım.. Mesela hangisinden başlayım cidden.. Bi odayı bitirmeden diğeri başlıyor ya
Nevresimleri utulememekten başlayın bence. Dünyanın en gereksiz işi olabilir. 🤭😂

merhaba,
bezin kirlilik durumuna göre kullanıyorum ama genelde kovayla yapıyorum yoksa diğer türlü su israfı çok oluyor. ama 1 kova suyla max. 2 oda siliyorum sonrasında değiştiriyorum çünkü kirleniyor. diğer muadillerle bir kova suyla tüm evi silseniz su yine tertemiz görünüyor çünkü onlar temiz silmiyor. sadece oradan oraya yapıştırıyor.
akan suyun altında yıkayacaksam beyaz sabunla yıkıyorum kovada yapacaksam sıvı arap sabunu kullanıyorum.
Kovaya daldirip elinizle sıkıyorsunuz degil mi dogru anladim.
Cok tesekkur ederim buarada crvap verdiginiz icin

Aynı konudan dertliyim, özel sektör çalışanıyım gelmesi, gitmesi bir oğlum var. Eşim gündüz evde çocukla, bir caps görmüştüm. Evini temizlemekten bıktığı için yaktı diye, işte tam olarak ben... :KK14:

Kovaya daldirip elinizle sıkıyorsunuz degil mi dogru anladim.
Cok tesekkur ederim buarada crvap verdiginiz icin
rica ederim.
aynen bez çok kirlendiyse musluk altında yıkıyorum normal kirliyse kova içerisinde çitiliyorum. bezi kullanmadan bi 15-20 dk su içerisinde ıslatıyorum.

Su miknatisli cift tarafli siliciler nasildir acaba? Alip koseye atmak istemiyorum..sizin yontemle temiz oluyor mu bari lekeli cam hic sevmiyorum
hic kullanmadim
şuna benziyor sekil olarak ucunda sopa takmak icin bosluk varhttps://www.teknosarf.net/-Cam-Silme-Aparati ama bu cok pahali dedigim gibi bi milyoncudan 5tlye almistim. mikrofiber bezi ucuna sarip siliyorum cami gayet de temizoluyo

Mesela şuan benim bulaşık makinesi içini bi kere silmem lazım,

neden

ilk defa duydum

bulaşık makinesinin içi mi silinir

kirlendi ise al o iş için üretilen ürünleri kullan da daha yeni eşyalar zaten

nevresim ütülemem lazım

neden

ütülenmeyince üstünde yatılmıyor mu

bence işleri temel olanlar, yapılsa da olanlar, aman başkaları da yapmıyormuş diye bir kategorize edin

çamaşırı toplayın nevresimi ütülemeyin bulaşık makinesini hiç silmeyin, buzdolabını yıkamayın

neden

ilk defa duydum

bulaşık makinesinin içi mi silinir

kirlendi ise al o iş için üretilen ürünleri kullan da daha yeni eşyalar zaten

neden

ütülenmeyince üstünde yatılmıyor mu

bence işleri temel olanlar, yapılsa da olanlar, aman başkaları da yapmıyormuş diye bir kategorize edin

çamaşırı toplayın nevresimi ütülemeyin bulaşık makinesini hiç silmeyin, buzdolabını yıkamayın
Buzdolabı yıkama işini ben de anlamadım.
Arada raflarını çıkarır, yıkarım sanırım bunu kasttetti konu sahibi.
Haftada bir de buzdolabı temizleyici sıkıp siliyorum tertemiz oluyor.

Ay hanımlar gülürek okudum bazı yorumları. Şipşipi kınamıyorum gerçekten insan bazen gerçekten bıkıyor ev işlerinden.. Mesela şuan benim bulaşık makinesi içini bi kere silmem lazım, tabaklar dağıldı dolaplara düzgün yerleştirmek lazım, nevresim ütülemem lazım, daha kendi çamaşırlarımı katlamadım.. Mesela hangisinden başlayım cidden.. Bi odayı bitirmeden diğeri başlıyor ya

KK da böyle konuları okuyunca kendimi çok pis hissediyorum ama lütfen birisi bana bulaşık makinesi içini silmek nasıl oluyor bunu bana açıklasın :KK70: :oha:

X