Cimri mi tutumlu mu ayrılmalı mı?

Takılma da gör:olamaz:
O iyi huylu gelen adamdan buz gibi soğuyup,canımı iste paramı isteme modunu gördükçe,50 liranın hesabını sorunca o iyi özellikleri falan kalmaz gözünde.
Para hesabı yapan erkekten,yok ben pinti değilim tutumluyum diyen erkekten kaçacaksın.
Başıma geldi böyle biri,tutumlu sandım.
Annem 1 kere de cimri bu sineğin yağını hesaplar demişti,anneme kızarken baktım cidden haklı.
Aşık olduğum insandan buz gibi soğuyup şuan geriye bakınca safmışım arkadaş diyorum.
Kurtar kendini.
yorumunuzda kendimi buldum .Eski sevgilim gerçekten çok iyi biriydi ama birazcık daha pahalı mekanlara gidemiyorduk gitsek bile benim zorumla tartışmayla .Para sıkıntısı yoktu o kadar ortalama maaşı vardı . Ben arada öderdim hesapları .sonra bir anda bir hafta sen bir hafta ben demeye başladı.
Başlarda hiç böyle değildi ( gerçi ben o zamanlar öğrenciydim ) 1 yıl sonra çıktı bu huyu .ister istemez bu davranışlarına takılırken buluyordum kendimi . İyi huylarının bile önüne geçiyor cimrilik .çok haklısınız

yorumunuzda kendimi buldum .Eski sevgilim gerçekten çok iyi biriydi ama birazcık daha pahalı mekanlara gidemiyorduk gitsek bile benim zorumla tartışmayla .Para sıkıntısı yoktu o kadar ortalama maaşı vardı . Ben arada öderdim hesapları .sonra bir anda bir hafta sen bir hafta ben demeye başladı.
Başlarda hiç böyle değildi ( gerçi ben o zamanlar öğrenciydim ) 1 yıl sonra çıktı bu huyu .ister istemez bu davranışlarına takılırken buluyordum kendimi . İyi huylarının bile önüne geçiyor cimrilik .çok haklısınız
Benimki de dışarda yemek yemek zorunda kalmayalım diye gezmek istemezdi.
Ha öyle lüks bişey de değil ama bir yere oturduk atıyorum yuh 60 liraya tost mu olur gibi söylenirdi girer girmez,gel de ye :))
Tabi ilişkinin 4-5 ayı böyle değildi hediyeler,gezmeler tozmalar.
Devamlı şu şurda daha ucuz mevzusu,para biriktirme konusu düşününce bile boğuluyorum şuan:kusmuk:

Ha öyle lüks bişey de değil ama bir yere oturduk atıyorum yuh 60 liraya tost mu olur gibi söylenirdi girer girmez,gel de ye :))
Devamlı şu şurda daha ucuz mevzusu,para biriktirme konusu düşününce bile boğuluyorum şuan:kusmuk:
Keşke baştan da böyle olsaydı hiç bağlanmasaydım ona .ayrılığı biraz zor atlattım seviyordum çünkü ..
Bu konulardan da dert yanınca en çok senle bu kadar açıldım demesi beni bitirmişti .evet hayat pahalı ekonomi kötü ama arada güzel şık bir mekanda yemek de yiyebiliriz diye düşünüyorum .
Kfc ,burger, köfteci Yusuf nereye kadar hdhdhh

Keşke baştan da böyle olsaydı hiç bağlanmasaydım ona .ayrılığı biraz zor atlattım seviyordum çünkü ..
Bu konulardan da dert yanınca en çok senle bu kadar açıldım demesi beni bitirmişti .evet hayat pahalı ekonomi kötü ama arada güzel şık bir mekanda yemek de yiyebiliriz diye düşünüyorum .
Kfc ,burger, köfteci Yusuf nereye kadar hdhdhh
Zamanla gerçek yüzlerini görüyoruz,sevinmelisin bütün ömrünü böyle geçiren kadınlar var ne yazık ki...
Ayrıca KFC,burger iyiymiş kıyma daha hesaplıya geliyor diye evde yapmayı tercih ederdi benimki doya doya yeriz gerisini buzluğa atarız hesabı:KK53::silah:

Yahu Rachel sana 100dür yazıyoruz adam cimri değil mezarcııııı ... kaç konu açtın aynısını yazdık niye süreli aynı konuyu açıyorsun? zaten adamı da pek sevmiyordun, cazip gelen yurtdışı fırsatıydı yanlış hatırlamıyorsam? Mesleğin var madem, İngiltre istiyorsan başvur 1 yıllık bir mastera, git öğrenci vizesiyle hem de masterın olur. Sonra da iş bul çalışma izni al kafan rahat olsun. Sernin de işin var mesleğin var kimseye mecbur değilsin. Elin cimrisini çekme, kendine güven.

Adam berbat yani, 1 euro olmuş 25 tl, 100Euroluk bir bileti almayıp karşıya yıkıyorsa yazıklar olsun. Bir erkek davet ettiği kadına bir bilet alamıyor mu yani? Değersiz hissetmiyor musun, 100euroluk değerin yok mu?? Kendine biçtiğin ilişki bu mu gerçekten? Ayrıl gitsin. Yurtdışı istiyorsan da kendin yap, emeksiz yemek olmaz, bedavadan ona buna yamanıp gideyim dersen de böyle oluyor, cimrisini de buluyorsun rezilini de ...

Tatil ısmarlamasını beklemedim zaten. Ama sürekli fiyatlar artıyor keşke önce alsaydık demesinden sıkıldım. Önce almam mümkün değil işimden dolayı çünkü:KK43:

Alsaymış o zaman, koca adam bir bilet alamıyor mu neden seni bekliyor? Ben olsam gellmiyorum derim ayrılırım. Adamdan buram buram kalitesizlik akıyor. Asgari ücretli ev geçindiren biri değil ki bu adam yurtdışında çalışan kalifiye eleman.

Yurtdisi masrafini odemiyor ki, onun artisi sayilmaz o yuzden. Vizeyi kendin aliyorsun, tek de gezersin baskasiyla da. Gereksiz bir iliskiyi uzatiyorsunuz. Hic bir artisi yok, onun disinda seviyorum askimdan oluyorum durumu da yok.
Gidecek başkası yokki.
Vize almadım yeşil pasaportum var:)))
Tek gezerim evet.

Arkadaşlar daha önce de konu açmıştım. Sevgilime cimri yada tutumlu diyenler oldu. Kendisi yurt dışında tatilde buluşucaz. Tur biletlerini alırken sürekli hadi alalım pahalınacak diyordu. Ben de maaş günümü bekliyordum. Ben de sen al ben vereyim dedim tamam dedi ancak o akşam ses çıkmamıştı. Sonrasında ayrı ayrı aldık. Kendisinin maaşı benim 2 katım. Normalde diğer ayda ben yine yurtdışına onun yaşadığı yere gidicektim, maddi anlamda bu tur fiyatı zorladı beni ve gelemeyebilirim dedim. Gelirsin yaaaa diyor. Cimriliği dışında başarılı, çalışkan, sakin biri. Ama bu para konusu kafamı çok karıştırıyor. Bir iki kez söyleyeyim dedim. Bana böyle diyemezsin ben herşeyin en iyisini alırım diyor gıda anlamında. Cimri olan bir yemeğe 100 euro vermez diyor. Bir akşam yemek o kadar tutmuştu bu vermişti ama hemen sonrakinde de ben verdim. Zaten verirken teklif edince sonrakini sen verirsin diye yerini yapar mutlaka. Kafam karışık :KK43:
pinti kesin olarak eğer öyle olmasa hemen senden karşılık beklemez

Alsaymış o zaman, koca adam bir bilet alamıyor mu neden seni bekliyor? Ben olsam gellmiyorum derim ayrılırım. Adamdan buram buram kalitesizlik akıyor. Asgari ücretli ev geçindiren biri değil ki bu adam yurtdışında çalışan kalifiye eleman.
Aynen öyle çok haklısın tek kafam rahat eder en azından

Of çok zor ya.
Benimki de ilk defa sordu bugün maddi anlamda cidden sıkışıkmısın diye bir caps göndermiştim onun üzerine. Ama ihtiyacın varsa vereyim demedi sağolsun. Almam zaten de.

Yahu Rachel sana 100dür yazıyoruz adam cimri değil mezarcııııı ... kaç konu açtın aynısını yazdık niye süreli aynı konuyu açıyorsun? zaten adamı da pek sevmiyordun, cazip gelen yurtdışı fırsatıydı yanlış hatırlamıyorsam? Mesleğin var madem, İngiltre istiyorsan başvur 1 yıllık bir mastera, git öğrenci vizesiyle hem de masterın olur. Sonra da iş bul çalışma izni al kafan rahat olsun. Sernin de işin var mesleğin var kimseye mecbur değilsin. Elin cimrisini çekme, kendine güven.

Adam berbat yani, 1 euro olmuş 25 tl, 100Euroluk bir bileti almayıp karşıya yıkıyorsa yazıklar olsun. Bir erkek davet ettiği kadına bir bilet alamıyor mu yani? Değersiz hissetmiyor musun, 100euroluk değerin yok mu?? Kendine biçtiğin ilişki bu mu gerçekten? Ayrıl gitsin. Yurtdışı istiyorsan da kendin yap, emeksiz yemek olmaz, bedavadan ona buna yamanıp gideyim dersen de böyle oluyor, cimrisini de buluyorsun rezilini de ...
Haklısın valla
Ya bi de biletimi aslında istemiyorum Miss söylenmesin yeter modundaydım. Kendi biletimi alacak gücüm var tamam biraz zorlasa da öderim yani taksitli aldım.

X